Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩОДЕННИК З ДВОХ ВО╢Н
Нещодавно в м╕ст╕ Житомир╕ вийшла друком книга Миколи Н╕кола╓ва «Щоденник непрофес╕йного...


У РОС╤╥ ВИСУНУЛИ ОСТАТОЧН╤ ЗВИНУВАЧЕННЯ ВС╤М 24 В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ МОРЯКАМ
Про це в Facebook пов╕домив координатор групи адвокат╕в в╕йськовополонених моряк╕в Микола Полозов.


У КРИМУ КАРАЮТЬ ЗА «ЗЛОВЖИВАННЯ СВОБОДОЮ СЛОВА»
за згадку ряду орган╕зац╕й без прим╕тки про те, що вони заборонен╕ в Рос╕╖, проте вживання мови...


СПЛИВ ТЕРМ╤Н ЗАБОРОНИ ЧУБАРОВУ НА В'╥ЗД ДО КРИМУ
Однак за цей час окупанти заочно "засудили" його до арешту за як╕сь "злочини" проти основ...


ПРЕЗЕНТОВАНО РЕЗУЛЬТАТИ СОЦ╤ОЛОГ╤ЧНИХ ДОСЛ╤ДЖЕНЬ ЩОДО СТАВЛЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТ╤ ДО ВСТУПУ УКРА╥НИ ДО ╢С ╤ НАТО
Сьогодн╕ за вступ Укра╖ни до НАТО проголосувало б 62 % укра╖нц╕в, 21% - проти.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 30.11.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 30.11.2018
╢С ЗАСУДИВ ЗАСТОСУВАННЯ СИЛИ РФ У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ТА ПРИГРОЗИВ НАЛЕЖНО В╤ДПОВ╤СТИ

Високий представник ╢вропейського Союзу з питань зовн╕шньо╖ пол╕тики та пол╕тики безпеки Федер╕ка Могер╕н╕ засудила застосування сили рос╕йськими в╕йськовими у Керченськ╕й протоц╕ та пригрозила належно в╕дпов╕сти. Про це йдеться у заяв╕ Могер╕н╕ щодо загострення напруження в Азовському мор╕, розм╕щен╕й на сайт╕ ╢вропейсько╖ Ради.
"╢С висловлю╓ крайню стурбован╕сть щодо небезпечного зб╕льшення напруження в Азовському мор╕ та Керченськ╕й протоц╕ в останн╕ дн╕, яке призвело до захоплення Рос╕╓ю укра╖нських суден та ╖хнього ек╕пажу та в╕дкриття вогню по ним, поранивши дек╕лькох укра╖нських в╕йськовослужбовц╕в. Ми стривожен╕ цим застосуванням сили Рос╕╓ю, що, на тл╕ посилення м╕л╕таризац╕╖ в район╕, ╓ неприйнятним", - наголосила Могер╕н╕. "╢вропейський Союз оч╕ку╓, що Рос╕я забезпечить безперешкодне та в╕льне проходження через Керченську протоку в Азовське море та з нього у в╕дпов╕дност╕ до м╕жнародного права. Ми заклика╓мо ус╕х до максимально╖ стриманост╕ з метою зниження напруження ситуац╕╖ негайно. У цьому контекст╕, ми також заклика╓мо Рос╕ю безумовно та без звол╕кань зв╕льнити захоплен╕ судна, ╖хн╕й ек╕паж та спорядження", - заявила Високий представник ╢С.
"Незаконна анекс╕я Кримського п╕вострова Рос╕╓ю у 2014 роц╕ залиша╓ться безпосередньою загрозою м╕жнародн╕й безпец╕, яка ма╓ серйозн╕ насл╕дки для м╕жнародного правового порядку, що захища╓ ╓дн╕сть та суверен╕тет держав. Ми п╕дтверджу╓мо наше засудження цього порушення м╕жнародного права. Спорудження Керченського мосту становить подальше порушення суверен╕тету ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни", - йдеться у заяв╕. Також вона заявила, що ╢С знову п╕дтверджу╓ повну п╕дтримку незалежност╕, суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни в межах ╖╖ м╕жнародно визнаних кордон╕в. "╢вропейський Союз не визна╓ ╕ не буде визнавати незаконну анекс╕ю Кримського п╕вострова Рос╕╓ю. ╢вропейський Союз продовжить в╕дстежувати уважно ситуац╕ю та налаштований д╕яти належним чином у вза╓мод╕╖ з його м╕жнародними партнерами", - наголосила Могер╕н╕.

СТАНОМ НА 29 ЛИСТОПАДА ЗАХОПЛЕН╤ РОС╤╢Ю
УКРА╥НСЬК╤ МОРЯКИ ЗНАХОДИЛИСЯ В КРИМУ

М╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни Павло Кл╕мк╕н наголошу╓, що станом на 29 листопада захоплен╕ Рос╕╓ю укра╖нськ╕ в╕йськов╕ моряки поблизу Керченсько╖ протоки знаходилися в окупованому Криму. Про це в╕н сказав в еф╕р╕ програми "Право на владу" на телеканал╕ "1+1". "Ми вс╕ прекрасно розум╕╓мо, що таке знаходитися п╕д контролем ФСБ. Ми намага╓мося зараз, щоб Червоний Хрест отримав до них доступ, ╕ ф╕зичний, ╕ медичний. Але ми прекрасно розум╕╓мо, що ╕ психолог╕чний тиск, ╕ ф╕зичний тиск - все це можливо", - сказав Кл╕мк╕н. У цьому зв'язку м╕н╕стр додав, що Укра╖на доклада╓ зусиль з метою зв╕льнення укра╖нських моряк╕в "в режим╕ реального часу за допомогою вс╕х наших друз╕в".  Також його запитали, де зараз географ╕чно знаходяться захоплен╕ укра╖нськ╕ в╕йськовослужбовц╕в з огляду на появу ╕нформац╕ю, що ╖х перевезли в Москву.  "Так╕ чутки почалися зранку, ми до цього п╕дготувалися в Москв╕, оск╕льки там у нас ╓ можлив╕сть добиватися доступу консул╕в, але станом на сьогодн╕ вони поки що на територ╕╖ окупованого Криму", - наголосив Кл╕мк╕н.
www.unian.ua

БЕРЛ╤Н РОЗКРИТИКУВАВ ПОКАЗ НА РОСТБ
«З╤ЗНАННЯ» ПОЛОНЕНИХ УКРА╥НСЬКИХ МОРЯК╤В

Оф╕ц╕йний Берл╕н засуджу╓ затримання укра╖нських моряк╕в в Азовському мор╕ з подальшим показом ╖х по рос╕йському телебаченню. Про це заявив оф╕ц╕йний представник федерального уряду Штеффен Зайберт у середу на бриф╕нгу в Берл╕н╕, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Ми критику╓мо демонстрац╕ю полонених укра╖нц╕в по рос╕йському телебаченню... Ми чека╓мо, що Рос╕я зв╕льнить полонених укра╖нських моряк╕в ╕ поверне затриман╕ судна", - сказав Зайберт.
У Берл╕н╕ вважають доц╕льним, щоб дв╕ сторони почали д╕алог "╕ ретельно пропрацювали цей випадок" за участю рос╕йських та укра╖нських експерт╕в прикордонно╖ охорони.
Ця пропозиц╕я була озвучена ╕ п╕д час вчорашньо╖ телефонно╖ розмови глав зовн╕шньопол╕тичних в╕домств - Гайко Мааса ╕ Серг╕я Лаврова.
Як пов╕домив представник МЗС ФРН Райнар Бреуль, Берл╕н дов╕в свою позиц╕ю ╕ висловився за необх╕дн╕сть проведення переговор╕в ╕з залученням експерт╕в по захисту кордону з обох бок╕в на двосторонньому р╕вн╕. Якщо дв╕ сторони вир╕шать, що ╓ сенс залучити ╓вропейських партнер╕в по Нормандському формату, т╕ готов╕, сказав дипломат. За його словами, важливо зараз встановити факти того, що сталося, бо н╕мецьк╕й сторон╕ представлен╕ абсолютно р╕зн╕ верс╕╖.
У свою чергу у розмов╕ з кореспондентом «Укр╕нформу» посол Укра╖ни у ФРН Андр╕й Мельник висловився категорично проти спроб Рос╕╖ та деяких пол╕тик╕в на Заход╕ звести переговори до р╕вня прикордонних служб двох кра╖н. Це, на його думку, приведе до втрати уваги до того, що сталося в св╕т╕, ╕ зниження р╕вня ╕нциденту до локального.

24 МАТРОСИ ╤ 383 НЕГ╤ДНИКИ: КОМАНДУВАЧ ВМС
РОЗПОВ╤В ПРО СП╤ВВ╤ДНОШЕННЯ СИЛ У «КЕРЧЕНСЬК╤Й БИТВ╤»

Командувач В╕йськово-морських сил Збройних сил Укра╖ни ╤гор Воронченко розпов╕в про р╕зницю у чисельност╕ укра╖нських ╕ рос╕йських сил при напад╕ рос╕йських в╕йськових на укра╖нськ╕ судна в Керченськ╕й протоц╕. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це командувач ВМС сказав п╕д час виступу на 2-й М╕жнародн╕й конференц╕╖ з питань морсько╖ безпеки. В╕н розпов╕в, що под╕╖ 25 листопада можна умовно описувати як "Керченська битва".
"Сп╕вв╕дношення сил - три катери проти 11 катер╕в-корабл╕в. За водотонажн╕стю - 411 тонн з нашого боку ╕ 6450 тонн з╕ сторони Рос╕╖. В особовому склад╕ - 24 матроси ╕ оф╕цери наш╕, ╕ 383 нег╕дники в морськ╕й форм╕", - заявив Воронченко. "14 годин оця зграя з 11 корабл╕в н╕чого не могла зробити з нашим буксиром, який в 5 раз╕в за водотонажн╕стю менший того (корабля), який робив тарани ╕ навалу, а з катерами "Гюрза" - тим паче. Якщо б не буксир - ми б вийшли ╕ вони взагал╕ б н╕чого не зробили", - наголосив Воронченко.
При цьому командувач ВМС додав, що укра╖нськ╕ судна зд╕йснювали мирний прох╕д через Керченську протоку. "Цей буксир ("Яни Капу"), який втратив х╕д п╕сля таран╕в, в якого в╕дмовила одна машина... в╕н 50 хвилин був некерованим, ╕ наш╕ катери зробили все можливе, ╕ ви чули рад╕оперехоплення (розмов рос╕ян - УН╤АН), як╕ н╕чого не можуть з ними зробити ", - заявив Воронченко.
Як пов╕домляв УН╤АН, вранц╕ 25 листопада Рос╕я заблокувала прох╕д до Керченсько╖ протоки укра╖нському буксиру "Яни Капу" ╕ двом катерам "Бердянськ" ╕ "Н╕кополь", як╕ зд╕йснювали плановий перех╕д з порту Одеси в порт Мар╕уполя. У командуванн╕ ВМС наголосили, що про нам╕р зд╕йснити перех╕д заздалег╕дь була по╕нформована рос╕йська сторона в╕дпов╕дно до м╕жнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.
Рос╕йський прикордонний корабель "Дон" протаранив укра╖нський рейдовий буксир, унасл╕док чого в╕н був пошкоджений. Кр╕м того, при виход╕ з Керченсько╖ протоки рос╕йськ╕ корабл╕ в╕дкрили приц╕льний вогонь по укра╖нських кораблях, як╕ вже поверталися до Одеси, так ╕ не отримавши ╕нформац╕╖ про можливост╕ проходження через протоку. За даними СБУ, також в╕дбулося бойове застосування 2 ракет рос╕йським винищувачем Су-30 та 2 ракет розв╕дувально-ударним гел╕коптером Ка-52. Вс╕ 24 моряки, як╕ перебували на суднах, потрапили п╕сля штурму рос╕йським спецназом у полон. Тро╓ з них поранен╕. Ус╕ укра╖нц╕ були заарештован╕ так званим "судом" у Криму. ╥х обвинувачують у незаконному перетин╕ кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК РФ, покарання у вигляд╕ позбавлення вол╕ на строк до шести рок╕в).
www.unian.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 30.11.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20613

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков