Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
БАЙДЕН П╤ДПИСАВ ЗАКОН ╤З ДОПОМОГОЮ УКРА╥Н╤
В╕н п╕дкреслив, що це посилить безпеку Америки ╕ св╕ту, а також п╕дтвердить глобальне л╕дерство...


СЕНАТ США УХВАЛИВ ЗАКОНОПРО╢КТ ╤З ДОПОМОГОЮ УКРА╥Н╤, ╤ЗРА╥ЛЮ Й ТАЙВАНЮ
Документ п╕дтримала переважна б╕льш╕сть американських законодавц╕в…


ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 14.09.2012 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 14.09.2012
ОБ’╢ДНУЙТЕСЯ — ТА НЕ ЗА НАШ РАХУНОК

ПРОШУ СЛОВА!

Перш╕ територ╕альн╕ претенз╕╖ Румун╕я озвучила в 1980-х роках, коли на шельф╕ острова Зм╕╖ний геологи в╕днайшли поклади газу ╕ нафти, пов╕домля╓ «Газета 2000». Саме тод╕ в╕дносини м╕ж Москвою ╕ Бухарестом стали напруженими. Але дал╕ переговор╕в справа не рушила.
П╕сля 1991 року Румун╕я почала висловлювати територ╕альн╕ претенз╕╖ вже Укра╖н╕. Д╕йшло до того, що 14 жовтня 1991 року було оприлюднено заяву румунського парламенту, в як╕й П╕вн╕чна Буковина ╕ деяк╕ райони Одесько╖ област╕ оголошувались «румунськими територ╕ями». Не забули ╕ про морський кордон.
╤ ось в 2008 роц╕ Укра╖на зробила Румун╕╖ поступку — погодилась на розгляд справи про шельф острова Зм╕╖ний у М╕жнародному суд╕ ООН. Хоча наша кра╖на могла з повним правом в╕дкинути вс╕ претенз╕╖ Бухареста, одначе в порив╕ «╓вро╕нтеграц╕╖» погодилась на розгляд справи. Результат не порадував — у 2009 роц╕ морськ╕ кордони було переглянуто на користь Румун╕╖. Коли виразити в цифрах наш╕ втрати, то вони становитимуть 10 млн. тонн нафти ╕ 100 млрд. куб. м газу. Саме так╕ дан╕ геологорозв╕дки.
За останн╕ к╕лька рок╕в у Румун╕╖ було близько 100 перегляд╕в кордон╕в з р╕зними кра╖нами. Чи мають вони п╕д собою законну п╕дставу?
З цього приводу об’╓ктивно висловився пол╕толог В╕тал╕й Кулик: «...укра╖нське сусп╕льство ╕ влада повинн╕ захищати вс╕ма способами територ╕╖, як╕ ми вважа╓мо сво╖ми. Для Румун╕╖ будь-як╕ територ╕альн╕ поступки мають геопол╕тичне значення».
Законно напрошу╓ться: а правове? Адже експерти упевнен╕ — одним шельфом Зм╕╖ного ╕ гирлом Дунаю справа не обмежиться. На черз╕ — Черн╕вецька область (П╕вн╕чна Буковина) ╕ п╕вденна частина Одесько╖ област╕. Президент Румун╕╖ Траян Бесеску вважа╓, що «м╕н╕мальна пол╕тика передбача╓ об’╓днання румунсько╖ нац╕╖». Нагада╓мо, що п╕д останньою Т. Бесеску ма╓ на уваз╕ не т╕льки румун╕в, а й молдован. В╕н нав╕ть запропонував об’╓днати дв╕ держави, але в Молдов╕ така ╕дея п╕дтримки не знайшла.
Судячи з пол╕тики Бухареста, м╕ж нашими кра╖нами ще не раз виникатимуть суперечност╕. Як в╕дреагу╓ на це нова укра╖нська влада? Чи захищатиме наш╕ ╕нтереси чи пожертву╓ ними заради «╓вро╕нтеграц╕╖», як ╖╖ попередники, — нев╕домо. Поки що в Укра╖н╕ йде перед╕л сфер впливу, а питання геопол╕тичн╕ н╕кого не хвилюють. А даремно. В╕ддавати свою автохтонну територ╕ю — це р╕внозначно нац╕ональн╕й зрад╕. Адже безпосередня близьк╕сть державних територ╕й не може бути пол╕тичною субстанц╕╓ю до автоматичного при╓днання. В св╕т╕ ╓ д╕аспори, котр╕ нал╕чують м╕льйони людей, але це не означа╓, що вони можуть геопол╕тично належати сво╖й колишн╕й прабатьк╕вщин╕. Не можна й штучно переселяти народи, коли ╖хн╕ м╕сця нин╕шн╕ й колишн╕ сус╕дять. Згадаймо горезв╕сну «операц╕ю В╕сла». Он як╕ величезн╕, колись укра╖нськ╕, територ╕╖ (Кубань, частина Б╓лгородсько╖ ╕ Курсько╖ областей, м╕ста Хелм ╕ Пшемисль (Холм ╕ Перемишль) нин╕ входять до складу РФ ╕ Польщ╕, а ми й дос╕ толерантн╕ до цього.
Але нин╕ ще в╕ддавати комусь сво╖ власн╕ земл╕ просто так — це вже занадто. Тому наш╕й влад╕ в цьому в╕дношенн╕ треба бути несхильною ╕ патр╕отичною, спираючись на закони права, а не на дов╕льн╕ домагання.

Фед╕р СТЕПАНОВ,
письменник.
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 14.09.2012 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10760

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков