Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ЗАГАРБНИКИ В╤ДНОВЛЮЮТЬ БО╢ЗДАТН╤СТЬ П╤ДРОЗД╤Л╤В
Противник продовжу╓ вживати заход╕в для поповнення сво╖х втрат.


КЕРУВАЛИ П╤ДРИВОМ КАНАЛУ
Заступнику командувача чф рф заочно пов╕домили про п╕дозру у п╕дрив╕ П╕вн╕чно-Кримського каналу.


КРИМОСУДДЯ
Викрадену журнал╕стку Данилович катували у буд╕вл╕ фсб в Криму.


УКРА╥НА Н╤КОЛИ НЕ ВИЗНА╢ КРИМ ЧАСТИНОЮ РФ
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський наголошу╓, що Укра╖на н╕коли не визна╓ Крим частиною...


КАНАДСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ ВИЗНАВ ГЕНОЦИДОМ ДЕПОРТАЦ╤Ю КРИМСЬКИХ ТАТАР
Палата громад Канади визнала масову депортац╕ю кримських татар стал╕нським режимом в 1944 роц╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 21.01.2022 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 21.01.2022
ВАЛЕНТИН БУТ: НАПРУЖЕН╤СТЬ. ЩО ЗА НЕЮ?

Вранц╕, в середу, колега-письменниця з╕ США написала в Месенджер╕: "Ситуац╕я нагаду╓ наростаюче жах╕ття. Молюся за тебе й твою кра╖ну".
Заглянув у стр╕чку новин: начебто, н╕чого надзвичайного. Але здалеку все вигляда╓ по-╕ншому. Все ж добре, що про нас хтось дума╓, сп╕впережива╓. ╤ то не лише у в╕льнодумних Сполучених Штатах - ба! - нав╕ть у, здавалося б, тотально зазомбован╕й Москов╕╖, залякан╕й щодал╕ б╕льшим затисненням громадянських свобод, свободи слова, зокрема. Власне, окр╕м коротких пер╕од╕в великих спод╕вань Москов╕я н╕коли й не мала до них в╕льного доступу. Досить згадати, чим зак╕нчився протест в╕сьмох 28 серпня 1968 року проти введення радянських в╕йськ в Чехословаччину: вибит╕ зуби, довг╕ роки в психушках та на зон╕. Сьогодн╕ там затримують нав╕ть за одиночний п╕кет, з цитатою з конституц╕╖ на плакат╕. Страх репрес╕й, масово переформатована св╕дом╕сть в результат╕ так довго згодовувано╖ маргарито-геббельс╕внами брехн╕ та отрути укра╖ноненависництва ╕, як результат, н╕хто не протесту╓ сьогодн╕ б╕ля Лобного м╕сця проти брязкання збро╓ю покордонню Укра╖ни та з уже загарбаних ╖╖ територ╕й. Б╕льше того, вже нав╕ть не на ш╕стдесятихвилинках ненавист╕, а й з думсько╖ трибуни чу╓мо в╕дкрите запов╕дування ново╖ в╕йни (https://www.youtube.com/watch?v=MJEIercoXDQ). Хтось скаже, що старого, звихнутого маразматика не варто слухати, але ж чи не те саме, хай ╕ ╕ншими словами, сп╕ва╓ ╕ думський сп╕кер.
 "НАТО намага╓ться окупувати Укра╖ну. Ми не можемо допустити цього", - каже пан Волод╕н. Колись ми вже чули щось под╕бне, чи не так? Х╕ба не нагадують волод╕нськ╕ слова гвалтовн╕ крики про намагання НАТО заграбастати Крим? Де той Крим нин╕? П╕д НАТО, а чи п╕д т╕╓ю "занепоко╓ною" мишебрат╕╓ю? Отож...
Навряд чи Джоанна чула згадан╕ одкровення москов╕йського сп╕кера та головного елдепериста, але не в╕дчути трупний смор╕д в╕йни, яким щодал╕, то все в╕дчутн╕ше тягне в╕д Москов╕╖, неможливо вже й за океаном. Он ╕ в понед╕лков╕й статт╕ Майкла Шв╕рца та Дев╕да Сенгера, опубл╕куван╕й в Нью Йорк Таймз (https://www.nytimes.com/2022/01/17/us/politics/russia-ukraine-kyiv-embassy.html), йдеться про те, що розпочалася евакуац╕я сп╕вроб╕тник╕в та с╕мей москов╕йських амбасад та консульств, розташованих в Укра╖н╕. Мовляв, 5 с╕чня ц.р. було вивезено 18 ос╕б, переважно член╕в с╕мей москов╕йських дипломат╕в, ще 30 було в╕дправлено упродовж наступних к╕лькох дн╕в з Ки╖ва, Львова та Харкова. Дипломатам ще двох консульських установ, за даними служби безпеки, було наказано бути готовими до в╕д'╖зду.
Що те може означати - тиск на дядька Джо, який не посп╕ша╓ надати письмову в╕дпов╕дь на грудневий ультиматум Кремля, чи таки реальну п╕дготовку до розв'язування повномасштабно╖ атаки, в╕дкинувши усяк╕ прокс╕-маски, покаже час. Поки що вигляда╓ на те, що хазя╖ну Кремля дуже хот╕лося б отримати в╕дпов╕дь Б╕лого дому перед зустр╕ччю з керманичем П╕днебесно╖. А до не╖ лишилося лише два тижн╕. Вт╕м, пан Ш╕ в рамках Давоського форуму минулого понед╕лка недвозначно висловився проти пол╕тики конфронтац╕╖. "Ми ма╓мо в╕дмовитися в╕д способу мислення час╕в холодно╖ в╕йни ╕ прагнути мирного сп╕в╕снування", - заявив в╕н. Зв╕сно, ця його риторика нац╕лена, здеб╕льшого, на США, але, виходячи з╕ сво╖х економ╕чних ╕нтерес╕в, Китай на сьогодн╕ аж н╕як не зац╕кавлений в будь-як╕й дестаб╕л╕зац╕╖ в св╕т╕. З огляду на таку позиц╕ю Пек╕на, Кремлев╕ навряд чи сл╕д оч╕кувати на п╕дтримку з його боку.
Чи означа╓ те, що можемо заспоко╖тися, розслабитися ╕ хвестивалити соб╕ дал╕, дал╕ м╕рятися рейтингами сво╖х улюбленц╕в, галасувати п╕д судами, вимагаючи неп╕дсудност╕ для свого кумира, чубитися, звикле, за право йменуватися справжн╕шим патр╕отом, поклавшись у всьому ╕ншому на дядька Джо, на дядька Бориса ╕ ще там кого - бо ж он як застоюють нас?
Певно ж, що н╕! Попри те, що за уточненими даними на кордонах наших зовс╕м не 175 тисяч москов╕йського в╕йська, як про те перше пов╕домляв Пентагон, а "всього" 60 батальйонно-тактичних груп - 77 тис., разом з прокс╕, за ╕ншими даними, щонайб╕льше, до 100 тис., розслаблятися нема╓ п╕дстав. Найперше, в╕йська продовжують стягуватися. Оф╕ц╕йно, для проведення навчань. Мережа повниться в╕деофайлами з в╕йськовою техн╕кою на зал╕зничних платформах, що руха╓ться на зах╕д. Так, здеб╕льшого це лише техн╕ка, без ек╕паж╕в. Але перекинути ек╕паж╕ - то справа л╕чених дн╕в. Он вже й б╕лоруси викладають под╕бн╕ в╕део. Ц╕каво, що частина в╕йськ, яка йшла на пол╕гони б╕ля Бреста, стала чомусь табором на Гомельщин╕, зокрема, в Речиц╕, стоять там вже три дн╕. Чи не для того, щоб Укра╖на була змушена в╕двол╕кти частину сво╖х в╕йськ, аби прикритися в╕д можливо╖ атаки й зв╕дти?
Треба розум╕ти, що в раз╕ ескалац╕╖ навряд чи варто оч╕кувати на досьогодн╕шню, звичну вже тактику ╕з застосуванням п╕хоти, бронетехн╕ки та артилер╕╖. Найпевн╕ше, попередньо будуть завдан╕ ав╕а- ╕ ракетн╕ удари по командних пунктах, по дислокац╕ях в╕йськ, по критичн╕й ╕нфраструктур╕ ╕, не приведи, боже, по великих промислових м╕стах. Влада, командування в╕йськ, напевно ж, бере те до уваги. Шкода, що засоб╕в прикритися в╕д такого небагато. Небагато, бо зам╕сть того, щоб розвивати свою державу, ми майже 30 рок╕в розвалювали, грабували ╖╖, зам╕сть того, щоб зм╕цнювати сво╓ в╕йсько, його бо╓здатн╕сть, ми нищили його, зам╕сть того, щоб прикривати сво╓ небо власними "зал╕зними куполами", ми пор╕зали нав╕ть т╕ ракети, як╕ мали, а чи в╕ддали ╖х, практично задарма, сво╓му сьогодн╕шньому кривднику.
Не забуваймо, що до всього того кра╖ну, найперше, ╖╖ енергетичну галузь, спробують дестаб╕л╕зувати. Нещодавня к╕бератака на ряд урядових портал╕в могла бути не б╕льше як тренуванням. Недарма ж компан╕я Майкрософт та уряд США попередили про те, що в укра╖нських мережах вже закладен╕, нараз╕ неактивован╕ програми, набагато шк╕длив╕ш╕ за сво╓ю руйн╕вною д╕╓ю.
Спроби дестаб╕л╕зувати сусп╕льство, влаштувати будь-як╕ заворушення, протистояння, майдани, насправд╕, ╕ не припинялися, бо ж пос╕яти ворожнечу, влаштувати колотнечу всередин╕ Укра╖ни - то все одно, що виграти кампан╕ю. Тод╕ можна прийти не ворогами - миротворцями, захисниками в╕д "нацик╕в".
╤ багато хто ведеться на таке. Зам╕сть п╕дштовхувати владу до проведення реформ, вкрай необх╕дних - не Заходу: нам! - найперше, судово╖ г╕лки влади, прокуратури, пол╕ц╕╖, зам╕сть принукувати ╖╖ до реформ, як╕ б оживили, актив╕зували нашу економ╕ку, ми, на рад╕сть Кремлев╕, влаштову╓мо... танц╕ з бубнами п╕д судами ще до того, як т╕ суди виносять якесь р╕шення.
Бажання захистити кумира можна було б зрозум╕ти, якби на нього напали бандити. Але на цьому тижн╕ п╕д Печерським судом свого кумира намагалися захистити в╕д... закону. Дивно, чи не так? Бо ж якщо кумир невинний, то й хвилюватися нема╓ чого, а якщо винний, але ми-таки не в╕ддамо його в руки закону, то нам не до Европи - до Гуляйполя, а дал╕ й до Аз╕опи, п╕д тепле крило двоголового орла.
Дуже хот╕лося б спод╕ватися, що тепер╕шн╕ маневри Москов╕╖ - то не б╕льше н╕ж конвульс╕╖ пов╕льноконаючо╖ ╕мпер╕╖, яка все ще марить, все ще галюцину╓ поверненням сво╖х вчорашн╕х волод╕нь та зон впливу - кра╖н, як╕, хтось ран╕ше ╕ впевнен╕ше, хтось, проплутавши десятил╕ттями у лаб╕ринт╕ багатовекторност╕, зрештою, п╕шли в╕д не╖. Хтось одразу здогадався сховатися в╕д двоголового хижака п╕д парасольку НАТО, хтось, на сво╓ безгол╕в'я, розглед╕в той прихисток лише у променях помаранчево╖ зор╕, а потягнувся до нього лише п╕сля шоку "кримсько╖ весни".
Не ╕деал╕зуючи П╕вн╕чно-Атлантичний альянс, все ж ма╓мо погодитися, що, на в╕дм╕ну в╕д Москов╕╖, в╕д нього не т╕кають. Навпаки, до нього прагнуть потрапити.
Як я те бачу, "розширення НАТО", яким так стурбувалися останн╕м часом кремл╕вськ╕, чим докоряють Брюсселю, то не щось ╕нше, як реакц╕я кра╖н Сх╕дно╖ Европи на пол╕тику самого Кремля. Н╕хто ж не тягнув на аркан╕ в НАТО н╕ Чех╕ю, н╕ Польшу, н╕ якусь ╕ншу кра╖ну. Чечня, Придн╕стров'я, Абхаз╕я, П╕вн╕чна Осет╕я, ╕нтервенц╕я в Груз╕ю, неоголошена в╕йна п╕д машкарою прокс╕ в Укра╖н╕, окупац╕я Криму, ОРДЛО, подальш╕ територ╕альн╕ претенз╕╖ до нашо╖ держави, аж до заперечення ╖╖ лег╕тимност╕ - х╕ба ж то не переконлив╕ аргументи, аби побоюватися такого агресивного сус╕ди, шукати в╕д нього захисту? Он, п╕сля тепер╕шн╕х ескапад, заворушилася вже нав╕ть Скандинав╕я.
Св╕т, схоже, потроху приходить до тями ╕ гурту╓ться перед лицем загрози. Ще б ╕ нам всередин╕ сво╓╖ кра╖ни згуртуватися ╕ не гаслами одними, не одними пов'язуваннями плечей нац╕ональними стягами та змаганнями в словесному патр╕отизм╕, а на д╕л╕ докладатися до зм╕цнення сво╓╖ кра╖ни. З великою повагою св╕т дивиться нин╕ на ту Укра╖ну, яка не прогина╓ться, не пан╕ку╓, не хвестивалить звикле, хвацько вибиваючи гопака чи показуючи сво╓ молодецтво голосистими п╕снями, а д╕╓во готу╓ться до спротиву - у в╕йськах, у п╕дрозд╕лах тероборони, на п╕дпри╓мствах оборони, житт╓забезпечення та медзакладах, у кожному великому ╕ маленькому м╕ст╕. Якщо тако╖ Укра╖ни буде, бодай, зо 50 в╕дсотк╕в, Москов╕я, з ╖╖ планами, не ма╓ жодного шансу.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 21.01.2022 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23881

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков