Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4600)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4291)
Українці мої... (1719)
Резонанс (2369)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1873)
Крим - наш дім (1481)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (257)
Бути чи не бути? (479)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (284)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НОВА ХВИЛЯ МОБ╤Л╤ЗАЦ╤╥
У Рос╕╖ та Криму масово пов╕домляють про пов╕стки у додатку з держпослугами та СМС…


ЗА ВИНЯТКОВУ ГРОМАДЯНСЬКУ МУЖН╤СТЬ
Пол╕тув'язнена з Криму Данилович отримала М╕жнародну прем╕ю ╓вропейсько╖ пам'ят╕ та сов╕ст╕ 2025...


РОДИЧ╤ Н╤ЧОГО НЕ ЗНАЛИ
Зниклий понад 1,5 року тому Анатол╕й Кобзар знайшовся в кримському С╤ЗО…


╤З КРИМУ ВДАЛОСЯ ВРЯТУВАТИ ЮНАКА
Його намагалися примусово «моб╕л╕зувати» до росарм╕╖…


КРИМСЬКИЙ ОКУПАЦ╤ЙНИЙ ПРИЗОВ
У Криму за час окупац╕╖ до лав ЗС РФ залучили майже 53 тисяч╕ людей…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 02.05.2025 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#18 за 02.05.2025
ЗА РОЗПАЛЮВАННЯ НАЦ╤ОНАЛЬНО╥ ВОРОЖНЕЧ╤

Директора ╤нституту мед╕акомун╕кац╕й окупац╕йного Кримського ун╕верситету ╕м. Вернадського судитимуть за розпалювання нац╕онально╖ ворожнеч╕, колаборац╕йну д╕яльн╕сть та виправдовування збройно╖ агрес╕╖ РФ проти Укра╖ни. Йому загрожу╓ до 12 рок╕в ув'язнення.

Про це пов╕домля╓ прокуратура АР Крим та м. Севастополя, переда╓ Укр╕нформ.

"Прокуратурою автоном╕╖ скеровано до суду обвинувальний акт щодо директора ╤нституту мед╕акомун╕кац╕й, мед╕атехнолог╕й та дизайну окупац╕йного Кримського федерального ун╕верситету ╕м. В.╤. Вернадського, який виправдовував збройну агрес╕ю проти Укра╖ни та закликав до зм╕ни меж ╖╖ територ╕╖. Йому ╕нкрим╕новано публ╕чн╕ заклики до вчинення д╕й з метою зм╕ни меж територ╕╖ та державного кордону Укра╖ни (чч. 1, 2 ст. 110 КК Укра╖ни), колаборац╕йну д╕яльн╕сть (ч. 6 ст. 111-1 КК Укра╖ни), умисн╕ д╕╖, спрямован╕ на розпалювання нац╕онально╖ ворожнеч╕ (ч. 1 ст. 161 КК Укра╖ни) та виправдовування збройно╖ агрес╕╖ рф проти Укра╖ни, вчинене з використанням мед╕а (ч. 3 ст. 436-2 КК Укра╖ни)", - йдеться у пов╕домленн╕.

Зазнача╓ться, що у 2022-2023 роках обвинувачений, будучи членом правл╕ння кримського в╕дд╕лення журнал╕ст╕в РФ та очолюючи один з п╕дрозд╕л╕в окупац╕йного ун╕верситету ╕м. Вернадського, в╕в авторську програму на пропагандистському телеканал╕ «М╕ллет». У н╕й в╕н систематично транслював рос╕йськ╕ наративи, п╕дтримуючи окупац╕ю Криму та ╕нших рег╕он╕в Укра╖ни.

Зокрема «мед╕йник» наголошував на «╕сторичному зв’язку» тимчасово окупованих територ╕й з Рос╕╓ю, позитивно оц╕нював «╖х зв╕льнення у ход╕ СВО» та стверджував, що «Укра╖ни як держави не ма╓ ╕снувати у майбутньому».

Позиц╕онуючи себе «учасником ╕нформац╕йно╖ в╕йни на боц╕ РФ», обвинувачений акцентував, що у д╕йсност╕ держава-агресор «бореться з колективною ╢вропою п╕д жовто-блакитними знаменами». При цьому, в╕н пропонував «в╕двозити до укра╖нського в╕йськкомату» ус╕х кримчан, як╕ п╕дтримують ЗСУ, розпалюючи тим самим нац╕ональну ворожнечу.

За вказан╕ д╕╖ йому загрожу╓ до 12 рок╕в позбавлення вол╕, додали в прокуратур╕.

Як пов╕домило Укр╕нформу джерело у правоохоронних органах, обвинуваченого звати Мащенко Олександр Петрович.

Ран╕ше Укр╕нформ пов╕домляв, що за час окупац╕╖ Криму заре╓строван╕ понад 3800 крим╕нальних справ. За статтею «Колаборац╕йна д╕яльн╕сть» прокуратурою та органами досудового розсл╕дування АР Крим та м. Севастополя розпочат╕ 578 крим╕нальних проваджень. З них 202 крим╕нальн╕ провадження за статтею про колаборац╕йну д╕яльн╕сть розпочато у 2024 роц╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 02.05.2025 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=26935

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков