Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 05.03.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 05.03.2004
Місце служби - Тузла
Віктор ХОМЕНКО.

Численні друзі у прикордонників застави "Острів Тузла" з`явилися з першого ж дня її створення. Побільшало їх, коли в Керченській протоці завирували пристрасті, спричинені несподіваною появою тут російських дамбобудівників. Чого варта одна - буквально блискавична поява сучасних капітальних споруд застави, завдяки шефам-залізничникам і львівським та дніпропетровським будівельникам за неповних три тижні. Гостям тут завжди раді. Останній десант шефів-журналістів до прикордонників острова відбувся на свято захисника Вітчизни. Представники різних газет державницького спрямування, звісно ж, і "світличани", презентували заставі сувеніри і подарунки від своїх колективів і читачів. Серед подарунків прикордонникам цього разу був відеомагнітофон з цілою колекцією відеофільмів. Того святкового дня, після задушевного концерту керченських шефів - музик з гітарами і бандурою, співаків і поетів у народознавчій світлиці застави першими пам`ятні сувеніри отримали повари-хлібопекарі рядові Микола Івченко і Сергій Терлецький. Іменні годинники за зразкову службу вручено молодшому сержанту Павлу Мусієнку і рядовому Олександру Могуцькому, котрі вже мають нагороди командування за відмінну службу. Фірмові бейсболки і теніски передано начальнику 25-ї прикордонної застави "Острів Тузла" майору Роману Цимарю і його вірній бойовій подрузі - дружині, старшому радіотелеграфісту Оксані. Кумедну мавпочку з вдячністю притис до грудей наймолодший "тузлинець" - їхній чотирирічний син Костя. На омитому зусібіч морем стратегічному острові у справді швидкісно і якісно збудованому капітальному приміщенні застави малюк разом з дорослими - військовиками перезимував у теплі й добрі. Адже приміщення тут найкомфортніші: з холодною і гарячою водою, що подається цілодобово і без жодних перебоїв, душем, телевізором, музичним центром, бібліотекою, чудовим спортивним містечком, повним набором усіх інших зручностей, які оцінити належно можна лише в постійній круговерті вахт і чергувань, в оточенні постійних вітрів і солоних морських хвиль. Забезпечено всі умови для виконання завдань із захисту рідного кордону.
...Побувавши серед друзів-прикордонників добу, мали змогу і час переконатися: на прекрасні умови для виконання завдань по захисту рідного оберегу бійці зразкової застави відповідають старанною, відмінною службою. Уповні скористалися люб'язно наданою можливістю якнайближче побачити ритуал прикордонного розрахунку, вахти спостережних нарядів, дозорів, які обходять узбережжя, чергують на постах, роботу радіолокаційної станції, дизелістів, кухарів, чергових водіїв, оперативних груп зі спеціально навченими вівчарками Діною і Роєм. Переконалися навіч: завдяки невсипущій турботі командирів на заставі вдалося створити міцний колектив, справжнє воїнське братство з кращими традиціями українських Збройних Сил. Свою багатогранну службу прикордонники Тузли несуть з честю. Бездоганно виконують і одне з основних завдань - збереження економічної безпеки держави. Зокрема, затримують осіб, які намагаються ввезти наркотичні речовини, браконьєрів. Разом з рибінспекторами зупиняють катери і шхуни, на яких губителі природи виходять на грабіж природних морських русурсів, вилучають десятки кілометрів сітей та інших засобів хижацького лову, рятують життя невдах-рибалок, котрі порушують правила прикордонного режиму і нерідко в негоду губляться в морі. Познайомилися журналісти і з групою гіодезистів, які проводять детальний моніторинг острова Тузла і течій Керченської протоки після появи тут одіозної російської дамби. Про висновки їхньої наукової роботи читайте в одному з найближчих номерів "Кримської світлиці". Відвідали і аборигенів острова, які живуть тут споконвіку. Всі вони пишаються дружбою з прикордонниками, котрі допомагають цивілізувати острів. Тут нині цікаво: острів-застава у Керченській протоці стає полігоном випробування найсучасніших установок з використання екологічно чистих нетрадиційних джерел енергії, які водночас охоронятимуть його від руйнівних хвиль. Особливо втішені його постійні жителі тим, що у квітні тут встановлюватимуть енергодайні вітряки, а влітку працюватимуть пансіонати. Почнуться роботи з поліпшення побутових умов буденного життя, збудують новий причал, бо життєзабезпечення острова потрібно організовувати щодня...
Триває й поглиблення каналу до 5 метрів і розширення його до 80 метрів між Тузлою і одіозною дамбою. Роботи проводяться в умовах постійних вітрів, але все вирішується чітко. Дяка за це і шефам керченського порту, які завжди йдуть назустріч, надають дієву допомогу. Дружбу тут цінувати і зміцнювати уміють.
...Після прощання з прикордонниками, з якими ще дужче заприязнилися, поверталися  сповнені гарних вражень про їхню службу і буденне життя на Тузлі. Випало так, що діставалися до Керчі на колишній турецькій браконьєрській шхуні, під час незаконного вилову камбали-калкану затриманій українськими охоронними катерами. Нині, після передачі її прикордонникам у рахунок штрафу за неправедні дії в наших територіальних водах і переобладнання, вона сама стала грозою браконьєрів. Капітан цього корабля, старший мічман Сергій Тимченко розповів, що окрім завдань по затриманню браконьєрів у морі (лише минулого тижня витягли півкілометра хижацьких сітей), трофейне судно уже встигло перевезти на Тузлу біля 100 тонн різноманітних вантажів. Нині навіть у штормову погоду робить на острів-заставу по три-чотири рейси на добу. Окрім цього, у певні дні й ночі встигає працювати разом з рибінспекцією в Азовському і Чорному морях. Така у них традиція: кожен з прикордонників на своєму місці служби на суші й на морі щодня доводить - оберіг держави захищено надійно.
...Уже відійшла в історію колекція різних висловлювань високопоставлених російських чиновників про чітку лінію України в період ескалації не нами конфліктної ситуації в Керченській протоці. Незмінною залишилася позиція нашої держави щодо законності прикордонної застави на Тузлі. Життя підтвердило: чітко нанесений на картах острів, на якому живуть громадяни нашої держави, є безсумнівно  українською територією, котру за законом нашого краю потрібно захищати з честю і усією відповідальністю. Цей обов'язок покладено на
бійців і командирів Тузли, котрі, до речі, природно спілкуються між собою і по службі виключно добірною українською мовою. Ми пишаємося такими прикордонниками і дружбою з патріотами - охоронцями оберегу Вітчизни. Так буде завжди: правочинність дій України на своїй території одвічно визначатимуть самі українці.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 05.03.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1795

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков