Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4600)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4291)
Українці мої... (1719)
Резонанс (2369)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1873)
Крим - наш дім (1481)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (257)
Бути чи не бути? (479)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (284)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НАГОРОДА ДЛЯ ТИХ, ХТО Ц╤НУ╢ Р╤ДНЕ СЛОВО
«Обличчя Незалежност╕» – в╕дзнака для тих, хто виборював ╕ продовжу╓ виборювати...


ОДЕСИТ – ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ЦЕНТРАЛЬНО╥ РАДИ УНР
У жовтн╕ в╕дзнача╓ться 140 рок╕в в╕домому пол╕тичному д╕ячев╕ час╕в визвольних змагань та...


Ярослав Грицак: ВИХ╤Д ╤З «РУССКОГО МИРА» БУДЕ ДЛЯ НАС ПЕРЕМОГОЮ
«Це не к╕нець, це нав╕ть не початок к╕нця, але, можливо, це к╕нець початку»…


СПОМИН ПРО ╤ЛОВАЙСЬКУ ТРАГЕД╤Ю ╤ РУСЛАНА ГАНУЩАКА
У Ки╓в╕ в╕дбувся показ ╕ обговорення документального ф╕льму Руслана Ганущака «Два дн╕ в...


У ЛЬВОВ╤ ПОПРОЩАЛИСЯ З АНДР╤╢М ПАРУБ╤╢М
Тисяч╕ людей прийшли провести Андр╕я Паруб╕я в останню путь…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 01.09.2006 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 01.09.2006
╤ван ФРАНКО: «НАШ╤ ВИЗИСКУВАЧ╤ ╤ ТИРАНИ СИДЯТЬ У НАС САМИХ...»

 Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко взяв участь в урочист╕й академ╕╖ з нагоди 150-р╕ччя ╤вана Франка, яка в╕дбулася у Льв╕вському нац╕ональному театр╕ опери та балету.
 Виступаючи перед з╕бранням, Глава держави наголосив, що ц╕нност╕, як╕ спов╕дував ╤ван Франко, донин╕ залишаються «загально-укра╖нськими ╕ актуальними». «Франкове життя – це пост╕йний д╕алог з нац╕╓ю, непростий, важкий, критичний, але ╕ люблячий», – сказав В╕ктор Ющенко.
 Президент в╕дзначив, що у сво╓му житт╕ ╕ творчост╕ класик уникав пафосу ╕ закликав укра╖нц╕в брати з нього приклад. «Давно потр╕бно навчитися говорити про Укра╖ну в практичн╕й тональност╕, без жалю, без плачу, без ревнощ╕в ╕ доказування, хто б╕льший укра╖нець», – сказав В. Ющенко.
 У цьому контекст╕ Глава держави в╕дзначив, що нац╕ональне порозум╕ння ╕ злагода ╓ запорукою укра╖нсько╖ перспективи. «Влад╕ треба вчитися шанувати нац╕ю, сво╓ слово ╕ людей, працювати в╕дкрито, бачити в╕льного журнал╕ста, незалежного суддю. Укра╖нцям – чути ╕ бачити одне одного ╕ не в╕дмовлятися заради власного комфорту в╕д найменшо╖ сво╓╖ частки, яка не впису╓ться в загальн╕ стандарти. З цих часток склада╓ться сусп╕льство», – сказав Президент.
 Глава держави процитував ╤вана Франка, який писав, що «наш╕ визискувач╕ ╕ тирани сидять у нас самих», застер╕гаючи укра╖нц╕в в╕д в╕дчуття поразки ╕ розчарування. «Я не хочу, щоб цей стан потрапив на ╜рунт сьогодн╕шн╕х дн╕в», – сказав Президент.
 На переконання В╕ктора Ющенка, справжня загроза для Укра╖ни нин╕ лежить в гуман╕тарн╕й сфер╕ ╕ саме проти ц╕╓╖ небезпеки укра╖нська нац╕я повинна консол╕дуватися. Президент наголосив, що непорушн╕ ор╕╓нтири укра╖нсько╖ державност╕ – це демократ╕я, укра╖нська нац╕ональна ╕дентичн╕сть, економ╕чний розвиток ╕ ╓вропейська приналежн╕сть Укра╖ни. «Це догмати, на яких сто╖ть Укра╖на», – сказав Президент.
 При цьому Глава держави в╕дзначив, що основою нац╕╖ ╓ мова, в╕дтак держава повинна не ховатися в╕д проблем ╕ розробити сучасну мовну стратег╕ю. ╥╖ вимоги, на думку В. Ющенка, так╕. Альтернативи державност╕ укра╖нсько╖ мови нема╓ ╕ не може бути. Укра╖нська мова ма╓ стати мовою доступно╖ книги, осв╕ти, телебачення та к╕но. Держава повинна забезпечувати п╕дтримку мов нац╕ональних меншин через систему осв╕ти.
 Порушуючи ╕нш╕ проблеми в гуман╕тарн╕й сфер╕, Глава держави висловився за визнання Голодомору актом геноциду ╕ надання во╖нам ОУН-УПА належного статусу й державно╖ п╕дтримки.
 Президент також наголосив на завданн╕ держави популяризувати здобутки видатних укра╖нських д╕яч╕в за кордоном. Йдеться, зокрема, про п╕дтримку ╕ноземних переклад╕в укра╖нських книжок, видання укра╖нською та англ╕йською мовами енциклопед╕╖ Укра╖ни та св╕тового укра╖нства. «Потр╕бно зд╕йснити культурний прорив до св╕ту, який ╕нод╕ не зна╓ ╕ не розум╕╓ нас», – сказав Президент.
П╕сля свого виступу В╕ктор Ющенко вручив державн╕ нагороди, приурочен╕ Франковому юв╕лею. Серед нагороджених композитор Мирослав Скорик, професор Михайло Гнатюк, актор Святослав Максимчук, л╕тератор Ярослав Гнат╕в. 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 01.09.2006 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4089

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков