Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
БАЙДЕН П╤ДПИСАВ ЗАКОН ╤З ДОПОМОГОЮ УКРА╥Н╤
В╕н п╕дкреслив, що це посилить безпеку Америки ╕ св╕ту, а також п╕дтвердить глобальне л╕дерство...


СЕНАТ США УХВАЛИВ ЗАКОНОПРО╢КТ ╤З ДОПОМОГОЮ УКРА╥Н╤, ╤ЗРА╥ЛЮ Й ТАЙВАНЮ
Документ п╕дтримала переважна б╕льш╕сть американських законодавц╕в…


ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 27.11.2020 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 27.11.2020
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЦИН╤ЧН╤ ПОРАДИ Л╤ТЕРАТОРАМ-ПОЧАТК╤ВЦЯМ

Ви хочете стати письменником? А яка у вас мотивац╕я? Мотивац╕я бува╓ р╕зна.
1) це – легко, якщо вм╕╓те скласти пару речень докупи. На художника чи музиканта треба вчитися дуже довго, щоб отримати основу ╕ дуже багато працювати. На письменника –н╓. Як╕сь там курси впродовж м╕сяця-двох ╕ вистачить з вас.
2)  досягнути усп╕ху, тобто проводити презентац╕╖, роздавати автографи ╕ давати ╕нтерв’ю, отримати  Нобеля. Що ви г╕рш╕ за ╕нших?
3) заробити грошей, хоча в Укра╖н╕ це нереально, х╕ба що писатимете як Дар╕я Донцова по книжц╕  щом╕сяця, в перерв╕ м╕ж презентац╕ями.
Про що писати,коли житт╓вого досв╕ду нуль? Про себе коханих. Як ви ╖сте, спите, з ким спите, випива╓те, з повною торбою грошей  мандру╓те по лондонах ╕ парижах, зустр╕ча╓те фатальних чолов╕к╕в (ж╕нок). Зв╕сно, це все ваш╕ фантаз╕╖. Була б у вас торба грошей, за вас би писав хтось ╕нший.
Для кого писати? Насамперед  для кола таких самих як ви письменник╕в. Гуртом легше бити класик╕в, живих ╕ мертвих. Та й якщо вони вас хвалитимуть, ╕ ви ╖х – то взагал╕ буде супер.
Як писати? Так щоб вас легко можна було  перекласти англ╕йською. А то  писатимете замудро, н╕хто вас не захоче перекласти. Таке не прода╓ться, а раз не прода╓ться,  то ╕ не вида╓ться.
Експерти з ╤нституту книги радять  просувати сво╖ книжки ╕ в хв╕ст, ╕ гриву. Це кошту╓ грошей. Тому краще видаватися у великих комерц╕йних  видавництвах, як╕  п╕дтриму╓ той же ╕нститут. Вони  мають  ресурси для цього. Ви по╖дете в промотур, виступите на под╕ум╕ як модель, потрапите в еротичний календар, якщо  ма╓те в╕дпов╕дний вигляд, вас повезуть на якийсь М╕жнародний книжковий ярмарок, а п╕сля цього, як отрима╓те якусь м╕жнародну прем╕ю, можете н╕чого вже не писати, кр╕м блог╕в. Бо  все, що ви могли сказати, ви вже сказали в перш╕й книжц╕. Але п╕дтримувати в соб╕ письменника можна безконечно. Головне – всюди св╕титись. На вс╕х фестивалях, тус╕вках, в телев╕зор╕ ╕ Фейсбуц╕. Мр╕я, а не життя, еге ж? Л╕тературний шоу-б╕з це назива╓ться по-культурному. А коли таких як ви багато, то можна приступати ╕ до беатиф╕кац╓╖ л╕тературного напряму. Рейдернути вс╕ видання, жур╕ вс╕х престижних прем╕й, захопити сайти, проникнути в шк╕льну програму, ╕ нав╕ть  взяти дос╕ неприступну цитадель – ╤нститут л╕тератури, який  ╓диний нин╕ ще бодай трохи збер╕га╓ академ╕чну доброчесн╕сть. Той, що  ╕мен╕ Тараса Шевченка.
К╕лька др╕бних  зауваг. Ут╕м, дуже важливих.
– приятелюйте з потр╕бними людьми,особливо з тими, як╕ мають вплив ╕ зв’язки.
– будьте провокативн╕ – н╕що так не сприя╓ усп╕ху як скандал. В╕н створю╓ вам репутац╕ю, а не псу╓. Ляпн╕ть якусь пол╕тичну дурницю, або влаштуйте  стриптиз. Правда, публ╕ка дуже в нас балувана  – бачить скандали щодня.
– кон’юнктура  зараз та сама, що була чверть стол╕ття тому – алкоголь, секс, ненормативна лексика. Якщо  ви надм╕р цнотлив╕, то  – кава, картатий плед, Льв╕в, ╕ пристрасне кохання з атошником  чи м╕льйонером. Якщо ви ще не забули села, з якого вийшли – опиш╕ть ╕д╕отизм с╕льського життя. Ага, зараз у тренд╕ гастроном╕я, особливо,  вс╕ляк╕ екзотичн╕ страви. Це – найпрост╕ший шлях до серця не лише чолов╕ка, а й читача. Рецепти знайдете в ╤нтернет╕. Читач пов╕рить, що ви все це сам╕ ╖ли ╕ пили десь на Р╕в’╓р╕.
– фентез╕, любовний роман, костюмований ╕сторичний роман – це ваше. Наукова фантастика, б╕ограф╕чний роман, ╕сторичний роман, ╕нтелектуальний детектив – не бер╕ться за це, бо буде бол╕ти гол╕вка. Ви ж не лох, щоб сид╕ти в арх╕вах роками, стати спец╕ал╕стом з астроном╕╖, ф╕зики, молекулярно╖ х╕м╕╖ чи, принаймн╕, користатись послугами консультант╕в. ╤ вже точно не станете мордуватись писати сонети чи хоку. Це – вища математика, на б╕са вона вам!
– сюжет  – головне. Його можна п╕д╕брати ╕ з сер╕ал╕в ╕ з бестселер╕в. На вс╕ звинувачення у плаг╕ат╕ в╕дпов╕дайте на╖вно-щиро: а що, не можна? Або зухвало – це ж постмодерн╕зм, а ти – в╕дсталий совок. Згинь, сатано.
– сюжети треба м╕няти, а персонаж╕ можна переносити з роману в роман. Вони ж картонн╕, це не важко.
– письменник (письменниця) повинен стежити за модою, аби на презентац╕ях читач╕ корчились в╕д заздрощ╕в.Тод╕ вони не слухатимуть, що ви  кажете.
– не надто переймайтесь сво╖ми текстами – завжди знайдеться той, хто пише ще г╕рше н╕ж ви. Та й не факт, що вас хтось читатиме, якщо ви бренд, кумир ╕ з╕рка,зл╕плен╕ нашвидкуруч.  А от фоткатися  з вами хот╕тимуть ╕ в черз╕ за автографом постоять. Не важливо, що ви пишете, важливо як ви все це пода╓те.
Боже, яке прекрасне життя в письменника п╕сля того, як в╕н видасть книгу ╕ просуне ╖╖ так, як радять експерти  ╕ прогресивн╕ критики. Не те,що колись: несли тяжкий хрест, голодували,  працювали як проклят╕ над одним рядком, сид╕ли в тюрмах ╕ вмирали за сво╖ переконання. Атстой, одне слово.
Листопад 20, 2020 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 27.11.2020 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22813

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков