Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...


САВЧЕНКО ОГОЛОСИЛА СУХЕ ГОЛОДУВАННЯ
В╕део з заявою розм╕щене на стор╕нц╕ нардепа у Facebook.


РОС╤Я ПЕРЕСЕЛИЛА ДО АНЕКСОВАНОГО КРИМУ ПОНАД 105 ТИСЯЧ РОС╤ЯН
Про це головнокомандувач ВМС ЗСУ ╤гор Воронченко заявив в ╕нтерв'ю theБабелю.


«ПЕРША СОТНЯ»: В╤ЙНА ╤ КОХАННЯ
У к╕нотеатрах Укра╖ни в╕дбуваються презентац╕╖ документального повнометражного ф╕льму...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 25.03.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 25.03.2011
«НАШЕ ВЕЛИКЕ ЩАСТЯ, ЩО МИ МОЖЕМО ДОТОРКНУТИСЯ ДО ЦИХ ДОКУМЕНТ╤В...»

 14 березня 2011 р. у прим╕щенн╕ Центрального державного арх╕ву-музею л╕тератури ╕ мистецтва Укра╖ни в╕дбулася урочиста церемон╕я передач╕ понад 4 тисяч документ╕в з особистого арх╕ву в╕домо╖ журнал╕стки-шестидесятниц╕, правозахисниц╕, громадського д╕яча Над╕╖ Св╕тлично╖ (1936-2006), переданих в дар Укра╖н╕ з США ╖╖ чолов╕ком – паном Павлом Стокотельним, та близько 50 арх╕вних документ╕в, пов’язаних з творч╕стю репресованого укра╖нського художника, мистецтвознавця, поета Юхима Михайл╕ва (1885-1935), подарованих пан╕ Тамарою Скрипкою.
 П╕д час урочистостей заступник М╕н╕стра культури Укра╖ни Тимоф╕й Кохан щиро подякував вс╕м, хто долучився до ц╕╓╖ под╕╖, за важливу для нашо╖ культури акц╕ю: «Я не можу не подякувати надзвичайно результативн╕й сп╕впрац╕ м╕ж багатьма державними установами. Повернення культурних ц╕нностей ╕з закордону – це вже тенденц╕я», – наголосив в╕н.
 Перший заступник Голови Держкомарх╕ву ╤рина Матяш зазначила, що «ця под╕я ╓ одним ╕з контрапункт╕в у ц╕л╕й л╕н╕╖ передавання культурних ц╕нностей. Одним ╕з чинник╕в, що визначають неперес╕чн╕сть дано╖ под╕╖, ╓ величезна постать особи, яка створила арх╕ви, а також державна ц╕нн╕сть документ╕в, отриманих Укра╖ною. Наше велике щастя, що ми можемо доторкнутися до цих документ╕в. Адже будь-яка ╕стор╕я не створю╓ться без першоджерел. Ми ма╓мо говорити ╕ про в╕ртуальну базу даних, оск╕льки арх╕ви Над╕╖ Св╕тлично╖ збер╕гаються не лише в Центральному державному арх╕в╕-музе╖ л╕тератури ╕ мистецтва Укра╖ни, але ╕ в Центральному державному к╕нофотофоноарх╕в╕ Укра╖ни ╕мен╕ Г.С. Пшеничного. Варто говорити про створення одно╖ бази даних про документи, як╕ могли бути об’╓днан╕, хоча б в╕ртуально, в один арх╕в. Перед нами величезна робота».
 Повернення з США в Укра╖ну особистого арх╕ву Над╕╖ Св╕тлично╖ та арх╕вних документ╕в Юхима Михайл╕ва ╓ одним з багатьох вагомих результат╕в пл╕дно╖ сп╕впрац╕ Державно╖ служби контролю за перем╕щенням культурних ц╕нностей через державний кордон Укра╖ни М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни, М╕н╕стерства закордонних справ Укра╖ни, Державно╖ арх╕вно╖ служби Укра╖ни з представниками укра╖нсько╖ д╕аспори у 2010 роц╕ та представниками Генерального консульства Укра╖ни у Нью-Йорку.
 Голова Державно╖ служби контролю за перем╕щенням культурних ц╕нностей через державний кордон Укра╖ни Юр╕й Савчук подякував ус╕м, хто долучився до передач╕ арх╕вних документ╕в. Також в╕дбулася презентац╕я «Публ╕чного зв╕ту Державно╖ служби контролю за перем╕щенням культурних ц╕нностей через державний кордон Укра╖ни за 2010 р╕к».
 На початку 2010 року, з нагоди 10-р╕ччя в╕д дня утворення, Державною службою контролю за перем╕щенням культурних ц╕нностей через державний кордон Укра╖ни – спец╕ально уповноваженим урядовим органом державного управл╕ння у сфер╕ вивезення, ввезення та повернення культурних ц╕нностей, який д╕яв у склад╕ М╕н╕стерства культури ╕ туризму, – було започатковано традиц╕ю публ╕чного зв╕тування про виконану роботу шляхом запровадження сер╕╖ друкованих видань «Врятован╕. Збережен╕. Повернен╕».
 Перший випуск побачив св╕т за сприяння Фонду ╕нтелектуально╖ сп╕впрац╕ «Укра╖на – ХХ╤ стол╕ття» ╕ став опов╕ддю про м╕сце Державно╖ служби контролю в контекст╕ м╕жнародного сп╕вроб╕тництва та про досягнут╕ результати у сфер╕ повернення та перем╕щення культурних ц╕нностей за 2000-2009 рр.
 Другий випуск Публ╕чного зв╕ту д╕яльност╕ Державно╖ служби контролю за 2010 р╕к висв╕тлю╓ заходи щодо повернення в Укра╖ну втрачено╖ ╕сторико-культурно╖ спадщини, запоб╕гання правопорушенням у сфер╕ незаконного об╕гу культурних ц╕нностей, введення до наукового ╕ духовного об╕гу культурного надбання укра╖нц╕в заруб╕жжя, актив╕зац╕╖ м╕жнародно╖ сп╕впрац╕ та реал╕зац╕╖ першого етапу створення ╕ впровадження комплексно╖ ╕нтегровано╖ м╕жв╕домчо╖ «Класиф╕кац╕йно╖ дов╕дково╖ системи “Культурн╕ ц╕нност╕ Укра╖ни”.

http://mincult.kmu.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 25.03.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8800

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков