Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3389)
З потоку життя (6609)
Душі криниця (3572)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1519)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1689)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ДОСЛ╤ДЖЕННЯ ПРО СТАН ПАМ’ЯТОК В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
"Завдяки сп╕впрац╕ з прокуратурою Автономно╖ Республ╕ки Крим учасники про╓кту розробили три...


У ГААЗ╤ ПРЕДСТАВИЛИ ЗВ╤Т ПРО ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Експертна зустр╕ч щодо зв╕ту в╕дбулася у Посольств╕ Укра╖ни в Н╕дерландах


НОРМАНДСЬКИЙ САМ╤Т: Н╤ЧИЯ Ц╤НОЮ У ПЕРЕМОГУ
Макрон серед досягнень назвав «початок в╕дновлення дов╕ри», але хто може дов╕ряти...


РОС╤Я МОЖЕ БУТИ В ПАР╢ ПОПРИ «ВИБОРИ» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ…
Про це йдеться в ухвален╕й у п'ятницю допов╕д╕ ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ за демократ╕ю через право...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ ЛЕС╤ УКРА╥НКИ ЦЬОГО РОКУ ВИСУНУТО 45 ТВОР╤В
Також для участ╕ у конкурс╕ видавцями подано роботи укра╖нських художник╕в-граф╕к╕в до 8...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 18.05.2018
НЕЗАБУТН╤Й ТАРАС

15-16 травня в╕дбулася восьма науково-практична конференц╕я «Тарас Шевченко ╕ сьогодення». Як ╕ в попередн╕ роки, вона була приурочена до р╕чниц╕ в╕д дня перепоховання нашого ген╕я на Чернеч╕й гор╕ в Канев╕ – цього разу 157-╖. Орган╕заторами проведення виступили кафедра ф╕лолог╕чного факультету Кримського ╕нженерно-педагог╕чного ун╕верситету (К╤ПУ), кафедра укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ факультету слов’янсько╖ ф╕лолог╕╖ та журнал╕стики Кримського федерального ун╕верситету ╕мен╕ Володимира Вернадського ╕ б╕бл╕отека-ф╕л╕я №7 ╕мен╕ Тараса Шевченка, на баз╕ яко╖ й в╕дбувся зах╕д. В╕дкриваючи конференц╕ю, кандидат ф╕лолог╕чних наук, зав╕дувач кафедри укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ К╤ПУ Н╕на Грозян сказала, що досл╕дження творчо╖ спадщини Тараса Шевченка продовжуватиметься й надал╕.
╤ розпочалося це з╕брання декламуванням в╕рша «Запов╕т» студентами першого курсу ф╕лолог╕чного факультету К╤ПУ укра╖нською, кримськотатарською ╕ рос╕йською мовами. Цим самим було п╕дкреслено, наск╕льки популярн╕ твори Кобзаря в Криму.
З в╕тальним словом до присутн╕х звернувся учасник ус╕х попередн╕х Шевченк╕вських конференц╕й, пом╕чник ректора Кримського республ╕канського ╕нституту постдипломно╖ педагог╕чно╖ осв╕ти Павло Власенко. Зокрема, в╕н також нагадав про значення творчост╕ Тараса Шевченка не т╕льки для Укра╖ни, а й ус╕╓╖ цив╕л╕зац╕╖. Його твори перекладен╕ на десятки мов на вс╕х континентах. Його вшановують так, як н╕кого на планет╕. Понад 1200 пам’ятник╕в – саме ст╕льки монумент╕в на честь Великого Укра╖нця. ╤ все це за те, що в╕н у сво╖х поетичних ╕ прозових творах, на художн╕х полотнах возвеличував простий люд, закликав його боротися за волю ╕ справедлив╕сть.
Зав╕дувач б╕бл╕отеки-ф╕л╕╖ Наталя Каржав╕на у сво╖й допов╕д╕ сказала, що творч╕сть Тараса Шевченка й до цих п╕р актуальна. Коли чита╓ш твори поета, склада╓ться враження, що його словами говорить укра╖нський народ, а також т╕, хто в╕дстою╓ сво╓ право на краще життя у кра╖нах св╕ту.
Ц╕каву програму на конференц╕╖ представила вчитель укра╖нсько╖ мови вищо╖ категор╕╖ с╕мферопольсько╖ школи № 29 Любов Алун╕на. Зокрема, ╖╖ вихованц╕, учн╕ четвертого класу, продекламували уривок з поеми Тараса Шевченка «Причинна» («Реве та стогне Дн╕пр широкий») укра╖нською, кримськотатарською, англ╕йською, грецькою ╕ рос╕йською мовами. А в сво╖й допов╕д╕ про Тараса Шевченка як художника в╕дзначила, що на його рахунку понад 400 картин ╕ сеп╕й, на яких зображен╕ життя та побут укра╖нц╕в ╕ як╕ в╕н готував для альбому офорт╕в «Живописна Укра╖на». Ще й п╕дкреслила, що ним намальовано художн╕х полотен значно б╕льше, н╕ж написано поетичних твор╕в. При цьому для присутн╕х продемонструвала в╕деоф╕льм про Тараса Шевченка як митця.
На питаннях формування св╕тогляду Тараса Шевченка як борця за ╕нтереси народу акцентував увагу письменник В╕ктор Стус. Зокрема, коротко ознайомив з╕ сво╓ю пов╕стю «Вольному – воля», що присвячена перебуванню Кобзаря в Миргород╕ на Полтавщин╕ у 1845 роц╕, той р╕к став чи не найпл╕дн╕шим у житт╕ поета. Тут же нагадав, що Тарас Шевченко в╕дв╕дав чимало м╕сць, пов’язаних з козацтвом та Запорозькою С╕ччю, що теж мало значний вплив на його св╕дом╕сть ╕ творч╕сть. ╤ представив свою комед╕ю «П╕д знаком Хортиц╕», в як╕й у сатиричн╕й форм╕ розпов╕да╓ться, як нин╕шн╕ ол╕гархи намагають звести на остров╕ козацько╖ слави сво╖ хороми ╕ тим самим знищити пам’ять про наших геро╖чних пращур╕в.
Досить розлогою ╕ дискус╕йною була допов╕дь кандидата ф╕лолог╕чних наук, доцента кафедри рос╕йського, слов’янського ╕ загального мовознавства ун╕верситету ╕мен╕ Володимира Вернадського Л╕д╕╖ Щербачук про формування духовного коду культури укра╖нського народу через призму молитви в поетичн╕й картин╕ св╕ту Тараса Шевченка. Було наведено чимало приклад╕в ╕з його твор╕в, як╕ нагадують молитву. А учасники конференц╕╖ нав╕ть зауважили, що ╕ славнозв╕сний «Запов╕т» - не що ╕нше, як молитва, звернена до сучасник╕в ╕ нащадк╕в.
Наступного дня конференц╕я продовжила свою роботу в секц╕ях. Була розглянута творч╕сть Тараса Шевченка в р╕зних аспектах – ╕сторичних, л╕нгв╕стичних, л╕тературознавчих, а також ╖╖ вплив на виховання п╕дростаючого покол╕ння.

В╕ктор ╤ВАНЕНКО
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19979

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков