Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 31.05.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 31.05.2013
ЧИ ЛЕГКО БУТИ МОЛОДИМ?

Сусп╕льство

Як допомогти сучасн╕й молод╕, зокрема, в пошуках свого м╕сця у житт╕, коли сама молодь цими пошуками не дуже перейма╓ться? Поговорити про це з╕бралися зац╕кавлен╕ люди за «круглим столом» у ст╕нах с╕мферопольського м╕ськвиконкому. Зустр╕ч в╕дбулася в рамках проекту «Живи, допомагаючи ╕ншим», а орган╕затором ╖╖ став ком╕тет з питань розвитку молод╕ ╕ с╕м’╖, культури, науки, дитинства ╕ туризму Громадсько╖ ради при виконавчому ком╕тет╕ С╕мферопольсько╖ м╕сько╖ ради, тобто громадськ╕ актив╕сти, не обтяжен╕ службовими портфелями та ╕нстинктом видавати бажане за д╕йсне.
Розпочала розмову ведуча заходу ╤рина Володимир╕вна Берестовенко, голова цього ком╕тету, а водночас ╕ голова правл╕ння благод╕йно╖ орган╕зац╕╖ «Процв╕таючий Крим». Вона пов╕домила, що такий зах╕д проводиться вперше, ╕ викликаний в╕н безц╕льним життям молодих людей, як╕ в результат╕ в╕дсутност╕ ч╕тких житт╓вих ор╕╓нтир╕в ╕ устремл╕нь потрапляють в трясовину проституц╕╖, наркоман╕╖, алкогол╕зму або ж поринають у в╕ртуальне життя, стаючи комп’ютернозалежними. А в╕д цього всього лише крок до злочинност╕, СН╤Ду ╕ взагал╕ втраченого життя в переносному, а то ╕ прямому смисл╕ слова.
Пан╕ ╤рина навела приклад, зг╕дно з яким у Япон╕╖ було проведено спостереження за 43 тисячами людей в╕ком в╕д 40 до 79 рок╕в, лише 5% з яких заявили, що не бачать мети свого життя. Саме в ц╕й груп╕ смертн╕сть стала в п╕втора рази вищою, н╕ж серед ╕нших. Хоча ц╕лком в╕рог╕дно, що про в╕дсутн╕сть мети заявляли найстар╕ш╕ та обтяжен╕ смертельними хворобами люди. Та висновок було зроблено, звичайно ж, на користь ц╕леспрямованих ╕ оптим╕стично налаштованих учасник╕в експерименту. Бо ╕ без японських досл╕джень зрозум╕ло, що усп╕хи в досягненн╕ мети ╓ великим стимулом ╕ для психолог╕чного стану, ╕ для функц╕онування всього орган╕зму як ╓диного ц╕лого. Й навпаки: страх, розгублен╕сть, невпевнен╕сть, апат╕я спричиняють психосоматичн╕ розлади.
Про непристосован╕сть молод╕ до життя говорив ╕ ╢вген Юр╕йович Сидоров, заступник директора с╕мферопольського м╕ського центру соц╕альних служб для с╕м’╖, д╕тей та молод╕. Центр трима╓ зв’язок з навчальними закладами, з молоддю, що потрапила в складн╕ житт╓в╕ ситуац╕╖, себто сиротами, умовно засудженими тощо.
Розмова перекинулась на створення телефону дов╕ри для молод╕ при м╕ськвиконком╕. Рок╕в 10 тому под╕бний телефон працював при ком╕тет╕ у справах с╕м’╖ та молод╕, але дзв╕нки приймали непрофес╕онали, просто люди з вулиц╕, тому така «п╕дтримка» в скрутний момент могла лише зашкодити людин╕. Схоже, це питання залиша╓ться в╕дкритим ╕ сьогодн╕. Начальник в╕дд╕лу управл╕ння у справах с╕м’╖ ╕ молод╕ Олена Георг╕╖вна Соколова розпов╕ла про роль нещодавно запровадженого ╕нституту соц╕альних прац╕вник╕в, що в╕дстежують ситуац╕╖ в неблагополучних с╕м’ях, ╕ пор╕вняла ╖х з д╕льничними м╕л╕ц╕онерами.
Та чи не найб╕льше ц╕каво╖ ╕нформац╕╖ накопичилося у методиста з виховно╖ роботи С╕мферопольського м╕ського методичного центру Галини В╕тал╕╖вни Рад╕оново╖, яка розпов╕ла про т╕ численн╕ програми, що застосовуються прац╕вниками центру: виховання патр╕отичне, художньо-естетичне, еколог╕чне, а також толерантност╕ та вм╕ння знайти сво╓ м╕сце у св╕т╕, — це лише дещо з названого нею. Вт╕м, коли д╕йшла справа до приклад╕в ╕ ж╕нка назвала с╕мферопольську школу № 13 як зразок православного ╕ с╕мейного виховання, я вже перестала ╖╖ слухати. Бо саме викладач основ православно╖ культури ц╕╓╖ школи викинув сус╕дську кицьку з в╕кна четвертого поверху на очах у сво╓╖ малол╕тньо╖ доньки-школярки й спровокував тим самим б╕йку ╕з захисником кицьки — молодим хлопцем. Тож слова про «культуру добросус╕дства» та «моральне здоров’я» вже пролет╕ли мимо мене.
Проте не здивувалася, коли один ╕з присутн╕х запитав, чи вихову╓ться у д╕тей толерантн╕сть до сексуальних меншин, бо це було саме в русл╕ мо╖х вражень в╕д «православного» вчителя, що пос╕в, до реч╕, трет╓ м╕сце в м╕ському конкурс╕ «Вчитель року — 2012» серед викладач╕в свого предмета.
Чи не тому ст╕льки хороших ╕ правильних сл╕в не проростають добрими плодами, що п╕дл╕тки бачать зовс╕м ╕нший приклад ╕, вт╕каючи в╕д неправди, потрапляють в пута не менш небезпечних порок╕в?
Бо якщо послухати присутн╕х, то молодь н╕бито не залиша╓ться поза увагою громади, та лише 7 в╕дсотк╕в юн╕ бере активну участь у громадському житт╕. ╤нш╕ не шукають на сайт╕ м╕ськвиконкому програму «Молодий С╕мферополь», а безбарвно витрачають кращ╕ роки свого життя. ╤з 360 тисяч мешканц╕в С╕мферополя майже 99 тисяч — люди молод╕, в╕ком до 35 рок╕в, ╕ те, якими вони ╓, сутт╓во в╕дбива╓ться на стан╕ всього сусп╕льства.
А хто вже диха╓ ╖м у потилицю? Про д╕тлах╕в та ╖хн╓ здоров’я розпов╕да╓ заступник головного л╕каря ТМО по дитинству Олена ╤ван╕вна Ресенчук:
— Тенденц╕я до зб╕льшення к╕лькост╕ д╕тей-╕нвал╕д╕в дедал╕ зроста╓. Якщо пор╕вняти нав╕ть з 2010 роком, то ╖хня к╕льк╕сть зб╕льшилась на 132 дитини. 50% вад — вроджен╕, як╕ не можливо було встановити п╕д час ваг╕тност╕. Зроста╓ к╕льк╕сть д╕тей, хворих на синдром Дауна. ╤ якщо за кордоном цим д╕тям прид╕ля╓ться дуже багато уваги, то у нас ╖хн╕м здоров’ям ╕ розвитком н╕хто не займа╓ться. 60% серед ╕нвал╕д╕в — д╕ти, хвор╕ на ДЦП. 10% стражда╓ патолог╕ями ендокринно╖ системи, ╕ переважно це цукровий д╕абет. Зроста╓ к╕льк╕сть смертельно небезпечних хвороб, ╕ серед п╕дл╕тк╕в спостер╕га╓ться та ж сама картина. Хвор╕ д╕ти потребують не т╕льки л╕кування, реаб╕л╕тац╕╖, але ╕ сп╕лкування.
До реч╕, це здеб╕льшого синочки ╕ донечки т╕╓╖ ж само╖ молод╕, для яко╖ народження дитини — не запов╕тна мета, а поб╕чний ефект в╕д розгульного беззм╕стовного життя, малюки, як╕ зачиналися у стан╕ алкогольного сп’ян╕ння. Бо, як було пов╕домлено, за р╕внем молод╕жного алкогол╕зму Укра╖на пос╕да╓ перше м╕сце у св╕т╕.
Одним ╕з ефективних метод╕в щодо п╕двищення самоповаги ╕ осмислення значущост╕ власного життя, на думку присутн╕х, ╓ участь молод╕ в благод╕йних акц╕ях, коли вона перейма╓ться, зокрема, збором кошт╕в на порятунок хворих ╕ почина╓ усв╕домлювати, яким безц╕нним даром ╓ те, що вчора здавалося нудними набридлими буднями. Ленара Меметова, яка представляла фонд Анатол╕я та Юл╕╖ Романюк «Я хочу жити», розпов╕ла про д╕тей, котр╕ потребують коштовно╖ медично╖ допомоги, ╕нод╕ за кордоном, ╕ про те, яку неоц╕ниму допомогу надають ╖м у цьому юн╕ волонтери. Вони орган╕зовували благод╕йн╕ спектакл╕, збираючи з╕рок найв╕дом╕ших талант-шоу, проводили спектакл╕ у школах власними силами.
А член благод╕йно╖ орган╕зац╕╖ «Процв╕таючий Крим» Серг╕й Миколайович Папанов ма╓ нам╕р навертати молодь до зм╕стовного осмисленого життя граючись, з допомогою квест-клубу. ╤гри ц╕ ненав’язливо виховуватимуть саме т╕ якост╕, яких сьогодн╕ так браку╓ молодим. Адже вони майже не читають, ╕, за словами пана Серг╕я, в ╖хньому розум╕нн╕, прим╕ром, Безухов — це чолов╕к, який не ма╓ вух. У клуб╕ юнь збагачуватиметься в ╕гров╕й форм╕ знаннями, розвиватиме творч╕ зд╕бност╕, особливо якщо когось ц╕кавить сцена, бо за профес╕╓ю Серг╕й Миколайович — артист.
Учасники «круглого столу» вир╕шили продовжувати под╕бн╕ з╕брання й надал╕. ╤ хоча це, звичайно, краще, н╕ж н╕чого, та вир╕шити щось кардинально можна лише запроваджуючи у сусп╕льств╕ здорову мораль, побудовану на одв╕чних беззаперечних ц╕нностях. Бо ╕ 7% громадськи активних молодих людей — теж п╕д питанням. Щойно по «╤нтеру» «рекламували» 25-р╕чного мера, який р╕к тому спробував з╜валтувати ╕ вбив ж╕нку. ╤ увесь цей р╕к в╕н не виснажував себе муками Раскольникова, що вкоротив в╕ку бабус╕-процентщиц╕, а ╖в, пив, жирував ╕ тримав людей у страхов╕. А в кра╖н╕, де таке можливо, не варто покладати особливих над╕й на квест-клуби, бо для них ╓ надто потужна виховна альтернатива.
╤ недаремно ж сьогодн╕ «бабусин╕ казки» про те, що треба бути слухняними, старанними ╕ добре вчитися, викликають у молод╕ т╕льки роздратування. Чула неодноразово, востанн╓ — на цьогор╕чному випускному дзвонику в╕д класно╖ кер╕вниц╕, що дв╕╓чники та розбишаки досягають в житт╕ б╕льшого, н╕ж зразков╕ учн╕. Тому ╕ доводиться декому з колишн╕х в╕дм╕нниць та червонодипломниць мити в ╖хн╕х оф╕сах п╕длогу — адже тут б╕льше платять. А пот╕м як господар, так ╕ прибиральниця зазирають в чарку. Хтось — «╕з жиру», а хтось — «з горя». Ось ╕ спробуй за таких умов сформувати правильн╕ ц╕нн╕сн╕ ор╕╓нтири, про як╕ б не довелося пот╕м пошкодувати!

Тамара СОЛОВЕЙ

ТИМ ЧАСОМ...

Зг╕дно з оф╕ц╕йною статистикою, впродовж рок╕в незалежност╕ Укра╖ни за кордон ви╖хало 2,7 млн. громадян. Про це пов╕домила головний науковий сп╕вроб╕тник Нац╕онального ╕нституту стратег╕чних досл╕джень Олена Малиновська п╕д час конференц╕╖ в рамках проекту «Ефективне управл╕ння трудовою м╕грац╕╓ю та ╖╖ квал╕ф╕кац╕йними аспектами».
«Упродовж рок╕в незалежност╕, за даними нашо╖ оф╕ц╕йно╖ статистики, за кордон ви╖хало 2,7 м╕льйона ос╕б, з яких близько 2 м╕льйон╕в — у кра╖ни СНД та понад 700 тисяч — в ╕нш╕ кра╖ни св╕ту. Проте перепис населення, що проводився у 2001 роц╕, показав, що д╕йсн╕ м╕грац╕йн╕ втрати були у 1,7 рази б╕льш╕ за т╕, що були заф╕ксован╕ оф╕ц╕йною статистикою», — зазначила О. Малиновська.
За ╖╖ словами, першочерговою причиною м╕грац╕╖ укра╖нц╕в залиша╓ться економ╕чна нестаб╕льн╕сть. «Про причини ем╕грац╕╖ укра╖нц╕в говорити зайве, можу лише навести сп╕вв╕дношення середньо╖ зароб╕тно╖ плати. У 2010 роц╕ середня зароб╕тна плата в Укра╖н╕ становила 4% зароб╕тно╖ плати в Н╕меччин╕, 6% — в ╤тал╕╖, 7% — в ╤спан╕╖, 20% — у Польщ╕ та Рос╕╖. Коментар╕в ц╕ дан╕ не потребують», — додала О. Малиновська.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 31.05.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11828

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков