Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 03.02.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 03.02.2006
Новини України та Криму
.

Рвуться в касту недоторканних

Парламентські вибори-2006 стануть рекордними за наявністю у списках кандидатів, прізвища яких фігурують у кримінальних справах. За підрахунками Комітету виборців України, близько 10 відсотків кандидатів у народні депутати і близько 25 відсотків претендентів до місцевих органів влади згадуються у кримінальних справах.
Восени Президент Віктор Ющенко підписав закон, який надав недоторканність депутатам місцевих рівнів. Тож тепер, щоб стати "недоторканним", не обов'язково балотуватися до Верховної Ради, вистачить і мандата обранця обласної чи районної ради.
З партійних списків можна зібрати цілу банду осіб, які знаходяться у міжнародному розшуку, каже керівник Національного центрального бюро Інтерполу Кирило Куликов. Такий висновок пан Куликов зробив після того, як Центральна виборча комісія передала на перевірку Інтерполу передвиборні списки. Про присутність у списках фігурантів кримінальних справ неодноразово говорив і міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Пан міністр заявляв зокрема, що 24 особи з першої сотні списку Партії регіонів - фігуранти кримінальних справ. А у виборчому списку блоку Наталії Вітренко є дві особи, які перебувають у міжнародному розшуку. Говорив Юрій Луценко про таких персон і у блоці "Не так!", і у списках інших партій та блоків.
Голова ж Комітету виборців України Ігор Попов не вірить, що правоохоронцям вдасться довести хоча б одну справу з криміналом у передвиборних списках до логічного фіналу. Все залишиться на рівні балачок, вважає пан Попов. За підрахунками Комітету виборців, близько 10 відсотків кандидатів у народні депутати і близько 25 відсотків претендентів до місцевих органів влади фігурують у кримінальних справах. (RadioSvoboda.Ua)

Кримінальний вимір Криму

Навіть через рік після приходу нової влади деякі міліціонери на півострові продовжують успішно співробітничати з криміналітетом, заявив на прес-конференції в Сімферополі начальник ГУ МВС України в автономії генерал-майор Володимир Хоменко.
До найголовніших недоробок кримської міліції її керівник відніс рівень боротьби з торгівлею людьми і організованою злочинністю. "Сьогодні є питання до УБОЗ. Якщо торік ми виявили 39 організованих угруповань, до кримінальної відповідальності притягли 140 учасників і активних членів організованих злочинних груп, то нині - лише 5", - повідомив
В. Хоменко. І наголосив:
- Ми багато сьогодні не доробляємо і врешті отримаємо, що ті кримінальні елементи, які не мають нині судимості, опиняться в Радах різних рівнів. Нині вони займаються в основному відмиванням прибутків, отриманих злочинним шляхом, і шахрайством з фінансовими ресурсами. Приміром, порушено кримінальну справу щодо керівника приватного підприємства "Голден-авто", який шахрайським шляхом заволодів коштами громадян і підприємств на суму 835 тис. грн. Резонансним стало торік і розкриття злочинної організації з числа співробітників Кримської регіональної митниці на чолі з її керівником. За офор-млення фіктивних документів для незаконного відшкодування ПДВ нею було отримано хабар в сумі 518 тисяч доларів. Виявлено й зловживання службовим становищем посадовими особами кримського уряду, які ухвалили незаконну постанову про відчуження земель Ялтинського гірсько-лісового заповідника й передачу їх в довгострокову оренду комерційним структурам. Вартість цієї ділянки - 450 мільйонів доларів...
Працівники органів внутрішніх справ склали 71 протокол (зростання в три рази), зокрема 39 (ріст ушестеро) на держслужбовців. Усього ж у сфері економіки виявлено торік 2067 злочинів, зокрема 425 в бюджетній сфері, 235 - при приватизації, 142 - пов'язаних із земельними відносинами. Задокументовано 98 економічних злочинів, де матеріальний збиток перевищує 1 млн. грн. Однак закінчено розслідування лише 52 таких кримінальних справ. Виявлено 145 фактів хабарництва. Зросла їх кількість, збільшилися розміри - у середньому це 2,6 тисячі гривень.
До кримінальної відповідальності за вимагання і отримання хабарів притягуються 84 кримчанина, із яких 17 - державні службовці.
Тож виходить, що досі деякі кримські держслужбовці, працівники правоохоронних органів і депутати замість того, щоб стояти на сторожі закону, самі порушують його.
А депутатська недоторканність стає все вищим бар'єром на шляху подолання корупції і організованої злочинності. Щоб запобігти криміналітету домогтися депутатської недоторканності, прикриваючись партійними списками, кримська міліція нині веде перевірку не лише на наявність судимості у кандидатів, а й тих, хто вже ступив на слизьку стежку до неї.
Віктор ХОМЕНКО.

ЗА ТЕПЛОМ  - ДО "АРТЕКУ"
Перші дві тисячі дітей з Алчевська Луганської області, жителі якого внаслідок комунальної катастрофи вже тиждень перебувають без опалення, відбули до оздоровчого табору "Артек". Загалом на оздоровлення мають відправити близько семи тисяч дітей.
Уже понад тиждень майже 120 тисяч жителів Алчевська потерпають без тепла. 22 січня через прорив магістральної тепломережі зупинилася одна з двох котелень міста, а наступної доби - через відключення електроенергії - зупинилася й друга. Без опалення залишилися 836 багатоповерхових будинків. Вийшла з ладу майже вся система опалення - з неї при 30-градусному морозі вчасно не було злито воду. У місті було оголошено надзвичайний стан. Особливо важке становище в закладах освіти, де треба повністю міняти систему опалення, як і в більшості житлових будинків. За оцінкою фахівців, Алчевську завдано прямих збитків у розмірі 15 мільйонів гривень. За фактом аварії порушено кримінальну справу. Згідно з рішенням штабу ліквідації аварії, всю систему опалення Алчевська модернізують, а більшість будинків переведуть на опалення міні-котелень. За попередніми підрахунками, на відновлення життєдіяльності міста необхідно близько 90 мільйонів гривень.

Від Алчевська - до реформи
За участю Президента України Віктора Ющенка в Алчевську в понеділок відбулася робоча нарада з питань ліквідації наслідків аварії. У нараді взяли також участь заступник Глави Секретаріату Президента України Анатолій Матвієнко, міністр з питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога, голова Луганської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, генеральний директор "Укрзалізниці" Василь Гладких, перший віце-прем'єр-міністр України Станіслав Сташевський, повідомила прес-служба Президента.
За підсумками наради встановлено термін 12 днів для налагодження водо- та теплопостачання у місті. Відповідальність за виконання цієї роботи Президент поклав на штаб з ліквідації наслідків аварії Міністерства з надзвичайних ситуацій, що працює в Алчевську. В. Ющенко також доручив А. Матвієнку впродовж 24 годин підготувати необхідні пропозиції щодо ліквідації аварії, які будуть покладені в основу відповідного указу Президента.
Говорячи про ситуацію, глава держави наголосив на відповідальності місцевої влади, водночас зазначивши, що ця проблема має глибокі структурні причини, а саме - занепад комунальної сфери. Віктор Ющенко повідомив, що через кілька тижнів буде проведено загальноукраїнську нараду з комунальної реформи. "Така реформа давно назріла і відкладати її не можна", - переконаний Президент.
Торкаючись ключових кроків цієї реформи, глава держави наголосив, що насамперед, це оптимізація комунальних тарифів, які повинні мати раціональне економічне підґрунтя. У зв'язку з цим необхідно навести лад і з комунальними субсидіями, оскільки наявна система пільг неадекватна рівню доходів громадян, переконаний
В. Ющенко. "Місцева влада, роблячи правильну політику тарифів, повинна сама звертати увагу на тих, хто справді потребує пільг при оплаті", - додав Президент.
Ще одним кроком реформи є енергозбереження. На сьогодні житлово-комунальне господарство залишається надмірно енерговитратним. "Раціональне використання тепло- та електроенергії - ще одна риса комунальної реформи. Нині, за оцінками експертів, втрати енергії при обігріванні приміщень становлять 50%", - зазначив Віктор Ющенко. На його переконання, ця тема тісно пов'язана з тарифною системою. "Правильні тарифи завжди мінімізують втрати", - сказав він.
Говорячи про ефективне управління комунальним господарством, глава держави висловився за створення конкурентного середовища в цій сфері. Президент переконаний, що ця сфера може бути прибутковою, а отже, цікавою для приватних власників. "Тому на порядку денному має стати приватизація ЖЕКів", - наголосив В. Ющенко.

Коли готувався номер

ПЕРЕГОВОРИ між "Нафтогазом України" і RosUkrEnergo A.G. (Швейцарія) про створення спільного підприємства з поставок в Україну газу 1 лютого не увінчалися успіхом. Продовжується узгодження всіх документів по забезпеченню діяльності спільного підприємства. Про це повідомив український телеканал "1+1" з посиланням на прес-службу "Нафтогазу".
Як повідомили джерела в компанії, тертя викликає позиція України, яка хоче, щоб ціна на імпортований газ залишалася на рівні $95 за 1 тис. куб. м протягом п'яти років. Однак це нібито не влаштовує "РосУкрЕнерго".
Угодою від 4 січня 2006 року між російським "Газпромом" і "Нафтогазом України" передбачалося створення СП до 1 лютого.

Лагідно, але жорстко!
Юлія Тимошенко бачить майбутнє у відновленні "помаранчевої команди" та виключає можливість блокування з партією Віктора Януковича. Про це лідер БЮТ заявила 1 лютого в Брюсселі під час прес-конференції за підсумками участі в засіданні делегації Європарламенту по зв'язках з Україною, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Бельгії.
"Ми не бачимо іншої конфігурації, ніж відновлення "помаранчевої команди". Але для цього нам не потрібно підписувати особливих або спеціальних документів, адже багато що буде залежати від голосування людей", - зазначила український політик. При цьому, на її переконання, наступні вибори в Україні будуть першими по-справжньому вільними і справедливими парламентськими виборами.
Юлія Тимошенко зазначила, що не існує стратегічних розбіжностей між БЮТ та іншими учасниками "помаранчевої команди", але різняться погляди щодо впливу кланів, які успадкувала Україна від старих режимів, на політику та економіку країни. Політик зазначила, що "перемогла інша концепція", та виступила за "лагідне, але жорстке" обмеження впливу таких кланів в Україні.
При цьому лідер БЮТ виключила можливість будь-якого блокування з силами, які очолює Віктор Янукович. "Ні сьогодні, ні в новому парламенті коаліція нашої політичної сили з Януковичем неможлива. Наші політичні сили розходяться по всіх аспектах внутрішньої та зовнішньої політики та у напрямках розбудови життя в Україні", - зазначила Юлія Тимошенко.

ТИМ ЧАСОМ...
Жванія виявив фінансову спільність луганських "Регіонів" та БЮТ

Юлія Тимошенко бачить майбутнє у відновленні "помаранчевої команди" та виключає можливість блокування з партією Віктора Януковича. Про це лідер БЮТ заявила 1 лютого в Брюсселі під час прес-конференції за підсумками участі в засіданні делегації Європарламенту по зв'язках з Україною, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Бельгії.
"Ми не бачимо іншої конфігурації, ніж відновлення "помаранчевої команди". Але для цього нам не потрібно підписувати особливих або спеціальних документів, адже багато що буде залежати від голосування людей", - зазначила український політик. При цьому, на її переконання, наступні вибори в Україні будуть першими по-справжньому вільними і справедливими парламентськими виборами.
Юлія Тимошенко зазначила, що не існує стратегічних розбіжностей між БЮТ та іншими учасниками "помаранчевої команди", але різняться погляди щодо впливу кланів, які успадкувала Україна від старих режимів, на політику та економіку країни. Політик зазначила, що "перемогла інша концепція", та виступила за "лагідне, але жорстке" обмеження впливу таких кланів в Україні.
При цьому лідер БЮТ виключила можливість будь-якого блокування з силами, які очолює Віктор Янукович. "Ні сьогодні, ні в новому парламенті коаліція нашої політичної сили з Януковичем неможлива. Наші політичні сили розходяться по всіх аспектах внутрішньої та зовнішньої політики та у напрямках розбудови життя в Україні", - зазначила Юлія Тимошенко.
У прямому ефірі луганської радіостанції "Вояж" член Ради партії "Наша Україна" Давид Жванія припустив наявність прихованих комерційних інтересів, об'єднуючих оточення Тимошенко і представників Партії  регіонів. Принаймні у Луганській області це помітно дуже добре, і особливо в галузі газових інтересів двох нібито протиборчих сил".
Свого часу нинішній луганський лідер біло-синіх, а в минулому губернатор Луганської області, Олександр Єфремов, будучи засновником такої комерційної структури, як ЗАТ "Фонд", активно просував інтереси газової компанії "Ітера", інтереси якої зараз активно лобіюють представники  оточення Юлії Тимошенко.
Продовжуючи газову тему, Давид Жванія відзначив, зокрема, що "в Україні  досить свого газу, щоб країна могла себе почувати енергетично безпечно. Газ є в Азовському морі, Чорному, у Східній Україні й особливо на Донбащині". І це свого часу довели структури, які очолював Жванія. Вони провели в Луганській області широкомасштабні геологічні розвідки і знайшли  солідні родовища газу. Однак колишньому керівництву Луганської облдерж-адміністрації, яку очолював усе той же пан Єфремов, а також їх протеже "Ітері" була невигідною поява українського газового конкурента.
Прес-служба політичної партії "Народний Союз Наша Україна".

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВЕКТОР

ДОПОВІДАЧ Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) по Білорусі піддав жорсткій критиці ситуацію в республіці.
"Білорусь - це єдина держава в Європі, що зовсім не відповідає європейським стандартам", - заявив естонський депутат Андрес Херкель, повідомляє Укрінформ з посиланням на РІА "Новости". Він відзначив, що "асамблея хотіла розглянути питання про ситуацію в Білорусі на літній сесії, але нещодавно в Білорусі відбувся референдум, і було прийняте рішення, незважаючи на те, що в Олександра Лукашенка строк повноважень закінчується в червні, провести вибори президента 14 березня". Референдум, згідно з висновком Венеціанської комісії (органу Ради Європи, що відповідає за відповідність національного законодавства загальноєвропейському), був визнаний незаконним. Доповідач асамблеї підкреслив, що в Білорусі мають місце обмеження демократичних свобод.

ПОЛЬЩА на членстві в ЄС у 2005 році "заробила" 1,54 млрд. євро, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РП із посиланням на польську фінансову газету "Parkiet".
Міністерство фінансів Польщі щомісяця аналізує трансфери між Варшавою та Брюсселем. Протягом року поляки отримали від ЄС 3,94 млрд. євро, а внесли в спільну касу Співтовариства 2,4 млрд. євро. Сума в 1,54 млрд. євро, яка надійшла у країну в 2005 році, -  майже така, яку отримала країна в перший рік членства в ЄС (1,5 млрд. євро), але в 2004 році ці гроші були виділені Польщі за травень - грудень. Величина фінансових надходжень із ЄС до Польщі в 2006 році, як відзначає газета "Parkiet", залежатиме тільки від здатності польського уряду реалізовувати проекти, які в значній мірі виконуються за гроші, отримані з Європейського Співтовариства.

ПРЕДСТАВНИКИ влади міста Саки і німецьке архітектурно-проектне бюро GRAS підписали рамкову угоду про співробітництво в сфері розвитку міської інфраструктури.
Про це агентству "Контекст-медіа" повідомила директор німецької консалтингової фірми KrimConsult International Gmb Раїса Штейник. За її словами, угода передбачає співробітництво сторін з таких напрямків, як створення схем водопостачання, водовідводу, транспорту, інженерних комунікацій, а також в галузі містобудування, житлового будівництва і т. д.
Представники німецької сторони зможуть надати отриману про місто інформацію компаніям і фінансовим інститутам Німеччини, які будуть зацікавлені виступити як інвестори окремих проектів. "Ми будемо цю інформацію поширювати як бренд міста, що має потребу в інвесторах, а інвесторам потрібна інформація, - підкреслила Р. Штейник. - У міста Саки величезна перспектива, просто все потрібно грамотно, маркетинговими і ринковими методами поставити в потрібну колію".
Зокрема, німецькі фахівці в галузі містобудування і комунальної інфраструктури вважають, що Сакське озеро, багате запасами лікувальних грязей, повинне перейти в комунальну власність міста Саки. На думку директора фірми KrimConsult International Gmb Раїси Штейник, майбутнє Сак як курорту прямо залежить від використання сакських лікувальних грязей. "Озеро - це основа для міста, - заявила Р. Штейник. - На Заході будь-яке місто такого озера нікому б не віддало"...

НАЙКРАЩИМ президентом сучасної Франції визнаний за підсумками загальнонаціонального опитування засновник нинішньої П'ятої Республіки генерал Шарль де Голль.
У рейтингу популярності він набрав 39% голосів. Результати опитування були опубліковані нещодавно щотижневиком Le Nuvel Observateur. Воно було присвячене 10-літній річниці від дня смерті Франсуа Міттерана, що викликала зараз у французькому суспільстві широку дискусію про те, який із глав держави був найбільш ефективним і більше інших зробив для країни.
Особистість генерала де Голля викликає все більший інтерес серед українців у зв'язку з поширенням ідеї переходу України до нового суспільно-політичного ладу - Третього Гетьманату (після гетьманатів Богдана Хмельницького й Павла Скоропадського). Ідея зміни суспільно-політичного ладу України актуалізувалася в ході загострення конституційної кризи і заяви Президента Віктора Ющенка про намір провести всенародний референдум з метою зробити Конституцію демократичнішою.
...До речі, це саме той генерал де Голль, який колись сказав про наших вояків УПА, що якби у нього були такі ж - німці ніколи б не увійшли до Парижа.
На фото: Шарль де Голль - "французький гетьман".

ДЯКУЄМО ЗА СВЯТО!
Сердечно дякуємо львівській громадській організації "Союзу українок" і особисто пані Ользі Пастушенко за запрошення на святкування Святвечора і Різдва Христового в українських родинах Львівщини наших євпаторійських школярів.
Оскільки мета "Союзу українок" - відродження та збереження національних традицій та звичаїв, налагодження виховної роботи серед молоді, то ми радо відгукнулися на запрошення своїх львівських колег. В затишне містечко Бібрка, що на Львівщині, поїхали двадцять учнів-дев'ятикласників середньої школи № 13 міста Євпаторії разом з класним керівником Тамарою Павлівною Кравченко та заступником директора з виховної роботи Світланою Леонідівною Хом'яковою.
Незабутні враження справили на юних євпаторійців бібрський Святвечір, коляда, вертеп, старовинні звичаї та обряди. А скільки щирих, неповторних, позначених особливою привітністю і добротою зустрічей відбулося на галицькій землі! Діти в захваті від Різдвяного дійства, від архітектури і особливої краси Львова, від сердечних зустрічей зі своїми ровесниками, від поїздки в гірськолижний курорт Славське. Тож євпаторійські "союзянки" ще раз сердечно дякують пані Олі Пастушенко і в її особі всім посестрам Львівського відділу "Союзу українок" за такий чудесний Різдвяний подарунок і бажають їм і їхнім родинам міцного здоров'я, добробуту, миру, щастя на благії і многії літа.
Віра КОВАЛЬЧУК,
голова Євпаторійського осередку "Союзу українок".

АНОНС! В неділю, 5 лютого, в авторській телепрограмі Олександра Польченка "Млин" - народний артист України Богдан Ступка. (ДТРК "Крим", поч. о 10 год. 35 хв.).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 03.02.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3605

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков