Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 28.04.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 28.04.2017
ПОСТТРАВМАТИЧНИЙ СИНДРОМОМ… ╤ ДЕЛЬФ╤НИ

Статистика показу╓, що близько 25% учасник╕в бойових д╕й переживають посттравматичний стресовий розлад. В Науково-досл╕дному Центр╕ Збройних Сил Укра╖ни "Державний океанар╕ум" розпочалася робота щодо впровадження ново╖ програми психолог╕чно╖ реаб╕л╕тац╕╖ в╕йськовослужбовц╕в, як╕ виконували завдання в особливих умовах.
Антитерористична операц╕я на Сход╕ нашо╖ кра╖ни трива╓ вже б╕льше трьох рок╕в, ╕ не ╓ та╓мницею, що багато ветеран╕в АТО та д╕ючих в╕йськовослужбовц╕в потребують квал╕ф╕ковано╖ допомоги психолога. Разом з тим, головною проблемою залиша╓ться не реаб╕л╕тац╕я, а небажання самих в╕йськових звертатися за допомогою. Тому в╕йськовими науковцями  розроблена така програма, в╕д яко╖ просто неможливо в╕дмовитися.
За словами начальника Науково-досл╕дного центру Збройних Сил Укра╖ни "Державний океанар╕ум", кандидата психолог╕чних наук, полковника Андр╕я Дончака ця програма ма╓ назву "Реаб╕л╕тац╕я". Кр╕м того, що вона ма╓ досл╕дницький характер, може й практично вт╕люватися у життя.
- З огляду на вже проведену роботу, ми отримали позитивн╕ результати в╕дновлення психолог╕чного стану в╕йськових. Зокрема, проводили сеанси терап╕╖ б╕йц╕в за допомогою звук╕в, в╕деопоказ╕в дельф╕н╕в тощо. Кр╕м того, експериментально були залучен╕ в╕йськовослужбовц╕ учасники АТО на сеанси реаб╕л╕тац╕╖ за допомогою дельф╕нотерап╕╖, безпосередньо сп╕лкуючись з тваринами, - говорить полковник Андр╕й Дончак.
- П╕сля анал╕зу та пор╕вняння вс╕х отриманих п╕д час терап╕╖ результат╕в ми розробили рекомендац╕╖, зг╕дно з якими необх╕дно працювати з хворими б╕йцями, щоб отримати певн╕ позитивн╕ зм╕ни, - додав в╕н.
Деяк╕ досягнення в питанн╕ психолог╕чно╖ допомоги людям, що перебували на в╕йн╕, безумовно ╓, але кожен намага╓ться вир╕шити ц╕ проблеми на сво╓му р╕вн╕. Та як розпов╕дають сам╕ психологи, не вистача╓ загально╖ програми,  обговорення яко╖ в╕дбулося нещодавно п╕д час наукового сем╕нару, орган╕зованого "Державним океанар╕умом".
- Сьогодн╕ питання комплексно╖ системи реаб╕л╕тац╕╖ в╕йськовослужбовц╕в, як╕ отримали посттравматичний синдром у результат╕ бойових д╕й, у рамках Збройних Сил та держави не вир╕шене. Тому завдання на найближчий час – познайомитися з р╕зними орган╕зац╕ями, залучити максимум спец╕ал╕ст╕в з╕ схожими завданнями та виробити сум╕сну д╕╓ву програму допомоги атовцям, - зазначив начальник Науково-досл╕дного центру.
За п╕дсумками заходу психологам Одещини вдалося обговорити проблеми психолог╕чно╖ реаб╕л╕тац╕╖ в╕йськових, обм╕нятися досв╕дом та зробити вагом╕ кроки в розробц╕ загальнонац╕онально╖ програми по наданню необх╕дно╖ допомоги б╕йцям, що побували у стресових ситуац╕ях в район╕ проведення АТО.
А поки вс╕ в╕йськовослужбовц╕, що в╕дчувають потребу в психолог╕чн╕й реаб╕л╕тац╕╖, мають змогу звернутися до Науково-досл╕дницького центру "Державний океанар╕ум" та отримати квал╕ф╕ковану допомогу.

Дов╕дково.
Посттравматичний стресовий розлад (посттравматичний синдром) — це псих╕чний розлад та довготерм╕нова реакц╕я на стрес перебування у зон╕ в╕йськових д╕й. Проявля╓ться тривогою, переживанням, прокрученням флешбек╕в, безсонням, депрес╕╓ю тощо. За визначенням, може мати м╕сце т╕льки у випадку, коли п╕сля травматично╖ под╕╖ спливло чотири тижн╕. Якщо його не л╕кувати, згодом в╕н може перейти у якийсь повед╕нковий розлад. Людина може стати злою, агресивною, незадоволеною, цин╕чною ╕ проявлятиме це на р╕вн╕ соц╕уму, а не в л╕карн╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 28.04.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18451

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков