Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 20.01.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 20.01.2017
АТБ: РОБОТА В КРИМУ ╤ НА ДОНБАС╤, БОЙКОТ У ЛЬВОВ╤ ТА КИ╢В╤

Торговельна мережа "АТБ" працю╓ в окупованому Криму ╕ зд╕йсню╓ торг╕влю з окупованими терористами територ╕ями Донецько╖ та Лугансько╖ областей. Про це розпов╕ли журнал╕сти програми "Особливий погляд" на 5 канал╕. Розсл╕дування показало, що в Донбас╕ н╕бито "в╕джатою" мережею керу╓ старий друг акц╕онер╕в "АТБ", а кримськ╕ активи перере╓строван╕ через т╕ сам╕ офшори, що й укра╖нськ╕ компан╕╖.

Донбаськ╕ будн╕ "АТБ"
Володимир Шилов, колишн╕й сп╕вроб╕тник УБОЗу в Донецьк╕й област╕, поясню╓ схему роботи контрабандист╕в: "Спочатку йдуть домовленост╕. З ц╕╓╖ сторони ╓ група ос╕б, у яко╖ ╓ товар, з ╕ншо╖ - група ос╕б, як╕й товар потр╕бний. Домовляються. Вибирають коридори, домовляються з в╕йськовими. Проходять колони по 20-30-50 фур. Були б грош╕ й бажання. Провести можна все що завгодно".
Найчаст╕ше нелегально завозять харчов╕ продукти ╕ сигарети, говорить Шилов.
Харчов╕ продукти - це вже повн╕стю нелегальна схема. "Ц╕ни на окупованих територ╕ях в рублях, б╕льш╕сть товар╕в - рос╕йськ╕. Але й укра╖нських теж немало. Не дивлячись на те, що ╖х ввезення сюди оф╕ц╕йно обмежене. Кр╕м того, що торгують укра╖нськими товарами, так ще й власники цих магазин╕в – укра╖нц╕. Сайт м╕н╕стерства економ╕ки так звано╖ ДНР рад╕сно пов╕домля╓, що мережа "Обжора" бере участь у якихось там акц╕ях тощо", - зазнача╓ Шилов.
За даними прес-служби СБУ, в листопад╕ сп╕вроб╕тники спецслужби викрили в столиц╕ комерсант╕в, як╕ вели б╕знес на тимчасово окупован╕й територ╕╖ та ф╕нансували незаконн╕ озбро╓н╕ формування терористично╖ орган╕зац╕╖ "ДНР". Правоохоронц╕ встановили, що п╕дпри╓мц╕ волод╕ли мережею супермаркет╕в, частина з яких була розташована на неп╕дконтрольн╕й укра╖нськ╕й влад╕ територ╕╖ Донбасу. В╕дсоток з прибутку, який приносили магазини, б╕знесмени платили незаконним установам терорист╕в.
"Мережа "Обжора" д╕╓ на територ╕╖ Донецька, на окупованих територ╕ях, неп╕дконтрольних укра╖нськ╕й влад╕. Кр╕м того, "Обжора" ф╕нансу╓ терорист╕в, з якими воюють наш╕ хлопц╕", - говорить актив╕ст Олег Челахов. В'ячеслав Собол╓в, якого журнал╕сти назвали власником "Обжори", звинувачення в╕дкида╓. "Я вже втомився повторювати, що ось вже 10 рок╕в не маю н╕чого сп╕льного з мережею магазин╕в "Обжора". До 2007 року я був одним ╕з засновник╕в компан╕╖, яка здавала "Обжор╕" прим╕щення в оренду", - пов╕домив Собол╓в на сво╖й стор╕нц╕ у соцмереж╕.
Це улюблений прийом б╕знесмен╕в, говорить Челахов. Коли потр╕бно - можна в╕дхреститися нав╕ть в╕д справи свого життя. "╢ величезна к╕льк╕сть людей, як от той же Собол╓в, як╕ просто перефарбовуються в жовто-блакитн╕ кольори ╕ в масц╕ патр╕ота починають нам розпов╕дати, як вони люблять Укра╖ну, як╕ вони патр╕оти, насправд╕ продовжуючи вести б╕знес там. Вони прекрасно усв╕домлюють, що вони роблять, прекрасно", - зазнача╓ в╕н.
А ще - можна розпов╕сти, що тв╕й б╕знес повн╕стю в╕джали терористи, говорять актив╕сти. ╤ ти там вже не працю╓ш. "На перших порах нав╕ть говорили, що в╕джали АТБ, ╕ мережа Захарченку належить. Бойовики пов╕домляли, що вона нац╕онал╕зована. Але це сп╕рне питання", - говорить журнал╕ст Тетяна Заровна.
"За нашими п╕драхунками, ми зазнали збитк╕в на суму понад 7 млрд. гривень. 152 магазини залишилися на неп╕двладн╕й Ки╓ву територ╕╖, ╕ компан╕я ╖х не контролю╓", - сказала в ╕нтерв'ю "Коментарям" заступник генерального директора "АТБ Маркет" Натал╕я Шаповалова.
"Абсолютна дурниця. Це ширма... Дуже зручно багатьом людям прикриватися д╕ями терорист╕в... Нема╓ жодних п╕дстав думати, що люди, в яких ╓ виходи на терорист╕в, не зробили там б╕знес ╕ не перефарбувалися", - коменту╓ ╖╖ слова Челахов.
Його п╕дтверджують ╕ сам╕ терористи. Телеканал публ╕ку╓ фото з оф╕ц╕йного в╕дкриття "Першого республ╕канського супермаркету", який н╕бито зам╕нив АТБ. На зн╕мку л╕дер терорист╕в Захарченко. Разом з ним стр╕чку перер╕за╓ Юр╕й Самойленко. За словами журнал╕ст╕в, член ради директор╕в мереж╕ супермаркет╕в "Перший Республ╕канський". У минулому - депутат в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в, а ще друг Геннад╕я Буткевича - сп╕ввласника АТБ.
"Я перебуваю в дружн╕х в╕дносинах з одним ╕з кер╕вник╕в чи власник╕в цього АТБ маркету. ╤ я не бачу в цьому чогось такого поганого. Я його ще знаю впродовж двох десятк╕в рок╕в. Ми разом працювали в правоохоронних органах", - наводять журнал╕сти цитату Самойленка.
АТБ продовжу╓ працювати на окупован╕й територ╕╖, але п╕д ╕ншою вив╕скою, стверджують актив╕сти. ╤ це доводить гучний конфл╕кт, що спалахнув у Донецьку в жовтн╕. "Б╕йц╕ дружини "Слово ╕ справа" про╕нспектували дек╕лька продуктових супермаркет╕в у Донецьку, а пот╕м посид╕ли в Гугл╕ й виявили, що в деяких продуктових магазинах б╕льше половини товару замаскованого укра╖нського походження. Майже все власне виробництво АТБ. Нехай колишн╕й чи не колишн╕й АТБ розориться до чортово╖ матер╕ або д╕йсно стане першим республ╕канським", - було написано в одному з сепаратистських пабл╕к╕в 11 жовтня 2016 року. У «АТБ Маркет», звичайно, все спростовують.
Актив╕сти припускають: ╕нформац╕я про д╕яльн╕сть АТБ на окупован╕й територ╕╖ може бути правдою. "Це дуже виг╕дний б╕знес. Його найб╕льша вигода поляга╓ в тому, що цей б╕знес не обклада╓ться жодними податками, ╕ не п╕дкоря╓ться жодним оф╕ц╕йним законам. Тобто, створений такий анклав на територ╕╖, неп╕дконтрольн╕й укра╖нськ╕й влад╕, на якому можна проводити б╕знес, встановлюючи сво╖ закони", - говорить Челахов. "Знаю, що рег╕онали мали там як╕сь супермаркети, приторговували там з сепаратистами, на них СБУ в╕дкривала справу, вони робили ребрендинг, перере╓стровували ф╕рми на ╕нш╕ юридичн╕ особи. ╤ так уникали в╕дпов╕дальност╕", - дода╓ нардеп Володимир Парасюк. В╕н пропону╓ жорсткий вар╕ант боротьби. Як з контрабандою, так ╕ з п╕дпри╓мцями-хамелеонами.
"Я б узагал╕ на окупован╕ територ╕╖ – дав пер╕од часу 3 м╕сяц╕, ╕ через три м╕сяц╕ повн╕стю закрив перем╕щення в ту сторону. ╢ 3 м╕сяц╕ — вир╕шуйте: або там, або тут. Все!", - зазначив депутат.

Кримська балада
Схожа ситуац╕я ╕ з Кримом. З 2014 року укра╖нський б╕знес на п╕востров╕ легально працювати не може, говорить пол╕ттехнолог Тарас Березовець. "За укра╖нським законодавством будь-яка п╕дпри╓мницька д╕яльн╕сть заборонена м╕ж окупованим Кримом ╕ Укра╖ною. На територ╕╖ Криму н╕чого не може бути реал╕зовано", - зазнача╓ пол╕толог.
Але найхитр╕ш╕ компан╕╖ перере╓стрували або перейменували сво╖ п╕дпри╓мства. "╢ п╕дозри, що багато мереж залишилися, лише перейменувалися п╕д ╕ншими брендами. ╢ певн╕ п╕дозри, що "С╕льпо" п╕шло таким шляхом, провело ребрендинг. АТБ ребрендован╕", - говорить Березовець.
За словами журнал╕ст╕в, мережу "АТБ" перейменували на "ПУД" ("Продукты у дома"). ╥╖ юридична адреса - в Краснодар╕, а ф╕зична - в С╕мферопол╕. "Фактично "ПУД" контролю╓ться компан╕ями Геннад╕я Буткевича, ╢вгена ╢рмакова ╕ В╕ктора Карачуна – тобто, засновниками АТБ", - зазначають розсл╕дувач╕ та демонструють в╕дпов╕дн╕ документи.
"Окр╕м стр╕мкого зростання мереж╕ в Укра╖н╕, Геннад╕ю Буткевичу дозволили вести д╕яльн╕сть у Криму вже п╕сля переходу республ╕ки до складу Рос╕╖. Тут АТБ д╕╓ п╕д вив╕скою магазин╕в "ПУД" - "Продукты у дома". Це ╓диний приклад ефективно╖ роботи такого масштабного ки╖вського б╕знесу на територ╕╖ нового суб'╓кту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖", - написало наприк╕нц╕ жовтня рос╕йське агентство "Росбалт".
Проте ЗМ╤ показали, що т╕сний зв'язок м╕ж ПУДом ╕ АТБ просл╕дкову╓ться через в╕рг╕нський офшор Insideal Ventures Limited, який фактично контролюють Буткевич, ╢рмаков ╕ Карачун. Insideal Ventures Limited волод╕╓ двома к╕прськими офшорами Altais Holdings Limited ╕ Allberg Limited (с 26.02.16 - Hasko Limited). Altais належать ТОВ "ПУД" ╕ ТОВ "Русский продторг". Allberg була засновником ТОВ "М'ясна фабрика Фаворит Плюс" - п╕дпри╓мство корпорац╕╖ "АТБ". Компан╕╖-дв╕йники з одними ╕ тими ж кер╕вниками заре╓строван╕ в Укра╖н╕ та в Краснодарському кра╖.
За ╕нформац╕╓ю ЗМ╤, 2015 року бюджет РФ в╕д д╕яльност╕ "╤нвестиц╕йно╖ Буд╕вельно╖ Компан╕╖" отримав майже 5 млн. долар╕в. Очевидно, доходи рос╕йського бюджету будуть ╕ дал╕ зростати. У Криму мережа активно розширю╓ться. Якщо на момент окупац╕╖ було 50 магазин╕в, то зараз - вже 63.
"Д╕яльн╕сть укра╖нського б╕знесу на територ╕╖ тимчасово окупованого Криму абсолютно незаконна. Це перше. А по-друге, це аморально. Це платити податки до бюджету кра╖ни агресора. Вс╕ ц╕ податки п╕дуть до рос╕йського бюджету ╕ будуть витрачатися на арм╕ю, яка вою╓ з Укра╖ною", - зазнача╓ пол╕толог.
"╤ виника╓ питання, куди в ситуац╕╖ з АТБ дивляться Генпрокуратура ╕ СБУ? Чому у випадку з мережею "Обжора" Служба безпеки Укра╖ни реагу╓ ╕ розсл╕ду╓ крим╕нальне провадження, а тут - н╕?", - зазначають журнал╕сти.

Бойкот у Львов╕
Економ╕чний бойкот з боку звичайних людей став ефективним ╕нструментом у боротьб╕ проти антиукра╖нського б╕знесу. Якраз 3 роки тому, в грудн╕ 2013 року, ╕ стартувала всеукра╖нська громадська кампан╕я бойкоту товар╕в ╕ послуг, як╕ пропонували близьк╕ до Януковича п╕дпри╓мц╕.
"Наша громадська ╕н╕ц╕атива ╕сну╓ три роки, ╕ АТБ був у списках ще як рег╕ональний б╕знес, пот╕м ми переключилися на рос╕йський б╕знес, але ми про них не забули. ╤ про ╖хню громадянську, точн╕ше, антигромадянську позиц╕ю. Ми пам'ята╓мо", - говорить Олег Радик, глава орган╕зац╕╖ "Економ╕чний бойкотний рух".
╤нший актив╕ст Тарас Хаммер допомага╓ Олегу Радику з бойкотом. Цю справу назива╓ в╕йною, в як╕й фронт проходить посеред Львова. "Не треба бути фах╕вцем, щоб розум╕ти, що той б╕знес ╕ т╕ структури, як╕ нормально себе почувають як з окупантами, так ╕ тут, то щось нечисто, ╕ вони однозначно працюють не на Укра╖ну. В╕дкрилися дуже багато фронт╕в, на яких треба однозначно боротися", - в╕дзначив Хаммер.
"Можна погуглити ╕ побачити, як роздавалися кульки в Донецьку на початку ДНР на допомогу пенс╕онерам, ополченцям. ╤ я не в╕рю, що вони на когось переоформляли сво╖ б╕знеси, що вони в╕д нього в╕д╕йшли. Рег╕оналам в╕ри нема╓, колишн╕х рег╕онал╕в не бува╓. Ще ф╕рма, за нашими даними, в╕дкрива╓ таку ж торговельну мережу в Рос╕╖. Тобто у нас буде АТБ, в Рос╕╖, у Львов╕, тобто мир, дружба, жуйка", - дода╓ Радик.
Тут, на заход╕ Укра╖ни, як могли чинили оп╕р масов╕й появ╕ магазин╕в АТБ. Але громадськ╕ актив╕сти - не всесильн╕.
"Те, що вони мають велик╕ грош╕, вони хочуть скуповувати по област╕, вони скупили мережу «Барв╕нок», це така мережа торговельна м╕сцева. Вони з'╖дять не лише мереж╕ галицьк╕. Але й м╕сцевий б╕знесмен, який возить товар з Польщ╕ або щось виробля╓, або чимось торгу╓, в╕н буде з'╖дений повн╕стю", - говорить Радик. В╕н ╕ надал╕ об╕ця╓ боротися з б╕знесом, який вважа╓ антиукра╖нським. Зараз передав естафету киянам.

Ки╖вська кантата
А це вже околиця столиц╕. Тут, на територ╕╖ скверу по вул. Чорнобильськ╕й, запланували буд╕вництво ще одного магазина АТБ. Причому, було р╕шення Ки╖вради, там ма╓ бути саме сквер. "У 2007 р. був проведений аукц╕он, вже землю тут продали. Пот╕м ╖╖ перепродавали три рази. Тобто, просл╕дкову╓ться, що це все одн╕ й т╕ ж люди, просто вони для того, щоб ус╕ ц╕ сл╕ди замести, щоб через суди там було в╕дсудити набагато складн╕ше. У 2015 роц╕ наприк╕нц╕ л╕та забудовник вноч╕ при╖хав, вир╕зував дерева, тут росли стол╕тн╕ дерева", - говорить депутат Ки╖вради Прохор Антоненко.
"Б╕гала тут ж╕нка, яка рубала дерева, вноч╕ сосну 150-р╕чну зняли. Вона б╕гала ╕ кричала: "У мене ст╕льки грошей, ми все одно тут побуду╓мо", - розпов╕да╓ м╕сцева актив╕стка. "У в╕второк вони привезли сюди т╕тушок ╕ намагалися поставити тут паркан", - дода╓ Антоненко.
Дал╕ спалахнув уже традиц╕йний як для столиц╕ конфл╕кт: т╕тушки проти громади. Канонада вуличних протистоянь докотилася до Верховно╖ Ради. "Кияни - це не як╕сь люди, як╕ готов╕ це терп╕ти, ╕ звичайно, коли вони бачать цих т╕тушок, виникають конфл╕кти, б╕йки, стр╕лянина. Чого ми чека╓мо? Ми хочемо дочекатися, щоб з'явилися загибл╕? Ми чека╓мо перших смертей на цих конфл╕ктах? Тому тяжкопоранен╕ вже ╓. Це, вважайте, звернення до кер╕вництва МВС, до прокуратури, до СБУ, розбер╕ться з цим, покарайте винних, ╕ припин╕ть незаконну д╕яльн╕сть", - зазнача╓ нардеп Андр╕й ╤лл╓нко.
У нас як би нема╓ н╕ пол╕ц╕╖, н╕ арх╕тектурно-буд╕вельно╖ ╕нспекц╕╖, нар╕ка╓ ╕нший народний депутат ╤гор Луценко. Вих╕д один - самим давати в╕дс╕ч незаконним забудовникам, наполяга╓ пол╕тик. "На жаль, в нин╕шн╕й ситуац╕╖, ╕ це абсолютно не переб╕льшення, потр╕бно просто об'╓днуватися в квартальн╕ колективи, озброюватися ╕ захищати себе: свою природу, сво╖ двори, в╕д граб╕жник╕в, в╕д незаконних забудов. Зараз ╓диний шлях встановити законн╕сть - йти, як вчора громадяни - просто палили майно забудовника, який намагався захопити зелену зону, д╕лянку Ки╓ва", - говорить ╤гор Луценко.
Непорозум╕нь ╕ в╕двертих конфл╕кт╕в довкола мереж╕ АТБ дуже багато, скаржаться актив╕сти в р╕зних к╕нцях кра╖ни. Тут ╕ Житомир, ╕ Херсон, ╕ Дн╕про, ╕ Микола╖в. "Очевидно, що люди мають певний вплив на частину чиновник╕в, депутат╕в, ╕ таким чином проводять сво╖ б╕знес-питання, ╕ ╖х ╕нтереси сусп╕льства не ц╕кавлять", - впевнений ╤лл╓нко. Тут, на столичному Святошино, люди роблять усе можливе, щоб захистити сво╖ права - перешкодити буд╕вництву магазина.
"Людей переконували: отрима╓те п╕д боком магазин з дешевими продуктами. Це ж виг╕дно для с╕м'╖! Але г╕дн╕сть ╕ патр╕отизм - не просто слова. Вони важать б╕льше, н╕ж цин╕чний менеджмент. Под╕бн╕ скандали довкола буд╕вництв магазин╕в АТБ пост╕йно виникають в р╕зних куточках Укра╖ни. Скр╕зь методи схож╕ - тиск на актив╕ст╕в за допомогою т╕тушок або правоохоронц╕в, залякування журнал╕ст╕в через суди. Реальна децентрал╕зац╕я - це коли сус╕ди стають пл╕ч-о-пл╕ч для захисту свого будинку. Вони не спод╕ваються на допомогу з центру - вже сам╕ вир╕шують сво╖ проблеми. Так╕ громади - основа нового укра╖нського сусп╕льства. Тут люди знають, за що вони борються ╕ хто ╖хн╕й ворог", - п╕дсумовують журнал╕сти.
http://gazeta.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 20.01.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17960

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков