Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4229)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3913)
Українці мої... (1556)
Резонанс (1788)
Урок української (1000)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (104)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Ш╤СТЬ М╤ЛЬЙОН╤В Б╤ЖЕНЦ╤В
Б╕льш╕сть ви╖хала до Польщ╕ — понад 3,2 млн людей.


СТАТИСТИКА В╤ЙНИ
ЗСУ знищили близько 26,6 тисяч╕ в╕йськ рф та майже 1200 ворожих танк╕в.


"ВЕРШИНА ЦИН╤ЗМУ"
М. Подоляк в╕дпов╕в Пут╕ну, який прив╕тав укра╖нц╕в з "Днем перемоги".


ВАЛЕНТИН БУТ: БРАТУ
Б╕да, м╕й братику, б╕да...


ПАРАД ПЕРЕМОЖЕНИХ
Вони програли в╕йну Укра╖н╕. 9 травня 2022 року це засв╕дчило.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 02.02.2007 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 02.02.2007
КРИМСЬКИЙ МАЙДАН

 Ми не випадково вир╕шили назвати стор╕нку читацько╖ пошти «Кримським майданом» - саме так наш╕ читач╕ охрестили «Св╕тлицю» у т╕ часи, за якими, може, нин╕ хтось суму╓, хтось, навпаки, хамелеонно пнеться видавити залишки помаранчевих в╕дт╕нк╕в з╕ сво╓╖ пол╕тично╖ ф╕з╕оном╕╖, аби не шкодили кар`╓р╕. Але ж переконання на переправ╕ (що поробиш, коли наше життя - суц╕льна переправа!) не м╕няють: вони або ╓, або ╖х нема. Ми будемо рад╕ посприяти нашим як шанувальникам, так ╕ критикам, щоби ╖хня позиц╕я, ╖хн╕ думки про те, що ко╖ться довкола нас, були почут╕ ╕ншими. Кожен ма╓ право бути почутим! Одне лише прохання: висловлюватися якомога лакон╕чн╕ше ╕ дипломатичн╕ше: поважаймо ╕нших, якщо хочемо, щоб поважали нас...
 
 ОСТАНН╤М часом щось все менше зрозум╕лим ста╓ пол╕тика уряду стосовно звичайних громадян. Значне п╕двищення тариф╕в на комунальн╕ послуги виклика╓ загальне обурення. Як, вибачте, мають сплачувати ╖х люди, що ╕ ран╕ше ледве зводили к╕нц╕ з к╕нцями, а тим паче, пенс╕онери? Чи то в╕д хорошого життя на кожн╕м перехрест╕ стареньк╕ бабус╕ торгують нас╕нням та цигарками? ╤ куди т╕льки под╕лася славнозв╕сна «посл╕довн╕сть» тих, хто прийшов до влади...
 Кр╕м цього, невпинно зростають податки на доходи, ╕, н╕би цього недостатньо, з’являються ще й нов╕, наприклад, податок на спадщину. Але повним безглуздям, на м╕й погляд, ╓ те, що тепер ми ма╓мо сплачувати держав╕ кошти за продаж нерухомого ╕ рухомого майна. Я н╕як не можу второпати, в чому ж поляга╓ доход громадянина, коли в╕н прода╓, наприклад, машину ╕, по сут╕, поверта╓ сво╖ грош╕, як╕ вклав у не╖ ран╕ше, причому вкладав набагато б╕льше, н╕ж отрима╓ зараз.
 ╤ це все при тому, що зарплатня громадян не зроста╓. Так, об╕цяють п╕двищити на 12% у березн╕ цього року, але, по-перше, у по-р╕внянн╕ з╕ зростанням комунальних послуг, яке, до реч╕, в╕дбулось вже у грудн╕ минулого року, та податк╕в - у с╕чн╕ цього року, це коп╕йки; а по-друге, загальнов╕домо, що для наших законодавц╕в об╕цянка - цяцянка.
 Кожного дня, вмикаючи телев╕зор, люди здригаються в╕д розум╕ння, що в ╖хню кишеню знову намагаються зал╕зти дядьки, як╕ й без того волод╕ють чималим. Кожного дня особисто я все б╕льше впевнююсь у тому, як важко доведеться батькам мо╖м, а також ще м╕льйонам випускник╕в, яким у цьому роц╕ вступати до ВНЗ, адже незрозум╕ло, де ╖м узяти грош╕, щоб ╕ держав╕ сплатити, ╕ д╕тям дати г╕дну осв╕ту.
 Нелегко доводиться укра╖нцям в наш╕ дн╕, необх╕дно в буквальному сенс╕ вчитися виживати. А сусп╕льство мовчить, пок╕рно сприймаючи ляпаси в╕д влади. А що ж тут скажеш, коли сам╕ обирали? Т╕льки нев╕домо, ще як довго вони зможуть це витримувати ╕ як швидко урветься ╖м терпець.
 Саб╕на КЕМАЛОВА,
 учениця 11-го «а» класу НВК «Укра╖нська школа-г╕мназ╕я».
 м. С╕мферополь.
 * * *
 НЕ ВИТРИМАЛА ╕ написала, що думаю. Вже не можна терп╕ти того цин╕зму. Шановна Громадсько-пол╕тична Радо Криму! Ще в кв╕тн╕ 2005 р. ви прийняли звернення до Голови Верховно╖ Ради Укра╖ни ╕ Каб╕нету М╕н╕стр╕в про необх╕дн╕сть п╕дтримки газети «Кримська св╕тлиця». Честь ╕ хвала вам!
 Напевне, завдяки ще й цьому зверненню в Держбюджет╕ на 2006 р. на «Кримську св╕тлицю» були вид╕лен╕ кошти, але редакц╕я нашо╖ ╓дино╖ просв╕тницько╖ укра╖но-мовно╖ газети ╖х не отримала, хоч бюджет - це закон. Тод╕ чого ж ╕ще ми чека╓мо? До якого пана ще п╕демо плакатися? Чому ми, холопи, терпимо? ╤ до суду не зверта╓мось, ╕ не п╕кету╓мо, ╕ не блоку╓мо, ╕ не голоду╓мо? У нас, кримських укра╖нц╕в, фактично незаконно в╕дбирають, цин╕чно виривають просто з рук нашу газету!
 То де ж ви, укра╖нськ╕ пол╕тичн╕ та громадськ╕ орган╕зац╕╖? Чому ви н╕чого не орган╕зову╓те? Невже ╕ це повинн╕ зробити т╕ пенс╕онери, котр╕ останн╕ 50 - 100 гривень надсилають до редакц╕╖, щоб ╕ наступного тижня мати змогу прочитати газету р╕дною мовою?
 Мар╕я Купр╕ян╕вна МЕЛЬНИК.
 Малий Маяк, м. Алушта.
 * * *
 ╤ КРИМСЬКА влада, ╕ ки╖вський уряд доклали вс╕х зусиль, аби «Св╕тлиця» припинила сво╓ ╕снування. Нема прим╕щення, нема грошей, нема транспорту, нема вже нав╕ть красивих об╕цянок. ╤ це на фон╕ скаженого лементу «русскоязычных» «русских общин и прочих организаций» про суц╕льну укра╖н╕зац╕ю?!!
 Але як би вони не галасували, газета буде ╕снувати. В п╕дп╕лл╕. На цигарковому папер╕, нелегально, але газета буде виходити, що б там не було! До останнього укра╖нця в Криму!!! Хочете знищити газету - знищ╕ть спочатку укра╖нц╕в, а тод╕ й стверджуйте, що нема газети - нема й проблем, як це заявляла колись у С╕мферопол╕ Ю. Тимошенко, кажучи, що вона не бачить проблем укра╖нц╕в в Криму...
 Володимир ЦЮГРО.
 м. Гурзуф, АР Крим.
 * * *
 ЗА ПОВНОГО потурання деяких тепер╕шн╕х урядовц╕в певн╕ засоби масово╖ ╕нформац╕╖ продовжують лити зм╕╖ну отруту на все, що так чи ╕накше стосу╓ться Укра╖ни. Чи подиву╓ кого, що мова вже вкотре йтиме про безкарну ╕ в╕дверту шов╕н╕стичну д╕яльн╕сть сумнозв╕сно╖ «Крымской правды». Черговий опус надрукований п╕д рубрикою «Актуальное интервью» у вигляд╕ д╕алогу м╕ж рос╕йським генералом ╤вашовим та кореспондентом Рос╕йського ╕нформац╕йного агентства «Новый Регион». Почина╓ться в╕н досить провокац╕йно: «Результатом втягивания Украины в НАТО будет расчленение страны, а на провокации против Черноморского флота российская сторона ответит территориальными претензиями на Крым». Нагада╓мо: Крим н╕коли не був складовою частиною Рос╕╖, вона його (як ╕ кавказьк╕ територ╕╖) анексувала у Кримського ханства, котре до того (к╕нець ХVIII ст.) волод╕ло п╕востровом майже 500 л╕т.
 Ми толерантн╕, зважаючи на нин╕шн╕й статус-кво територ╕й, а то могли б на законних п╕дставах вимагати повернення Укра╖н╕ Кубан╕, частини Б╓лгородсько╖ ╕ Курсько╖ областей, де й зараз живуть укра╖нц╕, так╕ ж претенз╕╖ на Холм ╕ Перемишль, як╕ перебувають у склад╕ Польщ╕ (заснован╕ ще в XIV ст. галицько-волинськими князями). ╤ дал╕ генерал, «ничтоже сумняшеся», уперто твердить: «Нужно не выгонять Черноморский флот, а создавать совместную российско-украинскую группировку (зв╕сно, п╕д чи╓ю ег╕дою, але на чи╖й територ╕╖?) на Черном море».
 Генерал заляку╓ вступом Укра╖ни в НАТО. А сама Рос╕я? Недавно вона з натовцями проводила сп╕льн╕ в╕йськово-морськ╕ маневри.
╤, як бачимо - н╕чого. Ми ж не втруча╓мося в це.
 Фед╕р СТЕПАНОВ.
 м. С╕мферополь.
 * * *
 З ╤НТЕРНЕТ-стор╕нки «КС».
Vall@ukr.net Совместные российско-американские военные учения прошли в Мулино Нижего-родской области с 23 сентября по 4 октября, в них были задействованы 550 натовских солдат, 12 американских танков, 12 бронетранспортеров, шесть штабных автомобилей. Удивительно, но ни ПСПУ с Витренко, ни Партия регионов с Януковичем со своими союзниками не ринулись в Нижний Новгород защищать братский народ от оккупации НАТО!
 * * *
 КОЛИСЬ, ще перед парламентськими виборами, я написав статтю до газети «С╕льськ╕ в╕ст╕» (а вона ц╕лком п╕дпорядкована Соцпарт╕╖ О. Мороза) «Роздуми перес╕чного укра╖нця», в як╕й виклав дек╕лька питань сучасних под╕й в Укра╖н╕, в тому числ╕ й питання в╕дносин Соц╕ал╕стично╖ парт╕╖ Укра╖ни до державно╖ двомовност╕ в Укра╖н╕.
 Я вважаю, що кожен етн╕чний укра╖нець повинен бути стурбований тепер╕шн╕м станом укра╖нсько╖ мови, р╕внем ╖╖ знання, чистоти, волод╕ння громадянами ╕ сприяти ╖╖ розвитку та поширенню.
 Мова - це нац╕я, ╓ мова - ╓ нац╕я, нема╓ мови - нема╓ нац╕╖. Це, як кажуть, ╕ ╖жаку зрозум╕ло. Ми дуже зациклилися на мовн╕й демократ╕╖. Безумовно, кожна нац╕я ма╓ право розмовляти сво╓ю р╕дною мовою, вивчати, розвивати ╖╖, ╕ цьому н╕хто не повинен заважати. Однак запроваджувати в Укра╖н╕ дв╕ державн╕ мови на сучасному етап╕ державно╖ розбудови ╕ розвитку недоц╕льно, бо вс╕ знають (кр╕м тих, хто не хоче знати), як вичавлювалась (╕накше не скажеш) укра╖нська мова з м╕зк╕в укра╖нц╕в царським, а пот╕м ╕ комун╕стичним режимом рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖. Це призвело до того, що укра╖нська мова в╕дсотк╕в на 75 - 80 була витиснута з укра╖нського сусп╕льства не т╕льки в розмовн╕й сфер╕, а й у науков╕й, культурн╕й, у прес╕ та ╕н. Ще б к╕лька десятк╕в рок╕в такого режиму - ╕ укра╖нська мова зникла б з укра╖нсько╖ земл╕, а разом з нею ╕ укра╖нська нац╕я.
 В╕домо, що Соцпарт╕я Укра╖ни та ╖╖ л╕дер Олександр Мороз прихильники двох державних мов (укра╖нсько╖ ╕ рос╕йсько╖). Тож вибачайте мен╕, пане Мороз, що з цього питання в╕дпов╕м вам риторикою запорозьких козак╕в, як╕ колись написали безсмертний лист турецькому султанов╕: «Який же ви укра╖нець, якщо вм╕стом сво╓╖ голови не захища╓те укра╖нську мову».
 Звичайно, з такими заключними словами не наважились надрукувати мо╖ «Роздуми». А щодо мовного питання, то потр╕бно звернути увагу ╕ на те, що газета Соцпарт╕╖ «Товарищ» друкувалася тод╕ накладом в 1,33 млн. прим╕рник╕в з╕ сп╕вв╕дношенням рос╕йськомовного вар╕анта до укра╖нськомов-ного - 67 до 33% ╕ розповсюджувалася вона для громадян безкош-товно. Приблизно так само було ╕ з «С╕льськими в╕стями». Знаю, що листоноша одного з поштових в╕дд╕лень С╕мферополя у передвиборний пер╕од розносив близько 300 екземпляр╕в газети «Товарищ».
А в╕н же був не один! Варто запитати: зв╕дки беруться так╕ велик╕ суми грошей на передвиборну аг╕тац╕ю? Мабуть же, не з бюджетних статей, передбачених на вибори, а з яко╖сь темно╖ кишен╕...
 М. Й. МОСКАЛЕНКО,
 учасник Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни.
 м. С╕мферополь.


 ФОТОФАКТ
 Ц╤КАВО, що в╕дчу╓ чи то наша, чи то при╖жджа здалеку людина, як╕й на в’╖зд╕ до Ялти у в╕ч╕ кинеться ось ця войовничо-загрозлива пересторога: «ПРИЕХАЛ В КРЫМ - ПИШИ ПО-РУССКИ!»? Спочатку, може, просто ц╕каво стане, як той напис на так╕й височин╕ опинився – чи то в пана хул╕гана ноги так╕ довг╕, чи то наст╕льки сильно в╕н любить рос╕йську мову, що й небо ладен закле╖ти такими лист╕вками? А «БОЙКОТ ЮЩЕНКОМОВНОЙ РЕКЛАМЕ, РАДИО, ТВ»? Вс╕лякого про р╕дну мову начувся – ╕ “галицько-волинський д╕алект”, ╕ “бандер╕всько-фашистське нар╕ччя”, але щоб «ющенк╕вська мова» – даруйте. Що воно таке - «ющенкомовна» реклама ╕ з чим ╖╖ ╖дять? Чому це ви раптом державну мову перейменували на ющенк╕вську? Ой, шов╕н╕сти ви мо╖ золотеньк╕, вже би хоч В╕ктора Андр╕йовича спитали, чи прийме в╕н на себе таку честь? (Наш читач з Ялти чомусь не назвав себе. «Кримський майдан» заклика╓ дописувач╕в скр╕зь ╕ всюди залишатися самими собою ╕ не ховатися за псевдон╕мами!).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 02.02.2007 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4448

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков