Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 29.11.2019
УКРА╥НА ПОКАЗАЛА ОБС╢, В ЯКОМУ СТАН╤ РОС╤Я ПОВЕРНУЛА КОРАБЛ╤

Рос╕я повернула незаконно захопленн╕ б╕ля Керченсько╖ протоки корабл╕ ВМС ЗСУ в непридатному для використання за призначенням стан╕. Про це заявив заступник Пост╕йного представника Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╤гор Лоссовський п╕д час зас╕дання Форуму з╕ сп╕вроб╕тництва у галуз╕ безпеки ОБС╢ 27 листопада, у В╕дн╕, пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу.
"20 листопада 2019 року невелик╕ броньован╕ артилер╕йськ╕ катери "Н╕кополь", "Бердянськ" та рейдовий буксир "Яни Капу" були в╕дбуксируван╕ до в╕йськового порту Очакова. П╕сля прибуття цих корабл╕в комплексна ком╕с╕я ВМС ЗСУ зд╕йснила перев╕рку ╖х техн╕чного стану, наявност╕ озбро╓ння, в╕йськового обладнання та матер╕альних ресурс╕в", - заявив дипломат, представляючи делегац╕ям кра╖н-учасниць ОБС╢ презентац╕ю щодо техн╕чного стану повернутих Рос╕╓ю корабл╕в.
Так, п╕д час перев╕рки встановлено, що б╕льш╕сть озбро╓ння на кораблях або в╕дсутн╓ (стр╕лецька зброя та бо╓припаси, засоби зв’язку, матер╕альн╕ засоби), або розукомплектовано (морськ╕ засоби нав╕гац╕╖, ракетно-артилер╕йське озбро╓ння) та приведено у непрацездатний стан.
Кр╕м того, на повернутих кораблях в╕дсутн╓ нав╕гац╕йне обладнання, особиста зброя та бо╓припаси, засоби зв’язку та спостереження (за винятком окремих одиниць застар╕лого обладнання), засоби РХБ захисту, електромехан╕чне обладнання та ╕нше майно.
"Нав╕ть туалетн╕ помпи, системи дренажу в туалетних баках, окрем╕ елементи фекально╖ системи, бойлери, б╕льш╕сть плафон╕в, розеток та ламп були демонтован╕", - зазначив представник Укра╖ни.
В╕н п╕дкреслив, що на вс╕х кораблях "присутн╕ ознаки мародерства (особливо на буксир╕ "Яни Капу") та демонтажу озбро╓ння ╕ в╕йськового обладнання".
"Все обладнання навмисно частково пошкоджено або ж демонтовано. Оск╕льки наземн╕ та бортов╕ енергосистеми демонтован╕, то неможливо забезпечити корабл╕ електроенерг╕╓ю та перев╕рити роботу озбро╓ння ╕ в╕йськового обладнання", - пов╕домив Лоссовський.
У ход╕ перев╕рки стану корабл╕в на малому броньованому артилер╕йському катер╕ "Бердянськ" та рейдовому буксир╕ "Яни Капу" також було виявлено численн╕ пошкодження поверхн╕ корпус╕в.
"Малий броньований артилер╕йський катер "Бердянськ" ма╓ 6 пробо╖н у район╕ ватерл╕н╕╖ та вище не╖, а також численн╕ механ╕чн╕ пошкодження верхньо╖ палуби. Буксир "Яни Капу" ма╓ механ╕чн╕ пошкодження правого борту", - заявив дипломат.
Представник Укра╖ни також пов╕домив, що з огляду на техн╕чний стан озбро╓ння та корабл╕в загалом, ╖х не можна використовувати за призначенням. Нараз╕ робота комплексно╖ ком╕с╕╖ ВМС ЗСУ трива╓, оск╕льки наявн╕ "велик╕ збитки".
Як пов╕домлялося, 25 листопада 2018 року рос╕йськ╕ в╕йськов╕ б╕ля берег╕в окупованого Криму обстр╕ляли й захопили три корабл╕ В╕йськово-морських сил Укра╖ни: катери "Бердянськ" ╕ "Н╕кополь" ╕ буксир "Яни Капу", як╕ прямували з Одеси до Мар╕уполя. У полон потрапили 24 укра╖нських моряк╕в, тро╓ з них отримали поранення.
М╕жнародний трибунал з морського права 25 травня зобов'язав Рос╕ю негайно зв╕льнити вс╕х моряк╕в, а також повернути Укра╖н╕ корабл╕.
7 вересня м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕╓ю в╕дбувся обм╕н у формат╕ 35 на 35, в рамках якого, зокрема, були зв╕льнен╕ 24 полонен╕ моряки.
18 листопада 2019 року в нейтральних водах акватор╕╖ Чорного моря було розпочато процес з повернення захоплених укра╖нських корабл╕в, як╕ пот╕м були в╕дбуксируван╕ в порт Очакова. Вже п╕сля першого огляду стало в╕домо, що з корабл╕в було демонтовано озбро╓ння та засоби зв'язку, нав╕гац╕йне обладнання, а також сантехн╕ка (ун╕тази), плафони й розетки.
За словами начальника Генерального штабу – головнокомандувача ЗСУ генерал-лейтенанта Руслана Хомчака, те, що рос╕йська сторона зробила з повернутими кораблями "не ма╓ в╕йськово╖ лог╕ки, ц╕ корабл╕ були розграбован╕ мародерами".

***
За попередньою оц╕нкою, сума збитк╕в на повернутих Рос╕╓ю чотирьох кораблях ВМС ЗСУ становить щонайменше 55,5 млн грн. Про це заявив заступник Пост╕йного представника Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╤гор Лоссовський п╕д час зас╕дання Форуму з╕ сп╕вроб╕тництва у галуз╕ безпеки ОБС╢ 27 листопада, пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу.
"З огляду на техн╕чний стан озбро╓ння та корабл╕в загалом, ╖х не можна використовувати за призначенням. Нараз╕ робота комплексно╖ ком╕с╕╖ ВМС ЗСУ трива╓, оск╕льки наявн╕ велик╕ збитки. Зг╕дно з попередн╕м оглядом, сума збитк╕в на кораблях становить щонайменше 55,5 млн гривень (приблизно 2 млн 100 тис. ╓вро)", - заявив дипломат, розпов╕даючи про техн╕чний стан повернутих Рос╕╓ю корабл╕в, як╕ були захоплен╕ у листопад╕ 2018 року.
За його словами, точну суму завдано╖ шкоди можна буде встановити лише п╕сля завершення комплексного розсл╕дування ╕з залученням представник╕в галуз╕, в тому числ╕, п╕сля огляду корабл╕в на завод╕.
Поруч з цим, Лоссовський наголосив, що Рос╕йська Федерац╕я не викону╓ наказ М╕жнародного Трибуналу з морського права (ITLOS), який зобов’язав Рос╕ю негайно зв╕льнити захоплен╕ б╕ля Керченсько╖ протоки в╕йськов╕ корабл╕ ВМСУ, а також безумовно зв╕льнити 24 захоплених укра╖нських моряк╕в.
"Рос╕я продовжу╓ не виконувати наказ М╕жнародного Трибуналу з морського права. Вона заперечу╓ ╕мун╕тет укра╖нських в╕йськовослужбовц╕в та пересл╕ду╓ ╖х у судовому порядку через д╕╖, зд╕йснен╕ ними на борту укра╖нських в╕йськових корабл╕в. Так само ╕з кораблями – Рос╕я зв╕льнила ╖х, однак перед цим, в порушення наказу ITLOS, конф╕скувала на них озбро╓ння, засоби зв’язку, документи та матер╕альн╕ засоби", - заявив дипломат.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21779

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков