Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3382)
З потоку життя (6597)
Душі криниця (3569)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1518)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1688)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОСТОВ╤ КРИМСЬКОМУ ТАТАРИНУ ДАЛИ 17 РОК╤В КОЛОН╤╥ СУВОРОГО РЕЖИМУ
В╕дбулося заключне судове зас╕дання у «справ╕ Енвера Сейтосманова».


У КАЗАХСТАН╤ ХУДОЖНИК ПРИЙШОВ ДО ПОСОЛЬСТВА УКРА╥НИ ВИБАЧАТИСЯ ЗА ЗАЯВУ ТОКА╢ВА ПРО КРИМ – ЙОМУ НЕ ДОЗВОЛИЛА ОХОРОНА
Практично в╕дразу його схопили сп╕вроб╕тники спец╕ал╕зовано╖ служби охорони, як╕ вирвали з його...


СПЕЦСЛУЖБИ РФ ВЛАШТУВАЛИ АНТИУКРА╥НСЬКИЙ «КРУГЛИЙ СТ╤Л» П╤Д ЧАС ФОРУМУ ООН
Про це пов╕домив на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook громадський ╕ пол╕тичний д╕яч, колишн╕й пост╕йний...


ЖУРНАЛ╤СТИ ОПУБЛ╤КУВАЛИ РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ПРО Б╤ЗНЕС, ЩО ПРАЦЮ╢ В КРИМУ В ОБХ╤Д САНКЦ╤Й
Команда журнал╕ст╕в-розсл╕дувач╕в телеканалу "Настоящее время" ╕ про╓кту "Мун╕ципальний сканер"...


КНИГИ ВИДАВНИЦТВА «ДН╤ПРО» ╢ В КОЖН╤Й Б╤БЛ╤ОТЕЦ╤ – В╤Д С╤ЛЬСЬКО╥ ДО АКАДЕМ╤ЧНО╥
28 листопада в ки╖вському Музе╖ книги ╕ друкарства Укра╖ни в╕дкрилась виставка «Ой...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 29.05.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 29.05.2009
ДОБРОБУТ – ЯК ОБ’╢ДНАВЧА ╤ДЕЯ

АКТУАЛЬНО!

 26 травня до прес-центру Будинку профсп╕лок журнал╕ст╕в запросили л╕дер укра╖нсько╖ республ╕кансько╖ парт╕╖ «Собор» Анатол╕й Матв╕╓нко та голова Кримського осередку ц╕╓╖ парт╕╖ Владислав ╢рмаков. У презид╕╖ був присутн╕й також директор ╕нституту в╕дкрито╖ пол╕тики, доктор наук Михайло Добенко.
 Ця зустр╕ч з пресою стала можливою у рамках просв╕тницько╖ туристично╖ експедиц╕╖ «Водоспади Криму – активне життя води», за участ╕ Анатол╕я Серг╕йовича, що триватиме до 31 травня ц. р.
 Серед завдань експедиц╕╖ – проведення зустр╕чей ╕з виборцями, предметна депутатська допомога, привернення уваги громади до здорового способу життя, безпосередн╓ сп╕лкування з природою.
 Але перш н╕ж розпочати мандри Кримом Анатол╕й Серг╕йович вир╕шив под╕литися з журнал╕стами сво╖м баченням передвиборно╖ ситуац╕╖ в Укра╖н╕ та розпов╕сти про т╕ засади, як╕ ╓ пров╕дними для ц╕╓╖ парт╕╖. Було також поширено заяву парт╕╖ «Собор», в як╕й нин╕шня ситуац╕я характеризу╓ться таким чином: «…сьогодн╕ укра╖нц╕ перебувають у стан╕ глибокого розчарування ╕ знев╕ри. Вони не дов╕ряють владним ел╕там, що в╕дстоюють сво╖ приватн╕ ╕нтереси, ╕ скептично ставляться до будь-яких заклик╕в цих ел╕т. Значно г╕рше, що народ перестав здеб╕льшого в╕рити у перспективи власно╖ держави, вважа╓ ╖╖ приреченою на злидн╕, корупц╕ю й цив╕л╕зац╕йн╕ поразки».
 Важко тут щось заперечити, але яким же бачить л╕дер парт╕╖ вих╕д ╕з ц╕╓╖ скрути? Слова, як╕ пролунали з його вуст, теж заслуговували 100% п╕дтримки, але викликали сумн╕ви щодо реальност╕ вт╕лення благих нам╕р╕в у життя. Те, що парт╕я вважа╓ необх╕дним входження Укра╖ни до двадцятки найрозвинен╕ших держав св╕ту ╕ ма╓ ц╕лу низку тез щодо досягнення таких результат╕в, як╕ починаються з╕ сл╕в: «п╕двищення», «розвиток», «ефективне використання», «подолання корупц╕╖», «високотехн╕чне виробництво», на жаль, наст╕льки поширен╕ в передвиборн╕й риториц╕, що ста╓ значно ц╕кав╕шим, чи здатна парт╕я створити д╕╓ву, високоорган╕зовану та профес╕йну команду однодумц╕в, без чого, як бачимо, слова лишаються словами.
 Тому вт╕шно було почути, що л╕дери парт╕╖ готов╕ до об’╓днавчих процес╕в, а перемовини з цього приводу можлив╕ з РУХом, УРП, ДемПУ, «Нашою Укра╖ною». Вт╕м, головний ор╕╓нтир парт╕╖ – не президентськ╕ вибори, а вибори до м╕сцевих рад.
 Анатол╕й Серг╕йович зауважив:
 — П╕двищення житт╓вого р╕вня Укра╖ни мусить розпочатися з Криму, в╕н ма╓ стати ╓диною свободною економ╕чною зоною, в╕льною в╕д виробництв, що шкодять еколог╕╖. Я бачу його найбагатшим в Укра╖н╕, де процв╕та╓ рекреац╕йне господарство. Сюди повинн╕ прийти ╕нвестиц╕╖, котр╕ дозволять налагодити св╕тове виробництво еколог╕чно чисто╖ продукц╕╖.
 На запитання журнал╕ст╕в, як╕ ж належить зробити кроки на цьому шляху, Анатол╕й Серг╕йович, котрому довелося свого часу попрацювати на посад╕ прем’╓р-м╕н╕стра Криму, допов╕в:
 — Необх╕дно провести всезагальну ╕нвентаризац╕ю. Це допоможе вир╕шити земельне питання, зокрема щодо претенз╕й кримських татар, аби кожен отримав належне ╕ не заз╕хав на зайве.
 Загальною об’╓днавчою ╕де╓ю в╕н назвав в╕ру в свою команду, яка зможе щонайефективн╕ше використати потенц╕ал держави. А це — корисн╕ копалини, земля ╕ люди.
 Назвав Анатол╕й Серг╕йович ╕ т╕ пол╕тичн╕ сили, контакти з якими «Собор» не вважа╓ можливими. Це Парт╕я рег╕он╕в, пол╕тика яко╖ ╜рунту╓ться на «м╕ф╕чн╕й ╕де╖ слов’янського об’╓днання», що спричиня╓ залежн╕сть в╕д сус╕д╕в, комун╕сти та ВГО «Свобода», що, на думку л╕дера, розпалю╓ не сприйняття «жид╕в ╕ москал╕в». А «л╕ками» в╕д сепаратизму л╕дер парт╕╖ вбача╓ добробут ╕ стаб╕льн╕сть, завдяки яким автоматично в╕дпада╓ бажання д╕лити кра╖ну на Сх╕д ╕ Зах╕д. Та, на жаль, кримська автоном╕я «пасе задн╕х» не лише як один з рег╕он╕в економ╕чно в╕дстало╖ Укра╖ни – вона замика╓ двадцятку за р╕внем добробуту ╕ серед областей держави. ╤ все це – досить серйозн╕ симптоми.
 Щодо авторитарного п╕дходу в управл╕нн╕ державою Анатол╕й Серг╕йович сприйма╓ його лише в рамках боротьби з корупц╕╓ю. Тож поширен╕ нин╕ у С╕мферопол╕ аг╕тки з портретами двох потенц╕йних кандидат╕в у Президенти та написом: «Це – наш Пут╕н!» ним не сприймаються.
 Чи пов╕рили журнал╕сти в ц╕ принадн╕ перспективи – покажуть ╖хн╕ публ╕кац╕╖.
Тамара СОЛОВЕЙ.


ЧИ ПОД╤ЛЯТЬСЯ З╤ СВО╥М НАРОДОМ ДОБРОБУТОМ НАРОДН╤ ОБРАНЦ╤?

Каб╕нет М╕н╕стр╕в пропону╓ Верховн╕й Рад╕ скасувати державне страхування життя ╕ здоров’я народних депутат╕в, а також оздоровлення нардеп╕в за державний рахунок. Про це п╕д час зас╕дання уряду по╕нформувала журнал╕ст╕в м╕н╕стр прац╕ та соц╕ально╖ пол╕тики Людмила Денисова. Вона також сказала, що на сьогодн╕шньому зас╕данн╕ уряд схвалив зм╕ни до Закону Укра╖ни «Про статус народного депутата», пов╕домляють кореспонденти УКР╤НФОРМу.
Як п╕дкреслила м╕н╕стр, ухвален╕ урядом зм╕ни стосуються також колишн╕х народних депутат╕в. «Зараз, якщо народний депутат або колишн╕й народний депутат впродовж року не працевлаштувався, то йому р╕к виплачу╓ться все те, що в╕н отримував, коли був депутатом. Якщо в╕н перебува╓ на профнавчанн╕, то два роки отриму╓ все те, що ран╕ше, а коли п╕сля цього не працевлаштувався, то ще п╕вроку», — зазначила Л. Денисова. За ╖╖ словами, уряд пропону╓ встановити так╕ терм╕ни: на працевлаштування один м╕сяць, три — на профнавчання.

ТИМ ЧАСОМ…

П╤ВМ╤ЛЬЙОНА — ЗА БЕЗД╤ЯЛЬН╤СТЬ?!

Голова Терноп╕льсько╖ обласно╖ ради Олекс╕й Кайда звернувся до сво╖х попередник╕в, як╕ хочуть забрати з бюджету област╕ п╕вм╕льйонну компенсац╕ю за два роки сво╓╖ безд╕яльност╕ в рад╕. Наводимо звернення Олекс╕я Кайди повн╕стю.
«Шановн╕ кер╕вники обласно╖ ради попереднього скликання! Михайле Архиповичу, Теодоз╕ю Васильовичу, Олегу ╤вановичу! Хтось з вас вже отримав, а хтось незабаром отрима╓ «компенсац╕йн╕ виплати депутатам Терноп╕льсько╖ обласно╖ ради, як╕ працювали в рад╕ на пост╕йн╕й основ╕ на пер╕од ╖х працевлаштування в╕дпов╕дно до вимог Закону», на як╕ в обласному бюджет╕ додатково передбачено кошти в сум╕ майже 526 тисяч гривень. Безперечно, ви ма╓те на це повне право зг╕дно ╕з Законом «Про органи м╕сцевого самоврядування».
Разом з тим, перш н╕ж скористатися ╕з суми, яка ╓ в╕дчутною для бюджету област╕, врахуйте таке: сьогодн╕, коли економ╕ка Укра╖ни ледве вижива╓ п╕д тиском св╕тово╖ ф╕нансово╖ кризи, коли «господарка» нашого краю потерпа╓ в╕д в╕дсутност╕ кошт╕в, а обласний бюджет нагаду╓ латану свитину у тому числ╕ ╕ завдяки безд╕яльност╕ ради попереднього складу, частина р╕шень яко╖ скасован╕ судами — чи морально забирати в╕д жител╕в Терноп╕лля б╕льше як п╕вм╕льйона гривень.
Шановн╕ попередники, ви неодноразово говорили про патр╕отизм, закликали не на словах, а на д╕л╕ в╕ддано служити Громад╕. Саме зараз вам випада╓ чудова нагода довести, що це були не пустопорожн╕ гасла, не даремна патетика, а здатн╕сть д╕яти, готовн╕сть пожертвувати чимось заради людей. Цих п╕вм╕льйона могли би п╕ти на ╕нтернати, садочки, л╕карн╕, будинки для людей похилого в╕ку, диспансери чи школи. Можна перел╕чувати ще довго ╕ багато. Ви, як н╕хто ╕нший, добре зна╓те, що ц╕ грош╕ житт╓во важлив╕ для громади област╕.
Отож вельмишановн╕ Михайле Архиповичу, Теодоз╕ю Васильовичу, Олегу ╤вановичу, звертаюсь до вас ╕з пропозиц╕╓ю проявити громадську в╕дпов╕дальн╕сть та мужн╕сть, адже не так легко в╕дмовитись в╕д грошей, – не забирати ╕з обласного бюджету таку велику суму. Вважаю, що маю повне право на це. Адже сам я в╕дмовився в╕д надбавок ╕ прем╕й, а це майже десять тисяч гривень щом╕сяця.
Спод╕ваюся, що сов╕сть ╕ громадська самосв╕дом╕сть п╕дкаже вам правильне р╕шення».
Для дов╕дки. Терноп╕льська облрада попереднього скликання практично не д╕яла два роки, а частина р╕шень сес╕й були визнан╕ судами нелег╕тимними.

Прес-служба Всеукра╖нського об’╓днання «Свобода».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 29.05.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7299

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков