Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 12.07.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 12.07.2013
ЧЕРГОВА ПРОВОКАЦ╤Я...

У С╕мферопол╕ група актив╕ст╕в пророс╕йських орган╕зац╕й п╕кетувала Генеральне консульство Рос╕╖. Учасники акц╕╖ пропонують Президентов╕ Укра╖ни В╕кторов╕ Януковичу в╕ддати Севастополь Рос╕╖, а рос╕йського кер╕вника Володимира Пут╕на вони закликають розпочати з оф╕ц╕йним Ки╓вом переговори про це. Як компром╕с пророс╕йськ╕ актив╕сти пропонують обм╕няти Крим ╕ Севастополь на борг, який, за верс╕╓ю «Газпрому», виник за недоб╕р Укра╖ною законтрактованого рос╕йського газу.
Координатор Народного фронту «Севастополь-Крим-Рос╕я» Валер╕й Подьячий заявив, що у св╕й день народження В╕ктор Янукович (9 липня Президенту Укра╖ни виповнилося 63 роки) м╕г би ухвалити «мудре р╕шення» ╕ в╕дмовитися в╕д того, що «йому не належить». Подьячий ма╓ на уваз╕ м╕сто Севастополь. Саме до 20-╖ р╕чниц╕ ухвалення Верховною Радою Рос╕╖ постанови «Про статус м╕ста Севастополя», яка ставить п╕д сумн╕в укра╖нську юрисдикц╕ю над цим м╕стом, пророс╕йськ╕ актив╕сти п╕кетували Генконсульство Рос╕╖.
«В╕кторе Федоровичу! У св╕й день народження поверн╕ть те, що вам н╕коли не дарували, бо Крим ╕ Севастополь не належать Укра╖н╕. Рос╕я п╕дтвердила св╕й суверен╕тет над ними, в тому числ╕ постановою в╕д 9 липня 1992 року – про рос╕йський федеральний статус м╕ста Севастополя», – заявив Валер╕й Подьячий.
За його словами, ц╕ акти пот╕м не скасовувалися, тож «рос╕йський суверен╕тет над п╕востровом н╕кому не передавався», а юрисдикц╕я, яку зд╕йсню╓ Укра╖на над Кримом ╕ Севастополем, «ма╓ тимчасовий характер», — сказав Валер╕й Подьячий. В╕н зазнача╓, що Москва могла б запропонувати Ки╓ву «компром╕с» – обм╕няти Севастополь на т╕ 7 м╕льярд╕в долар╕в, як╕ «Газпром» вимага╓ в╕д Укра╖ни на недоб╕р газу за контрактом.
У зверненн╕ до президента Рос╕╖ Володимира Пут╕на, яке орган╕затори акц╕╖ передали до рос╕йського Генконсульства, мовиться, що «переговори про статус Севастополя можуть бути в╕дновлен╕ у будь-який момент», ╕ сьогодн╕ «подальш╕ ╕н╕ц╕ативи Рос╕╖ в цьому напрямку знайдуть величезну масову п╕дтримку з боку жител╕в п╕вострова». Звернення оф╕ц╕йно прий-няв консул-радник Андр╕й Релк╕н, пооб╕цявши в╕дправити пап╕р по ╕нстанц╕╖.
Кримський анал╕тик Андр╕й ╤ванець цей зах╕д назива╓ «в╕двертою пол╕тичною спекуляц╕╓ю». В╕н каже, що попри марг╕нальн╕сть пророс╕йських сепаратист╕в, ╖хн╕ акц╕╖ проходять ╕з запрограмованою регулярн╕стю ╕ в╕дчутною спрямован╕стю на внесення напруження в укра╖нсько-рос╕йськ╕ в╕дносини.
За словами експерта, територ╕альн╕ суперечки м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕╓ю не мають н╕якого юридично-правового сенсу. «╤снують ╕ м╕ждержавн╕ договори, ╕ м╕жнародн╕ угоди, як╕ однозначно визнають ╕ кордони сучасно╖ Укра╖ни, ╕ кордони сучасно╖ Рос╕╖. Певний час це сприймалося частиною кримсько╖ громадськост╕ в Криму проблемно, але на сьогодн╕шн╕й день широкого сусп╕льного резонансу так╕ акц╕╖ не матимуть. А спроби марг╕нальних сил знову п╕дн╕мати територ╕альне питання п╕дтриму╓, якщо дивитися на публ╕чн╕ заходи, абсолютно незначна к╕льк╕сть людей», – зазнача╓ Андр╕й ╤ванець. На його думку, проблеми Севастополя для Укра╖ни ╕, зокрема, для кримчан не ╕сну╓.
Справд╕, на заклик «фронту» прийти на п╕кет до Генконсульства в╕дгукнулося небагато людей – не б╕льше як п╕втора десятка. Правоохоронц╕ ╖м не перешкоджали, лише попросили в╕д╕йти в╕д паркану консульства на один метр.
Дев’ятого липня 1992 року Верховна Рада Рос╕╖ ухвалила постанову «Про статус м╕ста Севастополя», якою п╕дтвердила рос╕йський федеральний статус Севастополя ╕ доручила Центральному банков╕ та урядов╕ Рос╕╖ розпочати ф╕нансування статей м╕ського бюджету ╕ провести переговори з Укра╖ною про «Севастополь як головну базу Чорноморського флоту». Верховна Рада Рос╕╖ припинила сво╓ ╕снування восени 1993 року внасл╕док силового розгону п╕сля указу президента Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ Бориса ╢льцина. Через в╕дмову Центробанку та уряду Рос╕╖ постанова не набрала чинност╕, але й не була скасована.
Координатор Народного фронту «Севастополь-Крим-Рос╕я» Валер╕й Подьячий був засуджений у березн╕ 2011 року за сепаратизм – заклики до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни...

Володимир ПРИТУЛА
(Рад╕о Свобода)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 12.07.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12001

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков