Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4021)
З потоку життя (7184)
Душі криниця (3847)
Українці мої... (1528)
Резонанс (1686)
Урок української (999)
"Білі плями" історії (1785)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: СПРАВА ПРИХОДЬКА - ЯК П╤ДСТАВИТИ ПЛЕЧЕ
Л╕тн╕й дядько з Сак, що розважався соб╕ художн╕м ковальством, спершу отримав сво╓р╕дне...


ВАЛЕНТИН БУТ: ТАНЦ╤ З БУБНОМ НАВКОЛО ЗЕЛЕНИХ ОФШОР╤В
Чутлив╕сть до перем╕н, здатн╕сть зм╕нюватися, еволюц╕онувати в цьому м╕нливому св╕т╕ ╓ головною...


Я КОЛИСЬ ПОСЕЛИВ ВОД╤Я КАМАЗА У СЕБЕ НА ДАЧ╤ ТА ПОСТАВИВ ЙОМУ ПРОСЛУШКУ
Справа В’ячеслава Чорновола залиша╓ться одн╕╓ю з найб╕льш резонансних в ╕стор╕╖ нов╕тньо╖...


ВАЛЕНТИН БУТ: П╤СЛЯСМАК ПЕРЕМОГИ
То, може б, год╕ вже випробовувати на "наш╕сть" Олександра Усика чи тих же Анну-Мар╕ю? Може б,...


ВАЛЕНТИН БУТ: ПРО ОХАЙН╤СТЬ, ЯК П╤ДМУРОК ПРОЦВ╤ТАННЯ
Мо╓ покол╕ння вийшло з авторитарно╖ Есересер╕╖, де все, часто до найдр╕бн╕ших речей, вир╕шували...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 20.12.2013 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 20.12.2013
ПАНОПТИКУМ ТЕЛЕХИМЕР

Було б лог╕чним, розумним ╕ зрозум╕лим, якби журнал╕сти запрошували на телев╕з╕йн╕ дискус╕╖ людей розумних, лог╕чних ╕ не упереджених в сво╖х фоб╕ях. Ну хоча б ╖х було на екран╕ б╕льше, ще можна було б змиритись — адже у переважн╕й б╕льшост╕ люди ╓ нормальними. Коли ж ман╕пулятори перетворюють екран на пункт пропаганди з пануванням мови ворожнеч╕, це виклика╓ в╕дразу.
«Фашизм», «неонацизм», «провокаторы», «идиоты», «мразь», «разделение страны», «использованный презерватив», «майданутые», «шабаш», «идиоты — других слов нет к этому моменту», «собака порылась» — це ще не вс╕ слова ненавист╕, як╕ п╕дтверджують упереджений ╕ тенденц╕йний п╕дб╕р ╕нтелектуально висхлих учасник╕в для створення антиукра╖нсько╖ аг╕тки. Вже привчен╕ до такого словесного бруду ╕ м╕цних сварливих сл╕в глядач╕ Першого Севастопольського каналу почули ╖х в╕д оскажен╕лого комун╕ста Василя Пархоменка ╕ такого ж неадекватного «руськоблоковця» Геннад╕я Басова у шоу, присвяченому под╕ям на столичному Майдан╕.

Навряд чи була вражена цими словами ведуча Танна Крутск╕х, яка перед цим представила цих людей словами: «Це люди, думка яких в м╕ст╕ ц╕нна». Але ж для нормальних людей так╕ думки ╕ слова — це см╕ття ╕ словесний бруд!
На телепередачу був запрошений ╕ орган╕затор севастопольських ╓вромайдан╕в В╕ктор Неганов. Йому зателефонували ╕ пов╕домили про «круглий ст╕л» з ш╕стьма учасниками, пооб╕цяли р╕вн╕сть у висловлюваннях, запропонували привести ╕з собою однодумц╕в.
Обдурили.
У студ╕йному бедлам╕ брали участь к╕лька десятк╕в представник╕в пророс╕йських сил, у тому числ╕ чиновники в╕д влади. Н╕ для кого не ╓ секретом, що м╕сцева влада ╓ ор╕╓нтованою на Москву, а можлив╕сть висловити думки законослухняним громадянам, лояльним до Укра╖ни, блоку╓ться як у судовому порядку, що стосу╓ться м╕тинг╕в, так ╕ суц╕льною цензурою в ЗМ╤.
Сл╕д в╕дзначити ╕ традиц╕йну антиукра╖нську позиц╕ю ведучо╖ Танни Крутск╕х, яка сво╖ми репл╕ками, добором в╕деосупроводу, необ╜рунтованими претенз╕ями на пол╕тичну анал╕тику та психолог╕чними установками створила ц╕лком неадекватну атмосферу в студ╕╖. Кинут╕ мимох╕дь фрази — «большинство не понимают, за что стоят», «вокруг Украины бегают все», «митинг лежит в основе коллапса страны», «Севастополь сохранит свое отношение ко многим вещам творящимся» — у психолог╕чно слабких глядач╕в знижують здатн╕сть адекватно сприймати д╕йсн╕сть. Як доказ — шоу проводилось напередодн╕ м╕тингу за ╓вро╕нтеграц╕ю ╕, швидше за все, таке нагн╕тання масового психозу вплинуло ╕ на зб╕льшення к╕лькост╕ агресивних севастопольц╕в, як╕ енерг╕йно заважали мирн╕й акц╕╖.
Потужну ах╕нею несли не т╕льки згадан╕ парапол╕тики, як╕ бояться укра╖нц╕в через сво╓ небажання бачити ╕ розум╕ти навколишн╕й св╕т. Б╕льш-менш адекватними з пророс╕йського боку виглядали дво╓, ну, можливо, тро╓ учасник╕в.
Людям, як╕ поважають укра╖нську державу, виступають проти будь-якого насильства — економ╕чного, психолог╕чного, морального, ф╕зичного ╕ захищають права людини, надали обмаль часу для висловлення сво╖х думок, а коли говорили правду про Майдан, в╕д них забирали м╕крофони. Тобто прихильники Рос╕╖ в Севастопол╕ сам╕ не кажуть правду й ╕ншим не дають тако╖ можливост╕. Прояв тако╖ ф╕з╕олог╕чно╖ ненавист╕ до свободи ╕ прав людини повторю╓ться ╕ на нед╕льних м╕тингах. А найб╕льша проблема цих людей не в тому, що ╖м н╕хто н╕чого не пояснив, а в тому, що вони н╕чого не хочуть знати ╕ розум╕ти.
Мабуть, ведуча цього ток-шоу п╕д назвою «В курсе дела» Танна Крутск╕х особливо пишалась виконанням сво╓╖ м╕с╕╖ з показу кадр╕в провокац╕╖ б╕ля Адм╕н╕страц╕╖ Президента, яка була спланована пророс╕йськими силами ╕ яку засудили орган╕затори Майдану. При цьому в кадр╕ н╕хто не дивувався факту безперешкодно╖ появи бульдозера ╕ такому самому з боку «Беркуту» безперешкодному приготуванню булижник╕в, якими провокатори кидали по б╕йцях. Зрозум╕ло, що для нагн╕тання страху ╕ ненавист╕ до укра╖нц╕в та п╕дгод╕вл╕ в соб╕ шов╕н╕стичного сол╕тера до кадр╕в в╕део була дописана тривожна музика. А биття ногами б╕йцями «Беркуту» лежачих людей показувати заборонено. Слава Богу, ми живемо не у севастопольському ╕нформац╕йному вакуум╕, ╓ ╤нтернет, ╓ ╕нш╕ телеканали, як╕ не бояться правдиво ╕нформувати.
Було показане ╕ явно сфальшоване ╕нтерв’ю рос╕йського телеканалу з якимсь рос╕йськомовним укра╖нським нац╕онал╕стом Олегом, у якого на голов╕ була «балаклавка» ╕ який стверджував, що «вс╕ укра╖нськ╕ нац╕онал╕сти ходять з ножами». Зрозум╕ло, що таке добре засвою╓ рос╕йський глядач. Пот╕м творц╕ пропагандистського продукту додали ще неадекватн╕ висловлювання укра╖нофоба Олеся Бузини, сказан╕ на московському ТБ.
П╕дливав свою брехню у псевдодискус╕ю ╕ такий соб╕ поет-пропагандист Андр╕й Собол╓в в╕ршем ╕з нахабно неправдивим твердженням «Мой язык здесь чужд народу». На сигнальн╕ рецептори людей, як╕ пере╖хали жити ╕з Рос╕╖ в Укра╖ну, така брехня гарно д╕╓.
Пот╕шив специф╕чну публ╕ку ╕ в. о. заступника голови м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ В╕ктор Драченко, який сказав: «Ми програли ╕нформац╕йну в╕йну через те, що ЗМ╤ перебувають у приватн╕й власност╕». При цьому в╕н не сказав про те, що Перший Севастопольський канал перебува╓ у приватн╕й власност╕ ╕ заснований ╕ншим заступником Володимира Яцуби Дмитром Б╓л╕ком. Також чиновник пов╕домив, що це, виявля╓ться, опозиц╕я хоче, щоб у кра╖н╕ ввели надзвичайний стан. У запал╕ сво╓╖ ненавист╕ до Зах╕дно╖ Укра╖ни перефразував слова Леон╕да Кучми у «Севастополь — не Льв╕в». Ну так ╕ не Брюссель же! ╤ не Владивосток…
П╕дсумовуючи цю, з дозволу сказати, дискус╕ю, в╕н висловив упевнен╕сть, що Севастополь «останется островком стабильности», ╕ на основ╕ сво╓╖ думки запропонував перенести столицю Укра╖ни в Севастополь.
В ╕нформац╕╖ про сво╖ ц╕л╕ на стор╕нц╕ в Мереж╕ вони пишуть: «Телеканал «Первый Севастопольский» — это современное средство массовой коммуникации, а не навязанное сверху информирование севастопольцев». Судячи з вищеописаного пропагандистського продукту, вигляда╓, що це ╓ брехлив╕ слова, а шоу було в╕дверто замовним саме згори.
Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович нещодавно сказав: «Нам в жодному раз╕ не можна будувати пол╕тику на протиставленн╕. ╢ точка зору людини, треба поважати. Нам треба об’╓днувати, а не роз’╓днувати людей».
╢ пропозиц╕я ц╕ слова написати великими л╕терами у каб╕нет╕ заступника голови Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Дмитра Б╓л╕ка ╕ примусити його виконувати побажання свого кер╕вника як по парт╕йн╕й л╕н╕╖, так ╕ по державн╕й служб╕.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

Коментар╕ в╕д учасник╕в передач╕

В╕ктор Неганов:
— Звичайно, це був класичний «розвод». Слово мен╕ надали насправд╕ всього один раз у вступн╕й частин╕. Зате увесь ╕нший час був в╕дданий Драченку, Пархоменку, Басову, як╕ по п’ять раз╕в у розлогих промовах, без об╜рунтовано╖ аргументац╕╖ обливали брудом громадянськ╕ протести по вс╕й Укра╖н╕. Слова про «╕д╕от╕в» на Майдан╕ та ╕нш╕ образи з вуст комун╕ста Пархоменка та Басова викликали у мене культурний шок ╕ огиду. Мен╕ соромно, що я ╕ к╕лька севастопольських актив╕ст╕в опинилися на цьому антиукра╖нському шабаш╕ в прямому еф╕р╕.

В╕ктор Бурда:
— Коли мен╕ надали слово ╕ я почав говорити про справжн╕ причини протестних акц╕й на Майдан╕ — корупц╕я у провладних структурах м╕л╕ц╕╖, депутатському корпус╕ ╕ судах, безроб╕ття в держав╕, яке з часом т╕льки зроста╓, в╕дсутн╕сть ╕нвестиц╕й в економ╕ку — ╕ порушив питання про побиття д╕тей б╕йцями «Беркуту» 30 листопада, на що до мене в жодному виступ╕ н╕хто не звернув уваги, на мою адресу п╕шов шалений галас, мен╕ не дали дал╕ говорити ╕ забрали м╕крофон. На цьому канал╕ були показан╕ сфабрикован╕ кадри н╕бито проукра╖нських ультрас, як╕ хот╕ли напасти на президента з╕ збро╓ю, ╕нтерв’ю Бузини з антиукра╖нськими висловлюваннями. Все це сфабрикована програма для зомбування св╕домост╕ севастопольц╕в. Севастополь тримають в ╕нформац╕йному голод╕ вже тривалий час, ╕ так╕ канали, як Перший Севастопольський, в╕дверто працюють в ун╕сон пол╕тиц╕ Рос╕╖ на наших теренах, а ╕нш╕ м╕сцев╕ канали не висв╕тлюють правдивих факт╕в пол╕тичного життя держави.

P. S. 12 грудня 2013 р. народний депутат в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в Вадим Колесн╕ченко зробив заяву, в як╕й, зокрема, сказав:
«Уже сегодня вокруг Севастополя есть несколько баз, где ночуют и готовятся национал-фашистские молодчики к блокированию подразделений Черноморского флота, для создания провокаций с целью вызвать дестабилизацию в нашем городе».
Кому ц╕кав╕ ц╕ та ╕нш╕ н╕сен╕тниц╕ в╕д цього д╕яча, звертайтеся за адресою: http://new-sebastopol.com/news

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 20.12.2013 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12689

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков