Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4600)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4291)
Українці мої... (1719)
Резонанс (2369)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1873)
Крим - наш дім (1481)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (257)
Бути чи не бути? (479)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (284)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРАМП ПРАЦЮ╢ НАД СТВОРЕННЯМ ФОНДУ ПЕРЕМОГИ УКРА╥НИ
Отриман╕ кошти будуть використан╕ на придбання збро╖ для укра╖нсько╖ арм╕╖…


ТРАМП ЗАЯВИВ, ЩО УКРА╥НА ХОЧЕ ПЕРЕЙТИ В НАСТУП
В╕н зазначив, що говоритиме про це ╕з Президентом Укра╖ни Володимиром Зеленським…


ТРАМП ДОПУСТИВ МОЖЛИВ╤СТЬ ПОСТАЧАННЯ TOMAHAWK
«╤ це зараз важливий сигнал – посилення Укра╖ни ус╕ма можливостями…»


МА╢МО Ч╤ТК╤ ПЛАНИ
Зеленський доручив масштабувати застосування далекоб╕йно╖ збро╖ проти Рос╕╖…


УКРА╥НЦ╤ ВИТРИМАЛИ ДЕСЯТКИ СПРОБ ЗАВОЮВАННЯ, УКРА╥НА ВИСТО╥ТЬ ╤ ЗАРАЗ ПРОТИ РОС╤╥
Президент - п╕д час заход╕в ╕з нагоди Дня захисник╕в ╕ захисниць…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 02.07.2021 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 02.07.2021
РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОНОПРОЕКТ ЗЕЛЕНСЬКОГО ПРО ОЛ╤ГАРХ╤В У ПЕРШОМУ ЧИТАНН╤

Верховна Рада ухвалила в першому читанн╕ президентський законопроект про ол╕гарх╕в.
Як переда╓ кореспондент УН╤АН, за ухвалення в першому читанн╕ проекту закону "Про запоб╕гання загрозам нац╕ональн╕й безпец╕, пов'язаним ╕з надм╕рним впливом ос╕б, як╕ мають значну економ╕чну або пол╕тичну вагу в сусп╕льному житт╕ (ол╕гарх╕в)" (№5599) проголосували 275 народних депутат╕в Укра╖ни.
Не голосували в повному склад╕ фракц╕╖ ОПЗЖ, "╢вропейська сол╕дарн╕сть", "Батьк╕вщина", "Голос". З фракц╕╖ "Слуга народу" за проголосував 231 депутат.
Законопроект Зеленського про ол╕гарх╕в: що передбача╓
Документ передбача╓, що р╕шення про визнання особи ол╕гархом буде ухвалювати РНБО на п╕дстав╕ подання в╕д: уряду, члена РНБО, Нац╕онального банку, Служби безпеки або Антимонопольного ком╕тету.
П╕сля цього президент вида╓ в╕дпов╕дний указ про введення ухваленого р╕шення в д╕ю, й воно остаточно набира╓ чинност╕ з дня опубл╕кування указу.
Д╕я закону розрахована на 10 рок╕в.

Кого зможуть визнати ол╕гархом
Зг╕дно ╕з законопроектом, ол╕гархом можуть визнати ф╕зичну особу, яка одночасно в╕дпов╕да╓ щонайменше трьом з таких ознак:
бере участь у пол╕тичному житт╕;
може впливати на засоби масово╖ ╕нформац╕╖;
╓ к╕нцевим бенеф╕ц╕арним власником (контролером) суб'╓кта господарювання, який у день набрання чинност╕ цим Законом ╓ суб'╓ктом природних монопол╕й або займа╓ монопольне (дом╕нуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку в╕дпов╕дно до закону "Про захист економ╕чно╖ конкуренц╕╖" ╕ протягом одного року посп╕ль п╕дтриму╓ або посилю╓ це положення;
п╕дтверджена варт╕сть актив╕в особи (та ос╕б, бенеф╕ц╕аром яких вона ╓) перевищу╓ 1 млн прожиткових м╕н╕мум╕в, встановлених для працездатних ос╕б на 1 с╕чня в╕дпов╕дного року.
Ре╓стр ол╕гарх╕в
Законопроект передбача╓ створення ре╓стру ол╕гарх╕в. Т╕, кого включать до ре╓стру:
не зможуть зд╕йснювати внески (прямо або опосередковано через ╕нших ос╕б) на п╕дтримку пол╕тичних парт╕й в╕дпов╕дно до Закону "Про пол╕тичн╕ парт╕╖ в Укра╖н╕"; бути покупцем (бенеф╕ц╕аром покупця) у процес╕ приватизац╕╖ об'╓кт╕в велико╖ приватизац╕╖;
будуть зобов'язан╕ подавати декларац╕ю особи, уповноважено╖ на виконання функц╕й держави або м╕сцевого самоврядування, у порядку, встановленому законом "Про запоб╕гання корупц╕╖".
Також передбачено, що, у випадку контакту публ╕чного службовця з ол╕гархом або його представником, такий службовець зобов'язаний подати декларац╕ю про контакти. Визнача╓ться, коли не пода╓ться декларац╕я про контакти, зокрема, коли це в╕дбулося на оф╕ц╕йних заходах, х╕д яких в╕добража╓ться в режим╕ прямо╖ трансляц╕╖ по рад╕о, телебаченню або через мережу ╤нтернет у режим╕, доступному для масового приймання, а також на судових зас╕даннях.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 02.07.2021 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23378

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков