Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2761)
З потоку життя (5872)
Душі криниця (3302)
Українці мої... (1427)
Резонанс (1444)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1623)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У «СУД╤» КРИМУ ДОПИТАЛИ СВ╤ДК╤В У «СПРАВ╤ БАЛУХА». ВОЛОДИМИР БАЛУХ НАПИСАВ ЛИСТА ДО УКРА╥НЦ╤В
Зазнача╓ться, що Балух, який понад 55 дн╕в тому оголосив голодування, був присутн╕й на зас╕данн╕....


ВАСИЛЬ ЛОМАЧЕНКО СТАВ ЧЕМП╤ОНОМ СВ╤ТУ У ЛЕГК╤Й ВАЗ╤
Укра╖нець Василь Ломаченко перем╕г у Нью-Йорку венесуельця Хорхе Л╕нареса, нокаутувавши його в...


СУД У ХЕРСОН╤ АРЕШТУВАВ КЕР╤ВНИКА «РИА НОВОСТИ УКРАИНА» ВИШИНСЬКОГО БЕЗ ПРАВА ВНЕСЕННЯ ЗАСТАВИ
Таким чином, суд задовольнив клопотання прокуратури, яка наполягала на цьому запоб╕жному заход╕.


╢ВРОБАЧЕННЯ-2018: ПЕРЕМ╤Г ╤ЗРА╥ЛЬ
У португальськ╕й столиц╕ Л╕сабон╕ минуло╖ суботи у ф╕нальному етап╕ м╕жнародного п╕сенного...


КРИМСЬК╤ ТАТАРИ П╤ДНЯЛИСЯ НА ЧАТИР-ДАГ У ПАМ'ЯТЬ ПРО ЖЕРТВ ДЕПОРТАЦ╤╥
Про це пов╕домля╓ кримськотатарська газета "Авдет".
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 16.06.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 16.06.2017
У СЕНАТ╤ США МАЙЖЕ ОДНОГОЛОСНО П╤ДТРИМАЛИ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО НОВ╤ САНКЦ╤╥ ПРОТИ РОС╤╥

Палата представник╕в скасувала ус╕ заходи у середу. А от Сенат працював ╕, серед ╕ншого, майже одноголосно (97 за, проти - 2) затвердив документ, який може узаконити та розширити санкц╕╖ проти Рос╕╖. В╕дпов╕дн╕ поправки були внесен╕ до закону про санкц╕╖ щодо ╤рану. ╤ туди сенатори додали рос╕йськ╕ санкц╕╖.
Документ, серед ╕ншого, зобов’яже Б╕лий д╕м, якщо в╕н вир╕шить пом’якшити, призупинити чи скасувати чинн╕ санкц╕╖ проти Рос╕╖, узгоджувати це з Конгресом. Президент може накласти вето на цю поправку, але у Сенат╕ переконан╕, що мають достатню к╕льк╕сть голос╕в, аби подолати це вето.
Нов╕ санкц╕╖, за словами законодавц╕в, ╓ свого роду покаранням Рос╕╖ за ╖╖ причетн╕сть до к╕бератак на американськ╕ вибори, за окупац╕ю укра╖нського Криму ╕ п╕дтримку уряду Сир╕╖ в шестир╕чн╕й громадянськ╕й в╕йн╕.
Перед голосуванням, сенатори аргументували необх╕дн╕сть ц╕╓╖ поправки.
Поправка про санкц╕╖ щодо Рос╕╖ законодавчо закр╕плю╓ та посилю╓ 6 ╕снуючих виконавчих акт╕в, п╕дписаних президентом Обамою щодо Рос╕╖ та Укра╖ни ╕ щодо рос╕йсько╖ к╕берактивност╕. За словами сенатора Шеррода Брауна, цей документ, в раз╕ п╕дписання його президентом, дасть Конгресу можлив╕сть контролювати санкц╕йну пол╕тику президента США щодо Рос╕╖.
«Цей документ да╓ можлив╕сть адм╕н╕страц╕╖ запроваджувати санкц╕╖ на основн╕ сектори рос╕йсько╖ економ╕ки: г╕рничовидобувну промислов╕сть, металург╕ю, морський та зал╕зничний транспорт, а також нов╕ ╕нвестиц╕╖ у рос╕йськ╕ трубопроводи», - каже Шеррод Браун.
Браун – один ╕з ╕н╕ц╕атор╕в запровадження нових санкц╕й. За його словами, документ передбача╓ обов’язкове запровадження санкц╕й проти ╕ноземних ф╕зичних та юридичних ос╕б, як╕ порушують ╕снуюч╕ санкц╕╖, к╕берзлочинц╕в та рос╕йських корупц╕онер╕в та також тих, хто залучений до серйозних порушень прав людини на територ╕ях, як╕ примусово контролюються Рос╕╓ю.
Сенатор-республ╕канець Джон Маккейн каже, що ця поправка зобов’язу╓ м╕н╕стра ф╕нанс╕в створити робочу групу високого р╕вня, яка працюватиме в рамках м╕н╕стерсько╖ мереж╕ розсл╕дування ф╕нансових злочин╕в.
«Ця група працюватиме над виявленням та пересл╕дуванням нелегальних ф╕нансових поток╕в, зв’язаних з Рос╕╓ю, якщо ц╕ потоки торкаються чи вза╓мод╕ють з американською ф╕нансовою системою» - з’ясову╓ Маккейн.
Обмеження торкнуться ╕ рос╕йсько╖ енергетики:
«Поправка також посилю╓ санкц╕╖ проти рос╕йсько╖ енергетично╖ галуз╕, корупц╕йних рос╕йських посадовц╕в ╕ тих, хто постача╓ зброю режиму Асада, каже сенатор-демократ Ейм╕ Клобучар».
При цьому вона зверта╓ увагу, що санкц╕╖ стосуються лише державного апарату, а не народу Рос╕╖.
«Ми хочемо, щоб рос╕йський народ мав змогу жити в демократ╕╖. В демократ╕╖, яка не вчиня╓ таких речей, як збиття л╕така над Укра╖ною, яка не намага╓ться вплинути на вибори в ╕нших кра╖нах. Тому ц╕ санкц╕╖ наст╕льки важлив╕».
Поправка також посилю╓ боротьбу проти рос╕йсько╖ дез╕нформац╕╖ та пропаганди в Центральн╕й та Сх╕дн╕й ╢вроп╕. Американськ╕ законодавц╕ впевнен╕, що ц╕ ж санкц╕╖ п╕дтримують ╖хн╕ ╓вропейськ╕ союзники.
Бенджам╕н Кардин, сенатор-демократ наголосив, що необх╕дно, щоб цей зразок був таким, якому могли б сл╕дувати ╓вропейськ╕ партнери США.
«Якби ми були ╕зольован╕, ця поправка не мала б такого впливу, який, на мою думку, матимуть ц╕ санкц╕╖ у раз╕ сп╕впрац╕ з ╓вропейськими партнерами».
Сенатор Майк Крейпо зверта╓ увагу, що Пут╕н ма╓ в╕дчути збитки в╕д санкц╕й, тод╕ вони запрацюють.
«За розрахунками Пут╕на, варт╕сть санкц╕й не перевищу╓ вигоду в╕д окупац╕╖ Криму, сприяння бойовим д╕ям в Сх╕дн╕й Укра╖н╕, п╕дтримку атак режиму Асада проти мирних мешканц╕в в Сир╕╖ та зд╕йсненню к╕бератак на людей, компан╕╖, ╕нституц╕╖ навколо св╕ту. Багато законодавц╕в в╕х обох парт╕й в╕дчувають, що в╕дпов╕дь США повинна бути значно сильн╕шою», - каже Крейпо.
Серед ╕н╕ц╕атор╕в ц╕╓╖ поправки – сенатори з обох парт╕й, як╕ активно засуджують рос╕йську агрес╕ю та п╕дтримують Укра╖ну. Сенатор Браун пройшов до Сенату в╕д штату Огайо, де прожива╓ велика громада американц╕в укра╖нського походження. Цей законопроект потр╕бен нашим виборцям – каже Браун.
«Укра╖нська громада у мо╓му штат╕ активна, усп╕шна, прогресивна. Укра╖нц╕ в Огайо ╕ в усьому св╕т╕ з перших джерел знають про небезпеку неприборкано╖ рос╕йсько╖ агрес╕╖. Ми повинн╕ не послабити, не розслабити, не зменшувати, а посилювати рос╕йськ╕ санкц╕╖. Закликаю мо╖х колег проголосувати за цю поправку, а президента – п╕дписати ╖╖».
https://ukrainian.voanews.com

У ПОНЕД╤ЛОК ╢С ПРОДОВЖИТЬ НА Р╤К САНКЦ╤╥ ПРОТИ РОС╤╥

У понед╕лок, 19 червня, Рада ╢С у закордонних справах продовжить на р╕к обмежувальн╕ заходи у в╕дпов╕дь на нелегальну анекс╕ю Рос╕╓ю Автономно╖ республ╕ки Крим. Таке р╕шення ухвалять без обговорення м╕н╕стри закордонних справ, пов╕домля╓ власний кореспондент «Укр╕нформу» у Брюссел╕.
«Рала ╢С продовжить обмежувальн╕ заходи у в╕дпов╕дь нелегальну анекс╕ю Криму та Севастополя Рос╕╓ю на один р╕к – до 28 червня 2018 року», - заявили у Рад╕ ╢С.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», у 2014 роц╕ ╢С запровадив секторально-економ╕чн╕ обмежувальн╕ заходи проти рос╕йсько╖ економ╕чно╖ д╕яльност╕ на територ╕╖ тимчасово окуповано╖ АР Крим та м╕ста Севастополя.
Йдеться про заборони та обмеження для компан╕й ╕ приватних ос╕б з ╢С щодо д╕яльност╕ в Криму у торговельно-економ╕чн╕й, ф╕нансов╕й та ╕нвестиц╕йних сферах, енергетиц╕, туристичн╕й галуз╕.
╢вропейц╕ та заре╓строван╕ в ╢С компан╕╖ не можуть купувати нерухом╕сть або юридичн╕ компан╕╖ у Криму, ф╕нансувати кримськ╕ компан╕╖ або надавати ╖м супутн╕ послуги. Туристичним операторам ╢С заборонено надавати послуги в Криму та Севастопол╕. Зокрема, ╓вропейськ╕ кру╖зн╕ судна не зможуть заходити до порт╕в Кримського п╕вострова, за винятком екстрених випадк╕в.
Окр╕м цього, заборонено експорт деяких товар╕в ╕ технолог╕й кримським компан╕ям або для використання в Криму. У зворотному напрямку заборонений ╕мпорт товар╕в ╕з Криму, за винятком, якщо вони мають сертиф╕кат походження, виданий уповноваженим органом влади Укра╖ни.
Заборони та обмеження стосу╓ться транспортно╖, телекомун╕кац╕йно╖ та енергетично╖ галузей, пошуку, розв╕дки ╕ видобутку нафти, газу та м╕неральних ресурс╕в.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 16.06.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18703

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков