Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 04.10.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 04.10.2019
ПРАВОЗАХИСНИКИ ЗА П'ЯТЬ РОК╤В ЗАФ╤КСУВАЛИ ПОНАД 300 ВИПАДК╤В ТИСКУ НА ЖУРНАЛ╤СТ╤В У КРИМУ

Правозахисники за 5 останн╕х рок╕в заф╕ксували понад 300 випадк╕в тиску на журнал╕ст╕в в окупованому Рос╕╓ю Криму. Про це пов╕домили учасники прес-конференц╕╖ в УН╤АН на тему: «Знищення свободи слова у Криму. Як протистояти ╕нформац╕йн╕й агрес╕╖ РФ?»
Мед╕аексперт Кримсько╖ правозахисно╖ групи ╤рина С╓дова розпов╕ла, що вже впродовж п’яти рок╕в групою досл╕джу╓ться ситуац╕я з правами людини в окупованому Криму, ╕ в тому числ╕ ситуац╕я з╕ свободою слова. “Ми заф╕ксували за цей пер╕од б╕льше н╕ж 300 випадк╕в тиску на свободу слова. Сюди входять р╕зн╕ порушення прав журнал╕ст╕в, блогер╕в, громадянських журнал╕ст╕в. Зокрема, це ╕ свав╕льн╕ затримання, це обшуки, незаконн╕ крим╕нальн╕ та адм╕н╕стративн╕ справи, як╕ порушуються начебто за законом Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, але вони повн╕стю сфальшован╕”, - наголосила С╓дова. Також йдеться про ф╕зичн╕ напади, тортури, свав╕льн╕ затримання, захоплення майна, обшуки, погрози та психолог╕чний тиск. “╤ ╓дина ╖хня мета – це тиск на журнал╕ст╕в, ╕ рос╕йська влада хоче зробити так, щоби журнал╕сти взагал╕ н╕чого не говорили про ситуац╕ю в Криму, тому що вони бояться, що репортаж╕ будуть надал╕ руйнувати цей ╕м╕дж Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, який вона хоче створити, що окупований Крим насправд╕ не окупований. Тобто, журнал╕стика заважа╓, ╕ будь-яка громадянська активн╕сть заважа╓”, - додала вона.
Мед╕аексперт нагадала, що незалежн╕ укра╖нськ╕ мед╕а в Криму були повн╕стю знищен╕ в 2014 роц╕ – було закрито усе еф╕рне телев╕з╕йне мовлення ╕ мовлення рад╕останц╕й. Також продовжують блокуватися укра╖нськ╕ сайти. “Останн╕й мон╕торинг, який ми провели у вересн╕, св╕дчить про те, що як м╕н╕мум 18 укра╖нських популярних незалежних ╕нформац╕йних ресурс╕в блоку╓ться абсолютно свав╕льно, ╕ ще к╕лька ресурс╕в блоку╓ться частково. Тобто, десять провайдер╕в повн╕стю заблокували укра╖нськ╕ ресурси, ╕ тепер люди можуть ╖х читати т╕льки, якщо вони будуть встановлювати VPN. Це робити можуть не вс╕”, - заявила С╓дова. Кр╕м того, в окупованому Криму блокуються сайти орган╕зац╕й, як╕ не ╓ забороненими в Укра╖н╕, – Х╕зб ут-Тахр╕р, Св╕дки ╢гови ╕ сайт Меджл╕су кримськотатарського народу. “Ц╕ блокування повн╕стю руйнують доступ незалежно╖ ╕нформац╕╖ про Крим, до ╕нформац╕╖ про ц╕ репрес╕╖, як╕ зараз там в╕дбуваються. ╤ в таких умовах громадянська журнал╕стика в Криму перейшла в соц╕альн╕ мереж╕”, - сказала вона ╕ додала, що перес╕чн╕ громадяни п╕д час проведення окупац╕йною владою обшук╕в намагаються робити трансляц╕╖ под╕й у соц╕альних мережах, щоб розпов╕сти св╕ту про те, що насправд╕ в╕дбува╓ться в окупованому Криму. “╤ саме за ц╕ д╕╖ людей кидають теж до в’язниц╕, фабрикують на них крим╕нальн╕ ╕ адм╕н╕стративн╕ справи”, - додала експерт. Окр╕м того, зазначила вона, окупанти заочно в╕дкривають справи проти журнал╕ст╕в, як╕ мешкають у Ки╓в╕ з 2014 року.
Сво╓ю чергою, громадянська журнал╕стка з Криму Лутф╕╓ Зуд╕╓ва, яка представля╓ громадський рух “Кримська сол╕дарн╕сть”, розпов╕ла, що ця орган╕зац╕╓ об’╓днала сотн╕ актив╕ст╕в на п╕востров╕, як╕ мають однакову пол╕тичну позиц╕ю. Вона сказала, що з 2014 року Крим ╓ фактично “с╕рою зоною”, де ╕снуюче антитерористичне ╕ антиекстрем╕стське законодавство використовують для того, щоб фабрикувати крим╕нальн╕ та адм╕н╕стративн╕ справи проти актив╕ст╕в. “Звичайно ж, у цьому законодавств╕ нема╓ таких статей як стаття за правозахисну д╕яльн╕сть, стаття за журнал╕стську д╕яльн╕сть, стаття за власну думку, стаття за спов╕дування сво╓╖ рел╕г╕╖. Тому людей формально притягуюють до в╕дпов╕дальност╕ п╕д зовс╕м ╕ншими статтями, такими як тероризм, екстрем╕зм, сепаратизм, в залежност╕ в╕д того як цю людину можна “маркувати” – б╕льш рел╕г╕йних людей притягають за терористичною статтею, а людей св╕тського спрямування за статтею, пов’язаною з екстрем╕змом ╕ сепаратизмом”, - наголосила Зуд╕╓ва. Також вона заявила, що станом на сьогодн╕ б╕льше 30 актив╕ст╕в “Кримсько╖ сол╕дарност╕” перебувають у в’язниц╕ п╕д крим╕нальним пересл╕дуванням.
Кр╕м того, кер╕вниця Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик заявила, що ╕нформац╕ю з Криму важко отримувати, ╕ на п╕востр╕в практично не ╖здять укра╖нськ╕ журнал╕сти. “В той же час у ц╕й темряв╕ окупац╕йн╕й влад╕ дуже легко ╕ просто фабрикувати, фальсиф╕кувати ц╕ крим╕нальн╕ справи, чинити ╕нш╕ пересл╕дування ╕ репрес╕╖, особливо використовуючи антитерористичне, антиекстрем╕стське законодавство, спрямоване проти кримських татар, проти укра╖нц╕в, бо дуже легко зробити людину якимось диверсантом чи шпигуном, чи терористом, не маючи жодних доказ╕в, але знаючи, що н╕хто не при╖де на ц╕ суди, ╕ мало хто зможе в ц╕й ситуац╕╖ допомогти”, - наголосила Печончик. Все ж вона переконана, що правозахисники ╕ журнал╕сти можуть багато чого зробити, щоб впливати на цю ситуац╕ю. “Як ви зна╓те, в╕дбулося на початку осен╕ зв╕льнення наших 11 пол╕тв’язн╕в та 24 в╕йськовополонених моряк╕в, ╕ це такий крок, який багато кому подарував над╕ю, але разом з тим потр╕бно пам’ятати, що зараз на територ╕╖ Криму та Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ у в’язницях перебувають щонайменше 86 ос╕б… ╤ саме тому ми ма╓мо продовжувати нашу боротьбу”, - наголосила Печончик. Сво╓ю чергою юристка КримSOS Ольга Куришко зазначила, що необх╕дно надавати якомога б╕льше достов╕рно╖ ╕нформац╕╖ про те, що в╕дбува╓ться у Криму.
www.unian.ua

P.S. в╕д «КС»

Справедливост╕ ради варто зазначити, що не все було знищено в╕дразу п╕сля анекс╕╖ Криму Рос╕╓ю у 2014 роц╕. До к╕нця року – вже в окупац╕╖ - «Кримська св╕тлиця», яка друкувалася у Ки╓в╕, все ж пробивалася до кримських передплатник╕в. Редакц╕я в╕дчайдушно боролася за збереження часопису в Криму (див. на Фейсбук-стор╕нц╕ «КС» деяк╕ приклади переписки з ки╖вським начальством). ╤ не вина колективу редакц╕╖ у тому, що за розпорядженням чиновник╕в М╕нкультури з лютого 2015 року газету припинили друкувати. Б╕льше того, св╕тличани у захопленому Криму продовжували готувати до друку щотижнев╕ випуски «Св╕тлиц╕» аж до середини 2016 (!!!) року (див. останн╕й п╕дготовлений до друку номер «КС» в pdf-арх╕в╕ –
http://www.svitlytsia.crimea.ua/pdf.html, або на Фейсбук-стор╕нц╕ «КС» -
https://www.facebook.com/krymskasvitlytsia)
Але у травн╕ того ж 2016 року кримський колектив редакц╕╖ за категоричну незгоду з кап╕тулянтським так званим «переведенням» газети до Ки╓ва (оце такий ╕нформац╕йний «спротив» по-ки╖вськи?!) було фактично розгромлено - ки╖вськими чиновницькими рученятами, не рос╕йськими, не феесбешними. А головний погромник «Кримсько╖ св╕тлиц╕» згодом став… головним редактором ╖╖ штучного ки╖вського клону!
(https://www.facebook.com/krymskasvitlytsia/posts/2023972767674317?__tn__=K-R)
╢дине, що не вдалося поки що «перевести», захопити ╕ занедбати каб╕нетним «кримоборцям» - так ось цей «кримськосв╕тличний» сайт, де ви чита╓те ц╕ рядки - http://www.svitlytsia.crimea.ua.
Чи не тому, що в╕н створений на небюджетн╕ кошти, утриму╓ться ╕ наповню╓ться на волонтерських засадах ╕ на пожертви самих читач╕в. Але ж тод╕ поста╓ лог╕чне запитання: агов, «кримоповертател╕» чиновницьк╕, каб╕нетн╕, «профес╕йн╕» – а ви чим там взагал╕ займа╓теся?

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 04.10.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21585

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков