Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2736)
З потоку життя (5825)
Душі криниця (3286)
Українці мої... (1425)
Резонанс (1439)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1620)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РЕЛ╤Г╤ЙН╤СТЬ, В╤РА, АВТОКЕФАЛ╤Я
Здавалося б, ясно означено в Писанн╕: Богу Богове, а кесарю кесареве. Сумно, але ж ╕ сьогодн╕...


ЛОВИ ЗЛОД╤Я?
Не хот╕лося б нагадувати, але ж вс╕ ╕ так здогадуються, хто голосн╕ше за ус╕х кричить "лови...


«УКРА╥НЦ╤ МО╥! ПРОБУД╤ТЬСЯ, НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖ╤!» (Данило КОНОНЕНКО)
Прес-рел╕з ╕ запрошення були роз╕слан╕ на десятки адрес, Сп╕лка журнал╕ст╕в розташована у...


ДОВ╤РА, ЯКУ НЕ МОЖНА ЗРАДИТИ
Але то пан Шкляр. А що ж укра╖нська держава?


«ВАШУ ДУМКУ… ВЗЯТО ДО В╤ДОМА»
Неймов╕рно, але к╕лька дн╕в тому з М╕н╕стерства культури на це звернення над╕йшла в╕дпов╕дь,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 12.05.2017 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 12.05.2017
КРИМСЬКИЙ КРИК ДУШ╤

Прошу слова!

Шановна редакц╕╓ «Кримсько╖ св╕тлиц╕»! Щойно прочитала в ╤нтернет╕ чергове число нашо╖ ╓дино╖ ╕ неповторно╖ укра╖нсько╖ газети в Криму, останн╕й пром╕нчик, який не дозволя╓ нам забути, що ми тут ще ╓, що ще не зовс╕м вимерли. Не згинули, попри вс╕ немал╕ зусилля у Ки╓в╕ одного нашого нешанованого землячка (ма╓ добру «славу» - його, думаю, вже вп╕знають ╕ без пр╕звища), який вибився в начальники ╕ присмоктався до державного “корита” - бюджету Укра╖ни.
А мене, правду кажучи, зовс╕м не диву╓ його «титан╕чна» робота, направлена на занепад ╕ знищення всього укра╖нського в Криму.
Я бачила цього пана ще за к╕лька рок╕в до окупац╕╖ Криму. Бачила перший ╕ останн╕й раз. Тод╕ в╕н вир╕шив укр╕пити сво╖ позиц╕╖ пол╕тичною складовою: очолити Кримське в╕дд╕лення одн╕╓╖ в╕домо╖ на весь св╕т орган╕зац╕╖. Вона в Криму була не дуже чисельною, бо члени старшого в╕ку помаленьку в╕дходили в ╕нш╕ св╕ти, а т╕, що ще щось намагалися зробити для Укра╖ни, влада яко╖ н╕чого не робила н╕ для укра╖нц╕в Криму, н╕ для кор╕нного народу Криму - кримських татар, теж постар╕ли ╕ потребували молодо╖ зам╕ни.
Той пан, про якого ми до того дня н╕чого не чули, виступив на зв╕тно-виборч╕й конференц╕╖, розписав нам, як в╕н зможе п╕дняти роботу орган╕зац╕╖, бо ж ма╓ ц╕ле видавництво, яке зможе друкувати як╕сь матер╕али... Ми йому пов╕рили, обрали головою, ╕ б╕льше н╕ про ту орган╕зац╕ю, н╕ про ╖╖ голову вже н╕чого не чули, аж до окупац╕╖.
Я тод╕ нав╕ть трохи злякалась, дов╕давшись, що той чолов╕к затриманий новими “господарями” Криму, бо ж х╕ба рос╕йськ╕ спецслужби не знали про його зв’язки з такою ворожою для них структурою? Не могли не знати, тому що майже вся СБУ Криму перейшла в аналог╕чну структуру Рос╕╖. Але в╕дпустили, н╕би наперед знаючи, що в╕н сво╓ю недолугою д╕яльн╕стю фактично працюватиме в Укра╖н╕…  проти Укра╖ни! От в╕н ╕ «працю╓» - добива╓ться, щоб “Кримська св╕тлиця” зникла з Криму ╕ виходила в Ки╓в╕, де вона зовс╕м не потр╕бна. Бо як ми, кримськ╕ укра╖нц╕, зможемо отримувати паперову газету, коли на меж╕ Криму з материковою Укра╖ною нав╕ть “Бульвар Гордона” в╕дбирають?
Редактора газети, шанованого нами В╕ктора Качулу, той д╕яч зв╕льнив з роботи “за прогули” (╕ це - тод╕, коли газета виходила щотижня, але в ╓диному можливому для нас вигляд╕ - електронному, доступному кримчанам!). ╤ ще й за те, що в╕дмовився пере╖хати в благополучний Ки╖в.
Звинувачують редактора ще й в тому, що не намагався отримати… рос╕йську л╕ценз╕ю. Ну, це вже якщо не маразм, то провокац╕я ╕ повне блюзн╕рство. Яку л╕ценз╕ю? Зараз в деяких м╕стах Криму влада дозволя╓ створювати як╕сь нац╕ональн╕ групи, але п╕д дуже пильним наглядом спецслужб. Нав╕ть можуть вид╕лити час для передач╕ по рад╕о... один раз через 2 чи 3 м╕сяц╕, 10 хвилин. Матер╕ал треба дати на перев╕рку за два м╕сяц╕ до передач╕, а читати його будуть штатн╕ диктори. Правда, здорово! А “Св╕тлиця” буде славити «геро╖зм» рос╕йсько╖ арм╕╖ в Сир╕╖ ╕ “гуман╕тарну допомогу” Донбасу в╕д братньо╖ Рос╕╖?
Браво, пане державний чиновнику! Ти робиш все, як треба Рос╕╖, ╕ ще одне п╕дтвердження тому - знущання над нашою р╕дною ╕ шанованою кримською журнал╕сткою Тамарою Соловей, яка до сьогодн╕, вже майже п╕втора року не отриму╓ за свою працю н╕ коп╕йки ╕ не зна╓, чи числиться вона ще на т╕й робот╕, чи вже н╕. Хочеться кричати на весь св╕т: “Укра╖но! За що ти так зневажа╓ш укра╖нських патр╕от╕в Криму? Чому дозволя╓ш якимсь н╕кчемам знущатися над нами? Ми 23 роки намагались показати вс╕м, що Крим таки укра╖нський, ми виборювали тут укра╖нськ╕ школи, кр╕пили дружбу народ╕в, кор╕нних народ╕в, а укра╖нська влада все боялась образити “старшого брата”, чи то пак сестру, нашою мовою, п╕снею, вишиванкою. Ми сам╕ випускали газети “В╕дродження”, “Кримський в╕сник”, та без нашо╖ п╕дтримки й “Кримська св╕тлиця” не вижила б, бо ви “забували” ╖╖ ф╕нансувати, а бездарна укра╖нська влада, яка за 23 роки так ╕ не стала укра╖нською, не зробила н╕ кроку, щоб закр╕питися по-справжньому в Криму, надавши йому статус Кримськотатарсько╖ автоном╕╖, визнавши кримськотатарський народ кор╕нною нац╕╓ю.
Чи в╕рите ви в те, що Крим повернеться в Укра╖ну? ╤ чи не пошлете нас -  тих, хто не зрадив укра╖нський Крим, не залишив його, п╕сля того в тюрми? Ми вам тут не потр╕бн╕? Г╕рко, прикро, соромно за вас, за тебе, укра╖нська владо!

А. МИКОЛА╢НКО,
кримчанка-укра╖нка
(З╕ зрозум╕лих причин справжн╓ пр╕звище не вказую, можу пов╕домити т╕льки приватно тому землячку, якщо в╕н ще не здогадався…)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 12.05.2017 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18511

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков