Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 16.12.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 16.12.2016
DIE WELT: УКРА╥НА ВТРАЧА╢ СВО╥Х ОСТАНН╤Х ПОМ╤ЧНИК╤В ЧЕРЕЗ КОРУПЦ╤Ю

Видання пише, що МВФ та ╕нш╕ донори закривали оч╕ на корупц╕ю ╕ ол╕гарх╕в, однак тепер це терп╕ння вичерпано. Зах╕д вперше засумн╕вався у ефективност╕ сво╓╖ допомоги Укра╖н╕.
Хат╕я Декано╖дзе зовн╕ нагаду╓ сором'язливу школярку-в╕дм╕нницю, яка звикла надто добре себе поводити, у всякому раз╕ не так, як т╕, хто готовий битися без правил.
В Груз╕╖ вона у св╕й час з╕грала роль у тому, щоб очистити кра╖ну в╕д корупц╕╖ ╕ маф╕╖. П╕сля Майдану ╖╖ запросили працювати в Укра╖ну, доручивши збудувати сучасну патрульну службу. Але от приблизно через р╕к Декано╖дзе п╕шла у в╕дстаку.
В ╕нтерв'ю Die Presse вона пояснила, що в укра╖нського кер╕вництва не вистача╓ пол╕тично╖ вол╕.
"П╕сля Майдану в Укра╖ни був короткий пер╕од можливостей для реформ. На жаль, цього не в╕дбулося", - сказала вона австр╕йськ╕й газет╕.
Н╕мецьке видання Die Welt пише, що це розчарування поступово поширю╓ться ╕ на Заход╕. ╤ не лише переможець на виборах в США Дональд Трамп сумн╕ва╓ться у тому, чи варто п╕дтримувати Укра╖ну тод╕, коли вона якраз бореться проти агрес╕╖ Рос╕╖ в Донбас╕. Видання нагаду╓, що нещодавно Зах╕д вперше оц╕нив, наск╕льки ефективними були вливання в Укра╖ну.
Видання пише, що про в╕йну в Донбас╕ почали поступово забувати. Б╕льше двох рок╕в минуло з дня п╕дписання М╕нських угод, але вони дос╕ лишаються не виконаними. Однак минуло╖ середи ╢вропейський суд аудитор╕в у спец╕альн╕й допов╕д╕ вказав, багатом╕льярдна допомога Укра╖н╕ мала незначний вплив. Боротьба з корупц╕╓ю застопорилася, правоохоронн╕ органи не стали достатньо незалежними, а ол╕гархи впливають на пол╕тичн╕ парт╕╖.
Але ╢С не найб╕льший укра╖нський донор. Цю роль зайняв МВФ. Два роки тому в╕н в╕дкрив для Укра╖ни програму на 17,3 м╕льярда долар╕в ╕ до цього часу видав Ки╓ву майже половину цих грошей. Фонд весь час наполягав на питанн╕ ефективност╕ використання допомоги. Голова МВФ Кр╕ст╕н Лагард застерегла, що програма може бути скорегована, а також закликала Ки╖в ╕нтенсивн╕ше боротися з корупц╕╓ю, впливом ол╕гарх╕в ╕ проводити реформи, врешт╕-решт.
Die Welt пише, що т╕, то знають кра╖ну зсередини, мають сумн╕ви щодо здатност╕ укра╖нсько╖ сторони прислухатися до вс╕х цих заклик╕в. Видання нагаду╓ про те, як ╕ноземн╕ технократи, на яких п╕сля Майдану покладалися над╕╖ на проведення реформ, подали у в╕дставку. ╤ так зробила не лише Декано╖дзе. Екс-президент Груз╕╖ Михе╖л Саакашв╕л╕ ╕ колишн╕й ф╕нансовий директор шведсько╖ ╕нвестиц╕йно╖ компан╕╖ East Capital Айварас Абромав╕чус теж п╕шли цим шляхом. Останн╕й перед зв╕льненням поскаржився на "р╕зке зростання зусиль, нац╕лених на протид╕ю ключовим реформам", а також на втручання депутата ╕ важливого б╕знес-партнера президента Петра Порошенка - ╤горя Кононенка.
Але не лише ╕ноземн╕ пом╕чники, зрештою, в╕дмовилися в╕д участ╕ в допомоз╕ Укра╖н╕. Так зробив ╕ ╖╖ перший м╕н╕стр економ╕ки Павло Шеремета, який очолив м╕н╕стерство п╕сля Майдану, але зв╕льнився вже через п╕вроку.
Видання зауважу╓, що Укра╖на сьогодн╕ - це не Груз╕я чи Литва, де ст╕йкий фундамент був створений в найкоротш╕ терм╕ни ╕ радикальними методами. Зв╕сно, не можна недооц╕ювати моб╕л╕зац╕ю укра╖нц╕в п╕сля революц╕╖ проти авторитарного режиму. Кр╕м того, рос╕йська агрес╕я теж спов╕льню╓ прогрес. Але не можна закрити оч╕ ╕ на те, наск╕льки продовж рок╕в до Майдану корупц╕я шкодила Укра╖н╕ ╕ продовжу╓ це робити ╕ дал╕.
Нагада╓мо, що нещодавно ╢вропейський суд аудитор╕в назвав Укра╖ну найб╕льш корумпованою кра╖ною ╢вропи.  У зв╕т╕ суду м╕стяться рекомендац╕╖ для Ки╓ва: робити б╕льший акцент на управл╕нн╕ державними ф╕нансами у процес╕ д╕алогу з Укра╖ною, пол╕пшити конструкц╕╖ умов ╕ виплат ф╕ндопомоги, посилити контроль за використанням допомоги, робити б╕льший акцент на ефективн╕й реал╕зац╕╖ ╕ стаб╕льност╕ реформ, вжити заход╕в для зб╕льшення ефективност╕ допомоги ╢С в газовому сектор╕.
За матер╕алами DT.UA

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 16.12.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17776

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков