"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2025 > Тема "Крим - наш дім"
#9 за 28.02.2025
БЕЗ ВИЗВОЛЕННЯ КРИМУ НЕ МОЖЕ БУТИ ДОСЯГНУТО СПРАВЕДЛИВОГО Й ТРИВАЛОГО МИРУ
Голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав США зд╕йснювати будь-як╕ спроби досягнення миру для Укра╖ни лише за участ╕ та згоди укра╖нського народу та Укра╖нсько╖ держави.
Про це в╕н заявив п╕д час форуму "11 рок╕в в╕йни. Точка в╕дл╕ку: Крим", переда╓ кореспондент Укр╕нформу.
"Ми зверта╓мося до м╕жнародно╖ сп╕льноти, зокрема до США, з закликом зд╕йснювати будь-як╕ спроби досягнення миру для Укра╖ни лише за участ╕ та згоди укра╖нського народу ╕ Укра╖нсько╖ держави. А будь-як╕ спроби вир╕шення подальшо╖ дол╕ Криму, лише за участ╕ та згоди кор╕нного кримськотатарського народу та Укра╖нсько╖ держави. Крим ╓ колискою кримськотатарського народу, його р╕дною землею та нев╕дд╕льною частиною укра╖нсько╖ держави. Крим - це Укра╖на. Н╕чого про Укра╖ну без Укра╖ни. Н╕чого про Крим без Укра╖ни та кримськотатарського народу", - сказав в╕н.
Чубаров наголосив, що питання деокупац╕╖ Криму ма╓ залишатися на м╕жнародному порядку денному, "попри вс╕ намагання Рос╕╖ представити питання окупованого п╕вострова як н╕бито остаточно вир╕шене".
"Будь-як╕ пропозиц╕╖, з чи╓╖ б сторони вони не виходили, якщо вони передбачатимуть поступку Укра╖ни частини сво╓╖ територ╕╖ як умову припинення в╕йни, мають бути в╕дхилен╕ укра╖нським сусп╕льством ╕ владою Укра╖ни. Без зв╕льнення Криму не може бути досягнуто справедливого ╕ довготривалого миру, який забезпечить захист прав ╕ ╕нтереси вс╕х громадян Укра╖ни, ╖хню свободу ╕ безпеку", - зауважив в╕н.
Глава Меджл╕су нагадав, що за 11 рок╕в рос╕йсько╖ окупац╕╖ Крим перетворено на в╕йськовий плацдарм, зв╕дки зд╕йснюються ракетн╕ удари та атаки бойовими безп╕лотниками по материков╕й частин╕ Укра╖н╕, по цив╕льних об'╓ктах, житлових будинках, школах.
"Рос╕йська влада порушу╓ права цив╕льного населення Укра╖ни, зд╕йсню╓ репрес╕╖ та проводить злочинну моб╕л╕зац╕ю мешканц╕в Криму, проводить ц╕леспрямоване знищення етн╕чно╖ та громадсько╖ ╕дентичност╕ укра╖нських громадян", - додав в╕н.
Водночас Чубаров зауважив, що попри вс╕ ц╕ зусилля окупант╕в, кримськ╕ татари, укра╖нц╕ та вс╕ мешканц╕ Криму продовжують спротив окупац╕╖, а тисяч╕ вих╕дц╕в з Криму боронять кра╖ну у склад╕ Сил безпеки та оборони Укра╖ни.
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2025 > Тема "Крим - наш дім"
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=26763
|