Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 18.06.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 18.06.2004
ОПЕРАЦІЯ, ЯКОЇ НЕ СТРАШНО
Тамара СОЛОВЕЙ.

77-річна Ольга Федорівна Мокринська перенесла операцію добре. Щоправда, 77 років їй виповнилося днем пізніше, на Великдень, коли вона вже була внутрішньо впевнена, що її "страсний" час (а мучилася жінка з ногами понад 30 років) віднині позаду і тепер вона почне воскресати.
Те, що хвороби, пов'язані з варикозним розширенням вен, завдають людям багато неприємностей, загальновідомо. Це постійна важкість в ногах, біль, набряки. А "апофеозом" страждань можна вважати трофічні виразки, що частенько обмежують життєвий простір людини чотирма стінами.
Консервативне лікування не завжди дає належний ефект, і здебільшого постає питання про операцію. Як правило, для хворого це завжди стрес: відірваність від звичної обстановки, проблеми, пов'язані з її доглядом, обтяжливі для рідних. А якщо вона працює, то "стрес" цей поширюється і на виробництво, де на досить тривалий час оголюється якась ділянка.
Тому ще в 1993 році Міністерство охорони здоров'я України видало наказ про впровадження хірургії одного дня, тобто щонайширшого використання можливостей поліклініки, якщо вона має відповідний до стандартів операційний блок, належну апаратуру і підготовлений персонал. І... (це вже поміж рядками документа) прагнення працювати в руслі сучасних вимог, готовність взяти на себе відповідальність і тоді, коли можна цілком обґрунтовано перекласти вантаж на працівників стаціонару.
Для втілення в життя міністерського наказу кримчанам знадобилося десятиріччя.
І здійснили цей крок в сімферопольській поліклініці № 7, де склалися для того відповідні умови. Те, що тут сформовано потужний кадровий потенціал, знали і "згори", і "знизу". Щоправда, старожили цього району, який в квартирних оголошеннях ще донедавна фігурував з приміткою "не пропонувати", пам'ятають й інше. Коли 25 років тому на пустирі було побудовано лікарню, в ній переважно працювали лише молодь та ображені долею.
Серед молоді була і Ірина Володимирівна Смутко. Ой, не дівоча це справа - хірургія, хотілося сказати, спостерігаючи її рухливу худорляву постать і всміхнене обличчя. Ірина Володимирівна й зараз на вигляд майже не змінилася, а ось ставлення до неї вже зовсім інше. Вона давно й рішуче залишила позаду більшість своїх колег сильної статі. Це підтверджує прагнення пацієнтів лікуватись саме у неї, вистоюючи в черзі годинами, хоча буває, що поруч в кабінеті сумує наодинці з собою, здавалося б, такий самісінький спеціаліст. Але Ірина Володимирівна не відмовляє хворим з цієї причини. І ні з якої іншої - теж.
- Мій батько був військовим хірургом, і пристрасть ця у мене, певне, від нього. Моя робота - це і моє хобі, і щастя, і життя, - пояснює вона.
Нещодавно Ірину Смутко було призначено завідувачкою хірургічного відділення поліклініки. І, порадившись з ангіохірургом Павлом Петровичем Киричком (або ж навпаки - це секрет фірми), завідувачка вирішила розширити коло повноважень свого господарства. Ця ініціатива знайшла підтримку і у головного лікаря Людмили Олександрівни Пихтєєвої, і в заступника головного лікаря поліклініки Галини Митрофанівни Лапіної. І ось після тримісячної спеціалізації з ангіохірургії в науково-дослідному інституті хірургії та трансплантації м. Києва Павло Петрович разом з хірургічною бригадою взявся за здійснення операцій в умовах поліклініки. І з листопада минулого року понад 20 пацієнтів було прооперовано з приводу варикозного розширення вен, посттромбофлебітичного синдрому та трофічних виразок без порушення звичного режиму життя хворих.
Пацієнти ці - вже немолодого віку, бо до 40 років Павло Петрович вважає за необхідне будь-якою ціною зберігати вени. У той же час після 2 - 3-годинної операції та нетривалого перепочинку ставити літню людину на ноги і відправляти за межі медичного нагляду, аж до наступної перев'язки, - теж певний ризик.
І на це в хірургічному відділенні не пішли б, аби орієнтувалися на операції великого обсягу, пов'язані з видаленням вен, як це практикують в стаціонарах. - В своїй роботі я застосовую дві методики, - пояснює Павло Петрович. - Це "Чива" (CHIVA) і "ОКРАМ" (ОСRАМ). Перш ніж зупинитися на тій чи іншій і взагалі, аби визначитися щодо стану судин людини, хворого обстежує лікар ультразвукової діагностики (тут ми залучаємо фахівців з Кримського республіканського діагностичного центру, де є ультразвуковий сканер з доплерівськими технологіями). В центрі відбувається сканування вен нижніх кінцівок хворого, під час якого на шкірі позначаються місця виявлення патологічних рефлюксів судин. Позначки дозволяють розрізняти, де клапани на венах деформовані на-стільки, що вже нездатні за будь-яких умов стримувати тиск крові, який руйнує наступну ділянку вени, а де вони підлягають корекції. Це і дає визначитися, яка з гемодинамічних операцій в даному випадку буде доцільною. Операція "Чива" передбачає пересічення і перев'язування підшкірної вени, куди з великим тиском закидається кров зі стегенної. Операція "ОКРАМ" застосовується, коли пелюстки клапанів вени збережені і її можна звузити механічним шляхом. Другим етапом цих операцій є відсічення і видалення або склерозування ушкоджених периферійних вен.
Для проведення таких операцій достатньо кількох маленьких надрізів, які швидко загоюються. Але вже на 12-й день починають затягуватися трофічні виразки.
 - А чи можуть давати такі операції ускладнення?
 - Вони спостерігаються у 25% випадків, та не є тяжкими: це утворення тромбів у підшкірній вені, але подальший шлях для цих тромбів закритий.
Для ведення доопераційного і післяопераційного періодів нами розроблена унікальна методика, яка зараз проходить патентування. Вона полягає в науково-обґрунтованому підбиранні компресійної терапії. Це завдання покладається на еластичний трикотаж. В цілому ж оперування поза стаціонаром вигідне ще й тим, що коштує пацієнту 150 - 170 грн., які витрачаються
безпосередньо на обслуговування операції, а не як гонорар хірургам. Щоправда, значно дорожче обходиться обстеження (сканування вен). Наша мрія - придбати досконалий сканер (доплер), що "бачить" всі вени і артерії. Але коштує він до 100 000 доларів. Розуміючи ситуацію, ми дякуємо своїй лікарні і за те, що виділено 25 тис. грн. для пере-обладнання операційного блоку, придбання спеціального необхідного для операцій інструментарію.
 - А які категорії громадян найбільше уразливі щодо захворювання вен на ногах?
 - Ті, хто підлягає тривалим статичним навантаженням, годинами нерухомо стоїть на ногах, - вважає Павло Киричок. - В початкових формах хвороби тут може використовуватися консервативна терапія, у тому числі компресійний трикотаж, який мають підібрати лікарі УЗД, що водночас відстежують стан вен.
 Ольга Федорівна не може своїм лікарем нахвалитися. Вже тричі вона одержувала направлення на операцію в стаціонар, але нездатна була наважитися на такий кардинальний крок. І ось відбулося все швидко і просто, не встигла навіть отямитися. І рук Павла Петровича вона не боялася, вже знайомих і надійних, а тому після операції встала і пішла, бо внизу чекав син, бо треба було готуватися до Великодня.

 
НАША МЕДИЧНА ОСВІТА - В ЦІНІ!
У Міністерстві охорони здоров'я України відбулася робоча зустріч міністра Андрія Підаєва з міністром охорони здоров'я Об'єднаних Арабських Еміратів Ахмедом Абдурахманом аль-Мадфі. Предметом обговорення колег стали питання підготовки медичних кадрів в Україні, досягнення української медичної науки в галузі офтальмології і кардіології та можливість реєстрації українських лікарських засобів на території ОАЕ.
Гостя цікавило питання підготовки середнього медичного персоналу в Україні, зокрема, підготовки медичних сестер з вищою освітою. Пан Ахмед Абдурахман аль-Мадфі висловив побажання щодо залучення провідних українських професорів-медиків до обміну досвідом - демонстрації високотехнологічних хірургічних втручань арабським медикам. Також була висловлена зацікавленість у розвитку прямих зв'язків між вузами двох держав.
Під час відвідання фармацевтичних підприємств глава медичної галузі арабської країни висловив зацікавленість у розвитку співробітництва між двома державами в напрямку реєстрації і поширення у своїй країні лікарських препаратів українського виробництва, зазначивши при цьому, що фармацевтичне виробництво в Україні, на його думку, відповідає високим світовим стандартам.

"НАЙБЕЗПЕЧНІШІ" ДОНОРИ - БЕЗОПЛАТНІ
14 червня уперше відзначався Всесвітній день донора. Його гасло "Кров - дар для життя. Спасибі". Це святкування організовано з тим, щоб висловити подяку добровільним донорам і залучити якомога більше людей, особливо молоді, до регулярного донорства крові.
За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, дані, які надходять з усього світу, засвідчують, що основу постачання безпечної крові для переливання становлять добровільні безоплатні донори, оскільки найімовірніше, що їхня кров не містить збудників ВІЛ чи інших інфекцій.
Дані наукових досліджень показують, що донори, які здають кров добровільно, не розраховуючи на грошову компенсацію, - це "найбезпечніші" донори. Мета кампанії Всесвітнього дня донора - збільшити їх кількість і допомогти в організації програм, спрямованих на просвіту, стимулювання і поповнення рядів донорів, які регулярно і безплатно здають кров.

ДОПОМОЖІТЬ "АВРОРІ"
З проханням про допомогу до Вас звертаються працівники реабілітаційного Центру для наркозалежної молоді "Аврора" у Полтавській області. На сьогодні тут перебувають 7 чоловік, які намагаються подолати цю смертельну хворобу і докладають всіх зусиль, щоб повернутися у суспільство самостійною, не залежною від наркотиків людиною. Наші вихованці живуть в будинку старої школи, є невеличке господарство, за яким вони самі доглядають. В центрі одночасно може перебувати до 20 чоловік, але відсутність про наш центр будь-якої інформаціі не дає можливості дітям, які хочуть подолати цю страшну хворобу, потрапити до нас. Центр існує на благодійні внески батьків наркозалежних дітей, яких не вистачає навіть на харчування, оплату за газ та світло, не кажучи вже про розвиток. Запрошуємо відвідати наш Центр і будемо вдячні Вам за будь-яку допомогу.
Інформація про центр на сайті www.fondaurora.uch.net, наша адреса aurora@kvant.ck.ua.
18000, м. Черкаси вул. Свято-Троїцька, 55, оф. 25, Всеукраїнський благодійний фонд "Аврора". Тел. (0472) 32-87-09, (067) 470-76-58.


ДЕПУТАТИ, НЕ СПРИЯЙТЕ ВИРОДЖЕННЮ НАРОДУ!

"Законопроект про охорону здоров'я населення від шкідливих наслідків вживання тютюнових виробів не був підтриманий парламентом у другому читанні через те, що тютюнові виробники перед розглядом цього документа встигли "попрацювати" з депутатами", - переконаний співавтор даного законопроекту, голова профільного парламентського комітету Микола Поліщук. За словами представника "Нашої України", тютюновий бізнес в нашій державі є надзвичайно прибутковим, адже щороку лише офіційно продається цигарок на два мільярди гривень. Водночас громадяни зазнають від тютюнопаління у багато разів більшої шкоди - вона становить понад 12 мільярдів гривень.
"Тютюнопаління є третім фактором ризику виникнення судинно-мозкових захворювань. 80% хворих на рак легень - це курці. Тютюн на 30% збільшує ризик виникнення раку молочної залози, є причиною виникнення раку ротової порожнини, стравоходу, викликає гастрити, які часто переростають у пухлинні процеси, а також призводить до багатьох інших захворювань. Навіть пасивне тютюнопаління шкідливе для людей, тобто навіть люди, які не палять самі, але змушені вдихати дим, можуть хворіти усіма цими хворобами", - повідомив парламентарій.
Він звернув увагу на те, що в першому читанні цей законопроект був сприйнятий депутатами дуже схвально, мав велику підтримку. "Я сподівався, що цей законопроект буде схвалено остаточно. Ми провели дні уряду, парламентські слухання, обговорили питання онкологічних, серцево-судинних захворювань, туберкульозу, однак при розгляді документа в другому читанні парламентарії закрили очі на всі ці жахливі факти", - поскаржився Микола Поліщук.
"В Україні проблема запобігання наслідків тютюнопаління потребує нагального вирішення, - наголошує парламентарій. - Діти у батьків-курців частіше хворіють на астму, легеневі хвороби, у мам, які палять, діти до 9 років слабше розвиваються розумово. Це доведено".
"Сьогодні понад 40 відсотків українських школярів палять. А проведені останні дослідження в Чернівецькій області показали, що кількість школярів, які палять, сягає 60%. Вже сьома цигарка викликає у підлітків нікотинову залежність. Цивілізований світ розцінює торгівлю тютюном як легалізований продаж наркотиків. За великим рахунком, тютюн небезпечніший за формальні наркотики, оскільки наркотик хоч і значно швидше розвиває залежність, але на наркоманію хворіє лише той, хто колеться. В той час як захворювання від тютюну поширюється і на пасивних курців", - відзначає голова профільного комітету ВР.
"Ми в своєму законопроекті розглядали виключно проблему шкідливого впливу тютюнопаління і обмеження впливу цього фактору на здоров'я людей. Але тютюнові трейдери попрацювали з депутатами, і під благородною маскою нібито захисту підприємництва, депутати, фактично, посприяли вимиранню народу України. Парламенти цивілізованих країн зараз вдаються до доволі жорстких обмежень. Однак наш закон не був жорстким", - зазначив парламентарій.
Наголошуючи на важливості обмеження шкідливого впливу тютюнопаління на здоров'я громадян, Микола Поліщук звернувся до стратегії європейських країн, які провели дослідження і встановили, що якщо громадяни стежитимуть за нормальним харчуванням і рівень холестерину не перевищуватиме норми, якщо громадяни будуть стежити за артеріальним тиском, а також якщо зменшувати кількість курців лише на один відсоток на рік - це дозволить зупинити падіння рівня народонаселення. "Чи варто далі доводити важливість даного законопроекту для держави?" - зауважив його автор.
"На жаль, народні депутати не підтримали цей документ. Однак я задоволений хоча б тим, що законопроект відправили на повторне друге читання. Роботу над документом буде продовжено, і сьогодні очевидно, що працювати потрібно не тільки над законом, а й персонально з депутатами, пояснювати їм свою позицію. Я зроблю все від мене залежне, щоб цей законопроект став законом", - заявив Микола Поліщук.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 18.06.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2114

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков