Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3139)
З потоку життя (6354)
Душі криниця (3492)
Українці мої... (1462)
Резонанс (1492)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1669)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КАННАХ ПОКАЗАЛИ Ф╤ЛЬМ ПРО КРИМСЬКИХ ТАТАР «ДОДОМУ»
На Каннському к╕нофестивал╕ в╕дбулася прем'╓ра дебютно╖ повнометражно╖ стр╕чки...


СВ╤Т РОЗУМ╤╢ ПРАГНЕННЯ УКРА╥НИ ДО ЗМ╤Н, АЛЕ МЕТОДИ СПРИЙМА╢ КРИТИЧНО
Анал╕зу╓мо м╕жнародну реакц╕ю на останн╕ под╕╖ в Укра╖н╕ — розпуск Верховно╖ ради та перш╕...


РОС╤ЙСЬКИЙ СУД ЗАЛИШИВ П╤Д АРЕШТОМ Ф╤ГУРАНТ╤В «СПРАВИ Х╤ЗБ УТ-ТАХР╤Р» - ДО 15 СЕРПНЯ
Зас╕дання було перерване "через в╕дведення судд╕ ╕ прокурору".


Олександр Муратов: «М╤Й КРИМ»
Не дивлячись на те, що на ц╕й виставц╕ будуть представлен╕ не т╕льки мо╖ роботи, а й роботи ╕нших...


ПЕТИЦ╤ЙНА ЛИХОМАНКА: ЧОГО ХОЧУТЬ УКРА╥НЦ╤ В╤Д ПРЕЗИДЕНТА ЗЕЛЕНСЬКОГО
Нова влада викликала небачену хвилю петиц╕й до президента. Три дн╕ на посад╕, а вже б╕льше сотн╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 01.03.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 01.03.2019
ЯК ДЯДЬКО СЕМ ДОПОМАГА╢ КИ╢ВУ В ╤НФОРМАЦ╤ЙН╤Й В╤ЙН╤ З МОСКВОЮ

У США запустили англомовний сайт про рос╕йську агрес╕ю в Укра╖н╕. Про що там ╕деться та чим в╕н нам зарадить?

Спецпредставник Держдепу США по Укра╖н╕ Курт Волкер представив англомовний сайт “Протид╕я рос╕йськ╕й агрес╕╖ в Укра╖н╕”. На стор╕нках сайту, з використанням супутникових зн╕мк╕в, карт ╕ статистики, висв╕тлен╕ детал╕ рос╕йсько╖ агрес╕╖. Подано хронолог╕ю под╕й - в╕д анекс╕╖ Криму до останнього ╕нциденту ╕з захопленням корабл╕в та член╕в ек╕пажу у Керченськ╕й протоц╕. ╤нформовано про роботу спостережно╖ м╕с╕╖ ОБС╢, а також вказано насл╕дки рос╕йсько╖ агрес╕╖ для мирного населення та ╕нфраструктури окупованих територ╕й, перерахован╕ г╕бридн╕ методи в╕йни проти Укра╖ни, до яких вда╓ться Рос╕я, тощо. У сво╓му Twitter Курт Волкер под╕лився посиланням на ресурс ╕ подякував “за важку роботу” Бюро з конфл╕кт╕в ╕ стаб╕л╕зац╕йним операц╕ям Держдепартаменту США, яке оп╕ку╓ться сайтом. «Укр╕нформ» ознайомився з контентом сайту та зробив стислий огляд основних його розд╕л╕в, з тим, щоб зрозум╕ти задачу цього ╕нформац╕йного ресурсу.
Сайт “Протид╕я рос╕йськ╕й агрес╕╖ в Укра╖н╕” побудовано у форм╕ лонгр╕ду. На початков╕й стор╕нц╕ в якост╕ прологу - “Укра╖на перебува╓ п╕д атакою” - вказано, що п╕сля Революц╕╖ Г╕дност╕ у 2013-2014 рр. (Euromaydan) Рос╕я незаконно захопила та окупувала Крим ╕ почала збройний конфл╕кт на сход╕ Укра╖ни. “Через п'ять рок╕в Рос╕я продовжу╓ озброювати, навчати, очолювати ╕ воювати сп╕льно з антиурядовими силами на сход╕ Укра╖ни, при цьому брехливо заявляючи, що вона не ╓ учасником конфл╕кту”, - йдеться на сайт╕.
Один ╕з розд╕л╕в п╕д назвою “Конфл╕кт” присвячений хронолог╕╖ под╕й в рег╕он╕, починаючи в╕д анекс╕╖ п╕вострова рос╕йськими в╕йськами ╕ зак╕нчуючи атакою та захопленням укра╖нських корабл╕в та ек╕пажу в Керченськ╕й протоц╕.
Стисло по кожному пункту:
Про анекс╕ю Криму: “27 лютого 2014 року рос╕йськ╕ в╕йська або “зелен╕ чолов╕ки”, озбро╓н╕ важкою збро╓ю, захопили буд╕влю парламенту в С╕мферопол╕ у Криму, п╕днявши рос╕йський прапор. 16 березня 2018 року жител╕ Криму змушен╕ голосувати п╕д наглядом озбро╓них рос╕йських в╕йськ. Рос╕я стверджу╓, що укра╖нц╕ роблять в╕льний виб╕р у тому, що широко засуджу╓ться м╕жнародним сп╕втовариством як ф╕ктивний “референдум”. (Приверта╓ увагу нев╕дпов╕дн╕сть у датах. Так званий “референдум” в╕дбувся 16 березня 2014 року. А 16 березня 2018 року у Криму в╕дбулися незаконн╕ вибори президента РФ. Спод╕ва╓мось — це лише техн╕чна помилка розробник╕в сайту. - Авт.). 18 березня 2014 року: Рос╕йська Дума проголосувала за “включення” Криму до Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ - заяву, яку м╕жнародна сп╕льнота в╕дверто в╕дкинула”, - йдеться в хронолог╕чн╕й дов╕дц╕.
Там же наводяться слова державного секретаря США Майка Помпео про те, що Сполучен╕ Штати не визнають ╕ н╕коли не визнають спроби Рос╕╖ анекс╕╖ Криму. А також... про “кампан╕ю примусу ╕ насильства”, що Рос╕я прагне заглушити будь-який голос, який ставить п╕д сумн╕в окупац╕ю Рос╕╖: “Протягом останн╕х п'яти рок╕в зловживання почаст╕шали, оск╕льки РФ ще б╕льше зм╕цнила свою окупац╕йну присутн╕сть на п╕востров╕”.
Про окупац╕ю Донбасу
“Протягом кв╕тня 2014 року Рос╕я веде та ╕н╕ц╕ю╓ протести на сход╕ Укра╖ни та почина╓ захоплювати урядов╕ буд╕вл╕. 15 кв╕тня 2014 року Укра╖на розпочина╓ “Антитерористичну операц╕ю” як в╕дпов╕дь на агрес╕ю Рос╕╖. 17 липня 2014 року рейс MH-17 "Малайз╕йських ав╕ал╕н╕й" був збитий на Сход╕ Укра╖ни рос╕йським ракетним комплексом, привезеним на окупованого Донбас з Рос╕╖. В результат╕ загинули 298 мирних жител╕в. У вересн╕ 2014 року Тристороння контактна група (ОБС╢, Рос╕я, Укра╖на) п╕дпису╓ М╕нськ╕ угоди про припинення бойових д╕й та встановлення л╕н╕╖ розмежування. Ос╕нь-зима 2014 року - сили п╕д проводом Рос╕╖ неодноразово порушували м╕нськ╕ угоди ╕ продовжували окупац╕ю територ╕╖ Укра╖ни. 12 лютого 2015 року л╕дери Нормандського формату обговорюють чергову м╕нську угоду з припиненням вогню, який ма╓ набути чинност╕ 15 лютого. 15-18 лютого 2015 року Рос╕я знову нехту╓ угодою, яку вона п╕дписала, ╕ сили, як╕ вона веде, захоплюють стратег╕чне м╕сто Дебальцеве, п╕сля того, як припинилися бойов╕ д╕╖ (...) Через п'ять рок╕в Рос╕я продовжу╓ ╕гнорувати М╕нськ╕ угоди та розпалювати конфл╕кт проти Укра╖ни”.
До хронолог╕╖ додаються “сух╕” цифри: 16 799 км ? - розм╕р контрольовано╖ Рос╕╓ю територ╕╖ в Донецьку та Луганську. ╤ наводиться пор╕вняння. “Це - б╕льше, н╕ж Чорногор╕я або американський штат Коннектикут; 7,2% територ╕╖ Укра╖ни фактично перебува╓ п╕д рос╕йським контролем, включаючи частину Донбасу ╕ весь Кримський п╕востр╕в”.
Про Керченську морську “блокаду”
“Керченська протока, яка з'╓дну╓ Азовське море з Чорним морем, ╓ ключовою точкою входу для ╕мпорту та експорту Укра╖ни, особливо п╕сля рос╕йсько╖ окупац╕╖ Криму. У травн╕ 2015 року розпочато буд╕вництво Керченського мосту, що з'╓дну╓ материк Рос╕╖ з окупованим Кримом ╕ обмежу╓ комерц╕йний рух за розм╕ром ╕ обсягом. 16 травня 2018 року оф╕ц╕йно в╕дкрився 19-к╕лометровий Керченський м╕ст, що зменшу╓ морський траф╕к приблизно на 50% ╕ призводить до 30-в╕дсотково╖ втрати доход╕в для мар╕упольського порту Укра╖ни та майже таких же збитк╕в для порту Бердянськ. Кв╕тень-грудень 2018 - використовуючи перев╕рки як прив╕д, Рос╕я затриму╓ торговельн╕ судна, як╕ проходять через Керченську протоку, йдучи до порт╕в Укра╖ни, ╕нод╕ протягом к╕лькох дн╕в, зд╕йснюючи кваз╕блокаду суднам, що перебувають п╕д укра╖нським та м╕жнародним прапорами. 25 листопада 2018 року рос╕йськ╕ прикордонн╕ корабл╕ ФСБ атакують три укра╖нськ╕ судна, як╕ вийшли п╕сля того, як Рос╕я заблокувала ╖х (╕з порушенням м╕жнародного права) в╕д транзиту через Керченську протоку. Рос╕я захоплю╓ корабл╕ та 24 члени ек╕пажу (тро╓ поранених)”.
Про г╕бридн╕ загрози
У цьому розд╕л╕ автори звернули увагу на г╕бридну повед╕нку нашого п╕вн╕чно-сх╕дного агресора, розд╕ливши ╕нформац╕ю, як ╕ в попередньому розд╕л╕, на к╕лька пункт╕в. Ут╕м, жодно╖ конкретики. Йдеться лише про те, як, у який спос╕б забезпечу╓ться г╕бридн╕сть, а саме: “Рос╕я продовжу╓ атакувати ╕ дестаб╕л╕зувати Укра╖ну, ╕ ця агрес╕я охоплю╓ пряме в╕йськове втручання, пол╕тичне втручання через ман╕пулювання та дез╕нформац╕ю ЗМ╤, використання дов╕рених ос╕б, економ╕чн╕ важел╕, к╕берд╕яльн╕сть, енергетичн╕ та культурн╕ операц╕╖ впливу на под╕л населення”.
Йдеться про г╕бридн╕ д╕╖ РФ у Керченськ╕й протоц╕. Зокрема, через буд╕вництво Керченського моста, використання сили б╕ля протоки, а також пересл╕дування торговельних суден, як╕ завдали серйозного економ╕чного удару по економ╕ц╕ Укра╖ни.
Сказано, що Рос╕я, маючи в сво╓му арсенал╕ широкий спектр ╕нструмент╕в, ус╕ляко намага╓ться з╕рвати демократичний виборчий процес. “РФ намага╓ться пос╕яти сумн╕ви серед укра╖нц╕в, використовувати соц╕альну напружен╕сть... прагне зобразити Укра╖ну невдалою державою”.
Згаду╓ться, наприклад, в╕рус NotPetya - найб╕льш руйн╕вна ╕ збиткова к╕бер-атака в ╕стор╕╖, запущена рос╕йськими в╕йськовими задля дестаб╕л╕зац╕╖ Укра╖ни. “NotPetya швидко поширився по всьому св╕ту... м╕льярди долар╕в збитк╕в у ╢вроп╕, Аз╕╖ та Америц╕, включаючи закриття Роттердамського порту”.
Американц╕ розпов╕дають також про захоплення Рос╕╓ю вуг╕льних шахт та нафтових ╕ газових актив╕в позбавля╓ Укра╖ну ресурс╕в, критичних для ╖╖ економ╕ки. Окремо наголошу╓ться, що зусилля Рос╕╖ об╕йти Укра╖ну з трубопроводом «П╕вн╕чний пот╕к 2» загрожу╓ п╕д╕рвати укра╖нську та ╓вропейську енергетичну безпеку. Не оминули увагою пол╕тичн╕ вбивства, загрози теракт╕в та публ╕чн╕ погрози застосувати ядерну зброю.
Висновок. З одного боку, може здатися, що фактаж про рос╕йську агрес╕ю в Укра╖н╕ подано, ну, надто вже коротко: уся ╕нформац╕я вм╕стилася у к╕лька стор╕нок. Ут╕м, не варто недооц╕нювати “подарунок” Держдепу, який ╕н╕ц╕ював створення тематичного проукра╖нського ╕нформац╕йного сайту п╕д сво╖м “крилом”. У тому, що ╕нформац╕ю викладено стисло та лакон╕чно, вбача╓ться певний задум — ч╕тко та ясно ╕нформувати зах╕дного обивателя щодо рос╕йсько-укра╖нсько╖ в╕йни, формуючи потр╕бне сусп╕льне сприйняття у рядових американц╕в та п╕дтримку платник╕в податк╕в подальших р╕шень уряду США стосовно далеко╖ Укра╖ни. Та й у англомовного св╕ту до т╕╓╖ ╕нформац╕╖, яка йде не в╕д суперник╕в - Укра╖ни чи Рос╕╖, а, так би мовити, в╕д неупереджено╖ сторони, св╕тового арб╕тра — Сполучених Штат╕в — дов╕ри врешт╕ б╕льше. Будемо спод╕ватися, усе це разом допоможе у боротьб╕ з агресором.
Огляд п╕дготував Мирослав Л╕скович
https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 01.03.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20930

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков