Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 14.04.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 14.04.2006
ОФ╤ЦЕР ВМС МИКОЛА ГУК - М╤СЬКИЙ ГОЛОВА ДРОГОБИЧА!
Антон╕на СП╤ЛЬНА

ЗНАЙ НАШИХ!

Чи пам'ята╓ Крим Миколу Гука? Звичайно, пам'ята╓. Одн╕ згадують його з горд╕стю - адже разом боролися, працювали ╕ перемагали, разом долали труднощ╕ й утверджували Укра╖ну й укра╖нське слово на цих рос╕йськомовних теренах. ╤нш╕ - байдуже, знизуючи плечима, - ну, був тут такий, щось там вимагав, щось пропонував, комусь щось доводив. Ще ╕нш╕, безперечно, пам'ятають напрочуд добре ╕ згадують переважно з ненавистю - "проклятый бандеровец", "оголтелый националист"... Але пам'ятають. Та ╕ як забути, прим╕ром, м╕тинг, орган╕зований так званим Республ╕канським рухом Криму та Русскою парт╕╓ю, коли шов╕н╕сти не дали можливост╕ укра╖нським патр╕отам в╕д "Просв╕ти" ╕ Сп╕лки оф╕цер╕в Укра╖ни висловити свою позиц╕ю. Тод╕ Микола Гук узяв у руки державний прапор ╕ р╕шуче п╕шов в оскажен╕лий натовп. На нього кидалися з кулаками, зривали оф╕церськ╕ погони, ганьбили, погрожували ф╕зичною розправою, але в╕н не випустив ╕з рук синьо-жовте знамено...
А як забути вибори в Севастопол╕ 1996 ╕ 1998 рр., до Верховно╖ Ради, у яких Гук брав участь як кандидат у депутати? Звичайно, в╕н ц╕ вибори не виграв та, власне, ╕ не розраховував на перемогу, але йшов, щоб донести до людей укра╖нську нац╕ональну ╕дею, аби довести, що Крим - укра╖нський не лише територ╕ально, а й за духом...
╤шов, що назива╓ться, з в╕дкритим заборолом - з╕ сво╖м щирим укра╖нським словом з галицьким д╕алектом, ╕шов до прихильник╕в ╕ до в╕двертих ворог╕в. Перших, згуртувавши, пов╕в за собою, других - примусив поважати себе, сво╓ укра╖нське начало.
Справд╕, уродженець Галичини Микола Петрович Гук - тепер вже ветеран в╕йськово╖ служби, кап╕тан 2-го рангу запасу, в╕йськовий журнал╕ст, почесний голова Севастопольського товариства "Просв╕та", член головно╖ ради Всеукра╖нського товариства "Просв╕та", член головного проводу КУН, колишн╕й головний редактор часопис╕в "Дзв╕н Севастополя" та "Нац╕я ╕ держава" - вписав свою стор╕нку в ╕стор╕ю творення незалежно╖ Укра╖ни, в ╕стор╕ю укра╖нського Криму ╕ становлення ВМС Укра╖ни.
Микола Гук, як ╕ його родина, розд╕лили г╕рку долю Укра╖ни ╕ укра╖нсько╖ нац╕╖. Д╕ди - репресован╕ - залишилися спочивати в╕чним сном на Урал╕, батьки повернулися до р╕дно╖ В╕тчизни п╕сля довгол╕тньо╖ примусово╖ важко╖ прац╕ на шахтах Пермсько╖ област╕. Сьогодн╕ хвороби не дають спок╕йно жити матер╕ Анн╕ Михайл╕вн╕, батько Петро Маркович, колишн╕й пол╕тв'язень, в╕д╕йшов у в╕чн╕сть. А ╖хн╕й син - в╕чний революц╕онер Микола Гук, адже дух його укра╖нсько╖ родини, його р╕дно╖ франково╖ земл╕, то дух, що т╕ло рве до бою, - йде по життю, плекаючи у серц╕ слова свого ген╕ального земляка: "Хоч пропадь, але не зрадь". За таку тверд╕сть житт╓во╖ позиц╕╖ свого часу був дв╕ч╕ зв╕льнений з╕ служби ╕ трич╕ усунутий з посад. Та жодного разу не жалкував, що прислужився Укра╖н╕, що не зрадив ан╕ чест╕ родини, ан╕ гонору нац╕╖, ан╕ р╕дно╖ В╕тчизни.
26 березня земляки обрали Миколу Гука головою славного галицького м╕ста Дрогобича. Боротьба була жорсткою, але таким, як Микола Гук, не звикати.
Боролися за цю посаду 24 кандидати, запевняючи громаду м╕ста, що хочуть служити ╖й, та дрогобичани пов╕рили одному - Микол╕ Гуку. За ним стояли не т╕льки слова, а й справи. До реч╕, саме т╕ справи, за якими його знають кримчани: перший осередок "Просв╕ти" в Севастопол╕ ╕, як насл╕док укра╖нськомовн╕ школи ╕ параф╕╖, перша ╕ ╓дина в Криму укра╖нськомовна газета "Дзв╕н Севастополя", укра╖нське книговидавництво, укра╖нськ╕ б╕бл╕отеки... Х╕ба все перел╕чиш, що створено ╕ д╕╓ дотепер за його ╕н╕ц╕ативи та сприяння. До цих справ його завжди кликав дух родини, дух нац╕╖, одв╕чний дух мат╕нки - галицько╖ земл╕.
Життя ╕ громадська д╕яльн╕сть Миколи Гука в Криму - а радше, боротьба за все укра╖нське на вщент зрос╕йщеному п╕востров╕ - то вже надбання ╕стор╕╖. Миколу Гука у сво╖х ╕сторичних розв╕дках згадують багато письменник╕в-╕сторик╕в. Прим╕ром, М. Савченко у книз╕ "Анатом╕я неоголошено╖ в╕йни", А. Данилов у книз╕ "Укра╖нський флот. Б╕ля джерел в╕дродження", М. Мамчак в ╕сторичних нарисах "Флотоводц╕ Укра╖ни", Б. Кожин у сво╖й прац╕ "Шануймося, панове оф╕цери". ╤ це справедливо. Адже без Миколи Гука неможливо уявити соб╕ становлення нов╕тнього укра╖нського флоту. В╕н був серед перших, хто прийняв присягу на в╕рн╕сть народов╕ Укра╖ни, кого пересл╕дували, цькували, зв╕льняли з посад.
Перемога на виборах у Дрогобич╕ була впевненою - перевага у майже 5 тисяч голос╕в над головним суперником Богданом Мозолем, теж оф╕цером, - переконувала. З боку Миколи Гука це була перемога чиста, толерантна, без брутальних (дуже модних на сьогодн╕) технолог╕й, без обливання словесним брудом сво╖х опонент╕в. Перемога красива, як ╕ належить в╕йськовому, який дорожить честю укра╖нського оф╕цера, ╕ як належить нац╕онал╕стов╕, для якого честь нац╕╖ - понад усе.
╤ сьогодн╕, п╕сля перемоги - тако╖ оч╕кувано╖ ╕ тако╖, зрештою, передбачувано╖, не хочеться мен╕, як спостер╕гачу цих перегон╕в, описувати намагання деяких опонент╕в Миколи Гука очорнити його самого ╕ його родину. До реч╕, жоден м╕сцевий часопис, а ╖х у Дрогобич╕ п'ять, жодним словом не п╕дтримав колегу-журнал╕ста, а деяк╕ "журнал╕сти" - даруйте, що беру це слово у лапки, брехливо "поплескували" контр-адм╕рала ╤. Й. Тенюха по плечу ╕, звертаючись до нього фам╕льярно, курили його устами ф╕м╕ам одному з претендент╕в, який як на збитки за нечесну гру - залишився далеко позаду, не дотягнувши нав╕ть до тисяч╕ голос╕в виборц╕в.
От ╕ стали ╕стор╕╓ю ще одн╕ вибори в житт╕ нашо╖ кра╖ни ╕ в житт╕ Миколи Гука. Згуртувалися навколо нього його друз╕ ╕ нав╕ть колишн╕ опоненти - адже Бог нагородив його даром гуртувати таких же сильних, чесних, щирих, мудрих, яким в╕рять люди. А коли в╕рять, то й допомагають. Тому маю впевнен╕сть - посада м╕ського голови Микол╕ Гуку п╕д силу. Тако╖ впевненост╕ нада╓ й те, що на прив╕тання з нагоди обрання його головою м╕ста Дрогобича оф╕цер запасу, нац╕онал╕ст Микола Гук випрямля╓ плеч╕ ╕ ч╕тко, по-в╕йськовому в╕дпов╕да╓: "Служу укра╖нському народов╕". Ц╕ слова п╕дтверджен╕ його працею у минулому ╕ ╓ в╕зит╕вкою на майбутн╓.
Антон╕на СП╤ЛЬНА,
член виборчого штабу Миколи Гука.

На фото - Микола Гук з Антон╕ною Сп╕льною.

*  *  *

Редакц╕я "Кримсько╖ св╕тлиц╕" щиро в╕та╓ пана Миколу - колегу ╕ земляка - з перемогою ╕ бажа╓ усп╕х╕в на новому м╕сц╕ самов╕ддано╖ служби на благо людей ╕ держави. Спод╕ва╓мося на щире ╕ д╕╓ве сприяння нового голови у налагодженн╕ духовних ╕ д╕лових зв`язк╕в м╕ж Галичиною ╕ Кримом, що сприяло б вир╕шенню так добре в╕домих колишньому севастопольцю специф╕чних "кримських" проблем...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 14.04.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3784

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков