Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ЗАГАРБНИКИ В╤ДНОВЛЮЮТЬ БО╢ЗДАТН╤СТЬ П╤ДРОЗД╤Л╤В
Противник продовжу╓ вживати заход╕в для поповнення сво╖х втрат.


КЕРУВАЛИ П╤ДРИВОМ КАНАЛУ
Заступнику командувача чф рф заочно пов╕домили про п╕дозру у п╕дрив╕ П╕вн╕чно-Кримського каналу.


КРИМОСУДДЯ
Викрадену журнал╕стку Данилович катували у буд╕вл╕ фсб в Криму.


УКРА╥НА Н╤КОЛИ НЕ ВИЗНА╢ КРИМ ЧАСТИНОЮ РФ
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський наголошу╓, що Укра╖на н╕коли не визна╓ Крим частиною...


КАНАДСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ ВИЗНАВ ГЕНОЦИДОМ ДЕПОРТАЦ╤Ю КРИМСЬКИХ ТАТАР
Палата громад Канади визнала масову депортац╕ю кримських татар стал╕нським режимом в 1944 роц╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 19.11.2021 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 19.11.2021
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПОГУТЯК: КНИЖКОЦИД

Пригаду╓те анекдот, як м╕л╕ц╕онери довго не можуть вир╕шити, що подарувати колез╕ на уродини? Нарешт╕ хтось пропону╓ несм╕ливо: «А може, книжку?» «Та н╕, книжка у нього вже ╓». Менш в╕домий ╕сторичний факт, коли за неб╕жки Австр╕╖ вир╕шили «почистити» ун╕верситетську б╕бл╕отеку у Львов╕, щоб зв╕льнити м╕сце для «сво╖х» книжок. Вилучити ╕ знищити книжки, що були в к╕лькох екземплярах, залишивши лише один. А що трапилося в часи во╓н ╕ розрухи з тими поодинокими прим╕рниками – не варто й пояснювати. Зникли книги ун╕кально╖ добромильсько╖ друкарн╕ Яна Щасного Гербурта початку 17 ст. «Наука добромильська» в ╓диному прим╕рнику ╓ у Варшав╕. Що трапилося з «Гжегошков╕цем», який знаходився в ун╕верситет╕ у Львов╕ ще у 1830 роц╕, н╕хто не зна╓. ╢диний Гжегошков╕ц, де була вм╕щена автоб╕ограф╕я самого Гербурта, ╓ у Познан╕. Ну, з книгами готичним шрифтом, якими гр╕лися сов╓цьк╕ солдати у Кен╕гсберз╕, все зрозум╕ло. ╤ з вищезазначеним також – клят╕ окупанти.
Але щоб в незалежн╕й Укра╖н╕ директорка ╤нституту книги пропонувала вилучити (знищити) б╕бл╕отечн╕ книги, як╕ 10 рок╕в н╕хто не замовляв, то вже правдивий Бредбер╕ й Орвел укуп╕. Може, нам влаштувати колективний порятунок таких книг ╕ позамовляти Аристотеля, Платона чи Лейбн╕ца? Бо ╖х м╕сце займуть розгодований на бюджетн╕ кошти укрсучл╕т, "толерантна" дитяча книга л╕берал╕стичного спрямування та третьосортн╕ "св╕тов╕ бестселери", ╕ тод╕ точно ╕нтел╕гентна людина не п╕де в б╕бл╕отеку, як не ходить у н╕чн╕ клуби, де приторговують наркотою. А в "м╕л╕ц╕онера" ╓ вже книжка, нащо йому та б╕бл╕отека.
Ну, ╕ стара п╕сенька – позакривати ще б╕льше б╕бл╕отек. Першими полетять в ир╕й с╕льськ╕ та м╕стечков╕ б╕бл╕отеки, пок╕рн╕ жертви книжкоциду, бо громад╕ б╕льш важливо побудувати третю церкву п╕д золотими куполами, н╕ж захистити б╕бл╕отеку.
Все, що потр╕бно нашим б╕бл╕отекарям – тепло, св╕тло, пристойна зарплата ╕ безпосередн╓ виконання сво╖х обов’язк╕в, а не влаштовування кул╕нарних шоу, майстер клас╕в та карнавал╕в, щоб заманити читач╕в. А також – ╤нтернет, щоб можна було замовити книги в ╕нших б╕бл╕отеках чи скачати за плату на прохання читач╕в. Принтери, коп╕ювальн╕ апарати.
Все, що потр╕бно читачам – в╕льний доступ до книг у невеликих б╕бл╕отеках, можлив╕сть зустр╕тися з авторами книг, ц╕кавими людьми, яким за виступи потр╕бно заплатити гонорар. Б╕бл╕отеки повинн╕ мати фонд для цього. Книжков╕ клуби для сп╕лкування. Щоб читач м╕г замовити р╕дк╕сну книгу, яку йому доставлять упродовж к╕лькох дн╕в. ╤ розма╖ття книг, а не в╕дст╕йник дешевого чтива, що псу╓ смаки. Багато часопис╕в, преси, тобто передплатних видань. ╤ щоб фах б╕бл╕отекаря прир╕внювався до фаху л╕каря чи вчителя. Хворому й деградованому сусп╕льству це конче потр╕бно.
Окр╕м загрози з боку ╤нституту книги, що ста╓ дедал╕ б╕льш критикованою ╕ чудернацькою структурою, ╕снують проблеми з папером для книгодрукування. Його подорожчання призвело до колапсу видавничо╖ справи, бо книги в╕дпов╕дно подорожчали теж. А книгарн╕ не можуть заробити на дорогих книжках, хоч ран╕ше дозволяли соб╕ подекуди стов╕дсоткову накрутку.
Усе це призведе до розпродажу книжок ╖х власниками в соц╕альних мережах чи на асфальт╕ за п╕вц╕ни, що теж зак╕нчиться. Книгарн╕ просто зникнуть. Вимруть письменники ╕ читач╕. А наступним президентом оберуть якусь промосковську сволоту, що в╕дкри╓ шлюзи для дешевшо╖ рос╕йсько╖ книги ╕ кордони для старшого брата. Аби книжка. Читайте, хоч вдав╕ться.
Листопад 14, 2021 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 19.11.2021 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23714

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков