Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВС╤ ОЗНАКИ ЗЛОЧИНУ ПРОТИ ЛЮДЯНОСТ╤
Кримчани за «дискредитац╕ю арм╕╖ РФ» заплатили за два роки 10,7 м╕льйона долар╕в...


КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот дев’яносто другий…


КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот в╕с╕мдесят п’ятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 22.04.2022 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 22.04.2022
МЕТОДИ НКВД НА СЛУЖБ╤ У РАШИСТ╤В

Центр стратег╕чних комун╕кац╕й та ╕нформац╕йно╖ безпеки з╕брав головн╕ фейки та наративи рос╕йсько╖ пропаганди за 20 кв╕тня.

- Як рос╕я кида╓ ╕ «хова╓» сво╖х

- Родич╕в загиблих окупант╕в засекретять

- рос╕яни продовжують шукати загиблих «москвич╕в»

- Як рос╕йськ╕ строковики стали черговими «ихтамнетами»

- Методи НКВД на служб╕ у рашист╕в

Як рос╕я кида╓ ╕ «хова╓» сво╖х

У рос╕╖ ховають окупант╕в, т╕ла яких все ще знаходяться в Укра╖ни. 19 кв╕тня така посмертна доля сп╕ткала в м╕ст╕ Тотьма, що у Вологодськ╕й област╕ гвард╕╖ лейтенанта Меньшикова Дани╖ла Андр╕йовича.

«В╕н в╕ддав життя для забезпечення безпеки р╕дно╖ кра╖ни та свого народу, показав приклад ст╕йкост╕ та в╕рност╕ Батьк╕вщин╕. За виявлений геро╖зм Дани╖л представлений до нагородження орденом Мужност╕», – в╕драпортувало на прощанн╕ м╕сцеве начальство.

Насправд╕, гвард╕╖ лейтенант Дани╖л Меньшиков (в╕рн╕ше, те, що в╕д нього залишилось) лежить не у сел╕ Варниця Тотьмянського району, а в Ки╖вськ╕й област╕, Бучанському район╕ б╕ля села Мощун. Т╕ло лейтенанта роз╕рвало снарядом. Кого в╕ддали батькам для поховання – нев╕домо.

В╕дзначимо, рос╕йська пропаганда активно пропагу╓ меседж про те, що рф «сво╖х не кида╓».

«Тут його ╕ поховають. Без во╖нських почестей», – пов╕домля╓ Генштаб ЗС Укра╖ни, який оприлюднив в╕дпов╕дне в╕део.

Родич╕в загиблих окупант╕в засекретять

М╕ноборони рос╕╖ просить передати в╕йськкоматам, а не звичайним органам соцстрахування, повноваження щодо видач╕ посв╕дчень члена родини в╕йськового, який загинув п╕д час в╕йни. Про це йдеться у про╓кт╕ постанови, який п╕дготувало в╕домство.

У пояснювальн╕й записц╕ до про╓кту йдеться, що засекретити дан╕ необх╕дно «з метою обмеження кола ос╕б, як╕ мають доступ до в╕домостей про член╕в с╕мей в╕йськовослужбовц╕в Збройних сил рф, як╕ загинули (померли) при виконанн╕ завдань п╕д час спец╕ально╖ в╕йськово╖ операц╕╖ на територ╕ях Укра╖ни, ДНР та ЛНР». У документ╕ написано, що зм╕ни вносяться для обл╕ку посв╕дчень члена с╕м’╖ загиблого або ╕нвал╕да в╕йни, яке да╓ право на встановлен╕ законом п╕льги.

Насправд╕, ухвалення тако╖ екстрено╖ постанови зробить б╕льш закритою ╕нформац╕ю про загиблих учасник╕в в╕йни проти Укра╖ни. Це потр╕бно для того, щоб родич╕ «зниклих» член╕в ек╕пажу крейсера «москва» не змогли в╕дшукати одне одного ╕ скооперуватися для тиску на владу. рф ╕ дос╕ оф╕ц╕йно не визна╓ втрат на затопленому ракетному крейсер╕. У соцмережах з’являються все нов╕ й нов╕ пов╕домлення в╕д рос╕йських користувач╕в про те, що ╖хн╕ родич╕ «зникли безв╕сти» п╕сля того, як «москва» затонула.

рос╕яни продовжують шукати загиблих «москвич╕в»

23-р╕чний строковик ╤ван Франт╕н з Карел╕╖, який служив на крейсер╕ «москва», також оголошений зниклим безв╕сти, про що пов╕домили його родич╕.

Д╕вчина, яка назвала себе сестрою Франт╕на, написала , що ╖╖ брат був призваний на строкову службу в червн╕ минулого року та п╕сля курсу молодого б╕йця за розпод╕лом потрапив на крейсер «москва».

За словами д╕вчини, у в╕йськов╕й частин╕, де служив ╤ван, його матер╕ не пов╕домили жодних подробиць. У мо рф ан╕ матер╕, ан╕ сестр╕ також не в╕дпов╕ли.

Таким чином, Франт╕н став восьмим в╕домим «зниклим безв╕сти» ╕з затонулого крейсера. ╤нш╕ 7 – Микита ╢фременко, Микита Сиромясов, Леон╕д Сав╕н, ╢гор Шкребець, Серг╕й Груд╕н╕н, Данило Герок, Андр╕й Цивов. Ус╕ вони, кр╕м контрактника Герока, були призван╕ на строкову службу у 2021 роц╕. Про загибель двох моряк╕в пов╕домили родич╕ старшого матроса В╕тал╕я Бегерського та м╕чмана ╤вана Вахрушина.

Насправд╕, дан╕ про втрати серед в╕йськовослужбовц╕в у рф взагал╕ засекречен╕ з 2009 року, а у травн╕ 2015-го також п╕д грифом «держта╓мниця» опинилися й дан╕ про втрати у мирний час – внасл╕док проведення так званих «спецоперац╕й». Так вир╕шив володимир пут╕н, коли доповнив св╕й указ, д╕я якого ран╕ше поширювалася лише на во╓нний час.

До реч╕, терм╕ну «спец╕альна операц╕я» у законодавств╕ рф не ╕сну╓, натом╕сть ╓ «застосування збройних сил для захисту кра╖ни та застосування ╖х на територ╕╖ в ╕нших кра╖нах з метою, перерахованою у закон╕ «Про оборону». Тому, родич╕ загиблих можуть ск╕льки завгодно звертатись до оф╕ц╕йних ос╕б. Зг╕дно закону, т╕ мусять мовчати.

Як рос╕йськ╕ строковики стали черговими «ихтамнетами»

президент рос╕╖ пут╕н заперечував участь строковик╕в у в╕йн╕ з Укра╖ною. «У ц╕й операц╕╖ беруть участь лише профес╕йн╕ в╕йськов╕ – оф╕цери та контрактники. Призовник╕в нема╓ жодного, ╕ ми не плану╓мо це робити, ╕ не збира╓мось. ╤ не буде проводитися додатковий призов резерв╕ст╕в ╕з запасу», – сказав в╕н п╕д час зустр╕ч╕ з ж╕ночим льотним складом «Аерофлоту» 5 березня.

А вже за чотири дн╕ мо рф оф╕ц╕йно визнало ╖х наявн╕сть у в╕йн╕ в Укра╖н╕. «На жаль, виявилося к╕лька факт╕в присутност╕ в╕йськовослужбовц╕в строково╖ служби в частинах рос╕йських збройних сил, як╕ беруть участь у спецоперац╕╖ на територ╕╖ Укра╖ни. Практично вс╕ так╕ в╕йськовослужбовц╕ вже виведен╕ на територ╕ю рос╕╖», – заявив тод╕ оф╕ц╕йний представник мо рф Конашенков.

Того ж дня, 9 березня, «цар» публ╕чно звел╕в в╕йськов╕й прокуратур╕ роз╕братись ╕ покарати винних.

Н╕хто розбиратись, зв╕сно, не став ╕ винних карати тим б╕льше.

╤ строковики все так само воюють в Укра╖н╕. СБУ оприлюднило перехоплення розмови рос╕йського окупанта з мат╕р’ю. 

Пряма мова сина: «Тут треба через прокуратуру працювати. Бо я знаю, що строковик╕в забирають (з Укра╖ни. Ред) через не╖. Нав╕ть до мене п╕дб╕гали, трусилися: дай-дай зателефонувати батьков╕, в╕н… вир╕шить питання, мене заберуть».

На що мати зауважила, що ╖хня «м╕сцева прокуратура – гнила просто». Син погоджу╓ться: «Так, так воно ╕ ╓. Строковик╕в тут ╕ на показуху забирали, н╕бито… Але декого залишили. Одного «кидали»: в╕н дв╕ч╕ на передку був, у жорстк╕ ситуац╕╖ потрапляв… Його там, коротше, аж трясло, ╕ все одно його залишили…».

Ось так ╕ воюють рос╕йськ╕ строковики в Укра╖н╕. Хоча оф╕ц╕йно «их там нет». ╤ не буде. ╤ дозволено ╖м лише померти «з посм╕шкою на вустах», як колись сказав про рос╕йських в╕йськових в Чечн╕ тод╕шн╕й м╕н╕стр оборони Павло Грачов. З того часу в рос╕╖ н╕чого не зм╕нилось. До сво╖х…

Методи НКВД на служб╕ у рашист╕в

…Тому й про ставлення до чужих взагал╕ не йдеться. Трива╓ накачка фейку про майбутн╕й розстр╕л сп╕вроб╕тниками СБУ, переодягненими в рос╕йську форму, цив╕льних мешканц╕в в Одеськ╕й област╕.

Пропагандист Микола Стар╕ков в студ╕╖ у Скаб╓╓во╖ заявив буквальне наступне: «Будь-яка д╕я буде використана проти нас. Б╕льше того, коли ми ц╕ д╕╖ ще й не робимо, укра╖нц╕ ╖х роблять за нас. Це я щодо провокац╕╖ навколо Одеси. До реч╕, «класика бандер╕вського жанру». Будь-хто, хто зна╓ ╕стор╕ю, скаже, що були численн╕ випадки, коли вони перевдягалися в червоноарм╕йську форму ╕ чинили страшн╕ злод╕яння. У тому числ╕ початок «волинсько╖ р╕занини», коли заг╕н бандер╕вц╕в у червоноарм╕йськ╕й форм╕, у партизанськ╕й зайшов у село… ╕ дал╕ по-зв╕рячому вбив вс╕х, хто там перебував».

Насправд╕, в╕домо про те, що саме НКВД створювало псевдобо╖вки УПА, щоб дискредитовувати спротив укра╖нц╕в радянськ╕й влад╕. В╕дома докладна записка в╕д 26 липня 1945 року наркома внутр╕шн╕х справ УРСР Василя Рясного до Бер╕╖ № 8/156451. В н╕й йдеться про те, що

«Станом на 20 червня 1945 року всього в зах╕дних областях Укра╖ни д╕╓ 156 спецгруп ╕з загальною к╕льк╕стю учасник╕в у них 1783 особи… За сво╖м зовн╕шн╕м виглядом та озбро╓нням, знанням м╕сцевих побутових особливостей, мовою та консп╕ративним способом д╕й особовий склад спец╕альних груп н╕чим не в╕др╕знявся в╕д бандит╕в УПА, що вводило в оману апарат живого зв’язку та ватажк╕в УПА, та оун╕вського п╕дп╕лля, давало можлив╕сть учасникам спецгруп вступати з ними у безпосередн╕ контакти.»

Завданням спецгруп було знищення б╕йц╕в УПА або, що ц╕каво, «компрометац╕я ватажка банди чи м╕сцевого п╕дп╕лля для посилення та актив╕зац╕╖ внутр╕шнього розкладання банди чи м╕сцево╖ орган╕зац╕╖ ОУН».

Як бачимо, методи сучасних рашист╕в (тепер ╖х так оф╕ц╕йно назива╓ ╕ В╕к╕пед╕я трьома десятками мов) повторюють методи чек╕ст╕в.

Центр стратег╕чних комун╕кац╕й та ╕нформац╕йно╖ безпеки

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 22.04.2022 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24133

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков