Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3998)
З потоку життя (7157)
Душі криниця (3832)
Українці мої... (1528)
Резонанс (1681)
Урок української (999)
"Білі плями" історії (1784)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: ПЕРЕМИР’Я
В╕д початку вересня на Донбас╕ знов актив╕зувалося протистояння. Лише за два тижн╕ в результат╕...


ВАЛЕНТИН БУТ: ХОЧЕШ МИРУ, ГОТУЙСЯ…
До чого цей пост? До того, що ╕ нам не завадило б мати щось под╕бне. Не в╕к же нам гордитися...


ВАЛЕНТИН БУТ: ПЕРЕЖИТИ ЗИМУ
На щастя, здоровий глузд не зовс╕м вив╕трився в народ╕. Т╕ ж кримц╕, так непросто повернувшись на...


ВАЛЕНТИН БУТ: ЩО БУВА╢, КОЛИ РОЗУМ РОЗБИВА╢ ЛОБА ОБ М╤ФИ
А ще та загострен╕сть в╕дчутт╕в затримала в пам'ят╕ передвиборчу кампан╕ю до москов╕йсько╖...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: Ф╤РА ДРОВ, АБО ВСТУП ДО КУЛЬТУРНО╥ ПАРАЗИТОЛОГ╤╥
Ми думали, що г╕рше совка не може н╕чого бути, але постсовок куди г╕рший, бо в╕н безпринципниий ╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 27.08.2021 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 27.08.2021
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: КОЗАК МАМАЙ ╤ П╤ТЕКАНТРОПИ

Козак Мамай – символ свободи, мужност╕ ╕ мудрост╕. Проводити Мамай-фест у Кам’янському, м╕ст╕, яке парал╕зоване, як ╕ б╕льш╕сть укра╖нських промислових м╕ст, совком, це дуже правильно. Укра╖нська ╕нтел╕генц╕я, в╕д яко╖ вимагають ледь не самоспалення ╕ оголошують винною у вс╕х смертних укра╖нських гр╕хах, у цих м╕стах – на правах д╕аспори. ╥╖ не допускають до влади, ╖╖ думка н╕кого не ц╕кавить. ╢дине, що ╖й дозволено, це проводити як╕сь локальн╕ заходи, як-от у радянськ╕ часи – виступити б╕ля пам’ятника Шевченка разом з чиновниками. На власне укра╖нську культуру н╕коли нема грошей. Та що там казати – галицьк╕ м╕ста не набагато кращ╕, т╕льки там мусять рахуватися з патр╕отами ╕ громадськими актив╕стами, але й у них вистача╓ совкових п╕текантроп╕в, як╕ чекають, що ╖м щось впаде з неба. Вт╕м, це ще не найг╕рше. Найстрашн╕ше – почуття беззахисност╕ ╕ рабсько╖ залежност╕, нев╕ра у власн╕ сили, небажання вийти за меж╕ т╕╓╖ сво╓╖ нори з ╓вроремонтом чи без. ╢вроремонт- це ще одне тихе постсовкове божев╕лля, яке заганя╓ людей у рабство.
Мамай-фест у Кам’янському – це можлив╕сть в╕льн╕й людин╕ побути серед в╕льних людей, свого роду очищення, ментальне ╕ духовне, живописом, граф╕кою, пластикою, музикою, словом – ус╕м укра╖нським. Високою культурою, бо т╕льки висока культура спасе нас в╕д рабства ╕ совкових п╕текантроп╕в з ╖хн╕ми печерними уявленнями про св╕т. Мамай-фест – ел╕тарний фестиваль ╕ його проводять уже 17-й р╕к, бо в╕н трима╓ високу планку, н╕коли не принижуючись до хохляцького к╕чу. На жаль, в╕дбува╓ться в╕н тод╕, коли у школах кан╕кули, а наш╕ школи вс╕ до одно╖ – ╕нкубатори совка, зрос╕йщення ╕ рабства. Втратимо ще одне покол╕ння, яке парал╕зу╓ совок, наказуючи йому – будь як ус╕, не вид╕ляйся, бо тебе затролять чи нав╕ть знищать. От ╕ ма╓мо виховання баран╕в, а не в╕льних укра╖нц╕в, тим б╕льше, що кожн╕й влад╕ за 30 рок╕в це було економ╕чно ╕ пол╕тично виг╕дно. ╢вропа не перетворить раб╕в шлунка ╕ ╓вроремонт╕в на в╕льних людей, це вдасться зробити т╕льки у себе вдома власним прикладом ╕ харизмою тисяч достойних людей мистецтва, культури, осв╕ти. Козак Мамай завжди один ╕ в╕н спок╕йний, самозаглиблений, вс╕м задоволений у мирн╕ часи, але у буремн╕ – в╕н демон, вихор, вогонь.
«Тиха» укра╖н╕зац╕я у час в╕йни – це елементарний саботаж. Висл╕д в╕йни залежить не в╕д того, коли здохне кремл╕вський покидьок, а коли ми у себе нарешт╕ проведемо бл╕ц-кр╕г ╕ демонту╓мо совок в головах. Влад╕ у Кам’янському начхати на тотальне обслуговування московською, на вив╕ски московською, а що робиться в школах – можу т╕льки уявити. Як ╕ те, що незграбний недорозвинутий п╕текантроп легко впаде на кол╕на перед дуже добре оплачуваними сепаратистами, що так само ╓ п╕текантропами, т╕льки з Москов╕╖.
Село Тритузне в передм╕ст╕ Кам’янського було знищене задля х╕мкомб╕нату, який тепер теж знищений. Це моторошне апокал╕птичне видиво насичене смородом неприбраних в╕двал╕в. Серед в╕двал╕в у хащах прогляда╓ шпиль церкви Святого Миколая, частина яко╖ в╕дреставрована ╕ там править молодий укра╖нський священник. Частина ще не в╕дреставрована. Церква козацько╖ слободи вц╕л╕ла, а нащадк╕в тих козак╕в труять совковою отрутою буквально ╕ символ╕чно. Вс╕вшись на зал╕зн╕й скрин╕ бандурист у поз╕ Козака Мамая сп╕ва╓ «Думи мо╖, думи мо╖…». Я б хот╕ла, щоб увесь св╕т в╕дчув хоч на мить те, що в╕дчувала я: б╕ль ╕ над╕ю. Нам не потр╕бне виживання. Нам потр╕бна перемога ╕ без укра╖нсько╖ культури вона неможлива.
Серпень 25, 2021 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 27.08.2021 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23505

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков