Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 30.03.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 30.03.2007
"ОСТАНН╤М ЧАСОМ УРЯД ПОМ╤ТНО ЗБ╤ЛЬШИВ..."

23 березня в Укра╖н╕ в╕дзначався День прац╕вник╕в культури та аматор╕в народного мистецтва. Пропону╓мо уваз╕ читач╕в (з незначними скороченнями) узагальнюючий матер╕ал ╕з сайту М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни, присвячений ц╕й тем╕. Запрошу╓мо наших читач╕в - труд╕вник╕в культурницько╖ ниви - в╕дгукнутися й розпов╕сти на стор╕нках "КС", як ╖м працю╓ться ╕ святку╓ться, чи виплатили хоч з початку року борги ╕з зароб╕тно╖ плати до ц╕╓╖ дати?
Враховуючи вагомий внесок прац╕вник╕в культури та аматор╕в народного мистецтва у в╕дродження укра╖нсько╖ нац╕онально╖ культури, розвиток народно╖ творчост╕, активну культурно-просв╕тницьку д╕яльн╕сть та п╕дтримуючи ╕н╕ц╕ативу громадськост╕, Указом Президента Укра╖ни у березн╕ 2000 року було запроваджено Всеукра╖нський день прац╕вник╕в культури та аматор╕в народного мистецтва, який в╕дзнача╓ться щор╕чно 23 березня.
Культура в ус╕х сво╖х ╕сторичних перетвореннях завжди була ╕ залиша╓ться насамперед людською реальн╕стю, що розкрива╓ внутр╕шн╕й св╕т людини - ╖╖ житт╓в╕ ц╕нност╕, сенс ╖╖ буття. ╤ саме тому, що за культурою сто╖ть внутр╕шн╕й св╕т народу у р╕зн╕ епохи його ╕снування, культура завжди ╓ сво╓р╕дною та неповторною.
В╕дпов╕дальна ╖╖ м╕с╕я поляга╓ у збереженн╕ ╕ примноженн╕ скарб╕в укра╖нсько╖ духовност╕, нац╕ональних ц╕нностей, як╕ мають бути передан╕ наступним покол╕нням укра╖нц╕в. Тепер╕шн╓ ╖╖ завдання - створення через теле- та к╕нопродукц╕ю, засоби масово╖ ╕нформац╕╖, мережу культурних заклад╕в (б╕бл╕отек, клуб╕в, музе╖в тощо), громадських орган╕зац╕й повноц╕нного нац╕онально-культурного середовища, яке сприяло б гармон╕йному розвитку особистост╕, вихованню патр╕отичних почутт╕в у наших громадян.
Духовний потенц╕ал укра╖нського народу - це найбагатший скарб, яким волод╕╓ наша держава. Н╕як╕ серйозн╕ зрушення в матер╕альн╕й сфер╕ неможлив╕ без глибокого усв╕домлення ц╕╓╖ ╕стини. Укра╖нська культура, як ╕ ╕мена багатьох ╖╖ творц╕в, знана в усьому св╕т╕. Будучи ун╕кальною, як ╕ ╕нш╕ культури, та високорозвиненою, вона тривалий час мала ховатися в зат╕нку ╕нших культур. ╥й випала нелегка ╕сто-рична доля - вижити за будь-яких умов. ╤ вона вижила, дов╕вши ц╕нн╕сть сво╖х надбань для культурного досв╕ду всього людства.
Сьогодн╕ культура в╕д╕гра╓ визначальну роль у творенн╕ духовного простору нашо╖ держави. Це да╓ можлив╕сть привертати увагу кер╕вник╕в ус╕х р╕вн╕в до проблем галуз╕ й нам╕чати конкретн╕ шляхи ╖х розв'язання.
Останн╕м часом Уряд пом╕тно зб╕льшив ф╕нансування запит╕в прац╕вник╕в культури. Зг╕дно з Держбюджетом на 2006 р╕к, ф╕нансування зросло в пор╕внянн╕ з 2005 роком практично на 16,4 в╕дсотка, з 566 млн. грн. - до 659,6 млн. грн. Це дозволило трич╕ протягом минулого року п╕двищити м╕н╕мальну зароб╕тну плату (з 1 с╕чня - до 350 грн., з 1 липня - до 375 грн., з грудня - до 400 грн.) ╕ ввести доплати за вислугу рок╕в, грошов╕ винагороди за сумл╕нну працю та зразкове виконання трудових обов'язк╕в, надання матер╕ально╖ допомоги для вир╕шення соц╕ально-побутових питань профес╕йним творчим прац╕вникам театр╕в державно╖ та комунально╖ форми власност╕.
Було вир╕шено питання оплати прац╕ прац╕вник╕в нац╕ональних заклад╕в культури ╕ мистецтва, у яких п╕сля запровадження ╢дино╖ тарифно╖ с╕тки виникли диспропорц╕╖ в оплат╕ прац╕: з 1 с╕чня 2006 року для прац╕вник╕в нац╕ональних заклад╕в було запроваджено додатков╕ коеф╕ц╕╓нти п╕двищення тарифних ставок.
Варто в╕дзначити пом╕тне зростання обсяг╕в ф╕нансування заклад╕в культури в рег╕онах з м╕сцевих бюджет╕в - у 2006 роц╕ пор╕вняно з 2005 роком зросло б╕льш н╕ж на 29%.
На ф╕нансування галуз╕ в Державному бюджет╕ на 2007 р╕к закладено 837461,0 гривень.
За оперативними даними з областей, станом на 1 с╕чня 2007 р. понад 22,9 тис. прац╕вник╕в галуз╕ працюють на умовах неповного робочого дня (на 0,25 ставки - 4,5 тис., на 0,5 - 13 тис., на 0,75 - 5,4 тис. прац╕вник╕в). У пор╕внянн╕ з 2006 роком р╕вень неповно╖ зайнятост╕ практично залишився незм╕нним. Подолання цього явища через ╕стотне зростання культурних видатк╕в у м╕сцевих бюджетах - це один з пр╕оритет╕в пол╕тики нашого уряду.
Клубн╕ заклади ╓ базовими установами культури, що д╕ють з метою створення умов для самод╕яльно╖ творчост╕, духовного розвитку, задоволення культурних потреб ╕ орган╕зац╕╖ в╕дпочинку населення. На сьогодн╕ в Укра╖н╕ функц╕онують 19202 клубних заклади вс╕х систем ╕ в╕домств, у тому числ╕ 17895 системи МКТ Укра╖ни, 505 профсп╕лкових, 372 ╕нших в╕домств. З них - 14920 клубних заклад╕в знаходяться в с╕льськ╕й м╕сцевост╕. Нин╕ в Укра╖н╕ нарахову╓ться близько 40 тисяч заклад╕в культури державно╖ та комунально╖ форм власност╕, в них зайнято понад 190 тисяч прац╕вник╕в.
Всеукра╖нський день прац╕вник╕в культури та аматор╕в народного мистецтва - це свято, яке стосу╓ться кожного з нас, адже вс╕ ми нос╕╖ культури, традиц╕й, звича╖в, мови с╕л, селищ, област╕, зрештою, кра╖ни, в як╕й ми живемо.
Споконв╕ку п╕сня, танець, музика, слово, витвори майстр╕в народно╖ творчост╕ були виразниками нац╕онально╖ ╕де╖, оберегами ╕сторично╖ пам'ят╕. Вони п╕дживлювали ╕ зм╕цнювали над╕ю народу на краще майбутн╓.
Сво╓ профес╕йне свято культпрац╕вники зустр╕чають з новими творчими здобутками. Висловлюючи ╖м щиру вдячн╕сть за високе служ╕ння мистецтву, невтомний творчий пошук, самов╕ддан╕сть ╕ подвижництво, ми впевнен╕, що вони й надал╕ докладатимуть зусиль задля утвердження заможно╖, духовно багато╖ Укра╖ни.
http://www.kmu.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 30.03.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4638

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков