"Кримська Свiтлиця" > #22 за 30.05.2008 > Тема "Душі криниця"
#22 за 30.05.2008
КОНСОЛ╤ДАЦ╤Я БЕЗ ПОЛ╤ТИЗАЦ╤╥
Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко пров╕в зустр╕ч з делегац╕╓ю Константинопольського патр╕архату, п╕д час яко╖ висловив вдячн╕сть за т╕ зусилля, яких доклада╓ Константинопольський патр╕архат щодо консол╕дац╕╖ православних церков. «Ми вс╕ляко п╕дтриму╓мо ваш╕ зусилля, як╕ ви проводите у християнському св╕т╕», - сказав в╕н, пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ з посиланням на оф╕ц╕йне ╕нтернет-представництво Глави держави. В. Ющенко висловив позиц╕ю оф╕ц╕йно╖ влади ╕ укра╖нського духовенства щодо прагнення ╓дност╕ укра╖нських церков. «╤ укра╖нська в╕руюча громада, ╕ держава переконан╕ в тому, що ми повинн╕ рухатися до церковного порозум╕ння, до зближення ╕з материнською церквою Константинопольського патр╕архату», - зазначив в╕н, додавши, що «Укра╖на йде ц╕╓ю дорогою». Президент подякував за нин╕шн╕й в╕зит представникам Константинопольського патр╕архату, наголосивши на його важливост╕ напередодн╕ святкування 1020-р╕ччя хрещення Рус╕ ╕ передав запрошення Вселенському Патр╕арху Варфолом╕ю ╤ взяти участь в урочистостях до ц╕╓╖ дати, що в╕дбудуться наприк╕нц╕ липня в Укра╖н╕. З╕ свого боку, представники патр╕архату подякували за можлив╕сть, перебуваючи в Укра╖н╕, вивчити оч╕кування та побажання православних церков щодо ╖хньо╖ консол╕дац╕╖, зазначивши, що цей процес ╓ ефективним, коли вс╕ сторони готов╕ робити св╕й внесок у нього. Вони також в╕дзначили зусилля Президента Укра╖ни як оф╕ц╕йно╖ особи, яка без пол╕тизац╕╖ сприя╓ такому процесу.
ДО 1020-Р╤ЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КИ╥ВСЬКО╥ РУС╤ Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко пров╕в зустр╕ч ╕з Предстоятелем УПЦ КП Патр╕архом Ф╕ларетом, п╕д час яко╖ обговорив з ним п╕дготовку до святкування 1020-р╕ччя Хрещення Ки╖всько╖ Рус╕. Як переда╓ УКР╤НФОРМ з посиланням на оф╕ц╕йне ╕нтернет-представництво Глави держави, Ющенко висловив спод╕вання, що майбутн╓ святкування буде спрямоване на консол╕дац╕ю укра╖нського сусп╕льства, а сп╕льн╕ святков╕ заходи сприятимуть зближенню православних церков Укра╖ни р╕зних юрисдикц╕й. Це свято повинне нагадати, що саме з Ки╓ва християнство поширилося по вс╕й Ки╖вськ╕й Рус╕, вважа╓ Президент. З метою урочистого святкування в Укра╖н╕ протягом липня-серпня 2008 року 1020-р╕ччя Хрещення Ки╖всько╖ Рус╕ та на п╕дтримку ╕н╕ц╕ативи громадськост╕ Президент п╕дписав Указ «Про святкування в Укра╖н╕ 1020-р╕ччя хрещення Ки╖всько╖ Рус╕», зг╕дно з яким створено Орган╕зац╕йний ком╕тет з п╕дготовки ╕ святкування. До складу ком╕тету включен╕ представники Церков трьох православних юрисдикц╕й, а також УГКЦ.
СВЯТО ДУХОВНОСТ╤ ТА ДЕРЖАВНОСТ╤ Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко пров╕в зустр╕ч з Предстоятелем Укра╖нсько╖ автокефально╖ православно╖ церкви Блаженн╕шим Мефод╕╓м. П╕д час зустр╕ч╕ обговорювалися питання, пов’язан╕ з╕ святкуванням 1020-р╕ччя Хрещення Рус╕, пов╕домила президентська прес-служба. Ющенко висловив переконання, що святкування ц╕╓╖ дати сприятиме подальшому утвердженню християнських ц╕нностей у нашому сусп╕льств╕. Глава держави спод╕ва╓ться, що урочистост╕ на честь 1020-р╕ччя Хрещення Рус╕ сприятимуть подоланню розколу в укра╖нському православ’╖. «Ми будемо йти дорогою д╕алогу. Це святкування в першу чергу повинно бути кроком до ╓днання ус╕х православних церков», - наголосив В. Ющенко. За пов╕домленням прес-служби Президента, В╕ктор Ющенко пров╕в також телефонну розмову з Предстоятелем Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Володимиром (Сабоданом), п╕д час яко╖ обговорив з ним п╕дготовку святкування 1020-р╕ччя Хрещення Ки╖всько╖ Рус╕. Як переда╓ УКР╤НФОРМ з посиланням на оф╕ц╕йне ╕нтернет-представництво Глави держави, у розмов╕ Президент особливо наголосив на тому, що це свято не лише нашо╖ духовност╕, але й нашо╖ державност╕.
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 30.05.2008 > Тема "Душі криниця"
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5963
|