Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 21.03.2014
УКРА╥НЦ╤ КРИМУ ПОТРЕБУЮТЬ ДЕРЖАВНОГО ЗАХИСТУ!

ПОЧУЙ, В╤ТЧИЗНО!

Сьогодн╕, коли Кримський п╕востр╕в ╕ частина прилегло╖ до нього територ╕╖ Херсонсько╖ област╕, яка упродовж к╕лькох тисячол╕ть була ╕ ╓ географ╕чним, транспортним та економ╕чним м╕стком м╕ж Кримом та Укра╖ною, зухвало окупован╕ в╕йськами «братньо╖ Рос╕╖», вже нема╓ сенсу обговорювати результати та насл╕дки так званого ганебного кримського референдуму. Адже нав╕ть дов╕рлив╕ до пут╕нсько-геббельс╕всько╖ пропаганди школяр╕ та пенс╕онери добре розум╕ють, що роз╕граний феесбешниками та м╕сцевими кремл╕вськими найманцями сепаратистський сценар╕й, як ╕ результати окупац╕йного референдуму, давно опрацьовано й ухвалено в Кремл╕. Цей зухвалий виклик усьому цив╕л╕зованому св╕ту засв╕дчив, що сучасна «богоизбранная рус-ская нация», пут╕нсько-рашистська ╕мпер╕я та розрекламований на весь св╕т «уникальный русский мир» витворили нов╕тнього Г╕тлера. На в╕дм╕ну в╕д свого попередника та ╕дейного наставника кремл╕вський «фюрер» у сво╖х ╕мперських, великодержавницьких лаштунках ма╓ ще й ядерну вал╕зу. Тож Третя св╕това в╕йна, яку розпалю╓ Пут╕н, може стати останньою на наш╕й планет╕.
Проголошення вже розпущеною нелег╕тимною владою Криму недолуго╖ державност╕ та н╕кчемне звернення м╕сцевих сепаратист╕в про ╖╖ м╕жнародне визнання за вим╕рами м╕жнародного права ╓ шарлатанством, блюзн╕рством та св╕дченням глибокого морального пад╕ння безв╕дпов╕дальних кримських чиновник╕в.
Спод╕ва╓мося, що Укра╖нська держава, м╕жнародна сп╕льнота та в╕дпов╕дн╕ фах╕вц╕-крим╕нал╕сти дадуть належну пол╕тичну та юридичну оц╕нку рос╕йському окупац╕йному п╕ратству, д╕ям пут╕нських розбишак на територ╕╖ суверенно╖ Укра╖ни, як ╕ м╕сцевим пол╕тичним шулерам. Ми твердо переконан╕, що за фактично оголошену Пут╕ним в╕йну Укра╖н╕, анекс╕ю Рос╕╓ю частини укра╖нсько╖ територ╕╖ та грубе порушення м╕ждержавних угод вс╕ вони постануть не лише перед Божим, але ╕ перед людським судом. ╥х запляму╓ ╕стор╕я ╕ зганьбить людська пам’ять, але це буде колись.
Проте вже сьогодн╕, у XXI стол╕тт╕, на сво╖й земл╕ ╕ у сво╖й держав╕ десятки тисяч громадян Укра╖ни перебувають п╕д загрозою нов╕тнього геноциду, етноциду та етн╕чних чисток. Найг╕рше у сучасному Криму почува╓ себе територ╕ально розпорошене, зрос╕йщене та не згуртоване укра╖нське населення. Його чисельн╕сть нав╕ть за сфальшованим останн╕м Всеукра╖нським переписом становить п╕вм╕льйона ос╕б.
Питома вага укра╖нц╕в в автоном╕╖ сьогодн╕ склада╓ понад 24%. У багатьох населених пунктах чисельн╕сть укра╖нського люду перевищу╓ 40-50%. В атмосфер╕ розпалюваного войовничого рос╕йського шов╕н╕зму найб╕льш вразливими, незахищеними Укра╖нською державою в Криму виявилися укра╖нськ╕ патр╕оти, укра╖нська ╕нтел╕генц╕я та в╕йськовослужбовц╕. Лише впродовж двох тижн╕в у С╕мферопол╕ та Севастопол╕ викрадено та зникло к╕лька десятк╕в укра╖нських актив╕ст╕в, журнал╕ст╕в, громадських д╕яч╕в ╕ нав╕ть священнослужител╕в. Доля багатьох з них нев╕дома й дос╕. Сьогодн╕ у громадських м╕сцях та на вулицях небезпечно говорити укра╖нською мовою. В╕дверт╕ бандити з аксьоновсько╖ «самооборони» та марг╕нал╕зован╕ «казачишки» у волохатих шапках та з рос╕йськими шевронами на рукавах за укра╖нське слово, мовлене на вулиц╕ або у транспорт╕, за укра╖нську символ╕ку можуть не лише виматюкати, але й побити будь-якого академ╕ка, доктора наук, учителя, артиста, музиканта ╕ перес╕чного громадянина. Аксьоновськ╕ озбро╓н╕ бандформування (самооборона) та «русские» окупанти тероризують не лише в╕йськових, але ╕ ╖хн╕ с╕м’╖, погрожуючи виселенням з помешкань. На багатьох укра╖нських патр╕от╕в в аксьоновському ЧК заведен╕ справи як на «врагов Крыма», ╖хн╕ портрети поширюються по м╕стах, вив╕шуються на будинках та в п╕д’╖здах. С╕м’ям св╕домих укра╖нц╕в пост╕йно погрожують. Тож сьогодн╕ в Криму укра╖нц╕ бояться не лише за сво╓ життя, а й за життя сво╖х д╕тей та онук╕в.
В окупац╕йному стан╕ Крим перебува╓ лише м╕сяць, але права людини та ╖╖ свобода на п╕востров╕ нин╕ опинилися п╕д загрозою. В Тавр╕йському нац╕ональному ун╕верситет╕ призупинена д╕яльн╕сть факультету укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖, плану╓ться закриття кафедр укра╖нсько╖ мови та л╕тератури у кримських вишах. Створюються нестерпн╕ умови для вчител╕в укра╖нсько╖ мови та л╕тератури, укра╖нознавства та ╕стор╕╖. Практично вс╕ вони завтра стануть безроб╕тними. Передбача╓ться закриття укра╖нських клас╕в та л╕кв╕дац╕я ╕ так нечисленних укра╖нських шк╕л, перш за все в╕домо╖ Укра╖нсько╖ школи-г╕мназ╕╖ м. С╕мферополя, вже заплановано зв╕льнення з роботи ╖╖ директора, заслуженого прац╕вника осв╕ти Укра╖ни Натал╕ Руденко. Можна прогнозувати, що буде л╕кв╕дований ╕ Укра╖нський музичний театр, знаменитий ансамбль «Тавр╕я», закриються вс╕ укра╖нськ╕ театральн╕ студ╕╖. Величезне потряс╕ння оч╕ку╓ться ╕ в укра╖нськ╕й осв╕т╕, яку плану╓ться переформатувати за пут╕нською «великорусской» методолог╕╓ю. Це стане справжньою гуман╕тарною катастрофою для десятк╕в тисяч дитячих доль. Вже сьогодн╕ не транслюються центральн╕ укра╖нськ╕ телеканали, заблокована доставка укра╖нсько╖ преси.
Кримськ╕ укра╖нц╕ у третьому тисячол╕тт╕ не хочуть стати поживним субстратом та гарматним м’ясом для загрозливо╖ всьому св╕ту агресивно╖ пут╕нсько╖ ╕мпер╕╖. Ми не хочемо бути рабами, прислужниками та наймитами кремл╕вських пос╕пак!
В╕д нин╕шньо╖ укра╖нсько╖ влади, в╕д ус╕х ки╖вських високопосадовц╕в, правоохоронних орган╕в, силових структур ╕ перш за все в╕д Укра╖нсько╖ арм╕╖, яка ще ╓ на материков╕й Укра╖н╕, ми та наш╕ родини чека╓мо д╕╓во╖ п╕дтримки та захисту. Укра╖нська влада укра╖нцям Криму ма╓ не лише забезпечити, але й гарантувати:

1. Життя та роботу на п╕востров╕ у правовому пол╕ Укра╖ни.
2. Майбутн╓ нашим д╕тям та онукам.
3. Збереження вс╕х конституц╕йних прав та свобод.
4. Здобуття осв╕ти р╕дною мовою та збереження нац╕онально╖ ╕дентичност╕.
5. Збереження земельних та майнових прав та заощаджень.
6. У випадку вимушеного ви╖зду громадян Криму — надання ╖м статусу б╕женц╕в.
7. Надання компенсац╕╖ за втрачене житло, матер╕альн╕ ц╕нност╕, заощадження та забезпечення роботою на новому м╕сц╕ проживання.

Ми усв╕домлю╓мо, що захисту потребують й ╕нш╕ нац╕ональн╕ меншини, насамперед кор╕нний, братський ╕ державотворчий народ — кримськ╕ татари. Останн╕ сьогодн╕ ще перебувають хоч п╕д якимось захистом м╕жнародних орган╕зац╕й та потужного тюркомовного св╕ту.
Укра╖нц╕в у Криму може захистити т╕льки Укра╖нська держава, ╕ про це Верховна Рада та перш╕ особи держави мають однозначно заявити на весь св╕т. Тож укра╖нц╕ Криму чекають на це слово!
Одночасно заклика╓мо Верховну Раду Укра╖ни ухвалити закон про кор╕нн╕ народи та надати Криму статус нац╕онально-територ╕ально╖ автоном╕╖ кримськотатарського народу у склад╕ Укра╖ни, де будуть забезпечен╕ права та свободи представник╕в ус╕х народ╕в, що мешкають в Криму.

Укра╖нськ╕ громадськ╕ орган╕зац╕╖ Криму

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12993

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков