Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3033)
З потоку життя (6242)
Душі криниця (3437)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1479)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1659)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
БАЧИТИ ЗА ГОРИЗОНТ
Чи не продовжу╓мо ми й дал╕ ту сумну традиц╕ю ╕ сьогодн╕, вкотре бездумно п╕дпираючи як не...


ДВА Р╤ЗДВА, ДВА НОВИХ РОКИ ╤ ЧОТИРИДЕННИЙ РОБОЧИЙ ТИЖДЕНЬ
Пишу ц╕ прописн╕ реч╕ роками, от лиш мало хто те чита╓. Ще менше роблять висновки. Може тому, що...


В ОЧ╤КУВАНН╤ НОВОГО БОГДАНА
Особа Богдана Хмельницького тут ╓ дуже показовою. Геро╖зац╕я образу виключа╓ наявн╕сть вад,...


СПРОБА В╤ДМИВАННЯ ВЛАДИ В╤Д БРУДУ
оч╕льник ДП НГЖВ пан Щекун видав в 2016 роц╕ суворий наказ власкору «Кримсько╖...


СМАК ДЖЕРЕЛА Г╤ДНОСТ╤
Верблюда можна привести до води, але змусити його напитися неможливо.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 05.02.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 05.02.2016
КРИМ У СВ╤ТЛ╤ СОЦ╤ОЛОГ╤╥

«Кримським домом», що перем╕стився тепер ╕з С╕мферополя в Ки╖в, у результат╕ опитування було з’ясовано: на п╕востров╕ нема╓ жодного укра╖номовного ЗМ╤. Опитування – це для респектабельност╕, бо ситуац╕я з укра╖номовними ЗМ╤ тут завжди була катастроф╕чною, про що добре знав ╕ кер╕вник «Кримського дому» Олекс╕й Скорик. ╤ в цьому, зокрема, також одна ╕з причин безславно╖ здач╕ Криму. Укра╖на пишалася сво╖ми ╓вропейськими ор╕╓нтирами, зокрема толерантн╕стю, й у всьому потакала вороже налаштованим кримчанам, дивлячись кр╕зь пальц╕ на ╖хн╕ протизаконн╕ д╕╖.
У Рос╕╖ ж панують зовс╕м ╕нш╕ ╕деали. «Дотолерантничались» — так ╓хидно назива╓ться одна ╕з публ╕кац╕й у «Комсомольской правде», що заклика╓ читач╕в до дискус╕╖ на тему, чи припинить ╢вропа бути толерантною до м╕грант╕в п╕сля под╕й у Кельн╕, де смагляв╕ чолов╕ки грубо поводилися з м╕сцевими д╕вчатами. Все це стало для рос╕йських ЗМ╤ топ-темою. З екран╕в не зникають потерп╕л╕ н╕мкен╕, яких при╖ждж╕ в новор╕чну н╕ч грубо хапали за ╕нтимн╕ м╕сця. Змальову╓ться це у таких фарбах, що на цьому тл╕ меркнуть ╕ терористи, й ╕слам╕сти, ╕ так зван╕ укра╖нськ╕ фашисти. Вже не виника╓ сумн╕в╕в: у Рос╕╖ з’явився ще один затятий ворог – це б╕женц╕, як╕ не в╕д хорошого життя сотнями гинуть, переправляючись морем в ╢вропу. ╤нш╕ ж «вороги» Рос╕╖ зам╕сть того, щоб нищити ╖х з допомогою в╕йськово-косм╕чних сил, рятують людей в╕д голоду ╕ холоду, даючи шанс отримати нову дом╕вку, що може стати р╕дною.
Як це познача╓ться на ╕нтересах Рос╕╖ – ╕ не збагнути, бо на проживання в РФ ц╕ люди не претендують. Невже вся справа в популяризац╕╖ сво╓╖ ╕деолог╕╖, яка вихваля╓ться, зокрема, в статт╕ «Могут ли повториться кельнские события в нашей стране» у т╕й же «КП»: «Мы живем в стране терпеливой, но не толерантной в западном понимании этого термина». Ось чим рос╕йськ╕ патр╕оти в╕др╕зняються в╕д укра╖нських нац╕онал╕ст╕в, як╕, люблячи сво╓, з шаною ставляться ╕ до чужого.
«В Европу пришли варвары» — оголошу╓ б╕женцям св╕й джихад «╕нженер людських душ» Олександр Проханов, н╕бито сповнений щирого почуття до Н╕меччини, яку т╕ роздягнуть ╕ роззують, зам╕сть того, щоб подбати про економ╕чну ситуац╕ю у власн╕й батьк╕вщин╕, бо Н╕меччина продемонструвала минулого року рекордн╕ темпи зростання, як╕ Рос╕╖ ╕ не снилися. Зрештою, то чуж╕ справи, чужа економ╕ка, чуж╕ м╕гранти ╕ чуж╕ ж╕нки, на захист яких, зда╓ться, Рос╕я вже ╕ в╕йська ввести не проти. ╤ щоб хоч якось пояснити свою, м’яко кажучи, небайдуж╕сть до чи╖хось проблем, телеведучий В. Соловйов виправдову╓ться: «Они потом и нам будут навязывать тот подход к мигрантам, что и у них».
Ось ╕ так званий нац╕ональний ╕нтерес проклюнувся, хоча з╕ сво╖ми м╕грантами, тобто гастарбайтерами ╕з кра╖н СНД, у Рос╕╖ розмова коротка: щоб мити за рос╕янами клозети, вони мають скласти ╕спити ╕ з рос╕йсько╖ мови, ╕ з ╕стор╕╖ Рос╕╖, а ще оформити безл╕ч документ╕в, що об╕йдуться при╖жджим у десятки тисяч рубл╕в. Уже давно не д╕╓ спрощена система ╕ для укра╖нц╕в, у тому числ╕ жител╕в «ЛНР» ╕ «ДНР», що стали заручниками рос╕йсько╖ пол╕тики. Вони тепер стоять у тих самих чергах, складають ╕спити ╕ платять т╕ ж сам╕ грош╕, що ╕ традиц╕йна рос╕йська обслуга.
Кримчани теж стали для кремл╕всько╖ пропаганди сво╓р╕дною обслугою. Сам Пут╕н, зокрема, назива╓ ╖х людьми, «встревоженными государственным переворотом на Украине», бо «нац╕онал╕сти», що прийшли до влади, «напрямую начали угрожать людям, и русским людям, и русскоязычным людям, проживающим на Украине вообще и в Крыму в частности». ╤ ск╕льки ще можна поширювати цю н╕сен╕тницю! Н╕хто, н╕чим ╕ н╕коли кримчанам не погрожував, а «страшний» Яценюк тут починав свою кар’╓ру м╕н╕стром економ╕ки рок╕в 15 тому. Б╕льша загроза тепер навпаки йде в╕д рос╕йсько╖ пол╕тики, що оберта╓ться економ╕чним пад╕нням, ╕нфляц╕╓ю ╕ зубож╕нням широких верств населення. Чи варто все це задоволення покричати «Кримнаш» — для б╕льшост╕ питання сьогодн╕ залиша╓ться в╕дкритим. Гендиректор Центру пол╕тичних технолог╕й ╤гор Бун╕н, зокрема, зауважу╓: «Взрывная ситуация наподобие декабря 2011 года сейчас невозможна по причине огромной персональной поддержки Путина за счет «крымского консенсуса». Этот консенсус, заметим, перестал быть активным, никто не готов больше громко и восторженно поддерживать решения власти. Консенсус стал пассивным. «Кругом враги, мы живем в осажденной крепости, но нам не нужен страшный, принесенный из Запада Майдан, мы должны защищать своего коменданта».
А щоб люди якомога довше перебували п╕д наркозом, адекватно не реагували на явища життя, з ними працю╓ чималий штат екстрасенс╕в-психолог╕в. Щойно слухала, як телеведучий «Информационной войны» по кримському ТБ навчав сво╖х адепт╕в, як же правильно реагувати на критику рос╕йсько╖ влади в соц╕альних мережах.
«Посылайте очень далеко тех, кто говорит о смене власти. Вы должны доверять верховному главнокомандующему. Власть – это голова, которая все понимает, думает и планирует. Нужно отпустить ситуацию и не верить людям, которые получили деньги, чтобы расшатать Россию».
Ось так люди ╕ втрачають свою особист╕сть, стають «нулями без палички», в╕дпускаючи ситуац╕ю. Але як же треба ╖х не поважати, аби в╕дмовляти ╖м у спроможност╕ до елементарних силог╕зм╕в. Навчаючи кримчан, як правильно сп╕лкуватися з родичами ╕з материково╖ Укра╖ни, пан ведучий поясню╓, що там люди перебувають п╕д «идейным экспериментом», у них «измененное сознание», тому не треба на них дуже тиснути. Н╕бито кримчани не здатн╕ ситуац╕ю з «измененным сознанием» прим╕ряти ╕ на себе.
Тим б╕льше, що аргументи для родич╕в з Укра╖ни, запропонован╕ «Информационной войной», не завжди працюють, а ними мають стати позитивн╕ житт╓в╕ приклади. Х╕ба ж таким назвеш той, що навела у прямому еф╕р╕ опитана кримським ТБ на вулиц╕ ж╕нка. Вона з╕зналася, що п╕вроку чекала свою чергу на досл╕дження МРТ хребта, а в призначений день з’ясувалося, що апарат з╕псувався. Чекала ще м╕сяць, коли ╖й пояснили, що апарат взагал╕ не п╕дляга╓ ремонту. ╤ це в С╕мферопол╕, в республ╕канському центр╕, що ж говорити про безкоштовну медицину для жител╕в с╕л ╕ м╕стечок. ╤нша опитана нар╕кала на скажен╕ ц╕ни в аптеках, а ще одна побажала соб╕ б╕льшо╖ пенс╕╖ ╕ подешевшання комунальних послуг. См╕шна! Та там же ц╕ни т╕льки набирають оберт╕в, бо ми н╕бито й так платимо менше, н╕ж у Рос╕╖. А з л╕та платитимемо ще й за кап╕тальний ремонт. ╤ н╕кого не хвилю╓, що ц╕й л╕тн╕й ж╕нц╕ ремонту, що в╕дбудеться через к╕лька десятил╕ть, ╕ не дочекатися…
╤, д╕йсно, це було дивне якесь опитування, м’яко кажучи, нетрадиц╕йне, бо вс╕ вони мають на мет╕ зовс╕м ╕нше: аби людина, як╕й тяжко живеться, почувалася незрозум╕лим винятком ╕ нав╕ть соромилася цього, адже ус╕м навкруги добре й ус╕ щаслив╕.
Ось при╖хав до Криму соц╕олог ╢вген Копатько, ╕ результатами свого репрезентативного досл╕дження похвалявся всюди, де т╕льки м╕г. Виголошував ╖х гордо, про кримчан говорив не «ви», а «ми». Зазначив, що абсолютна б╕льш╕сть висловила над╕ю ╕ соц╕альний оптим╕зм, у той час, як жителям материково╖ Укра╖ни переважно притаманна тривога. А ще, на в╕дм╕ну в╕д укра╖нц╕в, кримчани демонструють колосальну п╕дтримку м╕сцев╕й ╕ рос╕йськ╕й влад╕, що т╕льки п╕дсилю╓ться труднощами. Ось так ╕ ма╓ виглядати «поб╕доносна» ╕нформац╕йна в╕йна: що не постр╕л, то в яблучко. Однак при чому тут укра╖нський соц╕олог ╢. Копатько, чому в╕н так ╕ св╕титься, говорячи про п╕дтвердження результат╕в кримського референдуму, – тому, що зрадник, чи тому, що толерантний?
А непогано б йому було поц╕кавитися, чи використову╓ться в Криму закон про державн╕ мови, одн╕╓ю з яких вважа╓ться укра╖нська. Бо в╕н же не зна╓, що цим законом, як пояснили кримськ╕ чиновники, застер╕га╓ться лише право одн╕╓ю ╕з трьох мов звертатися в органи влади, а зовс╕м не навчатися нею, читати, задовольняти сво╖ культурн╕ потреби. Але соц╕ологу все це н╕ до чого. В╕н, як немовля, пуска╓ слину в╕д задоволення, що кримчани зд╕йснили-таки, за пут╕нською терм╕нолог╕╓ю, удар в спину держав╕, яка була для них терплячою мат╕р’ю.

Тамара ФЕДОРЕНКО
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 05.02.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16606

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков