Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3269)
З потоку життя (6506)
Душі криниця (3527)
Українці мої... (1470)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1677)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УРОКИ КРИМУ
Часом виника╓ враження, що про Крим в Укра╖н╕ потроху забувають. Не лише перес╕чн╕ громадяни....


РОЗЧАРУВАННЯ. ЩО З НИМ РОБИТИ?
Перебування тут, на самому кра╓чку мого укра╖нного Криму, не да╓ можливост╕ активно╖ участ╕ в...


НЕ ВТРАТИТИ ШАНС!
ел╕та ма╓ об’╓днатися, очистити себе в╕д полови пустомель ╕ лжепатр╕от╕в та зайняти сво╓...


П’ЯТЬ ФАЗ ╤ ОДНА
Взагал╕ само╕дентиф╕кац╕я – процес непростий ╕... болючий. Це – виб╕р на довгий час...


ВИБ╤Р БЕЗ ВИБОРУ
Натом╕сть, п’ята колона йде на вибори досить згуртованою, впевнено набираючи немалу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 24.02.2017 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 24.02.2017
МАРШ НАЦ╤ОНАЛ╤СТ╤В. КУДИ ЙДЕМО?

У кра╖н╕, яка веде неск╕нченну ╕ виснажливу в╕йну, п╕днесення нац╕онал╕зму ╓ неминучим…

…Марш╕ укра╖нських нац╕онал╕ст╕в, з якого б приводу ╖х не проводили, завжди ╓ явищем досить яскравим ╕ неординарним.
Той, що в╕дбувся сьогодн╕, рос╕йськ╕ мед╕а, а можливо ╕ деяк╕ наш╕ телеканали назвуть шабашем бандер╕вщини чи ще якось. А насправд╕, все (в усякому раз╕, на початку) виглядало досить гламурно.
Жодного пор╕вняння з т╕╓ю потворною клоунадою, що ╖╖ показали для ╕нформпростору Кохан╕вський та бригада Семенченка двома днями ран╕ше.
У колон╕, що п╕днялася ╤нститутською до Верховно╖ Ради, м╕ськ╕ божев╕льн╕ були, але з╕ сво╖ми г╕перреволюц╕йними гаслами розчинилися в людському мор╕.
Не було злост╕ на обличчях. Найб╕льш розлюченим виглядав Олег Тягнибок на трибун╕  б╕ля ВР: розчервон╕лий, з виряченими очима, в╕н, здавалося, зараз кинеться штурмувати ненависну Раду. Та хто бачив Тягнибока на под╕бних акц╕ях, зна╓ - це в нього просто така манера виступу.
Сам пров╕дник ВО «Свобода», вочевидь, зробив висновки з траг╕чного випадку 31 серпня 2015 року. Цього разу пол╕ц╕╖ на вулицях, якими йшли нац╕онал╕сти, майже не було (т╕льки п╕д ст╕нами ВР), порядок на марш╕ п╕дтримував численний заг╕н свобод╕вц╕в з бейджиками «Охорона».
Йшли нац╕онал╕сти двома колонами. Одна була повн╕стю сформована з╕ свобод╕вц╕в, у друг╕й ╕шли «Правий сектор» (полишений  Ярошем), «Нац╕ональний корпус» (створений на баз╕ «Азова»), а також численн╕ марг╕нальн╕ орган╕зац╕╖ – «Сок╕л», «Монол╕т», «Вуличний фронт», «Лег╕он свободи», «Укра╖нське козацтво», «Карпатська с╕ч»…
Прапори – суц╕льно парт╕йн╕, державних – одиниц╕. 80 процент╕в – молодь, 20% ╕з них – шк╕льного в╕ку. ╤ щоб ви не сумн╕валися: сучасна нац╕онал╕стична молодь неабияк озбро╓на смартфонами ╕ планшетами, ╕ масово селфилася й постилася п╕д звуки хард-року, який лунав ╕з динам╕к╕в у машин╕ в голов╕ колони.
Причому, молодь ╕шла головним чином у лавах Нац╕онального корпусу. А в «Свобод╕» - б╕льш л╕тн╕ люди, а то й зовс╕м похилого в╕ку.
Як на слух, то «рос╕йськомовних укра╖нських нац╕онал╕ст╕в» тут була ледь не третина, незважаючи на безл╕ч плакат╕в ╕з закликами зберегти р╕дну мову. Модератори ж в╕д «оргком╕тету» ходи, здавалося, вс╕ команди вимовляли суто рос╕йською (╕нод╕ з блатним акцентом). Вт╕м, можливо це здалося.
Про те, що з нац╕онал╕стами напередодн╕ було проведено серйозну розмову, на Банков╕й чи де ╕нде, св╕дчить ╕ така деталь: попри гр╕зн╕ вигуки про «бариг у влад╕», зрадник╕в ╕ корупц╕онер╕в, жодного пр╕звища з ╕мпров╕зовано╖ трибуни б╕ля ВР названо так ╕ не було. Т╕льки десь на п╕дступах до ВР «презентували» бутафорну шоколадну цукерку, за допомогою яко╖, сам╕ зна╓те хто, "несе зраду в Укра╖ну".
Починаючи м╕тинг б╕ля Ради, Тягнибок стежив за тим, що каже. П╕сля сл╕в «революц╕ю не завершено…», в╕н трохи знизив патетику ╕ вже не закликав негайно виходити на Майдан, а лишень «контролювати владу», «змусити» п╕ти на вимоги нац╕онал╕ст╕в. Говорив в╕н, як для себе, не надто довго (бувало, промови вождя тривали по 50 хвилин), Андр╕й Б╕лецький (в╕д «Нац╕онального корпусу» ╕ Андр╕й Тарасенко (новий оч╕льник «Правого сектора») виступали ще стисл╕ше – за ораторськими зд╕бностями вони явно програвали сво╓му б╕льш досв╕дченому союзнику.
Колона нац╕онал╕ст╕в, яка заповнила Мар╕╖нський парк, реагувала на виступи мляво. Натом╕сть молода генерац╕я патр╕от╕в ╕з «Сокола» та ╕нших нап╕влегальних гуртк╕в розважалась тим, що запалила р╕знокольоров╕ фа╓ри. Хтось п╕дпалив ╕ арм╕йську димову шашку, ╕ в задушливому смород╕ шокован╕ льв╕вськ╕ ветерани в уп╕вських кашкетах почали кашляти й обурюватися: «Це якась кремл╕вська провокац╕я!». Свобод╕вська охорона, матюкаючись, втопила димовицю в калюж╕.
Тр╕йця л╕дер╕в (тр╕йця - в царин╕ в╕тчизняного пол╕тичного л╕дерства, д╕йсно, сакральне число) зачитала сво╖ вимоги влад╕ ╕ в╕дправила Андр╕я Б╕лецького озвучити ╖х у парламент╕. Екран перед парламентом показав, що «ультиматум» озвучу╓ться в пауз╕ м╕ж виступами в обговоренн╕ якогось закону. Причому на трибун╕ дв╕ч╕ виключали м╕крофон (через переб╕р Б╕лецьким часу).
Вт╕м, це кер╕вник╕в маршу не засмутило. Бо ж акц╕я анонсувалася як презентац╕я об'╓днання вс╕х нац╕онал╕стичних сил Укра╖ни. ╤ виголошений ультиматум ув╕брав у соб╕ майбутню програму д╕й «об'╓днаних нац╕онал╕ст╕в».
А в н╕й, окр╕м звичних тез про «усунення влади бариг», «зм╕ни системи» ╕ ухвалення закону про вибори за в╕дкритими списками (що в нашому сусп╕льств╕ вважа╓ться ледь не панаце╓ю в╕д ус╕х лих), були й економ╕чн╕ вимоги.
А саме: заборона приватизац╕╖ стратег╕чних п╕дпри╓мств, заборона продажу земл╕, заборона росту ц╕н ╕ тариф╕в, недопущення п╕дняття пенс╕йного в╕ку, роз╕рвання стосунк╕в з «граб╕жницьким» МВФ ╕ тому под╕бне.
Як це завжди бува╓ у нац╕онал╕ст╕в, вони так ╕ не спромоглися сформулювати й визначитися - що ж робити з тою землею ╕ тими п╕дпри╓мствами, аби вони не були вал╕зою без ручки для держави, та як╕ непопулярн╕ реформи треба провести, аби добитися, як було написано на ╖хн╕х гаслах, «усп╕ху нац╕╖, слави нац╕╖».
Що ж, для укра╖нц╕в це думка не нова: варто щось заборонити, ╕ все якось налагодиться саме по соб╕…
Гасла на плакатах додавали сво╓р╕дного шарму програмним заявам. Бо йшлося в них про «нац╕ональне ╕ соц╕альне визволення», «соц╕альну справедлив╕сть», «нац╕онал╕зац╕ю енергетичного сектора», ╕ як головна умова - в╕дставка «уряду мародер╕в й ╕нородц╕в».
Як бачимо, перш╕ гасла – суто л╕вацьк╕, останн╓ – расистське. ╤ все це, як на мою думку, ма╓ мало сп╕льного з нац╕онал╕змом ╓вропейських кра╖н, завдання якого, як писав французький ╕сторик ╕ ф╕лософ Бродель, виховувати в нац╕╖ виробничу дисципл╕ну, дух економ╕╖, домогтися ╓днання вс╕х ╖╖ член╕в, не залежно в╕д походження.
Хоча, можливо, принципи улюблениц╕ Пут╕на - Мар╕н Ле Пен декому ╓ ближчими?
Чи потр╕бне об'╓днання нац╕онал╕стичних сил Укра╖ни? Звичайно! У кра╖н╕, яка веде неск╕нченну ╕ виснажливу в╕йну, п╕днесення нац╕онал╕зму ╓ неминучим. ╤ л╕беральн╕й частин╕ сусп╕льства з цим треба змиритися. А зростання нац╕онально╖ мужност╕ неминуче супроводжу╓ться схильн╕стю до пол╕тично╖ ╕ соц╕ально╖ прямол╕н╕йност╕, що межу╓ з варварством.
Гасло, виголошене Тягнибоком ╕з трибуни б╕ля ВР: «Досягнення миру – т╕льки силовою перемогою над ворогом» звучить красиво, але, думаю, ╕ сам Тягнибок розум╕╓, що поки що це незд╕йсненна мр╕я.
У лавах демонстрант╕в теж багато говорилося про добровольц╕в, «як╕ сидять на баз╕ з╕ збро╓ю ╕ т╕льки чекають в╕дмашки, аби ╕ти на Ки╖в». Думаю: ╕ це, скор╕ше, гра. На нервах влади. В усякому раз╕, спод╕ваюся на це. Бо ж п╕сля омр╕яного гарячими головами збройного штурму нов╕тнього «зимового палацу», вони не матимуть ╕ дня, аби насолодитися владою, ╖╖ швидко перехоплять зелен╕ чолов╕чки з рос╕йського десанту. «╤ не треба нас лякати Пут╕ним?» Та ви й перелякатися не встигнете…
Чи могли б свого часу б╕йц╕-патр╕оти Шюцкору барона Маннергейма ставити соб╕ за мету штурм ф╕нського парламенту? Я такого соб╕ не можу уявити. Нац╕онал╕зм – це завжди боротьба ╕з зовн╕шн╕м ворогом, соц╕ал╕зм ╕ комун╕зм – ╕з внутр╕шн╕м. Пекельна сум╕ш цих двох складових, сам╕ пам'ята╓те до чого призводить...
Може, когось розчарую, але загалом марш нац╕онал╕ст╕в справив на мене позитивне враження. Добре, що в нас ╓ багато патр╕отично налаштовано╖ молод╕, готово╖ як не сьогодн╕, то завтра до оборони В╕тчизни. От вожд╕ у не╖ – не т╕, бо й дос╕ живуть ╕деалами колон╕зовано╖ нац╕╖. А вона ж у нас уже 25 рок╕в як державна!
Але, думаю, л╕дери - то д╕ло наживне. Тим б╕льше, що трьома згаданими партсилами (як╕ Тягнибок плану╓ взяти п╕д сво╓ крило) нац╕онал╕стичний пол╕тичний спектр Укра╖ни далеко не вичерпу╓ться.

╢вген Якунов
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 24.02.2017 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18152

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков