Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
БАЙДЕН П╤ДПИСАВ ЗАКОН ╤З ДОПОМОГОЮ УКРА╥Н╤
В╕н п╕дкреслив, що це посилить безпеку Америки ╕ св╕ту, а також п╕дтвердить глобальне л╕дерство...


СЕНАТ США УХВАЛИВ ЗАКОНОПРО╢КТ ╤З ДОПОМОГОЮ УКРА╥Н╤, ╤ЗРА╥ЛЮ Й ТАЙВАНЮ
Документ п╕дтримала переважна б╕льш╕сть американських законодавц╕в…


ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 18.02.2011 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 18.02.2011
ПАТР╤ОТИЗМ ЯК ПРОФЕС╤Я

Не по-сус╕дськи...
 
  Якби комусь спало на думку вим╕ряти патр╕отизм, то за одиницю м╕ри варто було би взяти одного севастополепатр╕ота, бо к╕льк╕сть осв╕дчень в любов╕ до Севастополя давно вже сягнула за меж╕ здорового глузду. Склада╓ться враження, що нас дуже люблять т╕, хто хоче об╕красти: в межах м╕ста, кра╖ни й нав╕ть з-за кордону.
 Черговий спалах закордонно╖ пристраст╕ севастопольц╕ в╕дчули минулого тижня, коли громадська орган╕зац╕я, заре╓стрована у Рос╕╖ п╕д назвою «Объединение патриотов Севастополя», провела у центральн╕й м╕ськ╕й б╕бл╕отец╕ ╕м. Л.Толстого прес-конференц╕ю, на як╕й презентувала книгу «ОУН-УПА. С кем и против кого они воевали».
 Володимир Воронцов, автор книги, в╕н же – кер╕вник представництва «Объединение патриотов Севастополя» у Санкт-Петербурз╕ та Михайло Соловйов – кер╕вник однойменного московського об’╓днання, розпов╕дали по черз╕ про досить ц╕кав╕ реч╕: як виявля╓ться, любов до Севастополя охопила вже чимало рег╕он╕в Рос╕╖.
 «Севастополь должен стать в умах российской молодежи центром «патриотического притяжения» (з завдань, оприлюднених на сайт╕ орган╕зац╕╖).
 «На сегодняшний день наше движение зарегистрировано в России как межрегиональная общественная организация и имеет представительства в Москве и Санкт-Петербурге. Уже поданы документы на регистрацию общественной организации в Севастополе. Её возглавит Евгений Балашов - председатель Правления российской ОПС. Говоря о том, как и почему появилось объединение, нужно вспомнить, что недавно в Украине сменилась власть и вместе с тем сменились акценты и векторы в общественно-политической жизни. Но мы знаем, какими они были до президентских выборов. Тогда в Севастополе происходили процессы, к которым не могли оставаться равнодушными россияне. …На волне общественного движения в российских городах возникла идея придать ему юридический статус. …Так была зарегистрирована общественная организация, целью которой является сохранение уникальной севастопольской идентичности и препятствие размыванию духа Севастополя – города русских моряков», - розпов╕в московський кер╕вник патр╕от╕в Михайло Соловйов.
 Отже, як бачимо, вибори давно зак╕нчилися, а створен╕ п╕д них орган╕зац╕╖ продовжують множитися ╕ д╕яти. Й байдуже, що в Укра╖н╕ ╓ чинний Президент, уряд, парламент та чимало ╕нституц╕й, як╕, мабуть же, здатн╕ впоратися з ╕стор╕╓ю власно╖ держави. Вони хочуть розпов╕дати нам в╕чно, що Севастополь – «город русской славы», вперто не бажаючи пом╕чати, що на пам’ятниках ув╕чнен╕ укра╖нськ╕, в╕рменськ╕, грузинськ╕, ╓врейськ╕ та ╕нш╕ пр╕звища прославлених геро╖в.
 Автор презентовано╖ книги Володимир Воронцов вважа╓ ╖╖ вих╕д вчасним та правом╕рним. Зв╕сно ж, йому з Санкт-Петербурга видн╕ше.
 «Несмотря на то, что Организация Украинских Националистов и Украинская Повстанческая Армия не имели никакого отношения к обороне и освобождению Севастополя в годы Второй Мировой войны, необходимость издания такого сборника статей назрела давно. Хотя бы по той причине, что деятельность ОУН-УПА изучают севастопольские школьники…»
 Нам╕р╕в допомогти нашим школярам та педагогам рос╕йськ╕ патр╕оти не приховують:
 «…Правление МОО «Объединение патриотов Севастополя» получило от нескольких авторов разрешение на публикацию их трудов в сборнике статей для преподавателей истории школ и вузов Севастополя. Ведь, по понятным причинам, учителя истории не имеют ни времени, ни возможностей для самостоятельной работы в архивах».
 (Хтось може соб╕ уявити, що укра╖нська громадська орган╕зац╕я видала книгу про сп╕рн╕ стор╕нки рос╕йсько╖ ╕стор╕╖ й намагалася передати ╖╖ до московських шк╕л, бо у тамтешн╕х вчител╕в нема╓ часу працювати в арх╕вах?)
 Книгу про ОУН-УПА першою отримала севастопольська б╕бл╕отека ╕м. Л.Толстого, адже саме там проходила ╖╖ презентац╕я. Зустр╕вшись з зав╕дувачкою б╕бл╕отеки Тамарою Есс╕н, я дов╕далася, що кер╕вництво, на власний розсуд, дозволя╓ проводити тут презентац╕╖ будь-яких книг та вносити ╖х до б╕бл╕отечного фонду, адже в б╕бл╕отеках давно нема╓ цензури. Б╕льше того, пан╕ Есс╕н, яка очолю╓ громадську орган╕зац╕ю п╕д назвою «Общество русской культуры», нав╕ть ма╓ нам╕р ввести свого представника до вищезгаданого об’╓днання патр╕от╕в, як т╕льки воно буде заре╓строване у м╕ст╕. Той факт, що на момент проведення прес-конференц╕╖ та презентац╕╖ книги ре╓страц╕йне Св╕доцтво було в╕дсутн╕м, тобто зах╕д проводила фактично ╕ноземна громадська орган╕зац╕я, Тамару Олександр╕вну не збентежив.
 Фах╕вц╕ з в╕дд╕лу внутр╕шньо╖ пол╕тики Севастопольсько╖ м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ п╕дтвердили, що у м╕ст╕ нема╓ орган╕зац╕╖ «Объединение cевастопольских патриотов». Проте, в╕д коментаря про правом╕рн╕сть д╕й у м╕ст╕ однойменно╖ рос╕йсько╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ утрималися, пославшись на в╕дсутн╕сть у в╕дд╕л╕ юриста.
 Короткий коментар вищеозначених под╕й мен╕ вдалося почути в╕д голови Громадського Руху «За Укра╖ну» у Севастопол╕ – Дмитра Б╕лоцерковця:
 - ╤ноземн╕ громадськ╕ орган╕зац╕╖ не мають права на пол╕тичну д╕яльн╕сть в Укра╖н╕, що п╕дтверджено законодавством. А якщо ця орган╕зац╕я ще й спира╓ться на внутр╕шньодержавн╕ ╕сторичн╕ протир╕ччя, то це – вкрай аморально. Зам╕сть того, щоб ман╕пулювати ╕стор╕╓ю, краще б налагоджували економ╕чн╕ зв’язки. А в ╕стор╕╖ власно╖ держави мудрий укра╖нський народ здатен роз╕братися самотужки.
 З обуренням сприйняв зв╕стку про видання книги про ОУН-УПА рос╕йськими авторами депутат Терноп╕льсько╖ обласно╖ Ради Степан Барна:
 - Яке моральне право ма╓ московська громадська орган╕зац╕я друкувати аг╕тац╕йн╕ брошурки для укра╖нських шк╕л та вказувати укра╖нцям, за якими правилами ╖м жити? Судячи про УПА, варто замислитися, на чи╖й земл╕ вони воювали? Вони воювали у себе вдома, захищаючи р╕дну землю. У ц╕й книжц╕ згаду╓ться про терор проти мирного укра╖нського населення. Так чому ж тод╕ це населення вважа╓ ╖х героями? Дума╓ться, сьогодн╕ сусп╕льству потр╕бн╕ книги, як╕ б його об’╓днували, як, наприклад, «╤сторичн╕ причини наших поразок ╕ перемог» ╤горя Гирича. Цей автор зверта╓ увагу читача на формування сп╕льно╖ ╕сторично╖ пам’ят╕, без яко╖ неможливе ╕снування нац╕╖. Автор взагал╕ покликаний серед тисяч под╕й минулого в╕днайти т╕, що стали визначальними для держави та ╖╖ народу.
 Наважуся в╕дзначити, що ц╕ дво╓ укра╖нц╕в не галасують про патр╕отизм. Вони працюють на благо держави й в╕рять у ╖╖ розкв╕т. А для д╕лк╕в з кра╖ни-сус╕да патр╕отизм, схоже, давно вже став профес╕╓ю.
 
P.S. Поки готувалася публ╕кац╕я, на сайт╕ рос╕йського об’╓днання патр╕от╕в Севастополя з’явилося оголошення, п╕дкр╕плене розк╕шною картинкою н╕чно╖ Москви:
 В субботу, 19 февраля, в Москве состоится встреча всех, кто участвует или хотел бы участвовать в деятельности общественной организации «Объединения патриотов Севастополя». В этот раз мы собираемся в ресторане «Старый Берлин» на Арбате, где нам будет предоставлен отдельный зал. Сначала мы обсудим деловую часть, а затем перейдем к неформальному общению...
 За розк╕шний в╕дпочинок в ресторан╕ на Арбат╕ треба платити. Тому спочатку «деловая часть», а вже пот╕м неформальне сп╕лкування. Тож для зв╕ту севастопольський зах╕д – якраз те, що треба. Досить красномовно в оголошенн╕ йдеться й про те, що у московському ресторан╕ «Старий Берл╕н» приймуть вс╕х, хто згодиться на них працювати.
 То х╕ба мо╓ припущення, що нас завжди дуже люблять т╕, хто хоче об╕красти, не було в╕рним?
 
Л╕д╕я СТЕПКО.
м. Севастополь.

***
 
Ось таке чтиво про бойов╕ д╕╖ на територ╕╖ «братньо╖» Укра╖ни в╕льно прода╓ться сьогодн╕ в рос╕йських книгарнях.
 Останн╕й, виданий в Рос╕╖ опус про Третю св╕тову в╕йну, що почнеться через конфл╕кт у Криму, а згодом в ус╕й Укра╖н╕, особливо вража╓. Назива╓ться це провокац╕йне твор╕ння - «Законы войны», а написав цю, з дозволу сказати, книгу автор Володимир Мельник... у Севастопол╕ в 2001 – 2009 роках.
 За сюжетом п. Мельника, п╕сля вибор╕в 2004 року президент В. Янукович «виявив пол╕тичну волю» ╕ не допустив перемоги «помаранчево╖ революц╕╖». П╕сля початку масових безлад╕в, спровокованих «помаранчевими», особливо п╕сля заворушень у Криму, орган╕зованих кримськотатарськими екстрем╕стами, в Укра╖ну був направлений багатонац╕ональний контингент для наведення порядку й п╕дтримки демократ╕╖... На укра╖нськ╕ м╕ста були випущен╕ близько двох з половиною сотень крилатих ракет в╕д «дядька Сема», Севастополь разом з Чорноморським флотом Рос╕╖ захищали «жовт╕ б╕йц╕ з П╕днебесно╖» ╕ т. ╕н.
 «Основною ╕де╓ю цього твору ╓ протид╕я впровадженню у нашу св╕дом╕сть так званих «загальнолюдських ц╕нностей», в╕дновлення таких понять як честь, сов╕сть, патр╕отизм, в╕рн╕сть Присяз╕...», - пише автор у передмов╕.
 ╤ чого ж це «старшому брату» в╕чно хочеться в╕дновлювати «сов╕сть, честь ╕ патр╕отизм» десь на чуж╕й територ╕╖ ╕ ще й чужими руками? Чого б, нарешт╕, у себе вдома цим не зайнятися?
 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 18.02.2011 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8678

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков