Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4683)
З потоку життя (7300)
Душі криниця (4376)
Українці мої... (1739)
Резонанс (2503)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1893)
Крим - наш дім (1718)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (267)
Бути чи не бути? (536)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (324)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОШТА КРИМУ ОБМЕЖУ╢ РОБОТУ ЧЕРЕЗ ДЕФ╤ЦИТ ПАЛЬНОГО
Тепер машини з поштою ╕з С╕мферополя до район╕в ╕ м╕ст Криму при╖жджають лише дв╕ч╕ на...


БЛЕКАУТ У КРИМУ
Окупанти зн╕мають трансформатори з насосних станц╕й П╕вн╕чнокримського каналу…


«НАПРУГА ЗБЕР╤ГАТИМЕТЬСЯ»
Окупанти заявили, що не можуть скласти граф╕ки постачання електрики та бензину у Криму…


ЗСУ П╤ДТВЕРДИЛИ УРАЖЕННЯ БАЛАКЛАВСЬКО╥ ТЕС У СЕВАСТОПОЛ╤
Тимчасово окупований Крим - це во╓нно-лог╕стичний хаб рос╕йсько╖ арм╕╖…


«ПЕКЛО Т╤ЛЬКИ ПОЧИНА╢ТЬСЯ»
Укра╖на в╕др╕за╓ Крим з суш╕, моря та пов╕тря…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 24.04.2026 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 24.04.2026
ПИТАННЯ КРИМУ НЕ МОЖУТЬ ВИР╤ШУВАТИСЯ БЕЗ УЧАСТ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

Будь-як╕ мирн╕ домовленост╕, укладен╕ п╕д примусом, не матимуть юридично╖ сили за нормами м╕жнародного права ╕ не забезпечать сталого миру.

Про це в коментар╕ Укр╕нформу за результатами в╕зиту до Туреччини та участ╕ в Антал╕йському дипломатичному форум╕ сказав л╕дер кримськотатарського народу Мустафа Джем╕л╓в.

«В╕денська конвенц╕я про право м╕жнародних договор╕в ч╕тко вказу╓, що якщо угоди п╕дписуються п╕д загрозою застосування в╕йськових сил, п╕д примусом, то вони не мають юридично╖ сили. Тому, нав╕ть якщо, г╕потетично припустимо, нас змусять п╕дписати таку угоду, це буде просто передишка перед новою в╕йною», - зауважив Джем╕л╓в.

За словами л╕дера кримськотатарського народу, ╓диним реальним шляхом до миру ╓ повне виведення рос╕йських в╕йськ з територ╕╖ Укра╖ни, а будь-як╕ переговори без цього кроку не мають перспектив.

«Якщо ви (рос╕яни - ред.) д╕йсно хочете зак╕нчення ц╕╓╖ в╕йни, просто вивед╕ть сво╖ в╕йська. Б╕льше н╕чого не треба», - зазначив Джем╕л╓в.

На його переконання, вимоги Рос╕╖ щодо територ╕альних поступок ╓ неприйнятними ╕ суперечать м╕жнародному праву, а сам формат переговор╕в у нин╕шн╕х умовах не може дати результату.

Окремо Джем╕л╓в звернув увагу на ситуац╕ю з кримськотатарськими пол╕тичними в’язнями, зазначивши, що Рос╕я св╕домо не включа╓ ╖х до обм╕н╕в, щоб придушити спротив на п╕востров╕.

Водночас в╕н п╕дкреслив, що питання Криму не можуть вир╕шуватися без участ╕ кримськотатарського народу, а Меджл╕с ма╓ бути ключовим суб’╓ктом у цьому процес╕.

«Як ми говоримо: "н╕чого про Укра╖ну без Укра╖ни", то теж саме н╕чого про Крим без кримськотатарського народу. Тому це оф╕ц╕йне визнання Меджл╕су кримськотатарського народу також говорить про те, що в╕н ма╓ бути ключовим суб’╓ктом у вир╕шенн╕ питань Криму", - наголосив Джем╕л╓в.

Кримськотатарський л╕дер також досить скептично оц╕нив можлив╕сть досягнення результативних домовленостей у межах м╕жнародних майданчик╕в, зазначивши, що без зм╕ни позиц╕╖ Рос╕╖ так╕ переговори залишатимуться безперспективними.

Як пов╕домляв Укр╕нформ, у грудн╕ минулого року в Анкар╕ в╕дбулася презентац╕я книги про ╕стор╕ю нац╕онального руху кримських татар, житт╓вий шлях та здобутки нац╕онального л╕дера кримськотатарського народу Мустафи Джем╕л╓ва "Життя, присвячене Батьк╕вщин╕".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 24.04.2026 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=27825

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков