Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИНУ: В УРЯД╤ ПЕРЕЛ╤ЧИЛИ НОВ╤ ЗАБОРОНИ ДЛЯ УКРА╥НЦ╤В
Доктор Комаровський жорстко в╕дреагував на р╕шення уряду посилити карантин ╕ написав свою думку у...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ VS КОЛОМОЙСЬКИЙ: БИТВА ЗА МВФ, В ЯК╤Й ЗАГИНУЛА МОНОБ╤ЛЬШ╤СТЬ
Ця битва була неминучою. Як би часто не показували ще-ком╕ка Володимира Зеленського на канал╕...


ЗАРОБ╤ТЧАНИ ЗА Р╤К ПЕРЕКАЗАЛИ В УКРА╥НУ ПОНАД $12 М╤ЛЬЯРД╤В
обсяг приватних грошових переказ╕в в Укра╖ну у 2018 роц╕ становив 11,111 м╕льярда долар╕в.


ЗАВАЛИМО РОС╤Ю ПОЗОВАМИ, А ЩЕ – Д╤ЗНА╢МОСЯ В КОГО ЯК╤ ПАСПОРТИ…
Окупанти в Криму продовжили сво╓ звичне – грабунок. Цьому треба протистояти. А ще –...


"ВСЕУКРА╥НСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН" БУДЕ ДОСТУПНА ДЛЯ ШКОЛЯР╤В З КРИМУ ТА ОРДЛО
6 кв╕тня в Укра╖н╕ старту╓ осв╕тн╕й проект «Всеукра╖нська школа онлайн».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 18.05.2007
«У нас сп╕льна ╕стор╕я ╕ сп╕льна пам’ять...»

 Звернення Представництва Президента Укра╖ни в АР Крим до вс╕х жител╕в Криму з нагоди 63-╖ р╕чниц╕ в╕д дня депортац╕╖ з Криму кримських татар та ос╕б ╕нших нац╕ональностей

 Шановн╕ кримчани!

 Мина╓ 63 роки в╕дтод╕, як на благословенн╕й кримськ╕й земл╕ в╕дбулася страшна ╕ жорстока под╕я. Майже 200 тисяч кримських татар за к╕лька дн╕в було вивезено з р╕дно╖ земл╕. Така ж страшна доля сп╕ткала у сороков╕ роки болгар, в╕рмен, грек╕в, н╕мц╕в та ос╕б ╕нших нац╕ональностей.
 Укра╖нц╕, як н╕хто ╕нший, розум╕ють б╕ль депортованих. Ми нац╕я, яка пережила Голодомор, репрес╕╖, депортац╕╖. У нас сп╕льна ╕стор╕я ╕ сп╕льна пам’ять. Незалежн╕сть Укра╖нсько╖ держави в╕дкрила перед кримськими татарами та ╕ншими нац╕ональностями можлив╕сть повернутися на батьк╕вську землю. Наш громадянський обов’язок - сповна в╕дновити соц╕альну справедлив╕сть, допомогти ус╕м якнайшвидше облаштувати сво╓ життя на земл╕ сво╖х предк╕в. Для орган╕в влади Криму вир╕шення цих проблем ╓ одним ╕з першочергових завдань.
 Сьогодн╕ ус╕ г╕лки влади повинн╕ запропонувати ефективн╕ програми соц╕ально╖ п╕дтримки репатр╕ант╕в, як╕ б забезпечили створення нових робочих м╕сць, справедливу систему землев╕дводу п╕д житлове буд╕вництво, були спрямован╕ на повноц╕нний культурний ╕ осв╕тн╕й розвиток кримських татар, а нац╕ональн╕ ╕нтереси повинн╕ бути закр╕плен╕ на законодавчому р╕вн╕. Це сприятиме гармон╕зац╕╖ м╕жетн╕чних в╕дносин, п╕двищенню вза╓мно╖ дов╕ри та поваги ус╕х, хто прожива╓ в Криму.
 Багатство Криму в його м╕жнац╕ональн╕й злагод╕, гармон╕чних в╕дносинах, вза╓моповаз╕, збереженн╕ глибоких ╕сторичних корен╕в духовност╕ та нац╕онально╖ культури.
 ╤сторична пам’ять заклика╓ нас ус╕х бути терпимими ╕ толерантними. Ми - ╢диний Укра╖нський Народ. Пам’ятаймо про це! Заклика╓мо ус╕х до ╓дност╕ ╕ порозум╕ння, злагоди ╕ миру. Без цього ми не зможемо побудувати красивий, заможний ╕ благополучний Крим.
 З повагою - Перший заступник
 Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АР Крим
 ╢вген ДРАП’ЯТИЙ.
 
 * * *

 Напередодн╕ траг╕чно╖ дати кер╕вництво кримсько╖ автоном╕╖ поклало кв╕ти до мемор╕ального каменя б╕ля С╕мферопольського зал╕зничного вокзалу, де колись (т╕льки хто ж скаже - коли?) ма╓ бути споруджений пам`ятник жертвам депортац╕╖.


ПАМ’ЯТНИКИ радянсько╖ доби тихо, без зайвого розголосу - на в╕дм╕ну в╕д Естон╕╖ - зникають у Таджикистан╕, - пов╕домля╓ Рад╕о Свобода. ╤ м╕сцевим громадянам байдужа доля монумент╕в, незалежно в╕д того, до яко╖ доби вони належать. М╕сцев╕ жител╕ вважають, що цим ма╓ займатися влада. У Таджикистан╕ стало звичним, що на м╕сцях, де були пам’ятники Лен╕ну, з’являються монументи давн╕м ╕сторичним героям таджик╕в. Мабуть, символ╕чно для доль радянських пам’ятник╕в в Таджикистан╕ те, що на м╕сц╕ величезно╖ стату╖ Лен╕на в столиц╕ Душанбе з’явився не менш величний пам’ятник засновников╕ в Х стол╕тт╕ першо╖ держави таджик╕в ╤сма╖лов╕ Сомон╕.

На фото: С╕мферополь, зал╕зничний вокзал, пам`ятник засновников╕ держави, яка, як Молох, пожирала сво╖х громадян...
 Фото В. КАЧУЛИ.
 

 НЕВЖЕ?!
 Московська м╕ська дума прийняла постанову про внесення на розгляд нижньо╖ палати рос╕йського парламенту - Державно╖ Думи - проект федерального закону, який передбача╓ отримання потерп╕лими в╕д пол╕тичних репрес╕й матер╕ально╖ та морально╖ компенсац╕╖, пов╕домля╓ власний кореспондент УКР╤НФОРМу в РФ.
 За словами депутата Мосм╕ськдуми в╕д парт╕╖ «Яблуко» ╢вген╕я Бун╕мовича, проект закону розроблений у зв’язку з необх╕дн╕стю в╕дновлення справедливост╕. На думку депутата, Рос╕я, як правонаступниця Радянського Союзу, зобов’язана компенсувати зазначен╕й категор╕╖ громадян ус╕ незаслужено завдан╕ втрати ╕ запод╕ян╕ страждання, як це зробила Н╕меччина щодо жертв нацизму.
 ╤нший законопроект, який також пов’язаний з ╕сторичним минулим, Московська м╕ська дума в╕дхилила. Мова йде про проект постанови про внесення поправок до Конституц╕╖ Рос╕╖, за якими Рос╕йська Федерац╕я, як правонаступниця СРСР, забезпечувала б право ╕нших держав на територ╕╖ СРСР на возз’╓днання. Автор цього законопроекту, депутат в╕д КПРФ Микола Губенко пояснив свою ╕н╕ц╕ативу тим, що багато народ╕в колишнього Радянського Союзу, наприклад, жител╕ Криму, Абхаз╕╖ та Придн╕стров’я, прагнуть до возз’╓днання з Рос╕╓ю.
 Особливо цього возз’╓днання прагнуть кримськ╕ татари та ╕нш╕ депортован╕ з Криму народи?

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4761

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков