Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 18.05.2007
НЕ БАЖА╢МО ЧИ НЕ ВМ╤╢МО ╤НТЕГРУВАТИСЯ?
Л╕д╕я СТЕПКО.

 15 - 16 травня у м. С╕ме╖з пройшов сем╕нар “╢вропейськ╕ практики публ╕чно╖ пол╕тики на м╕сцевому р╕вн╕”, у якому взяли участь представники громадських орган╕зац╕й, ЗМ╤, орган╕в м╕сцевого самоврядування та державних адм╕н╕страц╕й м╕ст та районних центр╕в автоном╕╖. Експертами на сем╕нар╕ виступили: Каз╕м╓ж Кобяк, директор ╤нституту публ╕чно╖ ╕нформац╕╖ у м. Гдиня (Польща), Юлюс Лячкаускас, заступник директора Телшяйського самоврядування (Литва), Та╖с╕я Гладченко, кандидат наук державного управл╕ння, викладач Донецького державного ун╕верситету управл╕ння, Юр╕й Тем╕ров, кандидат ╕сторичних наук, доцент кафедри м╕жнародних в╕дносин та зовн╕шньо╖ пол╕тики Донецького нац╕онального ун╕верситету.
 Сем╕нар проходив у рамках проекту “Публ╕чна пол╕тика на м╕сцевому р╕вн╕ в АР Крим: запровадження ╓вропейських стандарт╕в” за ф╕нансово╖ п╕дтримки МФ “В╕дродження” й був спрямований на п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ державних службовц╕в Криму з питань ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖ у сфер╕ публ╕чно╖ пол╕тики. Партнери проекту – Центр громадських ╕н╕ц╕атив “Св╕точ”, Севастопольська громадська орган╕зац╕я “Об’╓днання “╢вроатлантичний виб╕р”, ╤нститут публ╕чно╖ ╕нформац╕╖ у м. Гдиня (Польща), Громадський фонд Самог╕т╕ан (Литва).
 Орган╕затори заходу – представники Донецького молод╕жного дебатного центру, мали на мет╕ ознайомити його учасник╕в з рег╕ональною пол╕тикою держав ╢вропейського Союзу, участю ╖хн╕х м╕сцевих орган╕в влади в розвитку демократичних ╕нституц╕й, розбудовою м╕сцевих стратег╕й розвитку та можливостями ф╕нансування в╕дпов╕дних проект╕в з фонд╕в ╢вропейського Союзу.
 Сьогодн╕ для усп╕шного виконання зобов’язань, взятих Укра╖ною перед ╢С, конче необх╕дною ста╓ об╕знан╕сть державних службовц╕в стосовно стандарт╕в ╢вропейського Союзу. Високий в╕дсоток некомпетентност╕ фах╕вц╕в, як╕ долучен╕ до процесу ╕нтеграц╕╖ Укра╖ни у ╢вропейське Сп╕втовариство, шкодить виконанню урядових документ╕в, зокрема Розпорядження № 243-р, затвердженого 27 кв╕тня 2006 року, зг╕дно з яким в╕дпов╕дальн╕сть за виконання плану д╕й Укра╖на – ╢С покладено саме на органи державного управл╕ння. На жаль, для виконання вищезгаданого розпорядження вкрай не вистача╓ в╕дпов╕дних спец╕ал╕ст╕в, особливо рег╕онального р╕вня. Ста╓ очевидним, що виконання зобов’язань вищих орган╕в влади гальмуються через те, що б╕льше трьох чвертей службовц╕в, в╕д яких залежить реал╕зац╕я план╕в з ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖ нашо╖ кра╖ни, не волод╕ють ╕нформац╕╓ю про стандарти та норми ╢вропейського Союзу, нав╕ть у сферах власно╖ д╕яльност╕.
 Проблема особливо актуальна для кримсько╖ автоном╕╖, позаяк громадськ╕сть рег╕ону, в тому числ╕ й державн╕ службовц╕, здеб╕льшого негативно ╕ нав╕ть з побоюванням ставляться до ╓вропейських прагнень Укра╖ни. Таке ставлення формують дек╕лька чинник╕в, серед яких можна назвати традиц╕йно т╕сн╕ зв’язки з Рос╕╓ю та високий р╕вень непо╕нформованост╕ про ╓вропейську ╕нтеграц╕ю.
 Програма роботи дводенного сем╕нару була довол╕ насиченою: протягом першого дня учасникам презентували програму “Сх╕д - Сх╕д: партнерство без кордон╕в, ознайомили ╖х ╕стор╕╓ю розширення ╢вросоюзу та його ╕нституц╕йного розвитку. Кр╕м того, були розглянут╕ приклади публ╕чно╖ пол╕тики у м╕стах Польщ╕ ╕ Литви та реформи, проведен╕ у цих кра╖нах перед вступом до ╢С.
 Роль орган╕в самоврядування у розвитку демократичних ╕нституц╕й та формування й реал╕зац╕ю демократичних процедур на м╕сцевому р╕вн╕ учасники сем╕нару обговорювали наступного дня. Тод╕ ж експерти з Польщ╕ та Литви розпов╕ли про приклади сп╕впрац╕ громади та м╕сцевих орган╕в влади у рег╕онах сво╖х кра╖н. Завершився зах╕д п╕дбиттям п╕дсумк╕в та презентац╕╓ю результат╕в кожно╖ з робочих груп – учасник╕в сем╕нару.
 Надзвичайно важливим ╓ те, що проект “Публ╕чна пол╕тика на м╕сцевому р╕вн╕ в АР Крим: запровадження ╓вропейських стандарт╕в” базу╓ться на практичному досв╕д╕ роботи колег з кра╖н - нових член╕в ╢С – Польщ╕ та Литви – вони вже напрацювали певний досв╕д у сфер╕ публ╕чно╖ пол╕тики. Участь у робот╕ сем╕нару представник╕в ЗМ╤ дозволить познайомити широкий загал громадян з принципами публ╕чно╖ пол╕тики ╢вропейського Союзу та сприятиме ╖╖ впровадженню в наше сусп╕льство.
 Сам╕ ж учасники сем╕нару – депутати м╕ських та районних Рад, прац╕вники держадм╕н╕страц╕й, громадських орган╕зац╕й зможуть вже зараз ╕н╕ц╕ювати внесення зм╕н до нормативно-правових акт╕в на рег╕ональному р╕вн╕ та поправок у м╕сцевих програмах розвитку в╕дпов╕дно до стандарт╕в ╢вропейського Союзу.
 Схоже, що ми до цих п╕р не хот╕ли ╕нтегруватися, бо не знали як, ╕ що з цього вийде.
  м. С╕ме╖з.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4762

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков