Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИНУ: В УРЯД╤ ПЕРЕЛ╤ЧИЛИ НОВ╤ ЗАБОРОНИ ДЛЯ УКРА╥НЦ╤В
Доктор Комаровський жорстко в╕дреагував на р╕шення уряду посилити карантин ╕ написав свою думку у...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ VS КОЛОМОЙСЬКИЙ: БИТВА ЗА МВФ, В ЯК╤Й ЗАГИНУЛА МОНОБ╤ЛЬШ╤СТЬ
Ця битва була неминучою. Як би часто не показували ще-ком╕ка Володимира Зеленського на канал╕...


ЗАРОБ╤ТЧАНИ ЗА Р╤К ПЕРЕКАЗАЛИ В УКРА╥НУ ПОНАД $12 М╤ЛЬЯРД╤В
обсяг приватних грошових переказ╕в в Укра╖ну у 2018 роц╕ становив 11,111 м╕льярда долар╕в.


ЗАВАЛИМО РОС╤Ю ПОЗОВАМИ, А ЩЕ – Д╤ЗНА╢МОСЯ В КОГО ЯК╤ ПАСПОРТИ…
Окупанти в Криму продовжили сво╓ звичне – грабунок. Цьому треба протистояти. А ще –...


"ВСЕУКРА╥НСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН" БУДЕ ДОСТУПНА ДЛЯ ШКОЛЯР╤В З КРИМУ ТА ОРДЛО
6 кв╕тня в Укра╖н╕ старту╓ осв╕тн╕й проект «Всеукра╖нська школа онлайн».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 08.08.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 08.08.2008
В АТМОСФЕР╤ ТОТАЛЬНОГО ПСИХОЛОГ╤ЧНОГО ТЕРОРУ

В СВО╥Й ХАТ╤ - СВОЯ ПРАВДА?

…З-п╕д логотипа севастопольсько╖ молод╕жно╖ газети «Территория М» на нас дивиться правим оком юнка. Л╕ве око у д╕вчини прикрите, тому що вона ц╕литься в когось поряд ╕з читачем. Л╕вою рукою вона трима╓ ще один п╕столет. П╕дпис лакон╕чний: «… за Севастополь!».
Така картина звична для городян, так звана ╕нтел╕генц╕я не протесту╓ проти такого виховання молод╕ ╕ тако╖, з дозволу сказати, журнал╕стики. Пол╕тики, як╕ щ╕льно контролюють паперов╕ ╕ електронн╕ ЗМ╤ ворожого до Укра╖ни спектра, докладають активних зусиль, аби в м╕ст╕ п╕дтримувалась напружена ситуац╕я, а мешканц╕ жили в стан╕ перманентного переляку ╕ жаху. Ц╕й ганебн╕й мет╕ сприяють ╕ ╖хн╕ заяви та провокац╕╖. Останн╕ з них, наприклад, «до м╕ста ╖де колона з п’ятнадцяти автобус╕в з б╕йцями УНА-УНСО, щоб з╕псувати день 22 червня ╕ зруйнувати пам’ятник Катерин╕ ╤╤» (В. Тюн╕н), «групи нац╕онал╕ст╕в, у тому числ╕ нем╕сцевих, спробують прорвати оточення рос╕йських в╕йськовослужбовц╕в» (у день ВМФ Рос╕╖ 27 липня ц. р. в Севастопол╕), «кр╕м того, можлив╕ провокац╕╖ б╕ля пам’ятника Катерин╕» (А. Меркулов на зас╕данн╕ м╕ськради), «п╕втори тисяч╕ рос╕йських козак╕в при╖дуть до Севастополя на святкування Дня В╕йськово-Морського Флоту Рос╕╖ та участ╕ у хресн╕й ход╕ з нагоди 1020-р╕ччя хрещення Ки╖всько╖ Рус╕» (Ю. Першиков для УН╤АН). До цього додаються ╕ практичн╕ д╕╖ – систематичн╕ м╕тинги та антидержавн╕ виступи, як це було 5 липня на Графськ╕й пристан╕, коли б╕льше сотн╕ пророс╕йськи налаштованих рос╕ян, виставивши наперед ж╕нок ╕ юнак╕в, зд╕йснили ф╕зичний напад на укра╖нських в╕йськових моряк╕в.
Дикунськ╕ випадки нетолерантност╕ до альтернативно╖ думки та до спроб говорити правду з╕ стор╕нок газет, телеекрана чи по рад╕о почалися фактично з час╕в здобуття Укра╖ною незалежност╕.
Наприклад, 27 с╕чня 1992 року п╕д час м╕тингу пророс╕йських сил на площ╕ Нахимова було жорстоко побито журнал╕стку Любов Гуля╓ву. Люту ненависть шов╕н╕ст╕в викликав маленький жовто-блакитний прапорець серед десятк╕в сов╓тських та рос╕йських прапор╕в. «╥й розбили губи, поранили кол╕на, подерли одяг. А на початку весни спалили дачу», — пише Анатол╕й Данилов у книз╕ «Укра╖нський флот: б╕ля джерел в╕дродження». За свою чесну громадянську позиц╕ю патр╕отична журнал╕стка ще не раз отримувала погрози, бо висв╕тлювала в сво╖й д╕яльност╕ складне становлення ВМС Укра╖ни, х╕д конституц╕йного процесу та робила високофахов╕ передач╕ про укра╖нську культуру.
Один ╕з п╕к╕в тако╖ групово╖ оскажен╕лост╕ припав на президентськ╕ вибори 2004 року. 19 грудня в╕дразу п╕сля молебню ╕ хресно╖ ходи (!) на площ╕ Нахимова з нагоди дня Святого Миколая прихильники кандидата у Президенти В╕ктора Януковича розбили три приватних автомоб╕л╕, на яких були помаранчев╕ стр╕чки http://ukrlife.org/main/tribuna/sev19_12_04.htm . Близько тридцяти ос╕б продовжували кидати в автомоб╕ль яйцями, а також бити ц╕пками та пляшками по склу авто, незважаючи на присутн╕сть севастопольсько╖ м╕л╕ц╕╖. Фотокореспондент нац╕онального ╕нформац╕йного агентства Укр╕нформ, член Сп╕лки журнал╕ст╕в Укра╖ни Володимир Вевдюк, виконуючи службове завдання, став об’╓ктом уваги злочинц╕в за фотографування ╕нциденту. Злочинц╕ «накинулися на мене, погрожуючи ф╕зичною розправою, роблячи загрозлив╕ випади у мою сторону та вимагаючи, щоб я в╕ддав ╖м фотопл╕вку. Так╕ напади на мене того дня вказаною особою вчинялися дек╕лька раз╕в. Зараз я усв╕домлюю, що все могло зак╕нчитися для мене набагато г╕рше ╕ мен╕ пощастило в╕дбутися побоями, тижнем л╕карняного, розбитим фотоапаратом та роз╕рваним одягом», — писав у зверненн╕ до прокурора журнал╕ст http://ukrlife.org/main/tribuna/sev19_12_04b.htm («Юридична газета, № 7, 15 кв╕тня 2005 року).
Приблизно в цей же час втратила роботу за сво╖ проукра╖нськ╕ пол╕тичн╕ погляди знайома в╕льна журнал╕стка – одна з палких прихильниць помаранчево╖ влади – ж╕нку зв╕льнили нав╕ть з державно╖ орган╕зац╕╖ (!). «П╕д час м╕тинг╕в чи п╕кет╕в пророс╕йськи налаштован╕ учасники тим часом спостер╕гають ╕ хто з журнал╕ст╕в працю╓. Знаючи, що серед них – об’╓ктивний журнал╕ст, заважають, як можуть – кричать, створюють негативне психолог╕чне тло, морально ображають», – розпов╕да╓ ╕нший колега. Здичав╕л╕сть шов╕н╕стично╖ публ╕ки сяга╓ таких висот, коли п╕д час зн╕мкування процесу
зведення пам’ятника Катерин╕ ╤╤ журнал╕стка вважала за щастя, що не постраждав ╖╖ фотоапарат. Ц╕ випадки мусили б силовими структурами квал╕ф╕куватись статтею з Карного кодексу про перешкоджання профес╕йн╕й д╕яльност╕ журнал╕ста.
Саме наявн╕стю стану безкарност╕ та створено╖ м╕сцевими ЗМ╤ атмосфери ворожост╕ до Укра╖нсько╖ держави пояснюються ╕ останн╕ випадки залякування журнал╕ст╕в та патр╕от╕в у Севастопол╕. Журнал╕сти розкривають м╕фи рос╕йських пропагандист╕в, але морально ╕
ф╕зично пересл╕дують не т╕льки ╖х.
Так, 12 липня 2008 року близько 3-╖ години ноч╕ на одного з актив╕ст╕в «Молод╕жного Союзу Наша Укра╖на» 17-р╕чного В’ячеслава Маков╕йчука було зд╕йснено хул╕ганський напад. Погрози в письмовому ╕ усному вигляд╕ регулярно отриму╓ ╕ л╕дер орган╕зац╕╖ Дмитро Б╕лоцерк╕вець. Представники ВМГО «Молод╕жний Союз Наша Укра╖на», закликають МВС, СБУ та Прокуратуру «звернути увагу на кричущ╕ факти розкв╕ту сепаратизму та нацизму у АРК та м. Севастопол╕ зокрема, ╕ наполягають на заборон╕ ╕ позбавленн╕ ре╓страц╕╖ орган╕зац╕й ПП «Рос╕йський Блок», ГО «Рос╕йський Виб╕р», ГО «Рос╕йська община» як таких, чия д╕яльн╕сть несе загрозу суверен╕тету Укра╖нсько╖ Держави та спокою ╕ безпец╕ ╖╖ громадян». http://www.msnu.org/engine/2008/07/23/vidkritij-list/
Нещодавно в газет╕ «Дело» в╕д 24 липня 2008 р. http://delo.ua/news/82971/ опубл╕коване ╕нтерв’ю з головою Союзу укра╖нок у Севастопол╕ Богданою Процак п╕д промовистою назвою «Рос╕йськ╕ оф╕цери готов╕ порубати нас на шматки». Вона розпов╕ла, як п╕д час п╕кетування в минулому роц╕ «Студентським братством» штабу ЧФ РФ з вимогами виконати р╕шення суду щодо повернення маяк╕в у власн╕сть Укра╖ни, вона орган╕зувала людей з церкви, щоб погодувати молодих людей та помолитися. До них п╕д час молитви п╕д╕йшов рос╕йський оф╕цер ╕ сказав: «Вам осталось недолго, самое большее — месяц. Изрубим вас на мелкие куски».
Останн╕м часом так╕ залякування в Севастопол╕ стали посл╕довними ╕ системними. Головний редактор телерад╕оцентру «Бриз» ВМС ЗС Укра╖ни, кап╕тан 1-го рангу Мирослав Мамчак таке «пожвавлення» пов’язу╓ з актив╕зац╕╓ю роботи в Севастопол╕ фах╕вц╕в ╕з ╕нформац╕йно-психолог╕чних операц╕й з Рос╕╖. За словами Мирослава Андр╕йовича, диверсантами обрана «тактика тотального психолог╕чного терору» для залякування як мешканц╕в м╕ста, так ╕ патр╕от╕в Укра╖ни ╕ чесних журнал╕ст╕в. Працюють вони в ус╕х сферах – публ╕чних ╕ непубл╕чних, газетах, на телебаченн╕ ╕ рад╕о, та ╖м вдалося при безд╕яльност╕ укра╖нсько╖ влади та силових структур створити в Севастопол╕ атмосферу неск╕нченного переляку.
Мирослав Мамчак розпов╕да╓, що погрози ф╕зично╖ розправи на свою адресу лунають за його журнал╕стську д╕яльн╕сть, за написання в╕рша укра╖нською мовою «Легендарний Севастополь», за нам╕р встановити пам’ятну табличку на Графськ╕й пристан╕ на честь 90-р╕ччя п╕дняття прапор╕в на Чорноморському флот╕ Рос╕╖ у кв╕тн╕ 1918 року. Його фотограф╕╖, «прикрашен╕» шов╕н╕стичними написами, розв╕шан╕ по всьому м╕сту, нав╕ть в ╖дальнях. Погрожують членам родини, залякують сус╕д╕в, анон╕мно телефонують вноч╕. Пророс╕йськ╕ парт╕йки неодноразово п╕кетували телерад╕оцентр «Бриз» ВМС ЗС Укра╖ни за об’╓ктивну ╕ неупереджену журнал╕стську позиц╕ю.
«Захисту в╕д таких хул╕ганських д╕й з боку силових структур нема╓, незважаючи на письмов╕ та усн╕ звернення», – каже Мирослав Андр╕йович ╕ об╕ця╓ як журнал╕ст з`ясувати причини тако╖ безкарност╕.
П╕дтвердження ╕снування погроз ╕ шельмувань можна в╕днайти в будь-який момент в ╤нтернет╕ на найб╕льш в╕дв╕дуваному м╕ському сайт╕ в розд╕л╕ «Пол╕тика» – там публ╕куються так зван╕ «розстр╕льн╕ списки», де вказуються так╕ факти, як╕ розц╕нюються учасниками форуму (читайте: кер╕вниками психо-╕нформац╕йно╖ в╕йни) негативно. Наприклад, в╕домий журнал╕ст ╕ письменник Альб╕й Шудря потрапив туди за те, що в╕н ╓ членом редколег╕╖ газети «Флот Укра╖ни», за «етноцид братнього сербського народу» (так квал╕ф╕кована його служба прес-оф╕цером п╕д прапором НАТО, коли в╕н був в югославськ╕й пров╕нц╕╖ Косово), за «участь в акц╕ях УНА-УНСО» (тобто за виконання, як ╕ його колегами, свого журнал╕стського обов’язку п╕д час п╕кету штабу ЧФ РФ зовс╕м не «унсовцями»).
Особливо на тому форум╕ шельмують ╕ цькують доцента Ки╓во-Могилянсько╖ академ╕╖, севастопольця ╤горя Лос╓ва. Причин багато – його неупереджена журнал╕стська д╕яльн╕сть, бо в╕н будь-яке твердження п╕дкр╕плю╓ фактами ╕ документами, його державницька позиц╕я. У статт╕ ╤горя Булави «Анатом╕я ман╕пуляц╕╖» http://www.telekritika.ua/daidzhest/2008-02-29/36831 яскраво описано, як р╕дк╕сна участь ╤горя Лос╓ва в прямому еф╕р╕ на Севастопольськ╕й РДТРК призвела за 20 хвилин передач╕ до подв╕йного зростання приб╕чник╕в НАТО серед глядач╕в (з 14% до 28%). ╤ т╕льки жорстке адм╕н╕стративне втручання припинило це зростання. Поки що з державницькими поглядами та аргументами на державному (!) телебаченн╕ чинять саме так.
До останнього часу залякування обмежувалося поданням на форум╕ адреси його квартири, номера телефону, ╕ншо╖ приватно╖ ╕нформац╕╖ (privacy), обговорювались способи шк╕дництва, робилися др╕бн╕ капост╕. А ось уже в н╕ч на 29 липня нев╕дом╕ закидали кам╕нням ╕ розбили в╕кна його помешкання. ╤гор Лос╓в написав заяву про це до м╕ського управл╕ння м╕л╕ц╕╖. «Ран╕ше правоохоронц╕ в╕дмовлялися реагувати на погрози, висловлен╕ в ╤нтернет╕», – каже громадський д╕яч ╕ журнал╕ст, в╕домий сво╖ми публ╕кац╕ями у газет╕ «Флот Укра╖ни» http://fleet.sebastopol.ua/ та всеукра╖нських мас-мед╕а на захист укра╖нського статусу Севастополя.
На його думку, «ус╕ пророс╕йськ╕ сили в╕дчувають величезну п╕дтримку з боку Москви, а патр╕оти Укра╖ни у Севастопол╕ жодно╖ п╕дтримки з боку Ки╓ва не в╕дчувають». На запитання в еф╕р╕ «Рад╕о Свобода», у який спос╕б можна ╕нтегрувати Севастополь в Укра╖ну, ╤гор Лос╓в в╕дпов╕в: «Для цього треба проводити дуже серйозну роботу в галуз╕ осв╕ти, культури, ╕нформац╕╖, пост╕йно╖ д╕яльност╕ в ╕нтересах Укра╖ни» http://www.radiosvoboda.org/Content/Article/1184175.html.
На жаль, сутт╓вий внесок у створення атмосфери нетерпимост╕ до правди та до всього укра╖нського в Севастопол╕ робиться колегами-журнал╕стами, як╕ працюють за далеко не найкращими рос╕йськими стандартами.
Чар╕вн╕ севастопольськ╕ дикторш╕-вамп╕ри та неохайн╕ журнал╕сти, як╕, мабуть, ╕ не знають про можлив╕сть, а головне – необх╕дн╕сть! – подання к╕лькох погляд╕в на под╕╖ чи факти, щодня буквально с╕ють страх ╕ переляк серед мешканц╕в м╕ста. Електронн╕ засоби ╕нформац╕╖, як╕ за в╕дсутност╕ альтернативних погляд╕в, скорше, ╓ в першу чергу пропагандистськими теле- ╕ рад╕остуд╕ями, траг╕чно впливають ╕ на пол╕тичний виб╕р севастопольц╕в. ╤ ма╓мо замкнуте коло – зомбован╕ мешканц╕ обирають пол╕тичн╕ сили, як╕ керують зомбуванням через ЗМ╤.
Таким чином, бачимо, що р╕вень культурно╖ нетолерантност╕ в м╕ст╕ (якщо ╖╖ можна назвати культурною) досить високий. Очевидно ╕ те, що держава практично не контролю╓ пол╕тичну ситуац╕ю в Севастопол╕. Одночасно з цим можна стверджувати, що толерантн╕сть до укра╖нофоб╕в, ╖хня безкарн╕сть супроводжу╓ться репрес╕ями проти патр╕от╕в, як╕ в найнесприятлив╕ших умовах стоять в оборон╕ ╕нтерес╕в Укра╖нсько╖ держави.
Абсолютно програний ╕нформац╕йний прост╕р, вороже ставлення до людини як особистост╕ взагал╕ ╕ журнал╕ста зокрема, поки що ╓ прикрими фактами севастопольського життя.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 08.08.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6198

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков