Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4455)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4131)
Українці мої... (1665)
Резонанс (2126)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1058)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (329)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (209)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НАЦИЗМ В╤ДРОДИВСЯ. Т╤ЛЬКИ З НОВИМ МАРКУВАННЯМ: «СДЕЛАНО В РОССИИ».
Звернення Президента Укра╖ни з нагоди Дня пам'ят╕ та перемоги над нацизмом у Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕.


САМ╤Т У ШВЕЙЦАР╤╥ - ПЕРШИЙ РЕАЛЬНИЙ ШАНС РОЗПОЧАТИ В╤ДНОВЛЕННЯ СПРАВЕДЛИВОГО МИРУ
Лише глобальна сила здатна примусити Рос╕ю до миру, саме тому Укра╖на працю╓, щоб залучити...


НАШ╤ ВО╥НИ ВМ╤ЮТЬ ПЕРЕМАГАТИ, АЛЕ ВОНИ ПОТРЕБУЮТЬ ВАШО╥ ДОСТАТНЬО╥ ТА СВО╢ЧАСНО╥ П╤ДТРИМКИ
Звернення Президента до учасник╕в зас╕дання у формат╕ «Рамштайн».


«К╤ЛЬКА ДН╤В, ЯКЩО НЕ РАН╤ШЕ»:
У Пентагон╕ сказали, коли Укра╖на отрима╓ перш╕ парт╕╖ озбро╓нь…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ - ПРО ДОПОМОГУ США: АМЕРИКАНЦ╤ БАЧАТЬ КОЖЕН СВ╤Й ДОЛАР, ЯКИЙ ЗАХОДИТЬ В УКРА╥НУ
«Усе йде на поле бою, п╕дтримуючи не лише укра╖нську арм╕ю, а й захищаючи демократ╕ю у...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 01.09.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 01.09.2017
ЯК КУРТ ВОЛКЕР СПРОСТУВАВ ВЛАДИСЛАВА СУРКОВА

Нова «холодна в╕йна» стала фактом, ╕ Укра╖на ма╓ сповна цим скористатися

Одразу п╕сля зустр╕ч╕ в М╕нську 21 серпня спец╕ального представника США по Укра╖н╕ Курта Волкера з Владиславом Сурковим - пом╕чником президента Рос╕╖ американець утримався в╕д коментар╕в, а рос╕янин посп╕шив ╖х видати журнал╕стам, без конкретики, зв╕сно, але з чималим пропагандистським оптим╕змом, що мало переконати публ╕ку, що в Рос╕╖ – все гаразд.
Однак п╕зн╕ше Волкер «в╕д╕грався» сповна. За тиждень, що минув з т╕╓╖ зустр╕ч╕, в╕н дав ╕нтерв’ю рос╕йському телеканалу «Дождь» (мабуть, розраховуючи довести позиц╕ю США безпосередньо до рос╕ян), м╕жнародному виданню Financial Times, укра╖нському телеканалу «Прямий». Якщо дос╕ у декого й були ╕люз╕╖ – при╓мн╕ чи непри╓мн╕, нав╕ян╕ оптим╕змом Суркова, то тепер в╕д них залишилися «р╕жки та н╕жки».
╤нтерв’ю Волкера вже роз╕брали на цитати ╕нформац╕йн╕ агентства, зробивши з них п╕вдюжини р╕зних новин - благо в╕н сказав немало, ╕ все бажане для укра╖нського патр╕ота. Головн╕ ж висловлювання так╕: потр╕бно ч╕тко розум╕ти, що на Донбас╕ ╓ рос╕йськ╕ в╕йська. Там ╓ в╕йськова техн╕ка РФ та обладнання. Присутн╕сть там в╕йськово╖ техн╕ки створю╓ конфл╕кт. ╤нтерес Рос╕╖ дестаб╕л╕зу╓ обстановку. Рос╕я трима╓ в╕йська на сход╕ Укра╖ни. Вона ма╓ забрати ╖х зв╕дти. Для уряду США нема жодно╖ р╕зниц╕ м╕ж Донбасом ╕ Кримом, в обох випадках це протизаконна окупац╕я ╕ анекс╕я. Рос╕я, схоже, готова змиритися з╕ статус-кво у конфл╕кт╕. Не думаю, що це добре для них. Рос╕я несе пол╕тичн╕ та економ╕чн╕ втрати, у тому числ╕ через санкц╕╖ та необх╕дн╕сть ф╕нансувати захоплен╕ нею райони Донбасу. Ситуац╕я, за яко╖ Рос╕я буде п╕ддана дипломатичн╕й та економ╕чн╕й ╕золяц╕╖ – це, зрозум╕ло, не те, чого хоче РФ. ╥й тепер належить зробити виб╕р. США н╕коли не визнають анекс╕ю Криму. ╢вропейський союз не визна╓ анекс╕╖ Криму, без вар╕ант╕в. В адм╕н╕страц╕╖ президента продовжують обговорювати питання надання укра╖нськ╕й арм╕╖ летально╖ збро╖.
Отже, Волкер, по сут╕, виклав позиц╕ю США з «укра╖нського питання» у момент, коли почалися прям╕ перемовини м╕ж США ╕ Рос╕╓ю. Така позиц╕я ц╕лком в╕дпов╕да╓ ╕нтересам Укра╖ни, принаймн╕ на даному етап╕.
Висловлювання Волкера недвозначно св╕дчать, що його зустр╕ч з Сурковим була невдалою для рос╕йсько╖ сторони: американц╕ категорично не погодилися «дотискати» Ки╖в разом з рос╕янами, аби в╕йна на Донбас╕ зак╕нчилася так, як того бажа╓ Кремль. Можна ск╕льки завгодно казати про ту зустр╕ч як про ознайомчу, тобто, таку, результати яко╖, мовляв, ще абсолютно н╕ про що не св╕дчать, але насправд╕ це не так. Чого американцям чи рос╕янам витрачати час на знайомство один з одним? Н╕би вони вперше с╕ли за ст╕л перемовин, чи з питання Донбасу ран╕ше не розмовляли довгими годинами Сурков ╕ В╕ктор╕я Нуланд. Якщо ж ма╓ться на уваз╕ особисте знайомство Суркова з Волкером, то для цього потр╕бно не б╕льше двох хвилин.
Волкер сказав, що Рос╕я, схоже, готова «заморозити» конфл╕кт на Донбас╕. Але «замороження» - зовс╕м не к╕нцева мети пол╕тики, що ╖╖ Кремль намага╓ться реал╕зувати на Донбас╕. Воно не виг╕дне Рос╕╖ н╕ в пол╕тичному, н╕ в матер╕альному план╕, тут Волкер абсолютно правий. Однак досягти к╕нцево╖ мети нараз╕ рос╕яни не можуть, тому для них «замороження» - це просто ситуативний виб╕р поганого перед зовс╕м поганим, якщо не сказати – катастроф╕чним. А для нас – ще один доказ, що розроблена заздалег╕дь стратег╕я Рос╕╖ щодо Укра╖ни виявилася провальною, ╕ тепер Кремлю доводиться в пожежному порядку вибудовувати ╕ншу, а поки що обходитися взагал╕ без стратег╕╖ ╕ просто тягнути час.
Рос╕я вже в╕дреагувала публ╕чно на виступи Волкера – вустами сенатора Олекс╕я Пушкова, якого дуже часто Кремль використову╓ тод╕, коли р╕зк╕ слова невиг╕дно вимовляти рос╕йському президенту чи членам його команди у виконавч╕й влад╕. Найц╕кав╕шим у реакц╕╖ Пушкова ╓ слова про те, що ╕золювати Рос╕ю неможливо. Загалом, цю тезу вперто повторюють рос╕яни за кожно╖ нагоди, за великим рахунком – вона ╓ чи не головним теоретичним аргументом на користь агресивно╖ зовн╕шньо╖ пол╕тики Кремля. Мовляв, що б ми не вчинили проти ближчих чи далеких сус╕д╕в, включно з╕ збройним нападом, таке покарання, як всеосяжн╕ м╕жнародн╕ санкц╕╖, що можуть призвести Рос╕ю до економ╕чного, а отже – пол╕тичного, колапсу, в принцип╕ неможлив╕, бо Рос╕я надто велика ╕ надто сильна. Однак у тому, що Пушков повторив цю тезу у в╕дпов╕дь на заяви Волкера, можемо побачити непряме п╕дтвердження ╕ достатньо╖ жорсткост╕ американц╕в у нин╕шн╕х перемовинах з Кремлем, ╕ того, що США (Волкер) попередили Рос╕ю (Суркова), що у в╕дпов╕дь на небажання Рос╕╖ вивести в╕йська з Донбасу США посилюватимуть санкц╕╖ аж до повно╖ чи (скажемо обережн╕ше) максимально можливо╖ ╕золяц╕╖ Рос╕╖ на м╕жнародн╕й арен╕.
Що ж, якщо вже д╕йшла справа до того, що питання можливо╖ м╕жнародно╖ ╕золяц╕╖ Рос╕╖ публ╕чно згадують ╕ американц╕, ╕ рос╕яни, то ми можемо говорити про початок справжньо╖ «холодно╖ в╕йни» м╕ж Рос╕╓ю та Заходом. Деяк╕ експерти ╕ дос╕ сперечаються, чи можна нин╕шн╕й стан американсько-рос╕йських стосунк╕в називати «холодною в╕йною» чи ще зарано про це говорити, а вона, нова «холодна в╕йна», вже стала фактом. Сторони надто далеко зайшли у сво╖х позиц╕ях, щоб просто в╕д╕йти з них, повернутися до того, що було три – чотири роки тому. Тому що повернення вже буде як пан╕чний в╕дступ п╕сля програно╖ битви.
Зв╕сно, напружена ситуац╕я у стосунках США з Рос╕╓ю, загалом ставлення США до Рос╕╖, яке сьогодн╕ достатньо жорстке ╕ аж н╕як не влаштову╓ Кремль, склалася не т╕льки через агрес╕ю Рос╕╖ проти Укра╖ни. Визначальним тут став факт втручання Рос╕╖ у внутр╕шн╕ пол╕тичн╕ процеси в США, тобто д╕╖, як╕ ╓, ╕ американц╕ в цьому переконан╕, по сут╕, агрес╕╓ю Рос╕╖ проти США. Однак для нас питання «першост╕» причин ново╖ «холодно╖ в╕йни» - на десятому м╕сц╕, головним ╓ незаперечний факт: загальна зовн╕шньопол╕тична кон’юнктура у тому, що стосу╓ться стосунк╕в Заходу з Рос╕╓ю, ╓ дуже сприятливою для Укра╖ни, тепер питання в тому, аби укра╖нське пол╕тичне кер╕вництво зум╕ло з не╖ сповна скористатися.
Юр╕й Сандул
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 01.09.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18981

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков