Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3382)
З потоку життя (6597)
Душі криниця (3569)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1518)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1688)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОСТОВ╤ КРИМСЬКОМУ ТАТАРИНУ ДАЛИ 17 РОК╤В КОЛОН╤╥ СУВОРОГО РЕЖИМУ
В╕дбулося заключне судове зас╕дання у «справ╕ Енвера Сейтосманова».


У КАЗАХСТАН╤ ХУДОЖНИК ПРИЙШОВ ДО ПОСОЛЬСТВА УКРА╥НИ ВИБАЧАТИСЯ ЗА ЗАЯВУ ТОКА╢ВА ПРО КРИМ – ЙОМУ НЕ ДОЗВОЛИЛА ОХОРОНА
Практично в╕дразу його схопили сп╕вроб╕тники спец╕ал╕зовано╖ служби охорони, як╕ вирвали з його...


СПЕЦСЛУЖБИ РФ ВЛАШТУВАЛИ АНТИУКРА╥НСЬКИЙ «КРУГЛИЙ СТ╤Л» П╤Д ЧАС ФОРУМУ ООН
Про це пов╕домив на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook громадський ╕ пол╕тичний д╕яч, колишн╕й пост╕йний...


ЖУРНАЛ╤СТИ ОПУБЛ╤КУВАЛИ РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ПРО Б╤ЗНЕС, ЩО ПРАЦЮ╢ В КРИМУ В ОБХ╤Д САНКЦ╤Й
Команда журнал╕ст╕в-розсл╕дувач╕в телеканалу "Настоящее время" ╕ про╓кту "Мун╕ципальний сканер"...


КНИГИ ВИДАВНИЦТВА «ДН╤ПРО» ╢ В КОЖН╤Й Б╤БЛ╤ОТЕЦ╤ – В╤Д С╤ЛЬСЬКО╥ ДО АКАДЕМ╤ЧНО╥
28 листопада в ки╖вському Музе╖ книги ╕ друкарства Укра╖ни в╕дкрилась виставка «Ой...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 05.04.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 05.04.2013
ГОВЕРЛЯНА – 2013

В╕тер мандр╕в

Туристи Прибужжя взяли участь у традиц╕йному масовому зимовому сходженн╕ на Говерлу. Орган╕зован╕ актив╕стами БФ «Еко-милосердя» з м╕ста Сосн╕вки, вони найчисленн╕шою командою разом з ╕ншими учасниками «Говерляни — 2013» рушили у засн╕жен╕ Карпати…
Неспод╕ван╕ веснян╕ сн╕гопади спричинили в народ╕ хвилювання, нав╕ть вплинули на плани багатьох людей. Але не завадили проведенню 10-го юв╕лейного (з моменту в╕дродження) традиц╕йного масового сходження турист╕в Укра╖ни на найвищу вершину Укра╖нських Карпат – гору Говерлу (2061 м над р╕внем моря). Звичайно, дехто таки злякався негоди ╕ в╕дмовився в╕д походу, але тепер шкоду╓ про нер╕шуч╕сть… Сходження в╕дбулося в запланований день – 23 березня! Як завжди, спец╕альним потягом (цього разу б╕льше чотирьох сотень учасник╕в) через н╕чну замет╕ль прибули у селище Ворохту ╤вано-Франк╕всько╖ област╕. ╤ неабияк вт╕шен╕ ясною, св╕тлою дниною ущелиною р╕чки Прут через навчально-спортивну базу ол╕мп╕йсько╖ п╕дготовки «Заросляк» туристи почали сходження.
…Коли йдеш б╕лою стежиною, спочатку пом╕ж високих засн╕жених предв╕чних смерек, понад схованим п╕д сн╕говою периною Прутом, дал╕ – в╕дкритим простором, все вище – до омр╕яно╖ вершини, то спогляда╓ш незр╕внянно╖ краси карпатськ╕ кра╓види, а над головою – яскраве сонечко, яке вже об╕ця╓ весну, ╕ син╓ небо, аж до сл╕з в очах, ╕ у в╕льному пад╕нн╕ так╕ вз╕рчаст╕ блиск╕тки-сн╕жинки, як╕ легко опускаються на все, що ╓ довкола… А довкола – б╕ла-б╕ла краса, а по т╕й крас╕ руха╓ться неспод╕ваною вервечкою все вгору ╕ вгору к╕лькасот дивак╕в… Та якби тою дивакуват╕стю захопити вс╕х ╕ переконати, що дуже важливо час в╕д часу виходити з дому, в╕дриваючись в╕д телев╕зор╕в та ╤нтернету, ╕ вдихати на повн╕ груди св╕же пов╕тря, ╕ топити погляд у г╕рському простор╕, ╕ просто в╕дчувати час ╕ в╕чн╕сть, набираючись здоров’я, бадьорост╕, гарного настрою! Це все допоможе згодом, коли опустишся на гр╕шну землю – в долину, до буденних справ, до щоденних турбот…
 «Говерляна — 2013» з╕брала 410 учасник╕в з р╕зних м╕сцевостей Укра╖ни. Звичайно, найб╕льше турист╕в було з Льв╕вщини, але загалом географ╕я учасник╕в дуже широка. Були ╕ закордонн╕ друз╕: з Польщ╕ прибуло 14 любител╕в Карпат. ╤ серед них добрий друг укра╖нських турист╕в – знаменитий М╕хал Рачинський. В╕н часто бере участь у туристських заходах Федерац╕╖ спортивного туризму Укра╖ни. Хоча пану М╕халу вже б╕льше 70-ти рок╕в, та в╕н у гарн╕й спортивн╕й форм╕, завжди усм╕хнений ╕ добрим словом п╕дбадьорю╓ ╕нших.
Очолював штаб «Говерляни — 2013» перший в╕це-президент Льв╕всько╖ обласно╖ федерац╕╖ спортивного туризму Богдан Генега. Начальником сходження був Михайло Сидоров. До складу штабу також входили Тарас Блист╕в, Михайло Явор╕вський та Тарас Пахолюк. Вперше у «Говерлян╕» взяв участь в╕це-президент Федерац╕╖ спортивного туризму Укра╖ни Володимир Соколов. Метою сходження ╓ в╕дкриття туристсько-спортивного сезону на Льв╕вщин╕ та вшанування пам’ят╕ в╕домого льв╕вського туриста Ореста Коп╕йчука. Завданням цьогор╕чно╖ «Говерляни» ╓ в╕дзначення д╕яльност╕ видатного д╕яча укра╖нсько╖ нац╕онально╖ ф╕зично╖ культури ╤вана Боберського, в╕дродження та розвиток традиц╕й проведення масових туристських заход╕в, пропаганда та популяризац╕я здорового способу життя через туризм…
Орган╕затори, зваживши на висок╕ св╕ж╕ сн╕ги, прийняли р╕шення зробити урочистий м╕тинг не на сам╕й вершин╕, а на п╕дступах до не╖. Велика к╕льк╕сть людей могла спричинити зсув сн╕гу, тому на саму вершину п╕днялось т╕льки 11 учасник╕в сходження, як╕ мали в╕дпов╕дну п╕дготовку ╕ спорядження. За ус╕ десять сходжень т╕льки вдруге було прийнято таке р╕шення, адже безпека турист╕в перш за все. Звичайно, значення походу в╕д цього не зменшилось, настр╕й турист╕в не пог╕ршився, а краса Карпат полонила ус╕х!
Цьогор╕чна «Говерляна» — юв╕лейна. Про ╕стор╕ю «Говерлян» розпов╕в на м╕тингу президент ЛОФСТ Тарас Пахолюк. Ус╕ учасники сходження вшанували загиблих д╕яч╕в туризму хвилиною мовчання ╕ сп╕льною молитвою та послухали спогади друз╕в ╕ соратник╕в цих в╕домих людей. А тод╕ просторами Карпат лунав Г╕мн Укра╖ни! На цьому урочистост╕ не зак╕нчились. Коли вс╕ спустилися до потяга, мали час на в╕дпочинок, а тод╕ – увечер╕ – було нагородження багатьох мандр╕вник╕в. Найстарший учасник сходження – Мар’ян Волошин. Йому 76 рок╕в минуло ще у листопад╕. А наймолодший турист «Говерляни — 2013» — Олежик Гарькавий. Йому на другий день п╕сля сходження виповнилось 7 рочк╕в! В╕н з мамою Олесею був у склад╕ команди БФ «Еко-милосердя» з м╕ста Сосн╕вки, яка отримала нагороду за наймасов╕шу участь у поход╕. Цього разу екомилосерд╕вц╕ запросили до ц╕каво╖ мандр╕вки б╕льше 50-ти чолов╕к. Таку нагороду сосн╕вчани отримують не вперше. До реч╕, у команд╕ «Еко-милосердя» — учасники з багатьох населених пункт╕в: Сосн╕вки, Червонограда, Г╕рника, Львова, Борислава, Дублян, Родатич (Городоцький район), Кролевця (Сумщина), Лип╕вц╕в (Перемишлянський район), Дубна (Р╕вненщина), Нет╕шина (Хмельниччина). Нагороду в╕д ЛОФСТ отримав президент БФ «Еко-милосердя» Павло Савчук за орган╕зац╕ю найчисленн╕шо╖ команди, за вагомий внесок у розвиток туризму на Льв╕вщин╕ та з нагоди недавнього юв╕лею. Вс╕ туристи отримали пам’ятн╕ посв╕дки учасника сходження.
Цьогор╕чна засн╕жен╕сть не стала на завад╕ любителям зимового купання у Прут╕. Хоч до р╕чки майже неможливо було п╕дступити, все ж знайшлися спритники, що протоптали дор╕жку до дзюркотливого струмочка, ╕ традиц╕йне говерлянське купання в╕дбулося!

В╕ра ОЛЕШ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 05.04.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11614

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков