Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 31.07.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#31 за 31.07.2009
ХАРЧОВ╤ ДОБАВКИ СТРАШН╤Ш╤ В╤Д УДАВКИ!

ЕКОЛОГ╤Я

Наш пост╕йний читач ╕ передплатник з Б╕ло╖ Церкви, ветеран прац╕ Микола ╤ванович Сербин над╕слав до редакц╕╖ ц╕каву вир╕зку з одн╕╓╖ укра╖нсько╖ газети, яка дос╕ заперечу╓ геноцид укра╖нц╕в у 1932-1933 рр., проте тем╕ вимирання укра╖нц╕в у наш час в╕дводить ц╕л╕ шпальти, при тому жодним словом не згадуючи, що ус╕ нин╕шн╕ укра╖нськ╕ ол╕гархи-жмикрути (винуватц╕ цього лиха) не прилет╕ли з далеких планет, а «визр╕вають» дос╕ р╕к у р╕к на благодатному «парт╓йному» ╜рунт╕, в якому «в╓рни╓ продолжат╓л╕ б╓ссм╓ртних ╕д╓й» згно╖ли м╕льйони роб╕тник╕в, селян, ╕нтел╕гент╕в. Але нин╕ не про це.
Харчов╕ добавки – простий ╕ дешевий спос╕б додати будь-якому продукту харчування привабливого товарного вигляду. Нин╕ ╖х нал╕чу╓ться вже к╕лька сотень.
╤ вони вже ╓ нав╕ть у дитячому харчуванн╕, цукерках, морозив╕. А нешк╕длив╕ з них – одиниц╕.
Вже достеменно доведено, що так╕ харчов╕ добавки викликають злояк╕сн╕ пухлини: Е-103, Е-105, Е-121, Е-123, Е-125, Е-126, Е-130,Е-131, Е-142, Е-152, Е-210, Е-213-217, Е-240, Е-330, Е-447; захворювання шлунково-кишкового тракту: Е-221-226, Е-320-322, Е-338-341, Е-407, Е-450, Е-461-466. Алергени: Е-230, Е-231, Е-239, Е-311-313. Добавки, що викликають хвороби нирок ╕ печ╕нки: Е-171-173, Е-320-322. Р╕зн╕ зам╕нники цукру: Е-954 – сахарин, Е-952 – циклуманова кислота й цикламати, Е-950 – ацесульфан кал╕ю, Е-951 – аспартам, Е-968 – ксил╕т – це удар по печ╕нц╕. Ксил╕т може стати причиною дисбактер╕озу. Продукти з додаванням аспартаму Е-951 можуть викликати м╕грень, сип на шк╕р╕ й пог╕ршення мозково╖ д╕яльност╕. Е-250 – н╕трит натр╕ю, Е-251 – н╕трат натр╕ю, Е-252 – н╕трат кал╕ю. Без цих добавок в Укра╖н╕ ковбас вже можна не шукати. Н╕тродобавки ╓ не т╕льки в ковбасних виробах, але й у копчен╕й риб╕, шпротах, консервованих оселедцях. Додають ╖х ╕ у тверд╕ сири. Е-211, натр╕╓ва с╕ль бензойно╖ кислоти – перешкоджа╓ брод╕нню сок╕в. ╥╖ додають у газован╕ напо╖ й ч╕пси, у м’ясо й кетчуп. Уживання Е-211 в ╖жу може призвести до порушень в обм╕н╕ речовин ╕ викликати рак. А рак – це смерть.
╤ цю трутизну нам продають за наш╕ ж грош╕!
╤ так буде тривати доти, поки ми будемо змушен╕ купувати цю отруту! А купу╓мо ми ╖╖ не ст╕льки в╕д свого незнання, ск╕льки в╕д крайньо╖ нужди й безвиход╕, в яку нас загнали «ел╕тарн╕» клани з╕ сво╓ю арм╕╓ю б╕знесмен╕в. Тож у боротьб╕ з цим злом повинн╕ об’╓днатися ╕ л╕в╕, ╕ прав╕, ╕ верхи, й низи. Бо болячкам нема╓ р╕зниц╕ – чи комун╕ст, чи нац╕онал╕ст. Викосить ус╕х. А на сторож╕ здоров’я народу повинна вже давно стати державна влада, ╕ не т╕льки видаючи на-гора сотн╕ закон╕в, постанов, ╕нструкц╕й, а елементарним централ╕зованим жорстким контролем якост╕ продукт╕в, бо якщо цей «добавочний» процес не зупинити, то в╕н знищить ╕ саму владу...

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ № 220/2009
Про р╕шення Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни в╕д 27 лютого 2009 року «Про б╕олог╕чну безпеку Укра╖ни»
В╕дпов╕дно до статт╕ 107 Конституц╕╖ Укра╖ни постановляю:
1. Увести в д╕ю р╕шення Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни в╕д 27 лютого 2009 року «Про б╕олог╕чну безпеку Укра╖ни» (дода╓ться).
2. Контроль за виконанням цього Указу покласти на Секретаря Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни.
3. Цей Указ набира╓ чинност╕ з дня його опубл╕кування.

Президент Укра╖ни В╕ктор ЮЩЕНКО.
6 кв╕тня 2009 року.

РАДА НАЦ╤ОНАЛЬНО╥ БЕЗПЕКИ ╤ ОБОРОНИ УКРА╥НИ
Р╤ШЕННЯ в╕д 27 лютого 2009 року

Про б╕олог╕чну безпеку Укра╖ни

Розглянувши ситуац╕ю у сфер╕ б╕олог╕чно╖ безпеки Укра╖ни, Рада нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни зазнача╓ посилення негативного впливу б╕олог╕чних фактор╕в на населення, можлив╕сть виникнення загроз б╕олог╕чного походження, пов’язаних ╕з розвитком сучасних б╕отехнолог╕й та появою синтетично╖ б╕олог╕╖, проявами б╕отероризму, в╕дсутн╕стю ч╕тких правил повед╕нки при зд╕йсненн╕ генетично-╕нженерно╖ д╕яльност╕ та робот╕ з небезпечними б╕олог╕чними агентами.
Наявн╕сть значно╖ к╕лькост╕ об’╓кт╕в п╕двищено╖ небезпеки з вичерпаними техн╕чними та технолог╕чними ресурсами, а також природних осередк╕в концентрац╕╖ патогенних м╕кроорган╕зм╕в – збудник╕в особливо небезпечних ╕нфекц╕йних хвороб п╕двищу╓ ризики виникнення надзвичайних ситуац╕й, створю╓ реальн╕ загрози житт╓д╕яльност╕ населення, дальшому соц╕ально-економ╕чному розвитку та нац╕ональн╕й безпец╕ Укра╖ни.
Протид╕я негативному впливу б╕олог╕чних фактор╕в та б╕озагрозам ускладню╓ться недосконал╕стю в╕дпов╕дно╖ нормативно-правово╖ бази, в╕дсутн╕стю в держав╕ атестованих методик досл╕джень та системи стандарт╕в у ц╕й сфер╕ тощо.
Недостатньо врегульовано питання поводження з генетично модиф╕кованими орган╕змами, державно╖ п╕дтримки генетично-╕нженерних досл╕джень та наукових ╕ практичних розробок у галуз╕ б╕олог╕чно╖ ╕ генетично╖ безпеки, механ╕зми безпечного практичного застосування генетично модиф╕кованих орган╕зм╕в. Уряд фактично не координу╓ роботу центральних орган╕в виконавчо╖ влади та ╕нших орган╕в виконавчо╖ влади в галуз╕ поводження з генетично модиф╕кованими орган╕змами та генетично-╕нженерно╖ д╕яльност╕.
В╕дсутн╕ програми з б╕обезпеки та запоб╕гання проявам б╕олог╕чного тероризму, не створено нац╕ональну систему протид╕й можливим б╕озагрозам, зокрема не утворено автоматизован╕ та ╕нтегрован╕ банки даних про можлив╕ загрози б╕олог╕чного та х╕м╕чного походження.
Незадов╕льними залишаються ф╕нансування та матер╕ально-техн╕чне забезпечення лаборатор╕й, що працюють з╕ збудниками особливо небезпечних ╕нфекц╕йних хвороб та збер╕гають колекц╕╖ таких збудник╕в. Знижу╓ться р╕вень профес╕йно╖ п╕дготовки персоналу, допускаються порушення вимог протиеп╕дем╕чного режиму роботи та сан╕тарних норм п╕д час виробництва, збер╕гання, об╕гу та утил╕зац╕╖ б╕олог╕чних агент╕в.
Послаблений державний нагляд ╕ контроль у сфер╕ б╕олог╕чно╖ безпеки, зокрема у процес╕ зм╕ни власника об’╓кт╕в п╕двищено╖ небезпеки, недосконала орган╕зац╕я охорони патогенних м╕кроорган╕зм╕в ╕ штам╕в небезпечних та особливо небезпечних ╕нфекц╕йних хвороб, як╕ збер╕гаються в м╕кроб╕олог╕чних лаборатор╕ях, п╕двищують ризики несанкц╕онованих доступ╕в та витоку патогенних м╕кроорган╕зм╕в у навколишн╓ середовище, що може спричинити масов╕ ╕нфекц╕йн╕ захворювання.
Зважаючи на те, що зростання ризик╕в виникнення надзвичайних ситуац╕й техногенного та природного характер╕в, неконтрольоване ввезення в Укра╖ну еколог╕чно небезпечних технолог╕й, речовин, матер╕ал╕в ╕ трансгенних рослин, збудник╕в хвороб, небезпечних для людей, тварин, рослин ╕ орган╕зм╕в, еколог╕чно необ╜рунтоване використання генетично зм╕нених рослин, орган╕зм╕в, речовин та пох╕дних продукт╕в, небезпека б╕олог╕чного тероризму, посилення впливу шк╕дливих генетичних ефект╕в у популяц╕ях живих орган╕зм╕в, зокрема генетично зм╕нених орган╕зм╕в, та б╕отехнолог╕й в╕дпов╕дно до статт╕ 7 Закону Укра╖ни «Про основи нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни» ╓ загрозою нац╕ональним ╕нтересам та нац╕ональн╕й безпец╕ Укра╖ни, Рада нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни вир╕шила:
Визнати ╕снуючий стан б╕олог╕чно╖ безпеки таким, що не в╕дпов╕да╓ нац╕ональним ╕нтересам та вимогам нац╕онально╖ безпеки Укра╖ни ╕ не забезпечу╓ ефективну протид╕ю б╕олог╕чним загрозам населенню, с╕льському господарству, довк╕ллю тощо.
Визначити серед пр╕оритетних завдань орган╕в виконавчо╖ влади зд╕йснення системних заход╕в з ефективно╖ орган╕зац╕╖ систем б╕обезпеки держави протид╕╖ проявам б╕отероризму, захист населення в╕д безконтрольного та протиправного розповсюдження генетично модиф╕кованих орган╕зм╕в, збереження здорового та безпечного природного середовища.
Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни:
1) опрацювати у м╕сячний строк питання щодо створення органу, в╕дпов╕дального за орган╕зац╕ю пост╕йного мон╕торингу ╕ виявлення б╕олог╕чних загроз;
2) забезпечити розроблення з урахуванням м╕жнародного досв╕ду та ухвалити до 1 жовтня 2009 року в установленому порядку Концепц╕ю державно╖ програми б╕обезпеки та б╕олог╕чного захисту, передбачивши в н╕й зокрема:
створення та особливост╕ формування нац╕онально╖ системи виявлення б╕олог╕чних загроз;
приведення законодавства Укра╖ни, що регулю╓ питання б╕олог╕чно╖ безпеки та б╕олог╕чного захисту у в╕дпов╕дн╕сть ╕з м╕жнародними вимогами;
створення нових та вдосконалення ╕снуючих систем б╕обезпеки та б╕олог╕чного захисту, зокрема, шляхом державно╖ п╕дтримки комплексу ╕нженерно-техн╕чних заход╕в та оснащення в╕дпов╕дних установ нов╕тн╕м обладнанням з метою гарантованого нерозповсюдження збудник╕в особливо небезпечних хвороб;
створення нац╕онального центру сучасних б╕отехнолог╕й та програм виробництва ╕муноб╕олог╕чних препарат╕в з метою забезпечення потреб медицини та ветеринарно╖ медицини в╕дпов╕дними вакцинами, зокрема л╕кувальними антисироватками, ╕мунод╕агностикумами, ╕муномодуляторами, антидотами, сучасними препаратами б╕лк╕в кров╕ тощо;
впровадження системи мон╕торингу ╕ контролю можливих загроз б╕олог╕чного та х╕м╕чного походження шляхом створення м╕жв╕домчо╖ ╕нтегровано╖ ╕ стандартизовано╖ мереж╕ лаборатор╕й;
забезпечення надання медико-генетично╖ допомоги населенню в╕дпов╕дно до його потреб;
впровадження комплексу заход╕в щодо розвитку засоб╕в ╕ метод╕в техн╕чного контролю й д╕агностики об’╓кт╕в та обладнання п╕дпри╓мств б╕отехнолог╕чних виробництв, л╕цензування ╖хньо╖ д╕яльност╕, розробки ╕ впровадження в╕дпов╕дних систем безпеки ╕ правил перевезення б╕олог╕чних вантаж╕в для вс╕х вид╕в транспорту;
3) розробити та внести до 1 жовтня 2009 року в установленому порядку на розгляд Верховно╖ Ради Укра╖ни законопроект про внесення зм╕н до деяких закон╕в Укра╖ни щодо запровадження маркування продукц╕╖, яка м╕стить генетично модиф╕кован╕ орган╕зми в╕дпов╕дно до м╕жнародних стандарт╕в;
4) вжити протягом 2009 року заход╕в щодо зм╕цнення кадрового забезпечення та матер╕ально-техн╕чно╖ бази центральних орган╕в виконавчо╖ влади, як╕ забезпечують виконання Закону Укра╖ни «Про державну систему б╕обезпеки при створенн╕, випробуванн╕, транспортуванн╕ та використанн╕ генетично модиф╕кованих орган╕зм╕в»;
5) вжити в╕дпов╕дних заход╕в в установленому порядку щодо утворення у склад╕ виконавчих орган╕в, визначених для реал╕зац╕╖ Угоди м╕ж М╕н╕стерством охорони здоров’я Укра╖ни та М╕н╕стерством оборони Сполучених Штат╕в Америки стосовно сп╕вроб╕тництва у галуз╕ запоб╕гання розповсюдженню технолог╕й, патоген╕в та знань, як╕ можуть бути використан╕ в ход╕ розробки б╕олог╕чно╖ збро╖, в╕д 29 серпня 2005 року, структурних п╕дрозд╕л╕в з питань орган╕зац╕╖, координац╕╖ та супроводження передбачених Угодою заход╕в;
6) рекомендувати Нац╕ональн╕й академ╕╖ наук Укра╖ни, Укра╖нськ╕й академ╕╖ аграрних наук Укра╖ни, Академ╕╖ медичних наук Укра╖ни розробити та подати до 1 липня 2009 року на затвердження в установленому порядку проект типового кодексу б╕оетики та типових правил повед╕нки фах╕вц╕в, як╕ працюють з небезпечними б╕олог╕чними агентами, в яких передбачити, зокрема, особисту в╕дпов╕дальн╕сть фах╕вц╕в за дотримання вимог безпеки;
7) М╕н╕стерству осв╕ти ╕ науки Укра╖ни, М╕н╕стерству охорони здоров’я Укра╖ни, М╕н╕стерству аграрно╖ пол╕тики Укра╖ни до 1 липня 2009 року включити до навчальних план╕в в╕дпов╕дних вищих навчальних заклад╕в викладання основ б╕обезпеки та б╕оетики;
8) Рад╕ м╕н╕стр╕в Автономно╖ Республ╕ки Крим, обласним, Ки╖вськ╕й та Севастопольськ╕й м╕ським державним адм╕н╕страц╕ям забезпечити проведення до 1 червня 2009 року територ╕альними п╕дсистемами захисту населення ╕ територ╕й оц╕нки можливих б╕озагроз та вжити протягом 2009 року в╕дпов╕дних заход╕в щодо п╕дготовки необх╕дних матер╕альних та людських ресурс╕в для реагування на них.
9) Державному ком╕тету ветеринарно╖ медицини Укра╖ни в установленому порядку забезпечити проведення перев╕рок стану худобомогильник╕в та б╕отерм╕чних ям для захоронення труп╕в тварин, зокрема тих, що загинули в╕д особливо небезпечних (карантинних) хвороб.
10) Визнати за доц╕льне:
л╕кв╕дувати М╕жв╕домчу ком╕с╕ю з питань б╕олог╕чно╖ та генетично╖ безпеки при Рад╕ нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни, утворену Указом Президента Укра╖ни в╕д 23 червня 2004 року № 672 «Про М╕жв╕домчу ком╕с╕ю з питань б╕олог╕чно╖ та генетично╖ безпеки при Рад╕ нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни»;
утворити в╕дпов╕дно до статт╕ 14 Закону Укра╖ни «Про Раду нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни» Ком╕с╕ю з б╕обезпеки та б╕олог╕чного захисту при Рад╕ нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни як робочий орган Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни.
Секретарев╕ Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни подати у м╕сячний строк на затвердження Президентов╕ Укра╖ни проект Положення про Ком╕с╕ю з б╕обезпеки та б╕олог╕чного захисту при Рад╕ нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни ╕ пропозиц╕╖ щодо ╖╖ персонального складу.

Голова Ради
нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни
В. ЮЩЕНКО.
Секретар Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни
Р. БОГАТИРЬОВА.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 31.07.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7571

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков