Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3656)
З потоку життя (6876)
Душі криниця (3699)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1600)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1755)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТЕМА КРИМУ НЕДОСТАТНЬО ВИСВ╤ТЛЮ╢ТЬСЯ В УКРА╥НСЬКИХ ЗМ╤
Про це заявили учасники досл╕дження «Крим: поза зоною досяжност╕?» з Школи пол╕тично╖...


С╤МФЕРОПОЛЬЦ╤ ЖАЛ╤ЮТЬСЯ НА ЧОРНУ ВОДУ З КРАН╤В
У анексованому Рос╕╓ю С╕мферопол╕ у квартирах з кран╕в почала текти чорна вода.


СИТУАЦ╤Я З КОРОНАВ╤РУСОМ В УКРА╥Н╤ ТА СВ╤Т╤
Загалом з початку еп╕дем╕╖ коронав╕русу в Укра╖н╕ п╕дтвердили 188 106 випадк╕в зараження...


ПОНАД 70% УКРА╥НЦ╤В ХОЧУТЬ, ЩОБ ╥ХН╤ Д╤ТИ ТА ОНУКИ ЗАЛИШИЛИСЯ ЖИТИ В УКРА╥Н╤
Щодо проживання у сво╓му м╕ст╕ та сел╕, то 61% хот╕ли б, щоб ╖хн╕ нащадки продовжували жити в ц╕й...


ОКУПАЦ╤Я КРИМУ РОС╤╢Ю ПРИЗВЕЛА ДО ВТРАТИ 70% МОРСЬКИХ АКТИВ╤В УКРА╥НИ
За п╕дтримки м╕жнародних партнер╕в Укра╖на в╕дновлю╓ в╕йськовий флот, зокрема шляхом буд╕вництва...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 03.12.2010 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 03.12.2010
В ПАЛАЦ╤ КНИГ – СВЯТО

 Кримська республ╕канська установа «Ун╕версальна наукова б╕бл╕отека ╕м. ╤. Я. Франка» на цьому тижн╕ в╕дсвяткувала сво╓ 90-р╕ччя. С╕мферопольц╕, а також кримськ╕ студенти з р╕зних куточк╕в Укра╖ни пам’ятають ╖╖ в дещо ╕ншому образ╕, а кримськ╕ депутати – то й взагал╕ ушкоджен╕ вологою книги, що збер╕галися у п╕двальних прим╕щеннях, як╕ треба було негайно рятувати.
 Сьогодн╕ б╕бл╕отека розташову╓ться в одн╕й з найкращих, найвишукан╕ших споруд м╕ста - на Набережн╕й. Ситуац╕я за нин╕шн╕х час╕в ун╕кальна – спрямована до неба завдяки арх╕тектурному оздобленню летюча споруда була побудована саме для ц╕╓╖ б╕бл╕отеки ╕ мала п╕двищувати престиж книги, знань, культури ╕ духовност╕. В н╕й працю╓ к╕лька читальних зал╕в (з гуман╕тарно╖, техн╕чно╖ ╕ с╕льськогосподарсько╖ л╕тератури, з м╕жнародних правових документ╕в), ╓ ╤нтернет-центр, де користувач ма╓ годину безкоштовного доступу до ╤нтернет-ресурс╕в, а також можна одержати чимало р╕зноман╕тних послуг ╕ консультац╕й.
 Але 30 листопада про все це майже не йшлося – в урочист╕й обстановц╕ свята ф╕гурував несамперед «людський фактор». Теплим словом, як ╕ почесною грамотою ╕ кв╕тами, зда╓ться, не обминули н╕кого, в╕дзначили нав╕ть завгоспа, що порядкував таким великим господарством.
 Музичн╕ подарунки чергувалися з виступами високопосадовц╕в. Першим вийшов на ╕мпров╕зовану сцену Тавр╕йський молод╕жний хор Кримсько╖ державно╖ ф╕лармон╕╖. «Многая л╕та!» - зазвучало п╕днесено. Пот╕м слово мав голова Пост╕йно╖ ком╕с╕╖ у справах культури, молод╕ ╕ спорту ВР АРК Серг╕й Цеков. Раду м╕н╕стр╕в представляла Арина Новосельцева, а Представництво Президента Укра╖ни в Криму – ╤бра╖м Мамутов. Було зачитано також прив╕тання в╕д народного депутата Укра╖ни Бориса Дейча, який назвав б╕бл╕отеку горд╕стю республ╕ки. Прив╕тання ╕ подарунки над╕йшли в╕д Рос╕йського культурного центру, президента Фонду Москва-Крим Олега Котолупова, а телеграми – в╕д колектив╕в ╕нших б╕бл╕отек Укра╖ни. С╕мферопольськ╕ ж колеги показали нав╕ть невеличку в╕тальну сценку. Були на свят╕ ╕ представники р╕зних культурних товариств, зокрема, Угорського культурного товариства та почесний консул Угорщини в Укра╖н╕, як╕ зауважували, що б╕бл╕отека завжди в╕дкрита для д╕алогу культур.
 Особливо зворушливим стало вшанування ветеран╕в ц╕╓╖ б╕бл╕отеки, як╕ вже давно перебувають на заслуженому в╕дпочинку. Серед них – ╕ Соф╕я Петр╕вна Морозова (на фото), котра цього дня теж виявилася ╕менинницею ╕ також в╕дзначала сво╓ 90-р╕ччя.
 - Я доземно вклоняюся ус╕м вам, - звернулася до сво╖х колег директор б╕бл╕отеки Людмила Микола╖вна Скворцова, яка в╕днайшла можлив╕сть не протиставляти б╕бл╕отеку як джерело здобуття ╕нформац╕╖ сучасним ╤нтернет-можливостям, а навпаки - об’╓днала п╕д сп╕льним дахом в╕чне ╕ нов╕тн╓.
 Комфортна, затишна, простора ╕ прикрашена кв╕тами та художн╕ми виставками б╕бл╕отека, здавалося б, може витримати будь-яку конкуренц╕ю ╕ пристосуватися до будь-яких новац╕й, не втрачаючи власного обличчя ╕ не знижуючи планки.
 Ось чому здивували ╕ збентежили слова Серг╕я Цекова про наступне скорочення к╕лькост╕ б╕бл╕отек та б╕бл╕отечних прац╕вник╕в, хоча ╕ пооб╕цяв в╕н протистояти таким д╕ям.
 Невже-таки не бува╓ бочки меду без ложки дьогтю?

Тамара СОЛОВЕЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 03.12.2010 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8530

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков