Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 16.03.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 16.03.2007
РОС╤Я ПРАГНЕ ДОМ╤НУВАТИ...

ЗАМАХ НА Б╤БЛ╤ОТЕКУ

Укра╖нська громада Москви занепоко╓на нам╕рами кер╕вництва рос╕йсько╖ столиц╕ л╕кв╕дувати Б╕бл╕отеку укра╖нсько╖ л╕тератури. Ун╕кальний заклад може зникнути у результат╕ його реорган╕зац╕╖ в б╕бл╕отеку народ╕в Рос╕╖, яку запланував зд╕йснити Ком╕тет з питань культури Москви (п╕дрозд╕л уряду Москви). Про це власному кореспонденту УКР╤НФОРМу пов╕домили у прес-служб╕ Федерально╖ нац╕онально-культурно╖ автоном╕╖ укра╖нц╕в Рос╕╖ та Об'╓днання укра╖нц╕в Рос╕╖.
На думку прац╕вник╕в б╕бл╕отеки, зм╕на формату закладу означатиме фактичну л╕кв╕дац╕ю укра╖нсько╖ б╕бл╕отеки, вдруге у ╖╖ ╕стор╕╖. Кр╕м того, сп╕вроб╕тники Б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури заявляють про тиск на них.
Укра╖нц╕ Москви нагадують, що на в╕дновлення Б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури, л╕кв╕довано╖ тотал╕тарним режимом у 1938 роц╕, п╕шло 18 рок╕в напружено╖ роботи укра╖нських громадських орган╕зац╕й разом з державними органами Москви. У новому прим╕щенн╕, де сформовано ╓диний под╕бний у Рос╕йськ╕й Федерац╕╖ ун╕кальний б╕бл╕отечний фонд, б╕бл╕отека в╕дкрилася лише 26 травня 2006 року.
У постанов╕ уряду Москви визначено, що б╕бл╕отеку засновано "з метою створення умов для розвитку нац╕ональних культур у Москв╕ та орган╕зац╕╖ в╕льного доступу до ╕нформац╕╖ та л╕тератури укра╖нською мовою".
"Тим б╕льше незрозум╕лим ╓ те, що зараз в╕дбува╓ться навколо б╕бл╕отеки. Виявля╓ться, що установу культури, створену для пропаганди толерант-ност╕, читання та книги, хтось намага╓ться зробити розм╕нною монетою сьогочасних пол╕тичних вза╓мин, або, про що говорять багато член╕в укра╖нських орган╕зац╕й, предметом майнових ╕нтерес╕в, пов'язаних з красивим прим╕щенням б╕бл╕отеки в центр╕ Москви", - йдеться у пов╕домленн╕.
Укра╖нська громадськ╕сть Москви висловлю╓ обурення под╕бними планами та д╕ями ╕ зверта╓ться до кер╕вник╕в Рос╕╖ та Москви з вимогою припинити ╖х. Меров╕ Москви Юр╕ю Лужкову над╕слано також колективного листа читач╕в Б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури.
Об'╓днання укра╖нц╕в Рос╕╖, Федеральна нац╕онально-культурна автоном╕я укра╖нц╕в Рос╕╖, рег╕ональна громадська орган╕зац╕я "Укра╖нц╕ Москви" просять ус╕х, хто небайдужий до дол╕ ╓дино╖ в Рос╕йськ╕й Федерац╕╖ укра╖нсько╖ б╕бл╕отеки, надсилати сво╖ листи на адресу московського мера та Об'╓днання укра╖нц╕в Рос╕╖.

ЧИ ╢ ЗАКОН НА "МАРС╤"?

МЗС Рос╕╖ заклика╓ укра╖нську сторону в╕дмовитися в╕д односторонн╕х крок╕в у ситуац╕╖ щодо контролю над об'╓ктами нав╕гац╕╖ Чорноморського флоту ╕ п╕дкреслю╓, що так╕ д╕╖ можуть призвести до ескалац╕╖ напруженост╕ ╕ п╕дриву переговорного процесу, зазнача╓ться в коментар╕ оф╕ц╕йного представника рос╕йського МЗС Михайла Камин╕на, пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ з посиланням на Р╤А "Новости".
"Заява представника МЗС Укра╖ни про те, що Укра╖на буде ╕ надал╕ продовжувати спроби встановити контроль над нав╕гац╕йно-г╕дрограф╕чними об'╓ктами судовим шляхом, не може не викликати жалю", - заявив М. Камин╕н. В╕н нагадав, що при п╕дписанн╕ в 1997 роц╕ угод про базування Чорноморського флоту Рос╕╖ на територ╕╖ Укра╖ни проблема нав╕гац╕йно-г╕дрограф╕чного забезпечення мореплавства не була вир╕шена до к╕нця. Проте, за його словами, тод╕ сторонам вдалося домовитися про те, як ╖╖ вир╕шити - через укладення спец╕ально╖ угоди, однак "н╕ про який судовий вар╕ант у базових документах не йдеться".
Як пов╕домляв УКР╤НФОРМ, 3 березня рос╕йськ╕ морськ╕ п╕хотинц╕ в╕дмовилися впустити укра╖нських судових виконавц╕в на рад╕онав╕гац╕йну станц╕ю "Марс-75" у Ген╕чеську. Державний виконавець Державно╖ виконавчо╖ служби Ген╕чеського району не зм╕г ув╕йти на територ╕ю ц╕╓╖ станц╕╖ для виконання постанови Господарського суду Херсонсько╖ област╕ в╕д 11 кв╕тня 2003 року про вилучення цього об'╓кта у М╕н╕стерства оборони Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ на користь М╕н╕стерства транспорту Укра╖ни.
М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни заявило, що ╕нцидент з недопущенням укра╖нських судових виконавц╕в на "Марс-75" св╕дчить про невиконання Рос╕╓ю досягнутих домовленостей.

РОС╤Я ПРАГНЕ ДОМ╤НУВАТИ...

За даними соц╕олог╕чного опитування, проведеного Центром Разумкова в жовтн╕, б╕льше 51% респондент╕в вважають, що Рос╕я прагне дом╕нувати на пострадянському простор╕, бажаючи включити у сферу свого впливу сус╕дн╕ кра╖ни, як╕ ран╕ше входили до складу Радянського Союзу.
Б╕льше половини опитаних (51,8%) вважають, що у вза╓мов╕дносинах з кра╖нами, як╕ ран╕ше входили до складу СРСР, Рос╕я намага╓ться захищати лише власн╕ ╕нтереси нав╕ть за рахунок ╕нтерес╕в сус╕дн╕х кра╖н. 31,8% переконан╕, що Рос╕йська Федерац╕я поважа╓ ╕ врахову╓ ╕нтереси сус╕дн╕х кра╖н. 16,4% - не визначилися.
Оц╕нки характеру рос╕йсько╖ зовн╕шньо╖ пол╕тики ╕стотно в╕др╕зняються в рег╕онах Укра╖ни, зазначають у Центр╕ Разумкова. Зокрема, в зах╕дному рег╕он╕ 74% опитаних дотримуються думки, що Рос╕я прагне дом╕нувати на пострадянському простор╕ ╕ включити у сферу свого впливу сус╕дн╕ кра╖ни колишнього СРСР, ╕ т╕льки 9,1% вважають, що вона буду╓ сво╖ вза╓мов╕дносини з республ╕ками колишнього СРСР на основ╕ р╕вноправност╕ ╕ поваги ╖хнього суверен╕тету. У центральному рег╕он╕ дане сп╕вв╕дношення визнача╓ться цифрами 57,1% ╕ 24,4%, у п╕вденному - 37,6% ╕ 49,8%; в сх╕дному - 39,3% ╕ 38,5%.
Жител╕ зах╕дного ╕ центрального рег╕он╕в Укра╖ни схильн╕ вважати, що в Рос╕╖ в╕дбуваються процеси посилення авторитаризму, а жител╕ п╕вденного ╕ сх╕дного рег╕он╕в - що там розвива╓ться демократ╕я.
Як зазначили у Центр╕ Разумкова, оц╕нки громадянами Укра╖ни процес╕в, що в╕дбуваються в Рос╕╖, пом╕тно впливають на уявлення укра╖нц╕в про те, яким чином держав╕ треба будувати свою зовн╕шню пол╕тику.
Так, серед тих, хто вважа╓, що в Рос╕╖ зараз в╕дбуваються зм╕ни в напрям╕ розвитку демократ╕╖, 64,4% дотримуються думки, що в╕дносини з Рос╕╓ю мають бути пр╕оритетним напрямом укра╖нсько╖ зовн╕шньо╖ пол╕тики, а серед тих, хто вважа╓, що в Рос╕╖ посилюються авторитарн╕ тенденц╕╖, тако╖ точки зору дотримуються лише 26,7%.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 16.03.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4582

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков