Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3139)
З потоку життя (6354)
Душі криниця (3492)
Українці мої... (1462)
Резонанс (1492)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1669)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ДИВОВИЖН╤ ╤СТОР╤╥ КРИМУ» У МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛ╤
26 лютого у Мистецькому арсенал╕ в╕дкри╓ться виставка «Дивовижн╕ ╕стор╕╖ Криму».


УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Поширюйте цього листа. Ма╓мо застоювати себе, св╕й Край. Хто, як не ми?


КОР╤ННЕ НАСЕЛЕННЯ ВИТ╤СНЯЮТЬ З КРИМУ
Про це йдеться в допов╕д╕ "Пол╕тичн╕ пересл╕дування в Рос╕╖": ш╕сть м╕сяц╕в 2017 року.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2015 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 17.04.2015
З КРИМСЬКИХ ТАТАР «Л╤ПЛЯТЬ» ТЕРОРИСТ╤В

«Где так вольно дышит человек?»

У будинку голови Б╕лог╕рського рег╕онального меджл╕су сп╕вроб╕тники правоохоронних орган╕в провели вже другий обшук. Цього разу приводом для сл╕дчих д╕й стали под╕╖ однор╕чно╖ давнини. Одночасно силовики провели обшуки в будинках брат╕в Вел╕ля╓вих у Б╕лог╕рську. Представники Меджл╕су кримськотатарського народу ╕ нац╕онального руху називають д╕╖ сл╕дчих актом залякування, мета яких – змусити людей залишити п╕востр╕в, а також оголосити представницьк╕ органи кримських татар терористичними орган╕зац╕ями.
14 кв╕тня вранц╕ представники Сл╕дчого ком╕тету Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ вчергове з’явилися в будинок голови Б╕лог╕рського рег╕онального меджл╕су Мустафи Асаби, щоб провести обшук. Нагада╓мо, у вересн╕ минулого року в його будинку вже проводився обшук. Тод╕ в Асаби були вилучен╕ брошури рел╕г╕йного характеру про кримськотатарський нац╕ональний рух. П╕сля обшуку голову рег╕онального меджл╕су запросили в райв╕дд╕л пол╕ц╕╖ для бес╕ди. Через деякий час в╕дпустили.
Цього разу приводом для проведення сл╕дчих заход╕в стала «справа 26 лютого». Нагада╓мо, в цей день тор╕к п╕д кримським парламентом з╕бралося к╕лька тисяч прихильник╕в Меджл╕су кримськотатарського народу ╕ «Русько╖ ╓дност╕». Орган╕заторами заходу виступили голова Меджл╕су Рефат Чубаров та л╕дер «Русько╖ ╓дност╕», нин╕шн╕й глава республ╕ки Серг╕й Аксьонов. Тод╕ в результат╕ з╕ткнень загинули дв╕ людини. За цим фактом Сл╕дчий ком╕тет Рос╕╖ порушив крим╕нальну справу. В рамках розсл╕дування справи «за п╕дозрою в орган╕зац╕╖ та участ╕ в масових заворушеннях» 29 с╕чня поточного року був затриманий заступник голови Меджл╕су Ахтем Чийгоз. Йому обрали запоб╕жний зах╕д у вигляд╕ утримання п╕д вартою до 19 лютого 2015 року, пот╕м його продовжили до 19 травня.
Кр╕м того, в рамках справи у будинку першого заступника голови Меджл╕су Нар╕мана Джеляла та заступника голови Меджл╕су ╤льм╕ Умерова сп╕вроб╕тники Сл╕дчого ком╕тету провели обшуки. Джелял ╕ Умеров викликалися на допити. Ще к╕лька учасник╕в м╕тингу з-пом╕ж кримських татар також були допитан╕ у «справ╕ 26 лютого», а кримчанин Ескендер Кантем╕ров був заарештований. Через два м╕сяц╕ в╕н вийшов на свободу, бо терм╕н перебування його п╕д вартою зак╕нчився.
Як пов╕домив «Крим.Реал╕╖» актив╕ст кримськотатарського руху, голова Центрально╖ виборчо╖ ком╕с╕╖ Курултаю За╖р Смедля╓в, за результатами обшуку в будинку Асаби сл╕дч╕ знайшли 13 набо╖в. Однак, за словами Смедля╓ва, голова Б╕лог╕рського рег╕онального меджл╕су заперечу╓, що збер╕гав ╖х вдома. «Асаба впевнений, що патрони йому п╕дкинули. У людини нема╓ н╕ рушниц╕, жодно╖ ╕ншо╖ збро╖ – в╕н з рогатки буде цими патронами стр╕ляти? – обурився голова ЦВК Курултаю. – Зрозум╕ло, що патрони хтось попередньо п╕дкинув для того, щоб порушити крим╕нальну справу за незаконне збер╕гання збро╖, а пот╕м тиснути ╕ вимагати натом╕сть лояльного ставлення до влади».
П╕сля обшуку Мустафа Асаба був доставлений у Головне сл╕дче управл╕ння Сл╕дчого ком╕тету Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ у Республ╕ц╕ Крим. Тут в╕н був допитаний як св╕док у «справ╕ 26 лютого». Смедля╓в розпов╕в, що Асаб╕ був наданий державний адвокат. Через к╕лька годин допитуваного в╕дпустили.
У цей же день в рамках розсл╕дування крим╕нально╖ справи щодо под╕й 26 лютого 2014 року сп╕вроб╕тники правоохоронних орган╕в провели ще два обшуки в Б╕лог╕рську. У центр╕ уваги сл╕дчих опинилися будинки в╕домого кримськотатарського б╕знесмена ╕ мецената Ресуля Вел╕ля╓ва (екс-депутата Верховно╖ Ради Криму, колишнього пом╕чника народного депутата Укра╖ни VII скликання Бориса Дейча), а також його брата, екс-депутата Б╕лог╕рсько╖ м╕ськради Ремз╕ Вел╕ля╓ва.
За ╕нформац╕╓ю Смедля╓ва, п╕сля обшуку Ремз╕ Вел╕ля╓ва також в╕двезли на допит до Сл╕дчого ком╕тету. П╕зн╕ше в╕н вийшов з управл╕ння Сл╕дкому. Смедля╓в зазначив, що Ремз╕ Вел╕ля╓в проходить у «справ╕ 26 лютого» як св╕док. Йому, як ╕ Мустаф╕ Асаб╕, сл╕дч╕ н╕чого не висували.
Перший заступник голови Меджл╕су Нар╕ман Джелял диву╓ться, для чого в будинку голови Б╕лог╕рського рег╕онального меджл╕су вдруге проводився обшук.
«На наше запитання сл╕дчим, нав╕що потр╕бен був ще один обшук, нам в╕дпов╕дають: це — сл╕дч╕ заходи ╕ так дал╕. Я думаю, це пов’язане з тим, що Мустафа Асаба як кер╕вник рег╕онального меджл╕су м╕г мати, на думку сл╕дства, причетн╕сть до збору людей 26 лютого минулого року. Але я вже неодноразово говорив, що в той день був оголошений п╕кет на п╕дтримку ц╕л╕сност╕ Укра╖ни ╕ тод╕ вс╕ охоч╕ з╕бралися на площ╕ перед парламентом. Завдання туди звозити людей н╕хто не ставив», – пов╕домив Джелял у коментар╕ для «Крим.Реал╕╖».
Перший заступник голови Меджл╕су сумн╕ва╓ться в тому, що Асаба м╕г брати участь у б╕йках. «За його словами, в╕н побув на м╕тингу, а пот╕м за станом здоров’я змушений був в╕длучитися ╕ перебував у машин╕», – зазначив Джелял.
В╕н також додав, що уявлення не ма╓, як╕ претенз╕╖ можуть висуватися учасникам м╕тингу 26 лютого 2014 року. «Ми виходимо з того, що под╕╖ в╕дбувалися на територ╕╖ Укра╖ни, в╕дпов╕дно, ми виступали на п╕дтримку територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни. Що стосу╓ться загибел╕ двох людей, то обидв╕ сторони вибачилися, висловили жаль ╕ сп╕вчуття близьким загиблих», – пояснив Джелял.
Член Меджл╕су Ескендер Бар╕╓в под╕ю навколо Асаби вважа╓ «наступним ╕ кардинальним етапом боротьби з представницькими органами кримськотатарського народу – Меджл╕сом ╕ Курулта╓м». «Основна мета – якщо не налякати остаточно делегат╕в Курултаю ╕ член╕в Меджл╕су, то оголосити терористичними орган╕зац╕ями представницьк╕ органи кримськотатарського народу, як╕ були обран╕ народом на лег╕тимних виборах за участ╕ м╕жнародних спостер╕гач╕в. Не виключено, що може статися якась провокац╕я, а там знайдуть под╕бн╕ патрони чи ще що-небудь. Таким чином, спробують об╜рунтувати м╕жнародному сп╕втовариству, що борються не з представницькими органами ц╕лого народу, а з терористами», – написав Бар╕╓в на сво╖й стор╕нц╕ в Faceboоk.
При цьому, на його думку, завдання влади – скликати чинний Курултай у кв╕тн╕-травн╕ 2015 року, переобрати Меджл╕с, представити всьому м╕жнародному сп╕втовариству «нову позиц╕ю представницьких орган╕в кримських татар» – не було виконано.
Голова ЦВК Курултаю впевнений, що обшуки в будинках Асаби ╕ Вел╕ля╓ва – черговий акт залякування кримських татар. «Це — один з метод╕в залякування, яким свого часу користувався царський режим. Ми пам’ята╓мо хвилю самодепортац╕╖ п╕сля Кримсько╖ в╕йни, коли кримськ╕ татари змушен╕ були покидати батьк╕вщину ╕ переселятися в Туреччину, Румун╕ю, Болгар╕ю», – сказав Смедля╓в у коментар╕ для «Крим.Реал╕╖».
«Зараз ми бачимо схожу ситуац╕ю: проблеми з пошуком роботи, законне джерело ╕снування знайти важко, с╕льгосппродукц╕ю вирощувати неможливо, ╕ нав╕ть якщо вирощувати, то неможливо реал╕зувати. Кр╕м того, систематичн╕ обшуки, арешти, допити – все це ланки одного ланцюга, щоб Крим став в╕йськовою базою, жодного мирного населення тут не треба», – додав Смедля╓в.
Смедля╓в допуска╓, що, на жаль, наводчиками на кримськотатарських актив╕ст╕в можуть бути ╖хн╕ колишн╕ соратники. «╢ ╕нформац╕я, що вони стоять за цими вс╕ма д╕ями, п╕дказують: кого найб╕льше бояться, на того ╕ показують», – додав голова ЦВК Курултаю.
В╕н також не виключив, що найближчим часом оч╕ку╓ться нова хвиля арешт╕в, спрямована на те, щоб «залякати найб╕льш активну частину п╕вострова».

В╕ктор ВОРОБЙОВ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2015 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15085

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков