Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2788)
З потоку життя (5915)
Душі криниця (3315)
Українці мої... (1431)
Резонанс (1445)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1629)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧС-2018 НА К╤СТКАХ: У КИ╢В╤ АКТИВ╤СТИ ПРИЙШЛИ ДО ПОСОЛЬСТВА РФ З ЧЕРЕПАМИ
14 червня в Ки╓в╕ б╕ля посольства Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ влаштували акц╕ю ╕з закликом бойкотувати...


ТВОРЦЯМ УКРА╥НСЬКОГО Ф╤ЛЬМУ «ЗАХАР БЕРКУТ» ДОПОМОЖЕ ГОЛЛ╤ВУД
"Разом ╕з режисером Ахтемом Се╕табла╓вим як сп╕врежисер над стр╕чкою працюватиме Джон В╕нн....


«ПОДАРУНОК» У 90 К╤ЛОГРАМ╤В: УКРА╥НА ПОДА╢ ДО СУДУ ООН ДОКАЗИ ЩОДО ЗЛОЧИН╤В РФ У КРИМУ ТА НА ДОНБАС╤
Укра╖на пода╓ до М╕жнародного суду ООН меморандум, який м╕стить юридичне об╜рунтування позиц╕╖...


ПОБИТТЯ НАЙ╢МА: ПОТЕРП╤ЛИЙ ВИМАГАТИМЕ МАКСИМАЛЬНОГО ПОКАРАННЯ
Най╓м додав, що нараз╕ йому нев╕домо, яко╖ м╕ри покарання вимагатимуть прокурори.


ОКУПОВАНИЙ КРИМ ПОВН╤СТЮ ЗАСИХА╢
Анексований Рос╕╓ю Крим, який жив за рахунок води, що надходить з материково╖ Укра╖ни, повн╕стю...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 06.10.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 06.10.2017
СТ╤НА М╤Ж КРИМОМ ╤ УКРА╥НОЮ? НЕ ТРАГЕД╤Я, А ПРИВ╤Д ДЛЯ ТВЕРЕЗОГО ЗАДОВОЛЕННЯ!

Рос╕я хоче побудувати майже 50 км ст╕ни в╕д Чонгару до Армянська. Може, це прозвучить дивно, але якщо роз╕братися, то це - важлива ментальна перемога Укра╖ни
«Погрануправление ФСБ России по Крыму» запросило бажаючих взяти участь у конкурс╕ на «осво╓ння» 212,9 млн. рубл╕в. Завдання - побудувати ст╕ну на адм╕н╕стративному кордон╕ м╕ж Кримом та Укра╖ною: довжина об'╓кта – 49,5 км, висота – 2,1 м, з колючим дротом по верху… Оперативн╕сть, з якою окупанти хочуть ввести у д╕ю це «чудо фортиф╕кац╕йно╖ думки», вража╓: оголошення про конкурс – 27.09, зак╕нчення прийому пропозиц╕й – 11.10. Уже 16 жовтня об╕цяють п╕дбити п╕дсумки, а сама ст╕на ма╓ «ощасливити» Крим ╕ Укра╖ну – всього за два м╕сяц╕ – до 20 грудня 2017 року.
Погана новина? Окупанти закр╕плюються у Криму? Але це лише на перший погляд! ╤ ось чому…

НЕ Ф╤Г ШАСТАТЬ!
Звичайно, у в╕домому анекдот╕ звучить ця ╕д╕ома дещо жорстк╕ше, але вона, мов у краплин╕ води, в╕добража╓ принципову в╕дм╕нн╕сть рос╕йського та укра╖нського п╕дходу щодо сус╕дства. Незважаючи: законний кордон чи не законний, як у випадку з Кримом. Але чим дал╕ - тим г╕рше. Затримання “диверсант╕в” та нищення тонн (!) продукт╕в - це яскрав╕ ╕люстрац╕╖ загального маразму рос╕йсько╖ пол╕тики. Але «св╕жа» ╕дея ╕з буд╕вництвом ст╕ни в╕д Чонгару до Армянська - це просто концептуальний розрив шаблону.
Що ж спонука╓ рос╕ян витрачати 212 м╕льйон╕в рубл╕в на цей проект та будувати наст╕льки швидко - в грудн╕ вже треба завершити? Зг╕дно з оф╕ц╕йною ╕нформац╕╓ю ФСБ, поб╕льшало випадк╕в нелегального перетину “кордону” з нашо╖ сторони, знову вил╕зла маячня про м╕ф╕чних “укра╖нських диверсант╕в”, а ще “ст╕на” ма╓ запоб╕гати контрабанд╕. ╤ от, з побудованим муром, вс╕ проблеми сам╕ «пор╓шаются»...
Вт╕м, склада╓ться враження, що в управл╕нн╕ ФСБ, як ╕ завжди останн╕м часом в Рос╕╖, знову перемогли суто матер╕альн╕ аргументи. Адже, якщо ╓ системн╕ приклади нелегального перетину “кордону”, то рос╕йська пропаганда мала б кожного уп╕йманого “нелегала” показувати ╕з ус╕х бок╕в по телебаченню та повторювати рефреном: “див╕ться, як погано в них «на Украине» жити, люди б╕жать до нас, хто як може”.  Але такого не бачимо взагал╕, як ╕ не зна╓мо ╕мен хоча б парочки “нелегал╕в”.
Про “диверсант╕в” взагал╕ хвороблива маячня. Адже Укра╖на ч╕тко задекларувала: Крим буде повернутий дипломатичним, мирним шляхом. Засилати п╕сля под╕бних заяв реальних диверсант╕в? Нав╕що? А якщо це “диверсанти” – то ╖х ╕ так в╕зьмуть, зг╕дно з затвердженим нагор╕ граф╕ком, нав╕що ст╕ну будувати? Отже, це «обгрунтування» - неадекватне.

ЯК МИТНИЦ╤ ПРАВИЛЬНО "ДАВАТИ ДОБРО"
А от про пот╕к контрабанди - це “товариш╕ майори” не даремно згадали. Тому що, свого часу, до початку торговельно╖ блокади Криму з боку Укра╖ни з 2015 року, легков╕ машини, фури, вал╕зи та “кравчучки” як орган╕зованих, так ╕ стих╕йних громадян вивозили з Укра╖ни до Криму якраз тонни вс╕ляких продукт╕в харчування – «сакральне» укра╖нське сало, ковбасу, м'ясо, “рошен╕вськ╕” цукерки та торти – а ще л╕ки, одяг, будматер╕али ╕ т. ╕н. Чому везуть з Укра╖ни? А тому що дешевше укра╖нське та як╕сн╕ше, та й кримчани звикли. ╤ це не залиша╓ шанс╕в багатьом рос╕йським товарам. Особливо це пом╕тно, якщо говорити про молочну та м'ясну продукц╕ю, а пор╕вняння особисто автором цих рядк╕в шоколадно╖ цукерки “Червоний мак” в╕д “Рошену” ╕з аналог╕чною в╕д “Красного Октября” - взагал╕ одразу зн╕ма╓ ус╕ питання щодо якост╕.
╤ от усе це рос╕яни спочатку пропускали без жодних проблем, пот╕м почали виб╕рково “гальмувати”, а п╕сля встановлення блокади з боку Укра╖ни - запровадили т╕ сам╕ “контрсанкц╕╖”, що неминуче в╕дправляють заборонен╕ до ввозу харч╕ п╕д бульдозер.
Але вс╕ ми зна╓мо, що так просто н╕чого не бува╓, ╕ вв╕з товар╕в з материково╖ Укра╖ни в Крим, хоча й не в погодженому режим╕, а як приватна ╕н╕ц╕атива, ╕сну╓. Це коли при перетин╕ кордону вод╕й спочатку вклада╓ певну суму в гривнях у св╕й паспорт на укра╖нському КПП, а пот╕м робить те саме вже на кримському боц╕ ╕ вже у рублях. Розм╕р суми залежить в╕д обсягу товару, що провозиться, ╕ роблять так далеко не ус╕, а певна група тих, хто часто курсу╓ м╕ж Кримом та Укра╖ною. Зрозум╕ло, що таке може мати м╕сце лише завдяки мовчазн╕й згод╕ саме рос╕йсько╖ ФСБ. Тому що з укра╖нського боку ╕сну╓ банальна низова корупц╕я, а от в рос╕ян – владно-вертикальна...
Тому побудова ст╕ни - це не як╕сь там заходи щодо безпеки - це нам╕р поставити пот╕к контрабанди п╕д гарантований контроль ФСБ та за традиц╕╓ю “ос╕длати пот╕к” з ус╕ма в╕д того матер╕альними вигодами.

ЧОГО НЕ МОЖНА БАЧИТИ КРИМЧАНАМ?
Ут╕м, вся ця ╕стор╕я ма╓ не т╕льки матер╕ально-контрабандний аспект. У ц╕╓╖ байки ╓ своя, дуже важлива та прозора мораль. Стриженем рос╕йсько╖ пропаганди щодо Укра╖ни три з половиною останн╕ роки були плач╕ про “братськ╕ народи”, “сп╕льну ╕стор╕ю” та прийдешню “╓дн╕сть”. Рефреном звучить на рос╕йському ТБ, що от  т╕льки б “хунту ” прибрати - ╕ одразу встановляться м╕ж Рос╕╓ю та Укра╖ною суц╕льн╕ мир та злагода. Тут не можна не згадати, як ╕стерично реагували рос╕яни на вс╕ ╕н╕ц╕ативи щодо обмеження пересування м╕ж Укра╖ною та Рос╕╓ю, як╕ вводила наша держава п╕сля початку агрес╕╖ та окупац╕╖ територ╕й. Прокльони та в╕щування «швидкого Нюрнбергу» для тих, хто заз╕хнув на «дружбу народ╕в», тод╕ лунали ледь не щоденно. А ск╕льки см╕ху та прокльон╕в було щодо проекту “Ст╕на” в╕д Арсен╕я Яценюка?
А от тепер треба в╕дчути р╕зницю. Рос╕яни попри все це САМ╤ в╕дгорожуються в╕д нас. Про матер╕альну складову - зрозум╕ло. Але чи не присутня тут ╕дейно-ментальна складова? Адже нав╕що ц╕лий мур - контрабанду можна контролювати набагато дешевшими засобами.
Зда╓ться, тут ╓ очевидний вплив в╕д споглядання того потоку кримчан, як╕ перетинають “кордон” Укра╖ни з Кримом щодня. Хто не в╕рить - по╖дьте на Чонгар чи в Армянськ та подив╕ться. З Криму ╖дуть в Укра╖ну ╕ бачать на власн╕ оч╕: що за ц╕ три роки в держав╕ не сталося катастрофи, що у ╢вропу шлях важкий, але реальний, що ця сама ╢вропа та США чомусь не в╕двертаються в╕д Укра╖ни, що безв╕з реально працю╓, що нема тут ан╕ утиск╕в свободи слова, ан╕ пересл╕дування рос╕йсько╖ мови, та й взагал╕ - театри, кафе, розважальн╕ центри працюють, а полиц╕ магазин╕в повн╕. Так, в Укра╖н╕ йде в╕йна, але Укра╖на вистояла та кроку╓ дал╕. Чи багато кримчан пересв╕дчуються у всьому цьому ╕ мають таку регулярну можлив╕сть? Практично вс╕. У 99% збер╕глися укра╖нськ╕ паспорти. Та що там, нав╕ть така публ╕ка як Аксьонов з Констант╕новим не вийшли з укра╖нського громадянства, адже зг╕дно з законом для цього треба особисто звернутися ╕з заявою до Президента Укра╖ни.
╤ ось ц╕ сво╖ враження кримчани, що повертаються з по╖здок до Укра╖ни, розносять серед сво╖х знайомих, родич╕в, колег. Звичайно, не вс╕ в╕рять, звичайно оц╕нка укра╖нських реал╕й може бути у р╕зних людей р╕зною, а у нас, на укра╖нському боц╕, ще вистача╓ бардаку, тупост╕ та р╕зних неподобств. Але примусити ус╕х пов╕рити в те, що Укра╖на прямо зараз сто╖ть на меж╕ краху та розвалу, ста╓ дедал╕ складн╕ше. А ФСБ цю сусп╕льну думку щодо Укра╖ни в╕дсл╕дкову╓, наприклад, через, соцмереж╕, та робить висновки.
Як╕ висновки? Треба пост╕йно робити щось таке, що знову збурювало б у кримчанах каламуть старих комплекс╕в страху та побутово╖ укра╖нофоб╕╖. Ст╕на в цьому сенс╕ - це майже безпрограшний х╕д. Люди питатимуть - нав╕що, та не отримуючи адекватно╖ в╕дпов╕д╕, стануть чутлив╕шими до пропаганди, на кшалт - “не ходите дети на Украину гулять”.

ЗА ВСЕ ДОВЕДЕТЬСЯ ЗАПЛАТИТИ
В╕домо, що за все доводиться платити. ╤ Укра╖на за сво╓ право бути в╕льною та самост╕йно визначати св╕й шлях вже заплатила не т╕льки тимчасово окупованими територ╕ями, а й життями сво╖х захисник╕в. Нова ст╕на в╕д ФСБ - це наша ╕дейна перемога й ц╕на за те, що ми вистояли та йдемо дал╕. В рос╕йськ╕й арифметиц╕ це дор╕вню╓ 212 м╕льйонам рубл╕в з «коп╕йками». Що ж, це лише один з перших рахунк╕в до сплати у неминучому надал╕ потоц╕ рахунк╕в за агрес╕ю, окупац╕ю та в╕йну проти Укра╖ни, по яких Рос╕я уже платить ╕ ще довго платитиме.

В╕ктор Чопа
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 06.10.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19118

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков