Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4250)
З потоку життя (7278)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1561)
Резонанс (1822)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (549)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (111)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОЩАННЯ З ДИТИНСТВОМ: ВИПУСКН╤ АЛЬБОМИ НА РУ╥НАХ ╤ ВАЛЬС-ПРИСВЯТА
"У нас вкрали свято, вкрали дитинство. ╤ ми хот╕ли показати св╕ту, що життя продовжу╓ться,...


ЯК ВИ╥ХАТИ З ОКУПОВАНОГО КРИМУ?
Представництво Президента в АРК п╕дготувало рекомендац╕╖ укра╖нцям, як ви╖хати з окупованого Криму.


УКРА╥НА ЗАВЕРШИЛА ПАРАЛ╤МП╤АДУ В ПЕК╤Н╤: 29 МЕДАЛЕЙ ╤ ДРУГЕ ЗАГАЛЬНОКОМАНДНЕ М╤СЦЕ
Упродовж дев'яти змагальних дн╕в укра╖нськ╕ спортсмени виграли 29 медалей: 11 золотих, 10...


М╤Ж ПУТ╤НИМ ╤ Г╤ТЛЕРОМ НАРЕШТ╤ ПОСТАВЛЕНО ЗНАК «ДОР╤ВНЮ╢»
Сенат США одноголосно назвав пут╕на во╓нним злочинцем. Насл╕дки? З ╕стотою, визнаною во╓нним...


ЗАХИСТИМО СТОЛИЦЮ!
Подана мною ╕нформац╕я - достов╕рна, як кажуть, «з перших уст».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 31.10.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 31.10.2003
МЕДИЧНИЙ ЛОХОТРОН, або як припинити сваволю?
Тамара СОЛОВЕЙ

Як повідомлялося в кримській пресі, нещодавно було засуджено шість фахівців в "галузі" лохотрону (цікаво, яку етимологію має це слово: "лох" на троні, чи не так?). А "лохи" - це, звичайно ж, ми. І у першу чергу найдовірливіші з нас, хто сам не здатний обманути, а тому й про інших по собі судить.
Але особливо підступним можна вважати отой самий лохотрон, якщо він пов'язаний з медициною. А оскільки вже 11 років народну та нетрадиційну медицину визнано офіційно, то й начіплялися на неї, мов реп'яхи, різноманітні "дідусі" та "бабусі", користуючись нашою необізнаністю в цих питаннях. Але ж якщо головною заповіддю медицини завжди було "не нашкодь!", то новоявлені бізнесмени, що оволоділи певними пов'язаними з окультизмом навичками, не обтяжують себе будь-якою відповідальністю за долі тих, кого охоче штовхають до них в обійми засоби масової інформації. Бо останні теж посідають певну нішу в отій піраміді, що тримає на своїх плечах знедолений люд. І дозволяють собі приробляти в такий спосіб не лише комерційні газети, які непрохано приходять в кожний дім сімферопольця, але й зовсім не бідні офіційні друковані органи держструктур  - воістину - гроші не пахнуть.
Не маючи на меті згадати усіх потенційних героїв цієї публікації, зупинюся детально лише на "контактерові з космосом", якого правомірно було б вважати "писком" цього літнього сезону. У своїх одкровеннях, розтиражованих пресою, він зізнається, що свого часу був рекетиром і входив до складу банди, а ще в 11-річному віці запропонував свою душу князю пітьми. Приваблює? Виявляється, що так. Тож привабило і інопланетян, які "забирали меня к себе иногда на несколько часов, иногда на два - три месяца. Учили, воспитывали, показывали..." І навіть так майстерно маніпулювали при цьому часом, що й найближчі люди не помічали відсутності поруч обранця сусідніх галактик упродовж кількох місяців. Вірите? Життя показує, що чим менше у людини можливостей розв'язати свої проблеми з допомогою власної праці, знань і таланту, тим охочіше вона дає завести себе в оману першому-ліпшому, зокрема, тому, хто про себе свідчить: "Дьявол от меня отказался, потому что я его как бы предал, а Бог не принял", й на кого інопланетяни нібито поклали надзвичайну місію: "Ты должен спасти мир, спасти людей". І тут дійсно важко не здригнутися, адже місія порятунку світу належить зовсім не "контактерові", що вимагає з кожного довірливого по 70 гривень, а Господу, який задля цього прийняв мученицьку смерть. Та надто вже привабливою є перспектива, доторкнувшись до потилиці "цілителя" або ж до його кота (теж інопланетянина!) миттєво позбавитися усіх недругів, а "чудотворець" це урочисто обіцяє зі шпальтів газети: "Ни один целитель, ни одна бабка не поможет людям так, как это сделаю я. Не останется ни одного человека из тех, кто ко мне обратился и кому я не смогу помочь. Мало того, сегодня никто в мире, кроме меня, этого не умеет".
Та чи варто дивуватися людині з таким сумнівним минулим? Дивують знов-таки її спільники, ну хоча б керівництво газети, яка містить в своїй назві слово "правда" і завжди прикидається заступницею знедолених, котрі звикли з минулих часів бачити її в ролі офіційного видання компартійних та радянських органів. Це вона надала свою площу багатосерійній біографії "контактера", так ретельно замаскувавши при цьому напис "На правах рекламы", що його не помітить навіть той, для кого це могло б дійсно стати інформацією для роздумів.
Із розмови з Віктором Володимировичем Бридком - головним спеціалістом з народної та нетрадиційної медицини Міноздорову Криму, головним лікарем Республіканського центру здоров'я, кандидатом медичних наук, доцентом кафедри реабілітації Таврійського національного університету, лауреатом премії Р. Довженка, я дізналася про той клопіт, якого завдає тандем несумлінних газетярів і псевдоцілителів тим, кому довірено стояти на варті здоров'я населення.
- Засоби масової інформації часто-густо порушують закон України "Про рекламу", - вважає він, підкреслюючи, що рядовим явищем є невідповідність документів, котрі має "цілитель", тій інформації, яка про нього поширюється. Скажімо, фітотерапевт надає зовсім не притаманні йому послуги, наркологи лікують мастопатію. І, незважаючи на листи Міноздорову до уповноваженого по АРК Держкомітету з питань регуляторної політики і підприємництва, до прокурора загального нагляду АРК, керівників ЗМІ та в комітет по захисту прав споживачів, мало що змінюється. Не допомогло і звернення до голови Держкомтелерадіо  України, яке залишилося без відповіді. Щоправда, до статті з цієї ж теми з'явився коментар-обіцянка голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України в АРК В. Козубського: "Думаю, будет наведён порядок и в отношении звучащей в эфире рекламы... Разберёмся, несмотря на то, что для этого потребуются профессиональный юридический подход и немалые средства".
Отож, знову гроші, яких тепер завжди і усім катастрофічно не вистачає...
У той же час з подачі газет і далі  реалізуються креми, шампуні, зубна паста, інша побутова продукція, "заряджена" цілителем, у зв'язку з чим її вартість зростає в десятки і сотні разів. Пригадується розповідь Віктора Володимировича про те, як тільки під час одного рейду оперуповноваженими по боротьбі з економічними злочинами у реалізатора було вилучено подібних товарів на суму в 13 500 грн. Щоправда, ця цифра дає лише уявлення про рівень доходів "цілителя", а не про глибину спіткавшого його лиха, оскільки жодних висновків він так і не зробив. Цікаво було дізнатися від В. Бридка, що народний цілитель прирівнюється до молодшого спеціаліста в галузі медицини і зобов'язаний працювати разом з лікарем. При цьому він мусить мати ліцензію Міноздорову України та спеціальний дозвіл з атестаційно-експертним висновком  і не виходити за межі обумовленої там спеціалізації. За офіційними даними, в Криму такий дозвіл мають лише 14 цілителів. За межі їхньої компетенції виходить лікування онкологічних хворих, психічних розладів, СНІДу, наркоманії, станів, що потребують хірургічних втручань.
Та не хотілося б, аби отой погано прихований негатив, що кричить з репродукторів та мозолить очі на сторінках газет, перебираючи на себе увагу, кидав тінь і на людей, які серйозно працюють в галузі народної і нетрадиційної медицини - дипломованих спеціалістів. Із 168 таких фахівців, що діють в Україні, 117 підготовлено на відповідній кафедрі Кримського медичного університету. Взагалі ж обдарування народного цілителя - неабияка рідкість, і ті, хто його має, завжди вирізнялися скром-ністю й безкорисливістю.
Як зауважив Віктор Бридко, позицією кримського Міністерства охорони здоров'я є не протиставлення офіційної медицини нетрадиційній, а їхнє взаємодоповнення. А ще бажано було б при видачі ліцензій Міноздорову України враховувати позицію відповідної структури Криму, про яку б свідчила надана цілителю рекомендація. І справа не лише в тім, що Крим має своїх висококласних фахівців з нетрадиційної і народної медицини (а це генеральний директор ТОВ "Медісса" А. П. Чернявська, завідувачка кафедри нетрадиційної медицини Н. В. Мірошниченко, заслужений лікар України Е. К. Денисюк та інші), але й в тому, що на місці до людини легше придивитися, оцінити її можливості. Сам Віктор Володимирович має десятки свідоцтв про закінчення чи не всіх відомих сьогодні шкіл цього профілю, вітчизняних та закордонних, і для нього в світі незрозумілого звичайній людині немає таємниць.
Окрім рейдів, що здійснюються і здійснюватимуться спеціальною комісією з метою перевірки законності діяльності того чи іншого цілителя, Віктор Бридко вважає доцільним також видання друкованого органу на противагу потоку отієї реклами, яка вводить людей в оману. Та хіба ж сили будуть рівними? І навіщо взагалі перекладати на Міноздоров обов'язки, які мають вирішуватися дещо на іншому рівні? Хіба він є у нас гарантом Конституції та дотримання чинного законодавства?
А закон, зокрема про рекламу, свідчить, що вона не має "містити посилань на терапевтичний ефект відносно захворювань, котрі не піддаються або тяжко піддаються лікуванню", "гарантувати абсолютний ефект" від своїх методів зцілення. ("Не останется ни одного человека, кому я не смогу помочь!"). Забороняється і рекламування масових заходів з метою психічного та біоенергетичного впливу, що може кваліфікуватися Карним кодексом України як експеримент над людьми. І якби хоча б одній газеті довелося сплатити штраф, котрий перевищує прибуток від поширення незаконної реклами, то, можливо, до неї сформувався б інший підхід.
Відповідними статтями Карного кодексу передбачено і відповідальність за незаконне лікування (до трьох років позбавлення волі). А згідно зі статтями 148.2 та 148.3 народні цілителі, які не мають медичної освіти, можуть бути оштрафовані в розмірі суми, що дорівнює ста мінімальним доходам громадян, або ж зазнати позбавлення волі терміном до двох років. Ще тяжчі наслідки може мати діяльність таких "цілителів", якщо вона спричинила інвалідність їхніх клієнтів.
А про те, що наслідки дійсно можуть бути тяжкими, добре знають працівники Душевноопікунського центру, який очолює доктор медичних наук, ієромонах Анатолій. За шість років існування цього центру туди звернулося майже тринадцять тисяч громадян через свої невдалі контакти з "цілителями" і "чаклунами" та близько тисячі тих, хто "бавився" окультизмом. Про те, чи звертався хтось з потерпілих до суду, інформацію здобути не вдалося, принаймні гучних справ ніхто не пригадує. Тож людина, як і раніше, залишається наодинці перед вибором і шукає вихід там, де ширше розчинені двері. А ті, хто є посередниками поміж широким загалом та нашими "піклувальниками-рятувальниками", до пори до часу мають з цього непоганий зиск, бо щодо небесного суду у них певні сумніви, а щодо земного - значно більші.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 31.10.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1389

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков