Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4600)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4291)
Українці мої... (1719)
Резонанс (2369)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1873)
Крим - наш дім (1481)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (257)
Бути чи не бути? (479)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (284)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НОВА ХВИЛЯ МОБ╤Л╤ЗАЦ╤╥
У Рос╕╖ та Криму масово пов╕домляють про пов╕стки у додатку з держпослугами та СМС…


ЗА ВИНЯТКОВУ ГРОМАДЯНСЬКУ МУЖН╤СТЬ
Пол╕тув'язнена з Криму Данилович отримала М╕жнародну прем╕ю ╓вропейсько╖ пам'ят╕ та сов╕ст╕ 2025...


РОДИЧ╤ Н╤ЧОГО НЕ ЗНАЛИ
Зниклий понад 1,5 року тому Анатол╕й Кобзар знайшовся в кримському С╤ЗО…


╤З КРИМУ ВДАЛОСЯ ВРЯТУВАТИ ЮНАКА
Його намагалися примусово «моб╕л╕зувати» до росарм╕╖…


КРИМСЬКИЙ ОКУПАЦ╤ЙНИЙ ПРИЗОВ
У Криму за час окупац╕╖ до лав ЗС РФ залучили майже 53 тисяч╕ людей…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 01.07.2022 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 01.07.2022
БУЛИ ЗМУШЕН╤ ВИ╥ХАТИ З КРИМУ

Про це пов╕домив прокурор Автономно╖ Республ╕ки Крим ╕ м╕ста Севастополя ╤гор Поночовний у Фейсбуц╕, переда╓ Укр╕нформ.

Прокурор АРК нагадав, що у травн╕ прокуратура сп╕льно з громадськими орган╕зац╕ями направила до Оф╕су прокурора М╕жнародного крим╕нального суду чергов╕ докази вчинення рф злочин╕в проти людяност╕ на територ╕╖ Криму. У вже дванадцятому ╕нформац╕йному пов╕домленн╕ м╕стяться докази систематичного пересл╕дування кримських татар за пол╕тичними, етн╕чними та рел╕г╕йними ознаками, що вчиняються на п╕востров╕.

"Прокурорами та правозахисниками встановлено, що з 2014 року близько 30 тисяч кримських татар були змушен╕ залишити територ╕ю п╕вострова через створен╕ нестерпн╕ умови проживання, пересл╕дування тощо; 22 актив╕сти викраден╕ або зникли безв╕сти; катувань зазнавали щонайменше 18 кримських татар", - зазначив Поночовний.

За його ╕нформац╕╓ю, з 2014 року в окупованому Криму понад 200 ос╕б пересл╕дують з пол╕тичних мотив╕в, щонайменше 136 утримуються як пол╕тв’язн╕. Водночас 75% обшук╕в, проведених окупантами у Криму, припада╓ на кримських татар, як╕ становлять майже 83% в╕д ус╕х затриманих.

Прокурор АРК також нагадав, що щонайменше 50 кримськотатарських актив╕ст╕в на п╕востров╕ отримали "попередження" про заборону участ╕ у заходах з нагоди Дня кримськотатарського прапора.

При цьому в╕д початку окупац╕╖ п╕вострова мирн╕ з╕брання у Криму дозволен╕ т╕льки лояльним до держави-агресора громадянам.

Поночовний наголосив, що рф та ╖╖ окупац╕йна адм╕н╕страц╕я систематично порушують права кор╕нного народу Криму – кримських татар, намагаючись такими методами придушити оп╕р незгодних з окупац╕╓ю громадян Укра╖ни та нагадуючи нелояльним групам населення про насл╕дки протид╕╖ рос╕йськ╕й окупац╕йн╕й пол╕тиц╕.

"Н╕що не в╕чне: ╕мпер╕╖ падають, бункери руйнуються, а отже, ╕ бумеранг крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕ обов’язково д╕стане рф", - переконаний прокурор АРК.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 01.07.2022 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24305

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков