Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: ЩЕ ОДИН КОРОНАВ╤РУСНИЙ КРИМСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ
напередодн╕ анекс╕╖ Криму я написав в╕дмову в╕д накидуваного мен╕ громадянства, пояснивши, що не...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: К╤НЕЦЬ "СВ╤ТУ БЕЗ КОРДОН╤В"
Китайськ╕ ╕мператори вкладали величезн╕ ресурси у побудову Велико╖ ст╕ни – кожен наступний...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: МОВА НА КАРАНТИН╤
Нав╕ть агон╕зуючи, к╕стлява рука влади буде намагатися знищити укра╖нську мову, як опору...


ВАЛЕНТИН БУТ: COVID-19. КРИМ ╤ НЕ ЛИШЕ
Перш╕ пов╕домлення про вогнище зараження у Вухан╕ сприймалися тут, як репортаж╕ з ╕ншо╖ планети.


В╤РУС ЗАБУТТЯ. ЧАС ЗНОВУ РЯТУВАТИ УКРА╥НСЬКУ КУЛЬТУРУ
Минають роки, зм╕ню╓ться пол╕тики, але стаб╕льним залиша╓ться ставлення до гуман╕тарно╖ сфери....
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 21.02.2020 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 21.02.2020
ВАЛЕНТИН БУТ: ╤НФОРМАЦ╤ЙНА В╤ЙНА - ФАРИСЕЙСТВО, НА ЯКЕ В╤ДПОВ╤ДА╢МО ЗАПОБ╤ГЛИВ╤СТЮ?

Те, що москов╕йськ╕ ЗМ╤ згодовують на внутр╕шньому ринку в╕дверто перекручене уявлення про реал╕╖ св╕ту ╕ роль Москов╕╖ в н╕м, ╓ давньою, ще сов╓цькою ман╕пуляц╕╓ю. В╕домо про те в╕ддавна, але, на жаль, небезпекою, що несе в соб╕ така пол╕тика, довгий час легковажили. Мовляв, то ╓ внутр╕шньою справою суверенно╖ держави. З ╕ншого боку, ╕ вплинути на те не було/дос╕ нема╓ майже н╕яко╖ можливост╕. ╢дине, що м╕г робити демократичний св╕т, це намагатися доносити правду про д╕йсний стан речей. В цьому ключ╕ в╕ддавна працю╓, скаж╕мо, Рад╕о Свобода та ╖╖ мережев╕ м╕д╕апроекти. Чи то ╓ достатньо, аби хоч якось зм╕нити тамтешн╓ ╕нформац╕йне поле? Зрозум╕ло, що н╕. Адже протистояти добре орган╕зован╕й, щедро ф╕нансован╕й, потужно розкручен╕й державн╕й ╕нформац╕йн╕й машин╕, не маючи повноц╕нного доступу до потенц╕йно╖ аудитор╕╖, просто неможливо. Це те саме, що пробувати спинити потужний "Комацу", крутячи проти нього педал╕ трикол╕сного велосипеда. Враховуючи значною м╕рою трафлену, переформатовану св╕дом╕сть населення, та той красномовний факт, що тамтешньому люду щор╕чно споюють майже 1,7 м╕льярда л╕тр╕в лише сертиф╕кованого алкоголю, ма╓мо розум╕ти, що тут не надто пом╕чним ╓ нав╕ть всемогутн╕й ╤нтернет.
╤ було б п╕вб╕ди, якби той бульдозер р╕вняв одн╕ лиш москов╕йськ╕ м╕зки. Але в╕н вже довший час гримотить по черепах европейц╕в, аз╕ат╕в, американц╕в. Розроблена луб'янськими стратегами програма спрямлення м╕зк╕в легально працю╓ в ц╕лому св╕т╕. При тому, судячи з результат╕в, довол╕ усп╕шно. Тут ╕ ╕нформац╕йний супров╕д т.зв. операц╕╖ з╕ спроби вплинути на минул╕ президентськ╕ перегони в США, ╕ гаряч╕ спростування п╕дозр французько╖ влади у причетност╕ Москви до Руху жовтих жилет╕в, ╕ паразитування на секс-скандалах за участ╕ м╕грант╕в у Н╕меччин╕, з в╕двертим приц╕лом на роздмухування етн╕чного протистояння. А що вже казати про "роз╕п'ятих д╕ток" широкомасштабно╖ ╕нформац╕йно╖ в╕йни проти Укра╖ни!
Ма╓мо розум╕ти, що програма переформатування св╕домост╕ вельми широка ╕ не обмежу╓ться д╕яльн╕стю одних лише м╕д╕а-п╕дрозд╕л╕в чи фабрик бот╕в. Так, слухаючи минуло╖ суботи доб╕рку веч╕рн╕х новин на "Маяку", був вражений цин╕змом виступу на Мюнхенському безпековому форум╕ оч╕льника москов╕йського М╕н╕стерства закордонних справ. У властивому йому менторському тон╕ пан м╕н╕стр гаряче засуджував зовн╕шн╓ втручання у справи суверенних держав, нар╕кав на недотримання м╕ждержавних угод ╕ домовленостей, на кризу м╕жнародних орган╕зац╕й. "На наших очах розвалю╓ться система домовленостей в сфер╕ стратег╕чно╖ стаб╕льност╕ ╕ нерозповсюдження, знижу╓ться пор╕г застосування ядерно╖ збро╖", - грим╕в в╕н. Не дивно, що йому не заперечували, бо ж все сказане було правдою. Дивно, що н╕хто не наважився спитати пана м╕н╕стра, яким чином його власна держава дотриму╓ться м╕ждержавних та м╕жнародних угод, як шану╓ м╕жнародне право, поважа╓ кордони суверенних держав, доклада╓ться до п╕дтримання добросус╕дських стосунк╕в. Те н╕мування, попри те, що трактувати його можна було по-р╕зному, було вельми красномовним. Пан м╕н╕стр, вочевидь, трактував його на свою користь, бо завершив свою промову прозорим натяком на те, що можлив╕сть застосування ultima ratio regnum н╕куди не зникла: "Ядерна в╕йна може виникнути з╕ звичайно╖, а звичайна в╕йна, як в╕домо, виника╓ з пол╕тики", - наголосив в╕н. Особливий цин╕зм тут полягав у тому, що ц╕ слова належали в╕домому борцев╕ проти тотал╕таризму, жертв╕ кадеб╕стських цькувань академ╕ку Андр╕ю Сахарову. Але ж х╕ба не таким самим цин╕змом було нар╕кати на недотримання м╕жнародних угод, наплювавши на домовленост╕, заф╕ксован╕ в Будапештському меморандум╕, розтоптавши "Догов╕р про дружбу, сп╕вроб╕тництво ╕ партнерство", укладений з Укра╖ною, загарбавши Крим? Х╕ба не нахабство - торочити про свою любов до миру, наводнивши Донбас ╕хтамн╓тами? Х╕ба не фарисейство - шкодувати за нед╕╓здатн╕стю м╕жнародних орган╕зац╕й, самим не виконуючи ╖х р╕шень, ставлячи сво╓ внутр╕шн╓ законодавство вищим за узгоджене м╕жнародне?
- Дурня якась! - скаже хтось. - Який сенс грати роль доброго д╕дуся, занепоко╓ного долею св╕ту, перед залом, де з╕бралися люди, як╕ чудово розум╕ють амб╕ц╕╖ Москов╕╖ в сьогодн╕шн╕й св╕тов╕й пол╕тиц╕, добре по╕нформован╕ про ╖╖ справжню роль у сир╕йськ╕й в╕йн╕, у в╕йн╕, розв'язан╕й проти Укра╖ни, у л╕в╕йському протистоянн╕?
Сенс ╓, шановний читачу, якщо дивитися трохи ширше ╕ розум╕ти, що виступ мастодонта москов╕йсько╖ зовн╕шньо╖ пол╕тики розрахований не на зал - на найширшу публ╕ку Европи, Америки, яка через неготовн╕сть тамтешн╕х безпекових структур до належного ╕нформац╕йного спротиву, нездатна протистояти потокам в╕дверто╖ брехн╕, перекручувань, викривлення реальност╕. Сенс ╓. ╤ доказом того - чимала к╕льк╕сть прихильник╕в Москов╕╖ в ╤тал╕╖, Н╕меччин╕, Угорщин╕ - ба! - нав╕ть в Чех╕╖ та Польщ╕. Сенс ╓. Бо ж, слухаючи гарно поставлений голос пана м╕н╕стра, його впевнен╕ ╕нтонац╕╖, не маючи при тому альтернативного джерела ╕нформац╕╖, перес╕чному ╕тал╕йцю, н╕мцев╕ чи французов╕ може й справд╕ бути невтямки, чому це ╖х уряди, жорстко наполягаючи на перемовинах ворогуючих у внутр╕шн╕х конфл╕ктах стор╕н по всьому св╕ту (Сир╕я, Л╕в╕я, Афган╕стан, ╕нш.), не примушують до того Укра╖ну. Чи не це, та ще вперте небажання нашо╖ власно╖ влади визнавати в╕йну в╕йною, призвело до того, що в св╕т╕ нав'язана нам Москов╕╓ю в╕йна часто тракту╓ться не ╕накше, як внутр╕шньоукра╖нський конфл╕кт?
Сумно, але незрозум╕лий, межуючий з╕ злочинним недбальством брак належно╖ уваги до ╕нформац╕йного спротиву з боку вже втягнуто╖ у в╕йну Укра╖ни, зокрема, бездумне ╕гнорування необх╕дност╕ донесення правди про реальний стан речей до св╕тового сп╕втовариства, до найширших його к╕л, дуже полегшу╓ Кремлю осягнення його план╕в. Нещодавн╓ знищення впень ╕ до того практично непом╕тного на св╕товому ╕нформац╕йному пол╕ телеканалу ╕ноземного мовлення ╓ безпрецедентним. Те р╕шення укра╖нсько╖ (нараз╕ зелено╖) влади не ма╓ жодного виправдання, оск╕льки ╓ таким самим злочином, диверс╕╓ю, якби то було знищення бо╓запасу в╕йська у розпал бойових д╕й.
Може то - прикра випадков╕сть? Вузьколоб╕сть якогось чергового м╕нстеця? Якби ж то... На жаль, все значно серйозн╕ше. Бо ще задовго перед тим, в 2016 роц╕, була спроба ка╖ново╖ розправи над «Кримською св╕тлицею», яку моя влада, з запоб╕глив╕стю в╕рного пахолка, випереджаючи спецслужби Москов╕╖, намагалася викорчувати з Криму, зв╕льнивши ╖╖ трудовий колектив. А х╕ба не те саме в╕дбува╓ться нин╕ з кримськотатарським телеканалом ATR - чи не ╓диним, який упродовж вс╕х цих рок╕в посл╕довно нагадував укра╖нському сусп╕льству, укра╖нськ╕й влад╕ про Крим, н╕ на мить не дозволяючи забути про нього, зняти його на догоду Кремлев╕ з пов╕стки денно╖ укра╖нсько╖ та м╕жнародно╖ пол╕тики?
То може б год╕, товариство, соромливо в╕дводити оч╕ в╕д
того очевидного факту, що наш╕ ╕нтереси посл╕довно, системно, зраджують? Може б привести нашу владу до тями, нагадавши ╖й, що обирали ╖╖ аж н╕як не для п╕д╕грування недругов╕?

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 21.02.2020 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22041

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков